Olcsó, de jó fényvédők

Sziasztok! Régóta keresek olyan fényvédőt vagy fényvédős hidratáló krémet, ami nem tizenezer forintba kerül. Talán nem vagyok vele egyedül, áruljátok el légyszi, ha ismertek ilyen termékeket. :slight_smile:

Tele van ilyen termékekkel a krémmánia, én tizenezrest nem ismerek, csak azalattit. Nyugati érdekel, vagy dél-koreai, vagy mindegy?

Szia! Az elmúlt időszakban kipróbáltam több fajta fényvédőt, mert a zsíros/kombinált bőröm nem mindent tolerál jól. Volt olyan amelyikkel kifejezetten azt éreztem, hogy nem kap levegőt alatta a bőröm, mintha nem akarna beszívódni.
Az én bőrtípusomhoz ezek váltak be leginkább a megfizethetőbb kategóriából:
Cosrx Aloe Soothing Sun Cream Spf 50: bbkrem.hu webáruházban 5000 Ft, de ebay-ről 3500 ft körül lehet rendelni
Innisfree The Minimum Spf 25: ebay-en kb 2500-3000 ft körül mozog
Skin Aqua UV Moisture Gel spf 50: Japán fényvédő, jó nagy kiszerelés 110 ml-s. Egy hátránya, hogy sajnos nagyon alkoholos, de az én kombinált bőröm nagyon szereti. Hamar beszívódik, nem zsíros. Én itt vettem de ebayen kb 3000 ft.

Rossmannban kapható az Isana fényvédős arckréme (SPF 15 illetve 30 verzió van), kb. 900 forint. Nekem bevált.

Köszi a tippet, én is ki fogom próbálni. Annyi pénzért ajándék.

@Dzsanki az, hogy koreai/nyugati mindegy, azt viszont elfelejtettem írni, hogy lehetőleg ne legyen benne alkohol és ne legyen fehér az arcom tőle és ne kukacosodjon. Na most meg én vagyok a kukacoskodó. :smiley:

@Anheszenamon köszi a tippeket, nekem is kombinált bőröm van, sajnos tudom miről beszélsz. :frowning: Az Innisfree-t próbáltam, nekem nem igazán vált be. Az alkoholt meg sajnos hosszútávon nem szereti a bőröm, viszont ez a Cosrx megér egy próbát! :blush:

@silver köszi, az tényleg nagyon olcsó! :smile:

A cosrx nagyon jó szerintem, és nem lesz fehér a bőröd tőle, illetve a klairs (KLAIRS MID-DAY BLUE SUN LOITIN SPF40) is jófajta (most kidobtak egy újat, azt még nem próbáltam), az kék színű, de beszívódik szépen. Nekem ez a kettő bevált, hidratálnak, de nem lesz zsíros tőle a t-zónám. Oké, nyilván számít az is, hogy milyen a rutin (nálam reggel is 5-6 réteg van), és hogy milyen a bőrtípusod.
Egyébként ohmybrush Viki nagy fényvédős, nagyon sok jó ajánlása van. Én pl most majd ezt szeretném kipróbálni, mert mindenmentes (érzékeny bőrre is ajánlott), és enyhén színezett: DERMATORY Hypoallergenic Sun Fluid Tinted SPF50 (20 dolcsi alatt van és 50 ml)
És ebben a pillanatban olvastam el egy új bejegyzést Vikinél, újabb szuper bb krém: It’s skin tiger cica spf50 és sok plusz, szép incivel.

http://kremmania.hu/kremek/a-pieu-pure-block-aqua-sun-gel sajna alkoholos, de nekem nagyon bevált, hátha másnak hasznos lehet, mert nagyon olcsó. Andi neked alkoholmente alternatívát csak ezt találtam BIODERMA PHOTODERM MAX KOMPAKT PÚDER SPF50+/UVA24. Én nagyon szeretem nyáron szuperül bevált, gyönyörű természetes finishe van.

En is sajnalom, hogy alkoholos, de @Natulcien javaslatara megrendeltem es azota csak ezt hasznalom (az A’pieut), pedig a Biore es az Innisfree sem rosszak.

Szeretnek segiteni a fenyvedok teren.Az alkohol azert van benne mert abban oldodnak a kemiai osszetevok. Csak anyi kulonbseg van, hogy milyen alkoholt hasznalnak.
A nap karos hatasara lecsokken a bor vitamin tartalma, ezert a legjobb napkremek tartalmaznak C, E-vitamint, ezek azonnal potoljak a bor vitamin veszteseget.
A napkremek nagyon eros vegyi anyagok, amely molekulak a borbe felszivodva szabad gyokokkent tamadjak a bor sejtjeit, karositva a bor immun sejtjeit.
Magas faktor szam pl. factor 50 kb 4% al ad tobb vedelmet mint a factor 30, de dupla annyi vegyszer van benne.
A nem organikus fenyvedo anyagok , titanium dioxid, cink oxid a legegeszsegesebb fenyvedok. Ez mindketto feher paszta es feher bevonatot kepez a boron, visszaverik a fenysugarakat a bor felszinerol igy a napsugarak nem tudjak karositani a bort.
Mit keress az osszetevokben? Az elso par osszetevo kozott szerepeljen a titanium dioxid es cink oxid. Legyen benn C , E vitamin es beta karotin .
Ne legyen tobb mint faktor 30.
Az erzekeny borre keszult naptejek kozott talalsz ilyenek.

Jujj de jó hozzászólás, köszi szépen Erika:) Meg is nézem a fényvédőimet, megfelelnek-e a kritériumoknak:)