Olcsó, de jó fényvédők

Olyan esetekben, amikor valaki 8-9-re jár be dolgozni/tanulni és 4-5-6 között ér haza (és aznap reggel sminkelt is) illetve már tavaszi/nyári hónapok vannak a fényvédős púdereket találom megoldásnak. Az, hogy ezek mennyire képesek védeni már más kérdés. Viszont elvileg működnie kell. Hirtelen most a Bioderma Photoderm Max kompakt púdere jutott eszembe.

2 Likes

Olyan jó termékeket találsz mindig :heart_eyes:! Jövő héten megveszem ezt is! :rofl: :kissing_heart:

2 Likes

Most nézem a véleményeket, elvileg BB krém állagú mintsem por. Nem tudom, hogy ez mennyire kompatibilis eleve kisminkelt arcon :thinking: Mindenképpen teszteld le, mielőtt megveszed :slight_smile: Jobb biztosra menni :kissing_heart:

Ezeket találtam még:

1 Likes

3 évig használtam csak BB krémet, úgyhogy ez a termék nekem nagyoon pozitív! :heart_eyes:
Főleg, hogy napbarnított bőrre van! :pray:t4: Sajnos a koreai Inisfree nagyoon fehér a bőrömön :frowning:
A karma vissza ütött, amiért Viszkok Fruzsira mondtam, hogy Úgy néz ki mint Michael Jackson, hát most Én nézek ki úgy fényvédővel :sob::rage: :woman_shrugging:t5: :man_dancing:t6:

1 Likes

Huuh, ez a Chanel nagyon jónak tűnik! :heart_eyes: Egyik kedvenc márkám. Nem is tudtam, hogy gyártanak ilyen púdert :thinking:
Naaa, most bajban vagyok :rofl: :thinking:

Én nyáron az újrakenést ezzel a termékkel váltottam ki, amikor alapozó vagy CC krém is volt rajtam és nem tudtam volna rákenni a fényvédőt.
%5Bhu.upload_selector.default_image_alt_text%5D

4 Likes

Én is ezt használom nyáron újra-fényvédőzésként. Hogy milyen sokat kergettem, mire találtam valahol. neten rendeltem végül.

Én is valamelyik netes patikából rendeltem.

Találtam egy ilyen terméket, hátha valakinek jól jön: [A’PIEU] Power Block Tone Up Sun Cushion SPF50+ / PA++++
“A szivaccsal egyszerűen felvihetjük a fényvédőt. Smink alá és fölé is lehet használni. Praktikus és jól védi a bőrt.”

5 Likes

Köszönjük, nekem landolt is a kívánságlistámban. :smile:

1 Likes

Fényvédő rendelés előtt állok… Lehetséges befutók:
Innisfree The minimum SPF25
A’Pieu Pure Block Mild Plus Sun Cream SPF32 / PA++
A’Pieu Madecassoside Sun Cream SPF39 / PA++
A’Pieu Cicative Zinc Sun Cream SPF50+ / PA+++

Utóbbi kettőnek érdekes összetevői vannak. Még azt érdemes tudni, hogy sötétedés előtt indulok munkába (még egy jó darabig ez így lesz), viszont hazafelé biciklivel jövök délután, szóval elég komplikált nálam a fényvédelem megoldása :frowning: Amúgy kombinált bőröm van és sminkelnék is a fényvédőre.
Valaki okos segítene nekem választani? :slight_smile: 25 faktor nem kevés, ha hámlasztok is? Mondjuk az 50 faktorosnak meg a maga 19% cink-oxid tartalmával tuti jó fehér a színe :smiley: Na meg nem biztos, hogy “egészséges” ennyi cink-oxidot magamra kenni.
Remélem ti is találtok azért érdekeset a felsoroltak között (mind fizikai fényvédő).

1 Likes

Csak az első kettőről tudok nyilatkozni. Mindkettőt szeretem, beváltak. A The Minimumot már a 2. tubussal használom. Nekem is kombinált a bőröm. Azt nem tudom, hogy 25 faktor tavasszal mennyire elég, télre biztosan. Azt sem tudom, hogy a 25 és 30 faktor között mennyi a különbség, mert ugye a 30 és 50 között is csak 1-2% (spf 30 az uvb sugarak 96,6%-át szűri ki, míg az 50 faktoros a 98%-át) Gonndolom akkor a 25 és 30 faktor között sem lehet olyan nagy különbség.

2 Likes

A The Minimum jobban bevált mint a 2.?

Nem tudnék választani közöttük. Csupán azért abból van már második tubusom (most is pont a The Minimumot használom) mert én koreai fényvédőt eddig mindig KM zsibin vettem. Szeretek kísérletezni, próbálgatni de a külföldi rendeléstől tartok, nincs benne rutinom, így marad a zsibi (van egy-két koreai a bbkrem.hu oldalon is, pl Cosrx)

1 Likes

Sziasztok!

Múltkor dm-ben jártam és körülnéztem a fényvédők között. Kifejezetten arcra valót keresek és két
termék keltette fel a figyelmem:: httpsnia.hu/kremek/sundance-med-ultra-sensitive-napozo-fluid-spf50 és https://kremmania.hu/kremek/sundance-anti-pollution-sonnenfluid-lsf50. Van valakinek tapasztalata velük? Olyat keresek ami alapból nem fényes, mert eléggé olajos bőröm van. Egyéb javaslatot is szívesen fogadok.
Köszönöm.

1 Likes

Nekem ugyan nincs tapasztalatom vele, de az INCI 4. helyén ott csücsül a denaturált alkohol, hosszú távon nem tesz jót a bőrnek. :frowning:
Én is keresem még a tökéletes fényvédőt, de szerintem ez egy lehetetlen küldetés, legalábbis most annak tűnik. :joy:

2 Likes

Én a napokban vettem meg a 30- faktorosat. Hm , hamar el lehet dolgozni ,fehér , de felvitelnél eltűnik a fehérség, viszont hagy egy fénylő zsíros réteget, aminek sok idő kell, ha sminkelni akarsz ŕá. Igen van benne alkohol, ezt picit érezni lehet .vegyes bőröm van de a száraz arcrésznél is ragadt a bőröm fél óra után is. Egyelőre elhasználom, mert nem csíp és nem irritál, persze eddig csak párszor használtam, így nem teljesen hiteles a véleményem, de remélem sikerült segíteni.:blush:

2 Likes

Gondoltam, hogy valami ilyesmi lesz a helyzet. Én is úgy érzem, lehetetlen küldetés ez nekem. Főleg úgy, hogy ne kelljen tízezreket költeni rá.

Én az elsőt még néhány évvel ezelőtt használtam, amikor még ugyan fogalmam sem volt a tudatos bőrápolásról, de azt gondoltam, jó ötlet egy külön naptej az arcomra. Nem szerettem, nem is tudtam elhasználni. Emlékeim szerint sűrű, fehér volt, amit el lehetett dolgozni, de azért a mostani fényvédőimet sokkal könnyebb. Az meg a másik, hogy tényleg nagyon sokáig ragadt tőle az arcom. Egy szó mint száz, nem ajánlom.
Ha az alacsonyabb árkategóriában keresel, akkor inkább a TO fényvédőjét javaslom. Én most télen használtam az SPF15-öset, pozitív tapasztalataim vannak vele. Nyárra mindenképp az erősebbet vedd meg! Nekem is kombinált bőröm van, T-vonalban zsírosodik. Féltem tőle, hogy egy fizikai fényvédő lehet erre rátesz még egy lapáttal, vagy elnehezíti a bőrömet, de semmi ilyen nem történt. 5 perc alatt beszívódott, nem maradt fehér utána a fejem. https://kremmania.hu/kremek/the-ordinary-mineral-uv-filters-spf-30-with-antioxidants

1 Likes

Már eddig is szemezgettünk ezzel a fényvédővel. Megerősítettél abban, hogy jó lenne kipróbálni. Köszönöm a tippet.

1 Likes