Olcsó, de jó fényvédők

Jól feladtad a leckét.Azt gondolom, hogy ez nem tudományosan bebizonyitott, csak feltevéseken alapszik. Meg maga a kremmania is azt írja , hogy ezek az értékek nem a szentírás . Szerintem ez a 9 és rizikó nem fedi a valóságot. Az EWG oldalán a retinol palmitat 9 de az A vitamin 5 os rizikó.(a retinol palmitat az A vit észtere, sokkal gyengébb.) Az A vitamin és származéka i nagyon gyorsan regenerslja a sejteket, normalizalja a működésüket. (Szájon at szedve is csak a NE 5x os mennyiséget kell szedni) Én egy csodaként tekintek rá, mert a bőrön használva visszafiatalítjs a bőrt. Csak nem az interneten kell venni, mert ott sosem biztos, hogy mi van az üvegben. Viszont mivel segíti s sejtek osztódásat, segíti a daganatos sejtek osztodssat is mert nem tud szelektálni jo és rossz között, csak teszi a dolgát. De mi gondolom egészséges felhasználókról beszélünk. És azok a bőrgyógyászok plasztikai sebészek akik nem hiszik el a negatív teóriákat odakat zengenek a A vitamin, retinil palmitat stb a retinoidokról. Én magam 12 éve használom magamon, dolgozok vele. Egy csoda. Egyre több kozmetológiai termékeket gyártó cég alkalmazza sikerrel.Egyre több helyen elismerik. De tudni kell, a boltokban kspható termékek nem tartalmazhatnak aktív hatóanyagokat nagy mennyiségben .Lehet bennünk mutatóban,mert a kozmetikumokat gyártó cégek profitot akarnak és ráírjak a dobozra, beletesznek valamennyit de az nem lehet akkora mennyiség hogy igazán hasson is.Csak szakember utasítására,megbízható forrásból származó ,bevizsgált termékek lehetnek aktívak. Kicsit olyan mint az antibiotikum. Vehetsz antibiotikumos tablettát vény nélkül de az ütős antibiotikumhoz orvos kell aki a fajtát, dózist előírja és felügyeli a háttérből a kúrát.Ugyhogy oda jutottam, hogy mindenki maga döntse el. De Magyarországon ez még nem is terjedt el. Nincsenek ott a nagy kozmecutikai cégek. (És nincs irodalom se róla) Mintha valakinek érdekében állna , hogy ez így legyen. :frowning:

3 Likes

Én is nagyon-nagyon szeretem retinol formájában, nekem is csodát tesz a bőrömmel. A Mad Hippie széruma https://kremmania.hu/kremek/mad-hippie-vitamin-a-serum fantasztikus volt, januárban megint elkezdek majd egy kúrát vele, tényleg visszafiatalítja a bőrt, én úgy láttam a használat alatt, mintha kb. 10 évvel azelőtti állapotban lett volna a bőröm. Szemkörnyékre Paula szilikonos bázisú szérumjában használom, annál jobbat a szemkörnyékkel szerintem tenni nem lehetne, mint amit az csinál.

2 Likes

Melyik Paula termék? Én két szemre valót próbáltam tőle, de sajnos egyik sem vált, be. Sőt! Pedig egyébként nagyon szeretek több dolgot is tőle.

https://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-skin-recovery-super-antioxidant-concentrate-serum

Ez az, nem szemre készült, de fantasztikus a szemkörnyéken a hatása. Olajos-szilikonos, de simán be tudja szívni a bőr.

1 Likes

Megnéztem ezt a terméket és két dolgot nem èrtek. Ha retinol van benne ami ugye a legerősebb, alkoholos formája a retinoidoknak amit meg orvosi felügyelet nélkül lehet adni, skkor hogyhogy ez nem 9 és rizikó faktor , amikor a sokkal gyengébb, észter formàjú retinil palmitat 9 és???
A másik dolog , ha ez tényleg retinolt tartalmaz akkor 1: ez szétszárítaná az arcbőrt, mivel a retinol alkoholos oldata az A vitaminnal.
2: olyan retinoid reakciót váltana ki, hogy 3 hónapig csak úgy jönnének rád a pattanás szerű kiütések még azután is, hogy már abba hagytad a használatát.
Az A vitamin egy csodálatos dolog. Mi mindig nagyon alacsony koncentrációban adjuk a vendégeknek , retinol palmitat formában,hozzászoktatjuk a bőrt, és fokozatosan erositünk. A krém forma csak retinol acetatig erősödik, és ha kell külön serum a retinol, de normál estben minimum 4-5 hónapig szoktatjuk a bőrt a retinoidokhoz.Viszont mi a krémet minden napra 2 x ajánljuk, mert az A vitamin szint és minden más vitamin szint naponta csökken a bőrben és ezt pótolni kell. Pl az A vit ès a C vitamin synergikusak , egy kremben hadználva erősítik egymás hatását.
Ezekhez jöhet egy kis anti oxidans E vitamin és zöld tea, peptidek és kèsz a tökéletes arckrèm :wink:

1 Likes

Köszönöm szépen, ezt még nem próbáltam!

1 Likes

Tegyél vele egy próbát, hátha neked is beválik!

1 Likes

Eddig 2 féle retinolos krémet próbáltam ki (mindkettő Paula), és mindkettőtől kivörösödött és viszketett az arcom. Az első krém pár nap után, a második már az első használat után kiváltotta ezt a reakciót. :frowning:

Kicsit visszakanyarodva az eredeti témához, én most ezt rendeltem: https://kremmania.hu/kremek/a-pieu-madecassoside-sun-cream-spf39-pa. Abszolút tesztelés alatt áll még a dolog, nagyon friss zsákmány, de egyelőre olyan jó, hogy sírni tudnék. :smile: Ez is egy A’pieu, csak 50 helyett 39 faktoros. Cserébe viszont alkohol- és parfümmentes fizikai fényvédő, (szerintem) gyönyörű és izgi INCI-vel. Ebayről rendeltem kevesebb, mint 3 ezer forintért, free shippinggel, és kb. 10 nap alatt meg is érkezett, ajándék mintával. Egyáltalán nem kukacosodik, tökéletesen rácuppan a bőrömre. BB krém és alapozó is nagyon szépen mutat rajta, és kompatibilis is mindkettővel, akár egy szuper primer. A fehérség, hááát, hazudnék, ha azt mondanám, hogy egyáltalán nem hagy réteget. Hagy, viszont csak nagyon minimálisat. Ha rásminkelsz, akkor meg mindegy is. Viszont ha nem tervezel rásminkelni, akkor azt azért fontosnak tartom leszögezni, hogy ez nem egy matt cucc (még az alapozónak is “egészséges bőrfény” kinézetet produkál, mert átüt alóla). Plusz kissé ragacsos, ahogy odanyúlok. Ami engem megint csak azért nem zavar, mert rásminkelek.

2 Likes

Biztos láttad, de gondoltam szólok: a Rossmannban most le van akciózva az Isana fényvédős krém 675 ft-ra azt hiszem. Vettem is egyet, szeretném kipróbálni én is.

Melyik a kedvenc fizikai fényvédőtők 5000 ft alatt?

Nekem egyértelműen ez. Most is ezt a krémet használom:
https://kremmania.hu/kremek/innisfree-the-minimum-sun-cream-spf25

Ezt már én is nézegettem, de szerinted elég a 25 faktor tavaszra/nyárra hámlasztó mellé? Azt olvastam valahol, hogy min. 30 kellene. Mondjuk nyáron nem fogok hámlasztani.

Lányok, ne feletsétek el, hogy ha konkrétan egy összetevőt tartalmazó terméket/termékeket kerestek, akkor használjátok a Krémmánia “összetevők” menüponjtában a keresőt a konkrét összetevőre, tehát ezesetben a retinyl palmitate szócskát :slight_smile:

Lustábbak kedvéért itt van a link: http://kremmania.hu/osszetevok/retinyl-palmitate
Azt nem tudom, hogy az itt kiadott találatok között szereplő termékek mekkora töménységben tartalmazzák a retinyl palmitate-ot, de annyi biztos, hogy van bennük.

SOS kérdés: tudtok olyan fényvédőt ajánlani (az Innisfree-n kívül) ami kifejezetten zsíros, pattanásokra hajlamos bőrre való és tartalmaz mind fizikai mind pedig kémiai fényvédőt? Lehetőleg SPF50 kellene, eddig a Bioderma AKN Mat Spray-ét használtam, ami nem rossz-nem rossz, de reménykedem abban, hogy találok jobbat is, mert bár nagyon fontos a fényvédő használata én nagyon rühellem ezt a vaskos, ragacsos, diszkógömbös csillogó réteget amit a legtöbb fényvédő hagy maga után :confounded:

Találtam egy ilyet :slight_smile:
https://kremmania.hu/kremek/image-skincare-vital-c-hidratalo-a-c-e-szerum

1 Likes

Köszönöm! Ez egy szuper terméknek tűnik ! :heart_eyes: Én voltam aki keresett, gerika sokat segített, de ez a termék amit találtál nekem tökéletes lesz! :heart_eyes:

1 Likes

Most olvastam picit vissza kíváncsiságból a topicban és most jöttem rá, hogy mennyire nem vagyok képben néhány dologgal. Kezdjük ott, hogy már mindenhonnan az folyik, hogy a kémiai fényvédők károsak, de akkor kenegessem újra a fizikait minden alkalommal miután kifújom az orrom? (télen-nyáron orrfújós vagyok ha a szabadba megyek :sweat_smile:)
Az itt olvasottak alapján akkor az SPF50-nek nincs is értelme? AHA hámlasztás és retinoidok használata esetén nyáron elég a 30 faktoros fényvédő? Ha pedig csak a fizikai fényvédő jöhet szóba, akkor mit kezdjek azzal, hogy az amúgy is ijesztően hófehér fejemre még rákerül egy szürkés-fehér réteg amire nagy eséllyel nem fogok alapozót vagy púdert tenni, mert csak ritkán sminkelek? :thinking:

Örülj neki, hogy fehér a bőröd!
Nemrég jött meg a koreai fényvédő amit rendeltem, azonnal ki is próbáltam. Semmi gond nem lenne, ha nem hagyna fehér réteget. A kreol bőrömből hirtelen lila(!) Szín lett és úgy néztem ki, mint egy hulla. :expressionless:
Én mostanában (mióta viszonylag szép a bőröm) nem használok alapozót, de ma muszáj volt mert úgy néztem ki a fizikai fényvédő miatt, mint egy hulla. :expressionless:
Szóval ezek a kérdések amiket tinyblackpaw felhozott engem is érdekelnének. :no_mouth:

Nagyon hófehér bőrön - mint az enyém, főleg télen - tényleg szürkés fehéren néz ki bizonyos fényviszonyok között a fizikai fényvédők egy része, főként amikor visszaverik a fényt (nappali fényben főként). Sminkelni mostanában én sem szoktam, mert fontosabb jelenleg hogy rendbe tegyem a bőröm (szerencsére már elég nagy javulások történtek :slight_smile:) és nálam a mindennapos alapozás (amihez sajnos kötelező a púder, mert különben úgy nézek ki mint akit egy liter étolajjal öntöttek arcon) pluszban még a korrektor (ami azért szárít, hiszen muszáj fixálni) nem kedvez a glow up projektemnek, hiába az a pár óra amíg jól nézek ki sminkben, ha közben fulladozik a bőröm alatta és kevésbé jó az állapota mint amikor elhagyom a sminkelést. Nyáron egyenesen katasztrófa amikor a nagy melegben izzadok és folyik le rólam az alapozó, emellett össze is ken mindent és még kényelmetlen is, így mindenképp olyan fényvédőre van szükségem ami vállalható smink nélkül és nem fognak az emberek mutáns viasz hóembernek nézni amikor szembe jövök az utcán :sweat_smile:

Én nyáron nagyon ritkán használok alapozót, inkább csak BB krémet, hasonló okok miatt. Ugyanezért hagytam fel nyáron a fizikai fényvédővel is, mert az egy dolog, ahogy kinézett, de rendszeresen a szemembe is csorgott az izzadás miatt.

A Paula’s Choice sötétkék Resist SPF 50-es fényvédős hidratálóját használtam, teljesen jó volt, az olaszországi nyaraláson is tökéletesnek bizonyult.
De nekem kombinált a bőröm, ami orcákon hajlamos vízhiányos lenni.