Olcsó, de jó fényvédők

Nagyon szemezgettem a PC-os fényvédőkkel, de a Krémmániás vélemények alapján nem tűnik túl biztatónak a felhozatal :confused:

https://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-skin-restoring-moisturizer-with-spf50

Ha erre a fényvédőre gondoltál akkor itt sem túl biztatóak a vélemények :confused: A kérdés leginkább az hogy napi használatra tényleg érdemes-e átállni fizikai fényédőre a fent említett problémák ellenére is.

Igen, ez az. Először deluxe mintát rendeltem belőle, azt tesztelgettem, én is éppen a KM-es vélemények miatt. Nekem bevált, de természetesen mindenki bőre és elvárása más. :slight_smile:

Igaz, hogy csak spf 30-as de nagy kedvencem. Nyáron őt szoktam használni mert jól mattít és színezett is, nem kell rà alapozó ha nincs rossz állapotban a bőröd. Nagyon szépen egységesíti az arc színét.
https://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-super-light-daily-wrinkle-defense

Télen nem szoktam használni, ilyenkor hidratálóbb formulát választok.
Rajtam pl az Innisfree The Minimum nem hagy fehér réteget. Igaz csak spf 25-ös

Rendelek belőle mintát a biztonság kedvéért :slight_smile: Addig marad a Bioderma. Ez a 60 ml-es kiszerelés meddig szokott elég lenni?

Erről a kémiai vs. fizikai fényvédő dologról eléggé megoszlanak a vélemények. Nem vagyok szakértő, csak felhasználó, de egyben besz*ri hipohonder is, úgyhogy én átálltam a tisztán fizikaira. Azt az A’pieu-t használom, amit nemrég linkeltem ide (nov '18: https://kremmania.hu/kremek/a-pieu-madecassoside-sun-cream-spf39-pa) Azóta már nemcsak tesztelés alatt áll, hanem teljes a szerelem, már megrendeltem a második tubussal. Én is orrfújós vagyok mindig és mindenhol (hail the allergia), de ez a cuccli úgy rám cuppan, mint egy primer, nem kell újrakenegetnem óvatos orrfújás után. Enyhe fehér réteget hagy, de rajtam tökmindegy mert egyrészt lesminkelem, másrészt smink nélkül is mindegy lenne, mert hófehérke vagyok. A válaszaid alapján ugyanolyan színünk lehet, ebből következtetve pedig rajtad sem látszana az az enyhe réteg. Szürkés altónusa nincs, se másmilyen. 39 faktoros, ezért én tavasz végéig fogom használni. Nyárra ezt tervezem megrendelni: https://kremmania.hu/kremek/it-s-skin-tiger-cica-blemish-balm-cover-spf50-pa Ez egyébként pont olyan, mint amilyet keresel, vegyes. Van benne kémiai fényvédő is, aminek én annyira nem örülök, de már elengedtem, nem találtam olyan tisztán fizikai 50 faktorost, ami megfelelne az igényeimnek. Ez színezett is, úgyhogy a színhatástól sem kell tartani. Én azért nem tartom hülyeségnek nyárra a magasabb faktorszámot, mert nem tudom ti hogy vagytok vele, de én biztos nem kenek fel annyi mennyiségű fényvédőt reggelente, amennyi ténylegesen kiadná az ígért faktorszámot. Néztem videókat, hogy “mennyi az annyi”, hogy a lányok jószerével belefejelnek egy marék fényvédőbe… nekem ez nem megy. Egy bizonyos mennyiség után minden elkezd kukacosodni, a fényvédő is. Így számomra emiatt van jogalapja nyáron 50-nek. Meg a tejfehér bőröm és a pigmentfoltokra való erős hajlamom miatt.

Ha egyik sem szimpi, amit most mutattam (meg hát azt szeretném leszögezni, hogy a másodikat még nem próbáltam, az első pedig nekem holy grail, de azt nem tudom megígérni, hogy neked is az lesz) akkor itt van még egy szuper blog: https://ohmybrush.com/ Nem tudom ismered-e Vikit, de ő rengeteg fényvédőt tesztel és véleményez. Javarészt koreaikat, de nagyon profin. Nála sok-sok olyan fényvédőbe botlottam már bele, amit te keresel (azaz vegyesbe), ráadásul azt is meg szokta jegyezni, hogy milyen bőrtípusra ajánlja. :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

Szerintem kb 2 hónapig biztosan elèg szokott lenni még úgy is, hogy jó vastagon kenem

Most látom, hogy Vikinek rögtön a legfrissebb posztja egy 50 faktoros kevert fényvédő, amit zsíros bőrre is ajánl a mattító hatása miatt. :hugs:

Pontosan ezzel a filozófiával akarok én is fényvédőzni, ugyanis utálok fényvédőből hatalmas mennyiséget felvinni így viszont veszítene a védelméből ami pedig nem szerencsés. Pigmentfoltok, anyajegyek nincsenek rajtam (még), hófehérségem ellenére nem égek meg (fényvédő nélkül sem könnyen - éljen a karotin és likopin diéta :grin::tomato::carrot:) ugyanakkor használok retinoidot és hámlasztok is egész évben így nagyobb védelemre lesz szüksége a bőrömnek egyébként is. Megmondom őszintén nem vagyok túl bizakodó a külföldi rendelésekkel kapcsolatban így igyekszem megoldani, hogy ne külföldről kelljen beszerezni egy-egy terméket :pleading_face:

2 Likes

Értelek, viszont hazait sajni nem tudok, fényvédők terén én már teljesen áttértem Koreára. De szurkolok, hogy találj magadnak jót. :kissing_closed_eyes:

Magyar webshopokban van egy-két koreai fényvédő, ilyen például a Cosrx Aloe Soothing SPF50, Benton Papaya-D SPF38, vagy D’RAN Wonder Total SPF50 de ezek nem túl népszerűek és a Cosrx-ben van alkohol és illatanyag is, a D’RAN-nak pedig nem találom sehol az összetevőit, csak annyi infó van róla, hogy van benne eperfa kéreg kivonat, Centella asiatica kivonat, kék réz peptidek, allantoin és arbutin, ami elsőre nem hangzik rosszul, de a többi összetevő nélkül nem tudok egyről a kettőre jutni :confused:

1 Likes

Hát igen, alkoholosat nem érdemes venni, többet árt, mint használ. :disappointed_relieved: Ez a papayás nagyon ígéretesnek tűnik. A népszerűség hiánya lehet abból adódik, hogy egyszerűen ki van szorulva a perifériáról. Az én holy grailemnek is én voltam a 3. véleményezője. A D’RAN pedig tényleg egy szellemlovas, próbáltam keresni az INCI-t én is, de nem találom sehol. A kiemelt összetevők meg hiába nagyon ígéretesek, ha mellette mondjuk tele van alkohollal. Esetleg talán egy emailt lehetne írni a webshopnak, hogy szíveskedjenek rendelkezésre bocsátani az összetevő listát. :thinking:

1 Likes

Egyébként ha már itt tartunk, pont most olvastam a Krémmánia Magazin legújabb cikkében a kék fény (HEV) káros hatásait amire elvileg az Uriage már piacra is dobott egy terméket. Mi a véleményetek erről? :thinking:

1 Likes

A Cosrx fényvédője nagyon jó, én imádom azt is. Az alkohol szerencsére nem szerepel az első 7 helyen, így bízom benne, hogy nem sokat tartalmaz. Mert egyébként egy szuper kis krém.

1 Likes

Biztos van benne valami, én is olvastam, könnyen el tudom hinni, hogy káros. De jelen pillanatban úgy érzem nincs kapacitásom még ez ellen is védekezni, annyi mindent kenek magamra célzottan az egyes problémákra/azok megelőzésére. Talán pár év múlva, amikor sikerül a bőrömet elvinni arra a szintre (és ott tartani), ami kitűztem célként. Neked mi a véleményed? :smile:

1 Likes

Az az igazság hogy ha tényleg komolyan gondoljuk az ageing prevenciót akkor kötelező napi szinten télen-nyáron fényvédőzni (kivéve ha egy pincében éljük le az életünket, abban az esetben elhagyható) de nekem inkább nyűg a fényvédő használata mintsem felüdülés, hogy na, most sem kapnak el azok a fránya szabadgyökök és nem tolnak ki velem azok a gonosz UV sugarak. Ha nem sminkelek a fényvédőre akkor már-már drámaian zsíros az összhatás és ez nem az az egészséges dewy effekt, ez konkrétan úgy néz ki, mintha most fejeltem volna bele egy hordó felolvasztott disznózsírba. Jogos a kérdés, hogy akkor miért nem púderezem le legalább egy kis transzparens púderrel, abba még senki sem öregedett bele… egyébként tényleg… miért nem? :sweat_smile: Komolyra fordítva a szót, heti 5 nap edzés mellett elég kellemetlenül ér amikor az izzadsággal folyik bele a szemembe a fényvédő is és csípi a szemem de veszettül, ezen felül nagyon zavar ez a vastag, nehéz, zsíros érzet. Télen, amikor szinte alig vagyok a szabadban és akkor is szinte egész nap sötét van akkor nincs annyira kedvem ezzel vacakolni. Ősz, tél, tavasz már más téma. Akkor jobban van motivációm mert van napsütés rendesen. Azon aggódni, hogy úristen most nem kentem újra a fényvédőm, de ahhoz le kellene mosni a sminkem (mert ugye van amikor indokolt a smink) és újra csinálni az egészet az sem valami kellemes érzet. Néha elgondolkodok azon hogy megéri ez a sok nyűg azt, hogy 1-2 évvel kitolom az öregedés jeleit? Ugyanez a helyzet a kék fény elleni védelemmel is. Van egy csomó csúcsszuper hatóanyagot tartalmazó szérumom/krémem, és reményeim szerint ehhez lesz egy szuper jó fényvédő is amire hamaorsan rá fogok bukkanni. És persze, használom is szorgosan, de az, hogy tízezreket költök még pluszban kékfény elleni védelemre is és mániákusan kenegessem azzal is pluszban a bőröm ha laptop elé ülök vagy csak a telefonomhoz nyúlok az picit sok. Valamit valamiért, ez tény, de ne menjen az egészséges komfortérzet rovására. Nemrég rendeltem meg a NIOD Suvival 0-ját, ez elvileg segít a bőrt ellenállóbbá tenni a bőrt a káros sugarak - köztük HEV - ellen. Emellé egy jó kis fényvédő elég lesz. Igyekszem használatba venni a kék fény szűrőt amikor lehet és ennyi. Egyelőre nem akarok átesni a ló túloldalára (mert sajnos szokásom). Inkább arra összpontosítok, hogy a megfelelő arcápolás mellett egészséges életmódot folytassak, helyesen kezeljem a stresszes helyzeteket és kerüljem a felesleges feszkót. Nem tudom, hogy mennyire támasztják alá ezeket az állításokat a tudomány világában és hogy milyen mértékű károkat tudnak okozni az elektronikai kütyük fényei, de fő az elővigyázatosság. Egyelőre a NIOD Survival 0 lesz a fegyvertáramban a HEV ellen :slight_smile:

Azt még elfelejtettem hozzáfűzni, hogy a pattanásokkal való örökös küzdelem, az élefogytiglani zsíros bőr és a fényvédelem + anti-ageing sajnos néha nem kompatibilisek. Bizonyos fényvédők és anti-ageing szérumok csúnyán eltömítik az amúgy is zsírtól és elhalt hámsejtektől eltömődött pórusaim és bár elvileg lehet ezt csinálni okosan is, gyakorlatban nehéz kitaktikázni, hogy mely termékek működnek jól együtt.

4 Likes

Élmény olvasni a nézőpontjaidat, olyan üdítően kidolgozottak. :smile: És hogy megragadjam a lényeget: milyen ügyi vagy, hogy heti 5x edzel. :sob::sob::sob:

Na jó, koncentrálok. Igen, úgy gondolom, egy véleményen vagyunk. Kibontottad azt, amit én a “nincs rá kapacitásom” mögé bujtattam. Én is úgy gondolom, hogy akkor optimális a bőrápolás, ha örömet okoz, nem pedig nyűgöt jelent. Főleg mivel azt vallom, hogy van a psziché olyan erős, hogy ha valamihez negatív érzést kapcsolunk agyban, akkor az a testünknek sem fog tetszeni, hiába áldásos neki papírforma szerint. Fényvédő terén próbálj meg arra gondolni, hogy - reményeink szerint - nem 1-2, hanem 10-20 évvel fogjuk kitolni az öregedés jeleit, az egészségmegőrzésről nem is beszélve.

A NIOD szerintem tökéletesen elég a kék fény ellen, és az a jó, hogy ez csak az egyik funkciója. Egyszer biztos beszerzem én is, mert ami engem illet, van, hogy egész napokat ülök képernyő előtt, mert wordben gépelek.

Ezt az összeférhetetlenség dolgot sajnálom, a könnyen eltömődő pórusokat pedig mélyen át is érzem. Remélhetőleg találsz olyan fizikai (vagy nagyrészt fizikai) fényvédőt magadnak, ami jó lesz. Talán az jobb ilyen szempontból, mégiscsak pusztán megül a bőrön, és nem szívódik be. :relaxed:

2 Likes

Ha már fényvédő: nagyon sokszor gondolkodom azon, hogy mennyi értelme van annak, hogy reggel felkenjük a fényvédőt és utána megy rá a smink, amire azért utána már nem lehet a fényvédőt pótolni, tehát aki délután úgy megy haza, hogy éri a nap, annak ugyanúgy védtelen a bőre, mert a reggelinek már régen elmúlt a hatása. Ez az egyik. A másik, hogy persze, a csapból is az ömlik ránk, hogy télen-nyáron, minden időjárási körülmények között fényvédőzés. De én mondjuk úgy megyek be a munkahelyemre dolgozni, hogy a nap 10 másodpercnél tovább nem éri az arcom - összesen. Az ablakaim északra néznek, illetve árnyékoló is van eléjük kifeszítve, tehát tényleg semennyi napsugárzás nem ér. Feleslegesnek tartom emiatt fényvédővel terhelni a bőröm.
A harmadik: nem igazán értek egyet ezzel, hogy tényleg mindig kell a fényvédő, de ez már sokkal inkább meteorológia, mint bőrápolás. A nap ma Budapesten 6:58-kor kelt fel (ergo előtte nincs sugárzás!). Egy csomóan olyankor már bőven munkahelyre igyekeznek. Ők miért kenjenek fényvédőt reggel? Miért terheljék ezzel a bőrüket? Amikor mennek haza MÁR nem süt a nap, tehát az is teljesen felesleges.
Én akkor használok fényvédőt, amikor ténylegesen napsugárzás éri a bőröm.

5 Likes

Persze, ilyen speckó esetek vannak. Azokon a napokon, amikor nem hagyom el a házat, én sem használok. Rásminkelésnél is biztos sodrunk le belőle, én is gondoltam már erre, ezért szeretem azokat a BB krémeket/alapozókat amik szintén fényvédősek, ezért még ha valamennyit le is meszelek a fényvédőmből, a smink - ha szegényesen is - de pótolja. Újrakenni már valóban nem lehet, ez tény, ilyenkor marad a tudat, hogy én mindent megtettem, mikor reggel elindultam. :face_with_hand_over_mouth: Viszont én újra és újra meggyőződöm arról, hogy nem hiába csinálom, amit csinálok. A korosztályomból, a velem egykorú barátnőim (akik nem fényvédőznek) közül szinte mindenkinek vannak már halovány (van, akinek nem is halovány) kis homlokráncai, ezt mindig megfigyelem. Pedig a 20-as éveik elején járó lányokról beszélünk, és ilyen tömegesen nem lehet mindenkinél genetika.
Szóval értelme mindenképp van, de én is úgy csinálom, ahogy te. Ha nem éri fény a bőröm, akkor nem terhelem. Ha viszont éri - még akkor is, ha csak bevásárolni szaladok ki - akkor minden esetben.

1 Likes

Elgondolkodtattatok most, mert mint másik topikban írtam, én 6-ra járok dolgozni, de ettől függetlenül mindig fényvédőztem. Mondjuk ebben az is szerepet játszik, hogy jó sminkalapnak találtam a fényvédőt, szinte rácuppant az alapozó. (Bár ha elfogy nem fogom újravenni, mert kémiai.) Viszont amint bejön a jó idő, biciklivel fogok járni és ez azt jelenti, hogy délután kettőkor 15-20 percet töltök a közvetlen napsütésben. De mivel alapozót is használok, nem fogom tudni újrakenni hazaindulás előtt.

Nekem ebből a szempontból szerencsém van. Reggel 9-10 között megyek dolgozni, úgyhogy reggel fényvédőzöm. Munkahelyemen nem ablaknál ülök. Viszont csak 6 után megyek haza, akkor én már nem kenem újra.