Olcsó, de jó fényvédők

Sziasztok! Régóta keresek olyan fényvédőt vagy fényvédős hidratáló krémet, ami nem tizenezer forintba kerül. Talán nem vagyok vele egyedül, áruljátok el légyszi, ha ismertek ilyen termékeket. :slight_smile:

Tele van ilyen termékekkel a krémmánia, én tizenezrest nem ismerek, csak azalattit. Nyugati érdekel, vagy dél-koreai, vagy mindegy?

Szia! Az elmúlt időszakban kipróbáltam több fajta fényvédőt, mert a zsíros/kombinált bőröm nem mindent tolerál jól. Volt olyan amelyikkel kifejezetten azt éreztem, hogy nem kap levegőt alatta a bőröm, mintha nem akarna beszívódni.
Az én bőrtípusomhoz ezek váltak be leginkább a megfizethetőbb kategóriából:
Cosrx Aloe Soothing Sun Cream Spf 50: bbkrem.hu webáruházban 5000 Ft, de ebay-ről 3500 ft körül lehet rendelni
Innisfree The Minimum Spf 25: ebay-en kb 2500-3000 ft körül mozog
Skin Aqua UV Moisture Gel spf 50: Japán fényvédő, jó nagy kiszerelés 110 ml-s. Egy hátránya, hogy sajnos nagyon alkoholos, de az én kombinált bőröm nagyon szereti. Hamar beszívódik, nem zsíros. Én itt vettem de ebayen kb 3000 ft.

2 Likes

Rossmannban kapható az Isana fényvédős arckréme (SPF 15 illetve 30 verzió van), kb. 900 forint. Nekem bevált.

Köszi a tippet, én is ki fogom próbálni. Annyi pénzért ajándék.

@Dzsanki az, hogy koreai/nyugati mindegy, azt viszont elfelejtettem írni, hogy lehetőleg ne legyen benne alkohol és ne legyen fehér az arcom tőle és ne kukacosodjon. Na most meg én vagyok a kukacoskodó. :smiley:

@Anheszenamon köszi a tippeket, nekem is kombinált bőröm van, sajnos tudom miről beszélsz. :frowning: Az Innisfree-t próbáltam, nekem nem igazán vált be. Az alkoholt meg sajnos hosszútávon nem szereti a bőröm, viszont ez a Cosrx megér egy próbát! :blush:

@silver köszi, az tényleg nagyon olcsó! :smile:

A cosrx nagyon jó szerintem, és nem lesz fehér a bőröd tőle, illetve a klairs (KLAIRS MID-DAY BLUE SUN LOITIN SPF40) is jófajta (most kidobtak egy újat, azt még nem próbáltam), az kék színű, de beszívódik szépen. Nekem ez a kettő bevált, hidratálnak, de nem lesz zsíros tőle a t-zónám. Oké, nyilván számít az is, hogy milyen a rutin (nálam reggel is 5-6 réteg van), és hogy milyen a bőrtípusod.
Egyébként ohmybrush Viki nagy fényvédős, nagyon sok jó ajánlása van. Én pl most majd ezt szeretném kipróbálni, mert mindenmentes (érzékeny bőrre is ajánlott), és enyhén színezett: DERMATORY Hypoallergenic Sun Fluid Tinted SPF50 (20 dolcsi alatt van és 50 ml)
És ebben a pillanatban olvastam el egy új bejegyzést Vikinél, újabb szuper bb krém: It’s skin tiger cica spf50 és sok plusz, szép incivel.

1 Likes

http://kremmania.hu/kremek/a-pieu-pure-block-aqua-sun-gel sajna alkoholos, de nekem nagyon bevált, hátha másnak hasznos lehet, mert nagyon olcsó. Andi neked alkoholmente alternatívát csak ezt találtam BIODERMA PHOTODERM MAX KOMPAKT PÚDER SPF50+/UVA24. Én nagyon szeretem nyáron szuperül bevált, gyönyörű természetes finishe van.

2 Likes

Szeretnek segiteni a fenyvedok teren.Az alkohol azert van benne mert abban oldodnak a kemiai osszetevok. Csak anyi kulonbseg van, hogy milyen alkoholt hasznalnak.
A nap karos hatasara lecsokken a bor vitamin tartalma, ezert a legjobb napkremek tartalmaznak C, E-vitamint, ezek azonnal potoljak a bor vitamin veszteseget.
A napkremek nagyon eros vegyi anyagok, amely molekulak a borbe felszivodva szabad gyokokkent tamadjak a bor sejtjeit, karositva a bor immun sejtjeit.
Magas faktor szam pl. factor 50 kb 4% al ad tobb vedelmet mint a factor 30, de dupla annyi vegyszer van benne.
A nem organikus fenyvedo anyagok , titanium dioxid, cink oxid a legegeszsegesebb fenyvedok. Ez mindketto feher paszta es feher bevonatot kepez a boron, visszaverik a fenysugarakat a bor felszinerol igy a napsugarak nem tudjak karositani a bort.
Mit keress az osszetevokben? Az elso par osszetevo kozott szerepeljen a titanium dioxid es cink oxid. Legyen benn C , E vitamin es beta karotin .
Ne legyen tobb mint faktor 30.
Az erzekeny borre keszult naptejek kozott talalsz ilyenek.

12 Likes

Jujj de jó hozzászólás, köszi szépen Erika:) Meg is nézem a fényvédőimet, megfelelnek-e a kritériumoknak:)

1 Likes

Köszi a hozzászólást! Tényleg informatív volt!
Úgy látszik, a kevesebb néha több… az igaz, hogy a faktorszám az időre vonatkozik, amennyivel a bőr természetes védekező képességét meghosszabbítja a krém?
A fehér fényvisszaverő bevonatról sajnos nekem csak rossz tapasztalataim vannak… egy az, hogy a kínaiakon kívül, nem tudom, ki szereti, ha fehér a feje… kettő, nekem mindig kellemetlen érzés, ha egy ilyen vízálló máz rászoppan az arcomra, és hamar kis pattanásokat is okoz :frowning:

1 Likes

Az Spf et valamikor a 70es években találták ki.(szerintem ma már nem aktuális mert sokkal erősebb a sugárzás).Minden bőr típusnak van egy időmennyiség ameddig nem ég meg a napon ,kb 5-30 perc között. Ezt a saját idömennyiségedet kell megszorozni az spf el és megkapod, hogy hány perccel hosszabbítja meg az spf azt az időt amíg megégés nélkül napon lehetsz.( elvileg!) Tehát ha te 10percig nem égsz meg, spf 15 ös faktorral 150 percig lehetsz égés nélkül biztonságosan a napon.Én nem próbálnám ki. Mert as Spf csak a Uv B sugarakra vonatkozik , ami a Burning -égető sugarak.Csak a bőr felszínére hat. De az UV A -Ageing, öregedést okozó, sokkal veszélyesebb mert a bőrben melyre hatol és a bőr korai öregedését, a sejtek dns ének módosulását okozhatja. Lassan dolgozik, évek alatt halmozódik a hatása .Más oldalról a spf 30 94%os védelmet ad az spf50 97% osat de a vegyi anyagok mennyisége megközelítőleg a duplája és ezek a vegyi anyagok a bőrben szabad gyökökkènt mérgezik a bőrt. A bőr immun sejtjeit károsítja( mint minden vegyi anyag a kremekbol, sminkekből) ezért van , hogy ezek a sejtek felmondják a szolgálatot 50-60 éves korunkra és mindenre túlérzékenységgel reagálnak . És igen a Titanium dioxid meg Zink oxid fehér, bár ha jól van eldolgozva az pár perc után eltűnik, és okozhat olyan kis pottyoket de nem mérgez . Főleg gyerekeknél nagyon fontos .Ugyhogy max spf 30 at ajánlok . Annál magasabb faktor mar csak a gyártónak éri meg. Es igen, ez itt a reklám helye, itt jön képbe a Jane Iredale ásványi púder, alapozó,ami megvédi a bőrt a nap káros sugaraitól és nem tartalmaz semmi káros anyagot . :slight_smile:

8 Likes

Köszönöm szépen a választ! Eddig mindig az 50 faktorra szavaztam, de úgy látom fölöslegesen… Még egy kérdés maradt bennem, ha szabad: a PA jelölés. Ez vonatkozik az UV-A tartományra, ugye? Úgy látom, csak SPF 50-hez társítanak PA+++ faktort. A PA esetében is ugyanolyan rosszat tesz a +++? Létezhet mondjuk egy SPF 10/15 termék PA+++ védelemmel? Nekem például könnyen barnuló, sosem égő bőrtípusom van, és inkább a PA+++ miatt szoktam az SPF50-et választani, mondván az a tuti… Szóval a félelmem tárgya a bőröregedés, nem az égés. Te ilyen bőrtípusra mit választanál? Köszönöm szépen a segítséged!

1 Likes

Szia , a félelem tárgya a bőrrák ami nagyon gyorsan képez áttétet!
Ez a PA dolog nem tudományosan megalapozott , nincsenek igazi mérhető értékei. Nincs rá ok ,hogy spf 15 ne lehetne PA+++. De magasabb +++ elvileg jobb védelmet ad UV A ellen.
Nem tudok ötletet adni , mert nem ismerem a lehetőségeket. De ezen nem szabad spórolni mert az életed függhet tőle.viszont a zink oxid , titanium dioxid visszaveri mind az Uv a és Uv b sugarakat, úgyhogy elsősorban az legyen a naptejben. Általában érzékeny bőrre való termékek tartalmazzák mert érzékeny bor nem Tűri a vegyszereket . És legyen benne vitamin is . A vit C vit E vitamin béta karotin.Es meg valami. Nap égés esetén az aloe meg uborka csak mítosz. A nap a vitamint használja el a bőrből uh a Bio olaj egy sokkal jobb alternatíva mert pótolja a vitamint a bőrben. Nagyon fontos!!Az aloe Vera cégek degeszre keresik magukat a semmivel. :weary:

5 Likes

Pont a bio olaj? És pont, amikor véletlen Bio olaj promóció van? Ne már, pedig olyan szépen indult…

2 Likes

Semmi közöm hozzájuk:)! Csak az az egyetlen igazi retinil palmitatot tartalmazó olaj (ami kapható Magyarországon )ami gyorsan pótolja napozás után at elveszített A vitamint a bőrben. És a promóciórol meg főleg nem tudhattam. De a napozás során elveszített vitamint s bőrbe játék alatt tudod visszajuttatni vitaminok segítségével. A bőrfelszínre felvitt vitamin olaj órák alatt pótolja a vitaminveszteseget. Úgyhogy ameddig nincs jobb addig véleményem szerint az a legjobb. Hiába mondanám , hogy vedd meg az Environ A, C ,E body olaját. Az nem kapható.Abból kell gazdálkodni ami van. Komolyan. Ez a Bio olaj nem reklám volt.

3 Likes

Köszi, ha így van, bocsi :slight_smile: Ha jól értem, az A vitamin visszajuttatása lenne a fontos, igaz? Arra jó lehet más retinol tartalmú készítmény?

Az A és C vitamin konkrétan . Az A vitamin irányítja a bőr sejtjeinek működését. Bármilyen krém is jó béta karotinnal, ez e legegyszerűbb A vit előfordulás. Ez lassabban hat mert a szervezetnek kell retinol palmitattal alakítani. A bio olajat azért említettem mert abban eleve retinil palmitat van és a bor az A vitamint retinil palmitat formájában hasznosítja kvázi így hat a leggyorsabban . Végül is bármi ami ezt tartalmazza jó lehet. De nem sok ilyet találtam a piacon.Ha te találsz valamit küld mar el legyszives mert van itt valaki akinek az arcával szeretnek segíteni és napok óta keres valami termeket retinil palmitattal és nem talál. Koszonom.
Vissza a retinolhoz. A retinol az A vit alkoholos formája. Irritáló és a bőrnek ezt is at kell retinil palmitatta alakítani. A bor sokkal jobban reagál a retinil palmitatra vagy retinil acetatra. Ilyeneket kellene talalnod.

1 Likes

Retinyl Palmitattal nem lesz egyszerű terméket találni, ahogy nézem, 9-es az EWG-je. Miért van ilyen értékelése egyébként?

A kedvenc fényvédőm az A’PIEU PURE BLOCK NATURAL SUN CREAM DAILY SPF45 / PA+++(http://kremmania.hu/kremek/a-pieu-pure-block-natural-sun-cream-daily-spf45-pa). Olcsó, isteni az illata, nem leszek fehér tőle, jól beszívódik és szinte olyan, mint valami primer, rácuppan az alapozó :smiley: De sajnos kémiai típusú fényvédő, ezért le fogom cserélni.

1 Likes