Olcsó, de jó fényvédők

Még amit tudok javasolni, az a netes rendelés. A koreai fényvédőknek jó híre van, a hátránya, hogy ebayről kell rendelni. Ez is nehéz dolog, nem tudom, mennyire lehetek biztos benne, hogy tényleg azt kapom, amit rendelek, de bízom benne. Én az A’pieu spf45-ös fényvédőjét próbáltam most ki, eddig nagyon bevált (még csak pár alkalommal használtam). Kb. 2000 Ft volt. Kémiai, pillanatok alatt felszívódik, jó illata van. Ha rá mered szánni magad, akkor jó megoldás lehet…

2 Likes

Régebben sokat rendeltem ebayről, aztán volt egy elég kellemetlen történetem vele és töröltem is magam. Sajnos a szemem nem igazán tolerálja a kémiai fényvédőt. Egyszer egy egész napot könnyeztem végig miatta. Azóta soha többé. Köszönöm a tippet.

Ez jól hangzik, nem is néztem h a TO-nek is van fényvédője, lehet megér egy próbát ennyi pénzért. Mennyire nehéz eldolgozni, hogy ne hagyjon fehér réteget? Mennyire kukacosodik neked?

Egyébként én most ezzel a fényvédővel szemezek, elég jók a vélemények róla itt is és külföldi oldalakon is:http://kremmania.hu/kremek/image-skincare-prevention-daily-hydrating-moisturizer-spf30
Kicsit húzós az ára, de mondjuk elég nagy mennyiség.
Valakinek esetleg van vele tapasztalata?

1 Likes

Nekem egy SPF15-ös Mineral Filters van a TO-tól. Felemásak iránta az érzéseim. Nem kukacosodik, pedig tisztességesen aláhidratálok, és bár viszonylag ritkán szoktam, ha teszek rá alapozót, megtartja. Hagy maga után fehér réteget, de szerintem egyáltalán nem vészes (bár az is igaz hogy nagyon sápadt vagyok, nem tűnik fel.)
Viszont kétszer is előfordult hogy nagyon irritálta az arcomat, le kellett mosnom nap közepén. A rozmaring kivonat lesz a bűnös :slight_smile:
Szárít, engem túlságosan is. Alig várom hogy elfogyjon, még egy kevés van benne.

Ezeket viszont nagyon szeretem:

https://kremmania.hu/kremek/etude-house-sunprise-mild-perfect-relief-spf30-pa
Jelenleg ez a kedvencem. Nem szárít, nem irritál, annyira szépen eldolgozható hogy semmi nem kell fölé.

https://kremmania.hu/kremek/innisfree-daily-uv-protection-cream-no-sebum-spf35-pa
Ez sem rossz, viszont nem vicc a “no sebum” ajánlás, tényleg mattít. Böszme erős illata van, bár ne lenne, más problémám nincs vele.

A kémiai fényvédőket nem szeretem számos okból, a keverteket csak akkor ha nyár van és nagyon erős az UV sugárzás és tényleg kint leszek. Ez utóbbi kategóriából egyet találtam ami nem irritált:

https://kremmania.hu/kremek/egyeb-macqueen-new-york-daily-sun-cream-spf50-pa

Ja, értem, persze. (Bár vannak ebayen fizikai fényvédők is, de a lényeg nem ez, értem. Vannak rossz tapasztalataim ebayen nekem is, de eddig sikerült jól kijöjjek minden szituból, remélem így is marad). Hátha a TO vagy a fentebbi ajánlások közül beválik valamelyik. :slight_smile:

3 Likes

Remélem én is :slight_smile: huszkarakter

1 Likes

van nekem egy dilemmmám, segítsetek eldönteni légyszi :slight_smile: van nekem egy vegyes fényvédőm, amiben van két kémiai fényvédő anyag. az egyik a skindeep-en alacsony kockázatúnak, a másik közepesnek van besorolva. amúgy meg “sensitive” meg “kids”, de tudom hogy erre nem nagyon lehet támaszkodni… szóval jobb-e ezt használni, mint semmit?

Tajti Ildi (Tindigo) mindig azt mondja, hogy a semminél bármilyen fényvédő jobb. :slight_smile:

2 Likes

ja, ez bennem is megmaradt… csak itt feljebb valaki óva intett a kémiai fényvédőktől (@Gerika64), aztán gondoltam, megkérdezem itt a nálam jobban hozzáértőket :smiley:

1 Likes

Szerintem, ha nem vagy rá érzékeny, nem lehet probléma a kémiai fényvédővel. Én is mindennap azt használok, és egyáltalán nem irritál. Viszonylag problémamentes a bőröm, de pl. a micellás vizek mind irritálnak. (Illetve egy-egy hidratáló is kiverte már a biztosítékot, de egyébként nincs más problémája a bőrömnek.) Nem tudom, neked van-e valami bőrproblémád, érzékenységed, de ha nincs, akkor szerintem nyugodtan használhatsz kémiai fényvédőt. Nekem a kombinált bőrömre egyébként is kellemesebb viselet mint a fizikai fényvédők.

Szerintem is használd nyugodtan, ha nem irritál.

köszi mindenkinek :smiley: akkor mehetamenet

Én pl. kémiait használok, mert a fizikaitól könnyezik a szemem.

Sziasztok! Ez az első hozzászólásom itt a fórumon, úgyhogy bocsi, ha rossz helyre írok.
Egy kicsit off kérdésem lenne: használok egy SPF 50-es, PA++±os fényvédőt (Ebayről rendeltem, Foodaholic multi sun cream), de barnulok mellette… ez normális vagy elrontok valamit? Esetleg nem kenek belőle eleget?
Alapból kreol bőröm van, nagyon könnyen barnulok. (22L)
Előre is köszönöm a válaszaitokat! c:

a mi éghajlatunkon, ebben az évszakban, ilyen erős fényvédelemmel felvértezve nehéz (kéne hogy legyen) barnulni. sokat vagy kint a napon? de még úgy is azt mondom hogy valami turpisság van itt.

azon belül hogy ebayről vetted, pontosan milyen eladótól? nem lehet, hogy hamisítványt kaptál?

1 Likes

Én sem tartom ezt normálisnak. Nekem nagyon fehér bőröm van és így sem barnulok/égek le akkor sem, ha csak egy 30-as fényvédő van rajtam. Bár én nem is szoktam hosszú ideig napon lenni.
Szerintem próbálj ki egy másik fényvédőt is.

1 Likes

Hát elvileg ebben a cikkben szó van barnulást segítő naptejekről, tehát előfordulhat, esetleg az INCI érdekes lehet.
Viszont én a magam eszemmel nem tudom elképzelni, hogy fényvédő mellett barnuljak. Tavaly Olaszországban nyaraltunk, a PC 50-es fényvédős hidratálójával épphogy nem maradt fehér az arcom.

1 Likes

@Esther09: Saját példám: fényvédő mellett is barnulok. Arcon is, testen még jobban.
Én el tudom képzelni, hogy egy könnyen barnuló, kreol bőrű ember le tud barnulni fényvédővel is.

2 Likes

Én is barnulok 50 faktor mellett is. Terhesen csak olyat használtam, augusztusra megis szép karamell színem lett és le kellett cserélni az alapozóimat sötétebbre.
Egyébként ha kicsit barnul az ember az szerintem nem hátrány, sőt. A saját hóka színemet gyűlölöm, sápadt és egészségtelen. Egy kis tejkaramellás barnaság sokkal jobban áll a nők 99%-ának, ugyanis a fehér bőr csak akkor szép ha hibátlan (legalábbis szerintem, ugyanis minden hiba, ér, sebhely, narancsbőr, stb. ezerszee jobban kijön rajta mintha van egy kis egészséges színünk)

3 Likes

Köszönöm mindannyiótoknak a válaszokat! Barnulás alatt azt értem pontosan, hogy észrevettem, hogy kezd világos lenni az alapozóm… Nem vagyok sokat napon, bemegyek az egyetemre, ott napközben néha ki kell menni, ha más épületben van az óra… Kint dolgozni, sportolni, napozni nem szoktam.
Közben lentebb olvastam, hogy ugye délután is újra kellene kenni, lehet, hogy itt a bibi, vagy pedig el tudom képzelni azt is, hogy eredendően több melanocytával bírunk kreol bőrűként és emiatt az ugyanolyan mértékű fényexpozíció nagyobb választ vált ki.

2 Likes