Off topic: Kultúra: könyvklub, filmek, zenék és minden más

Alan Rickman volt a legnagyobb király! Borzasztóan sajnálom, hogy ilyen hamar elment :cry:

2 Likes

Az biztos, hogy a hofburgi tárlat rendezője nem csipázta szegény asszonyt…
Tök durva, hogy a mai napig milyen aktualitása van annak, amit az uralkodók szerepéről írtál. Amit Sissivel kapcsolatban megfogalmaztam, egy az egyben lehetne Diana hercegnő jellemzése is - leszámítva, hogy szerencsétlenbe a férje nem volt halálosan szerelmes -, és ez a dilemma kísért ma is a Team Windsor vs. Team Sussex szembeállításban is.
Még pont januárban néztem meg az első két évadát a Koronának a Netflix-en, hát leesett az állam, micsoda hihető betekintést adtak a karakterek lelkivilágába. És micsoda csemege lehet majd a Meghan sztori egy későbbi évadra… De az óriási igazság volt szerintem, ami Erzsébettel kapcsolatban többször is elhangzik, hogy maga nem is érti a felvetést, miért kéne szerethetőnek lennie, mikor az ő személye az állandóságot és a nemzet szolgálatát képviseli, senki se kell, hogy tudja, milyen ember ő valójában. Szerintem az, hogy megpróbálták ezt tudatosítani a sorozaton keresztül sokkal szerethetőbbé is teszi őt. Alig várom már a harmadik évadot! :star_struck:

3 Likes

Diana annyival “jobb”, hogy többet törődött szociális ügyekkel, gondolom neki ez volt hasonló, mint Sissi utazgatásai. Diana tevékenységét mégis jobbnak találom, olyan szomorú ahogyan meghalt fiatalon :frowning: Szegény Sissi szerintem “örült” a végzetének mert addigra már nagyon szenvedhetett a lelki válságaitól és a rámért szerepétől. :frowning:

No az angol királyi család is érdekes téma lehetne :smiley: A sorozatot nem láttam, de izgalmasan hangzik! Szerintem épp Erzsébet Királynő személye a legjobb példa a régi királyi családokra. Igazi hatalma ugyan nincs, de mégis van szava és tisztelik, és majd 100 éves! :open_mouth: Hihetetlen mennyi mindent megélt ő is! A sorozat is valahol egyfajta mítoszépítés a királynő számára, de szerintem emberileg annyira megfoghatatlan a karaktere, ráadásul semmilyen botránya sem volt tudtommal, méltó utódja az édesanyjának, akit hasonlóképpen imádtak és idealizáltak, de hát ezért vannak ők tulajdonképpen :slight_smile: Az angol királyi család is inkább csökevény amióta hatalmuk sincs, ők a nép cirkusza, és ezt egy angol mondta nekem aki amúgy szereti a királyi család illúzióját :smiley:

Meghan szerintem egy buta csitriként álmodozott, hogy hercegnő lesz, de egyértelmű, hogy nem bírta volna, nem is bírta :smiley: Harry hercegnek is jobb, hogy volt oka kiszakadni, megértem, hogy neki sem való volt ez az egész, állandóan másodhegedűsként élni az életét. Igazi aranykalika lehet, főleg a mai világban amikor van döntésed és anyagi gondjuk se hiszem, hogy származna ebből (éljen a közösségi média és a hírneve Harrynek a királyi család sarját figyelni szerintem mindig jövedelmező, amcsiban úgyis rá vannak cuppanva ezekre a sztorikra :smiley: ). Régen azért ilyen nem történhetett volna, ha kilép ki is tagadják a végrendeletből és appanázsra se igen számíthatott volna.

1 Likes

Nézd meg mindeképpen! Szerintem tetszene Neked is! Sajnos januárban még fent volt mind a két évad, most meg valmaiért már csak az első elérhető, de semminél az is több :slight_smile: Én újra fogom nézni, az tuti, szuper párbeszédek vannak benne. A másik a Mrs. America HBOGo-n, azt is gyorsan befaltam, de olyan színvonalas, hogy minimum még egyszer újra kell néznem, hogy kivesézzem minden mondatukat :face_with_monocle:

1 Likes

Köszönöm az ajánlást :star_struck:

Jönnek a kupon napok, Murakami beélesítve! :star_struck:
Ti készültök valamire?

@Fiorentina osztotta meg ezt a lehetőséget, de berakom most ide is ha már átneveztem a topicot Kultúrává :slight_smile:

Ha van jó szabadtéri színház, kiállítás, bármilyen nyári kulturális esemény ajánlásotok, kérlek, osszátok meg! Nekem borzasztóan hiányzik a színház, egy jó kiállítás, egy koncert vagy táncelőadás. Besivárodott az élet :pensive: Meg a mozi is nagyon hiányziiiik!

2 Likes

Az Óbudai Danubia zenekarnak a nyár folyamán többször is lesz TérZene programja, az eseményeknél tájékozódhattok:

3 Likes

A rukkolát ismeritek?
Ez egy könyvcserélős oldal. A karantén alatt “fedeztem fel”, vagyis inkább kezdtem el használni. Nagyon tetszik a koncepció: a polcon álló könyveidért cserébe megkaphatod más polcon álló könyveit. Nekünk valahogy rengeteg könyv van itthon, és még annak ellenére is, hogy férjem magyar tanár, bőven van felesleges. Olvastuk, szerettük, nem szerettük, soha nem fogjuk újraolvasni, sajnáljuk, könyvet nem dobunk ki. De így valaki másnál biztosan jó helyen lesz. Akár az is lehet, hogy többször gazdát cserél majd.
Persze, nem tenném fel az egész könyvtárat… :smiley: Nem vagyok én Konmari, hogy 30 könyvvel megelégedjek a birtokomban.

5 Likes

konmarit úgy tudom elképzelni, hogy van 29 dedikált/emlék/elsőkiadás/ritka könyve, meg egy teletöltött e-bookja. esetleg még pár terabyte-nyi plusz könyv zsebtárhelyen :smiley:

3 Likes

Egy kérdés azért foglakoztat… vajon mi lesz annak a nem kevés pénznek a sorsa, amit a csodás filozófiájával besöpört? Neki nincs szüksége semmiből gyűjteményre, mint nekünk! :thinking:

3 Likes

Igen, ez tényleg jó kérdés, nekem még nem jutott eszembe. Remélem, hogy valamilyen jótékony célra adományozza…
Egyébként az elv nagyon tetszik, hogy csak olyan dolgokkal vedd körül magad, amik örömet okoznak. Gyűjtögető sminkmániásként nyilván nem kevés mennyiség okoz örömet :innocent:

3 Likes

De jó! Köszönöm szépen a tippet!

20200702_164550

Meg voltak a kupon napok, nyári betevő olvasmányok beszerezve! :nerd_face:
Magasabb és alacsonyabb irodalomban egyaránt utazom :slight_smile: imádom az ilyen egynyári kis thrillereket, főleg, ha ilyen “lányos” témák köré épülnek, mint egy gonosz anyós/vajon megbízhatsz-e a férjedben/gyermekrablás és egyéb közhelyek :smiley:

7 Likes

régen ezeket a krimi/thrillereket úgy szerettem, annyit elolvastam belőlük, de most meg már olyan kevés időm/energiám van olvasni, hogy kétszer is meggondolom, mit vegyek a kezembe :frowning:

4 Likes

Ha valakit érdekel, ez nagyon jó programnak ígérkezik, én már vettem is rá magamnak jegyet. :smiley:

https://www.mupa.hu/program/vilagzene-jazz-konnyuzene/hollywood-aranykora-2020-08-28_20-00-bbnh

2 Likes

Én itt azt olvastam, hogy egykor a kertben találkoztak, szerelem nem volt, csak jobban tetszett a császárnak, mint a nővére. Azért utazott annyit, mert nem akart a férjével lenni. Azt a bizonyos színésznőt ő választotta a férjének, hogy ne hiányolja, amikor hónapokra elutazott. Nem volt itt semmilyen nagy szerelmi történet, az csak mese. Állítólag nagyon nem rajongott érte, hogy a saját unokatestvéréhez menjen hozzá, de muszáj volt neki. Elég rossz fogai voltak, emiatt keveset beszélt társaságban. Egy másik ország uralkodónője úgy jellemezte, hogy “csinos, de nem túl okos”, mivel alig beszélt. Szégyellte biztos a fogait.

1 Likes

Sziasztok! Tudom, hogy nagyon off topic lesz, még talán az off topic témán belül is, de egy hónapja elkezdtem komolyan edzeni, kajára odafigyelni stb, és jó lenne a tapasztalataimat és a fejlődésemet másokkal is megbeszélni. Nem tudtok esetleg az itteni fórumhoz hasonló, aktív fórumot, ahol ilyesmiről lehet beszélni?

3 Likes

Honnan szoktatok könyvet rendelni? Én most az ujkonyvek.hu- ról várok pár könyvet. Volt itt egyszer bejegyzés, nagyon akciózott valamelyik nagy könyváruház, de be sem lehetett lépni, úgyhogy feladtam. Ha van ötlet, ajánlás légyszi írjatok. Köszönöm.

Anno az alexandra akciózott, nekem sikerült akkor jó kis könyveket beszereznem. mintha még mindig lenne egyes könyvekre 50%, legalábbis a hírlevél címében mintha ezt láttam volna. Már többször rendeltem a hvg könyvektől is, nagyon érdekes kiadványaik vannak.

1 Likes

Ez is jó téma, nyissál neki egy off-topicot! Szerintem itt ritka kulturált a társalgás színvonala, biztos, hogy ebben a témában is lenne partnered! Például én :smiley: meg példáué narancsbőr fronton még krémezni is lehet benne :slight_smile:

5 Likes