Olcsó, de jó fényvédők

A kedvenc fényvédőm az A’PIEU PURE BLOCK NATURAL SUN CREAM DAILY SPF45 / PA+++(http://kremmania.hu/kremek/a-pieu-pure-block-natural-sun-cream-daily-spf45-pa). Olcsó, isteni az illata, nem leszek fehér tőle, jól beszívódik és szinte olyan, mint valami primer, rácuppan az alapozó :smiley: De sajnos kémiai típusú fényvédő, ezért le fogom cserélni.

Jól feladtad a leckét.Azt gondolom, hogy ez nem tudományosan bebizonyitott, csak feltevéseken alapszik. Meg maga a kremmania is azt írja , hogy ezek az értékek nem a szentírás . Szerintem ez a 9 és rizikó nem fedi a valóságot. Az EWG oldalán a retinol palmitat 9 de az A vitamin 5 os rizikó.(a retinol palmitat az A vit észtere, sokkal gyengébb.) Az A vitamin és származéka i nagyon gyorsan regenerslja a sejteket, normalizalja a működésüket. (Szájon at szedve is csak a NE 5x os mennyiséget kell szedni) Én egy csodaként tekintek rá, mert a bőrön használva visszafiatalítjs a bőrt. Csak nem az interneten kell venni, mert ott sosem biztos, hogy mi van az üvegben. Viszont mivel segíti s sejtek osztódásat, segíti a daganatos sejtek osztodssat is mert nem tud szelektálni jo és rossz között, csak teszi a dolgát. De mi gondolom egészséges felhasználókról beszélünk. És azok a bőrgyógyászok plasztikai sebészek akik nem hiszik el a negatív teóriákat odakat zengenek a A vitamin, retinil palmitat stb a retinoidokról. Én magam 12 éve használom magamon, dolgozok vele. Egy csoda. Egyre több kozmetológiai termékeket gyártó cég alkalmazza sikerrel.Egyre több helyen elismerik. De tudni kell, a boltokban kspható termékek nem tartalmazhatnak aktív hatóanyagokat nagy mennyiségben .Lehet bennünk mutatóban,mert a kozmetikumokat gyártó cégek profitot akarnak és ráírjak a dobozra, beletesznek valamennyit de az nem lehet akkora mennyiség hogy igazán hasson is.Csak szakember utasítására,megbízható forrásból származó ,bevizsgált termékek lehetnek aktívak. Kicsit olyan mint az antibiotikum. Vehetsz antibiotikumos tablettát vény nélkül de az ütős antibiotikumhoz orvos kell aki a fajtát, dózist előírja és felügyeli a háttérből a kúrát.Ugyhogy oda jutottam, hogy mindenki maga döntse el. De Magyarországon ez még nem is terjedt el. Nincsenek ott a nagy kozmecutikai cégek. (És nincs irodalom se róla) Mintha valakinek érdekében állna , hogy ez így legyen. :frowning:

Én is nagyon-nagyon szeretem retinol formájában, nekem is csodát tesz a bőrömmel. A Mad Hippie széruma https://kremmania.hu/kremek/mad-hippie-vitamin-a-serum fantasztikus volt, januárban megint elkezdek majd egy kúrát vele, tényleg visszafiatalítja a bőrt, én úgy láttam a használat alatt, mintha kb. 10 évvel azelőtti állapotban lett volna a bőröm. Szemkörnyékre Paula szilikonos bázisú szérumjában használom, annál jobbat a szemkörnyékkel szerintem tenni nem lehetne, mint amit az csinál.

Melyik Paula termék? Én két szemre valót próbáltam tőle, de sajnos egyik sem vált, be. Sőt! Pedig egyébként nagyon szeretek több dolgot is tőle.

https://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-skin-recovery-super-antioxidant-concentrate-serum

Ez az, nem szemre készült, de fantasztikus a szemkörnyéken a hatása. Olajos-szilikonos, de simán be tudja szívni a bőr.

Megnéztem ezt a terméket és két dolgot nem èrtek. Ha retinol van benne ami ugye a legerősebb, alkoholos formája a retinoidoknak amit meg orvosi felügyelet nélkül lehet adni, skkor hogyhogy ez nem 9 és rizikó faktor , amikor a sokkal gyengébb, észter formàjú retinil palmitat 9 és???
A másik dolog , ha ez tényleg retinolt tartalmaz akkor 1: ez szétszárítaná az arcbőrt, mivel a retinol alkoholos oldata az A vitaminnal.
2: olyan retinoid reakciót váltana ki, hogy 3 hónapig csak úgy jönnének rád a pattanás szerű kiütések még azután is, hogy már abba hagytad a használatát.
Az A vitamin egy csodálatos dolog. Mi mindig nagyon alacsony koncentrációban adjuk a vendégeknek , retinol palmitat formában,hozzászoktatjuk a bőrt, és fokozatosan erositünk. A krém forma csak retinol acetatig erősödik, és ha kell külön serum a retinol, de normál estben minimum 4-5 hónapig szoktatjuk a bőrt a retinoidokhoz.Viszont mi a krémet minden napra 2 x ajánljuk, mert az A vitamin szint és minden más vitamin szint naponta csökken a bőrben és ezt pótolni kell. Pl az A vit ès a C vitamin synergikusak , egy kremben hadználva erősítik egymás hatását.
Ezekhez jöhet egy kis anti oxidans E vitamin és zöld tea, peptidek és kèsz a tökéletes arckrèm :wink:

Köszönöm szépen, ezt még nem próbáltam!

Tegyél vele egy próbát, hátha neked is beválik!

Eddig 2 féle retinolos krémet próbáltam ki (mindkettő Paula), és mindkettőtől kivörösödött és viszketett az arcom. Az első krém pár nap után, a második már az első használat után kiváltotta ezt a reakciót. :frowning:

Kicsit visszakanyarodva az eredeti témához, én most ezt rendeltem: https://kremmania.hu/kremek/a-pieu-madecassoside-sun-cream-spf39-pa. Abszolút tesztelés alatt áll még a dolog, nagyon friss zsákmány, de egyelőre olyan jó, hogy sírni tudnék. :smile: Ez is egy A’pieu, csak 50 helyett 39 faktoros. Cserébe viszont alkohol- és parfümmentes fizikai fényvédő, (szerintem) gyönyörű és izgi INCI-vel. Ebayről rendeltem kevesebb, mint 3 ezer forintért, free shippinggel, és kb. 10 nap alatt meg is érkezett, ajándék mintával. Egyáltalán nem kukacosodik, tökéletesen rácuppan a bőrömre. BB krém és alapozó is nagyon szépen mutat rajta, és kompatibilis is mindkettővel, akár egy szuper primer. A fehérség, hááát, hazudnék, ha azt mondanám, hogy egyáltalán nem hagy réteget. Hagy, viszont csak nagyon minimálisat. Ha rásminkelsz, akkor meg mindegy is. Viszont ha nem tervezel rásminkelni, akkor azt azért fontosnak tartom leszögezni, hogy ez nem egy matt cucc (még az alapozónak is “egészséges bőrfény” kinézetet produkál, mert átüt alóla). Plusz kissé ragacsos, ahogy odanyúlok. Ami engem megint csak azért nem zavar, mert rásminkelek.