Off topic: Kultúra: könyvklub, filmek, zenék és minden más

Kis késéssel @umpalumpa kérésére hoztam még cikket :kissing_heart:

Idepofátlankodok még a verseimmel is ha nem baj :slight_smile: :see_no_evil:

8 Likes

Kösziiii! :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Hú, azt a Frida Kahlo kiállítást mi is elmentünk megnézni a barátnőmmel! Totálisan lenyűgözött, iszonyú jól össze volt rakva! Vagyis helyesebben letaglózott, hogy a képek, az idézetek és a zenék segítségével mennyire élénken át tudták adni azt a szenvedést és szenvedélyt, ami annak a nőnek a lényéből áradt. Egészen zavarbaejtő az az őszinte kitárulkozás, ami a festményeiből elénk tárul.
Nagyon szeretem az “egzotikus” művészeket, legyen akár Frida Kahlo vagy Botero, vagy dél-kelet ázsiai művészek, mindig lenyűgöz az a sok szín, az a teljesen más világlátás, mint az európai.
A többiről még majd írok, most lefekszem :zzz:

2 Likes

Nem könyv, de Frida :slightly_smiling_face:

Screenshot_20200607_204406

5 Likes

Ide is beválogatták!

2 Likes

De király! Kell egy ilyen. Pláne fából!

Elgondolkodtam egy fél pillanatig, hogy de ismerős ez a fiatal, csinos költőnő :D. Olvastam múltkor a bejegyzésedet az új Kisasszonyok filmről, nagyon tetszett a kritika :D.

1 Likes

De különleges ruha :sparkling_heart:

@asianlover ez is szuper :heart_eyes:

Haha köszönöm :see_no_evil: :see_no_evil: :blush:

Örülök, hogy tetszett a kritika ide nem mertem belinkelni, nehogy megsértsek a véleményemmel és a khm “egyedi” látásmódommal :stuck_out_tongue_winking_eye: :shushing_face: :rofl: :rofl:

1 Likes

Én is szeretném megvenni! Majd megosztanátok, ha valaki tudja, hol lehet kapni? :pray:

1 Likes

@Alsace egy kicsit Te is Frida vagy :slight_smile: Sok közös vonásotok van.
Azt a kiállítást, amiről írtál, én is láttam, nagyon jó felépítésű volt, felejthetetlen, nem csak a művek miatt. Tudnak ott valamit a Galériában :wink: De az igazi élményt persze a képek látványa, közelsége, majdnem tapinthatósága adta. Olyan jó lenne egyszer megfogdosni egy ilyen művet :smiley:

1 Likes

Köszönöm a bókot :smiling_face_with_three_hearts: A filmet is 100x láttam akkor szerettem bele a festményeibe. A mai napig nagy hatással van rám, nem egy képem ihletője volt az ő művészete :blush: Ezért (is) imádom magát a művészetet, az ember nem véletlen szeret és rezonál dolgokra, ilyenkor úgy érzem, mintha egy láthatatlan fonal lenne köztünk. A már nem élő művészek holtukban is így üzennek nekünk.

A Galéria meg tényleg remekül válogatta össze a kiállítást, minden pénzt, időt megért ott lenni és megnézni :star_struck: Én még Mexikóba mennék el úgy Frida házába, na ott aztán annyi érdekes dolog van még ruha is ami az övé volt, na én azt tapiznám úúúúúúúúgy meg :heart_eyes:

1 Likes

Szóval még csak azt akartam múltkor mondani:

  • Nagyon szuper, hogy ilyen kreatív vagy! Hogy verbálisan és vizuálisan is képes vagy megnyilvánulni! Ez csodálatos, abba ne hagyd!
  • Múltkor olyan vicces volt, activity-ztünk és én nagyon rosszul rajzolok, nagyon jót nevettem rajta, hogy csak álltam ott, tisztára, mint aki megnémult, hogy van egy kép a fejemben és egyszerűen képtelen vagyok rajzba önteni :smile: hát, nen megy! mintha nem bírnám tenni egymás után a lábam :smiley: mindig lenyűgöz, hogy minden embernek másban van tehetsége, és mennyire nem alapvető, hogy bármit is képesek legyünk végrehajtani.
  • Sissivel kapcsolatban nekem is a tv sorozat volt az alapvető élmény, meg ez az elfogódott történelmi sztori, amit már az általános iskolában a gyerekekbe vernek. Ehhez képest hatalmas meglepetés - és csalódás - volt 3 éve a Hofburgban a róla szóló kiállítás. Abból én teljesen azt értettem meg, hogy adott volt egy fiatal, naiv, elkényeztetett kis romantikus lány, aki nem tudott megfelelni a feladatnak, összetört a helyzet súlya alatt, ráadásul tragédiák is érték rendesen, amik szintén megtépázták a lelkivilágát, de ezzel együtt egy megkeseredett, hisztis, anorexiás nőszemély lett belőle, aki kénye-kedve szerint sziesztázgatott fél éveket Korfun, mert ahhoz volt kedve, vagy Pesten múlatta az időt a szeretőjével, de feltétlenül az önsajnálat köntösében elutasította az uralkodói kötelességeit. Szegény férje meg szerelmes volt belé, mint az ágyú, bármit tolerált neki. Jól leesett az állam, hogy így megváltozott a véleményem a nőről.
3 Likes

Köszönöm a kedves szavakat :smiling_face_with_three_hearts:

Az activytiben nekem a mutogatás okozott nagy gondot mert tök zavarba jövök attól, hogy mindenki engem néz és produkálnom kell magam :smiley:

Sissivel meg nagyon egyvéleményen vagyunk, Mária Terézia sokkal inkább lehetne példaértékű, ő ténylegesen tett is valamit a monarchiáért ugyan, de az oktatás irányti elkötelezett vágya azért ide is elgyűrűzött. Arról nem beszélve, hogy 14 gyerekkel kormányozta a monarchiát, szerintem inkább az osztrákoknak szégyen, hogy abban a palotában amit ő építettet Sissi a fő műsorszám aki totál leszarta az egész uralkodói kötelességét… A saját korában nem is szerették az osztrákok emiatt, erre most meg túlidealizálva inkább csak a pénzről szól ez az egész… Sissivel akárkit oda lehet vonzani, míg a kevésbé híres Mária Terézia kaphat néhány szobát a saját palotájában… hát, mindegy…

1 Likes

@Alsace, na ne :cold_sweat::cold_sweat:. Nekem nagy kedvencem, én is Bajorországból származom (családunk egy része.) Büszke vagyok, hogy onnan mint Sissi :sweat_smile:. Tudtam a romantikus túlzásokról a sorozatban. Szerintem eleinte szerethették egymást Ferenc Józseffel (ott meg egy színésznő került képbe?.) Mindenesetre Ferenc Józsefnek Sissi után már nem volt több felesége, szerintem ez azért jelzés értékű. Micsoda tragédiák voltak ebben a családban, te jó ég! Az, hogy együtt volt-e Andrássyval, nem tudni lehet nem lehet, de akkor már a viszonya sem volt olyan jó Ferenc Józseffel. Szóval én mindig pozitívan fogom fel a személyét :D. Persze elfogult vagyok. Nagyon kiváncsi lennék milyen volt :). Sok Sissis könyvet olvastam, mindjárt elküldöm melyikeket.

1 Likes

Nyilván sose tudhatjuk meg milyen volt a személye… Nyugi én is nagy Sissi imádó voltam, az elmúlt 1-2 évben változott meg a véleményem róla. A múltat mindig könnyű túlidealizálni, engem zavar ez a merch is ami Sissiből lett, már lassan mindent el lehet adni a nevével, ugyanúgy mint Frida arcával. Frida kőkemény kommunista volt, szerintem a kardjába dőlne a sok merc cucc miatt amit gyártanak a nevével, vagyis az arcával. Sissi pedig világéletében kerülte a nagy felhajtást és a nyilvánosságot, ehhez képest mi megy vele is…

Semmi gond, ha szereted őt, azzal se ha épp a romantikus verziót :slight_smile: Szerintem egy kicsit még hasonlítasz is rá :blush: (külsőleg, nehogy véletlenül bezavarjon az, hogy mint ember mit gondolok róla :sweat_smile:)
Schartt Katalin volt az a színésznő, Sissi kerítetőnösködött, meg “fedezte”. Sissi is kb olyan mint bárki más, egyszerűen nem volt neki való ez az élet, nem is erre nevelték, Nenét kellett volna FJ-nek elvennie, bár Nené épp emiatt találta meg az őszinte boldogságát :slight_smile:
Az utókor meg egyszerűen többet gondol Sissi mögé mint aki valójában volt. Ne értsd félre, nem utáltam meg vagy ilyesmi, részemről inkább csak kinőttem belőle így tudnék fogalmazni :slight_smile:

3 Likes

@Alsace, értem persze amit mondasz :). Miután meghalt a fia Rudolf, nagyon szomorúvá vált, gondolom árnyéka lehetett önmagának :/. Mondjuk nem is igazán ismerték na mindegy :D. Az egyik könyvben azt olvastam Ferenc József is szeretett Gödöllőre utazni :sweat_smile::sweat_smile:. Ezt azért nehezen hiszem el :joy:. Igen, azt is értem hogy túl van idealizálva :D, valóságban lehet nem volt olyan kedves másokkal. Viszont amit a magyar népért tett az igaz lehet, mondjuk nem mindegy hogy miért tette :sweat_smile:. Szerintem a magyarok idealizálják talán legjobban :sweat_smile:. Azért nem lehetett könnyű neki ebben a korban, imádott utazni- (lehet minden a fiára emlékeztette? Utálta Bécset, rabnak érezte magát, saját lelke elől menekült.) de a kötelessége a császár mellett lett volna, lehet volt szeretője ami ha kiderül botrány lett volna és nem is tudom mi lett volna, csak nem ölték volna meg :sweat_smile:. Bár lehet Ferenc József tudott róla csak hallgatott. Amit mondtál a kinézetemről, azt nagyon köszönöm​:smiling_face_with_three_hearts:, igen hasonló típusok vagyunk. Én most fenékig érő hajat szeretnék amúgy :sweat_smile:.

1 Likes

Ezért a véleményemért nem leszek népszerű, de akkoriban más világ volt. Az uralkodó hitvesének kötelességei voltak a nép felé akinek jóformán az adójából éltek. Ezért hoztam fel ellenpéldának Mária Teréziát, aki uralkodó volt tehát extrán erős kötelezettségei voltak… A magyarok eléggé el voltak anyátlanodva, Sissi meg éppen kapóra jött, de szerintem ő pont ugyanannyira lesz.arta a magyarokat mint bárki mást, neki csak kellemes volt itt időzni, mert itt jobban a kedve szerint élhetett. Sajnos uralkodó feleségnek lenni nem volt olyan álom, ahogyan azt adott esetben kislányként képzeljük, ő ebbe nem tudott beleilleszkedni, ezért olyan vonzó nekünk manapság a személye, mert ezt a fajta lázadást látjuk benne. A gyerekei halála is tuti betett neki, főleg, hogy ez is a nyilvánosság árgus szeme előtt zajlott :frowning:

Hajrá a fenékig érő hajhoz :heart_eyes:, tényleg illene hozzád valamelyik Sissi ruhám akár csak egy fotó erejéig :kissing_heart:

1 Likes

Szerintem a Sissi rajongás a Romy Schneider filmek miatt alakult ki nagyrészt.
Ez pont olyan, mint a Piton professzor iránti rajongás a HP világból. Egyszerűen Alan Rickman “tehet” róla. :slightly_smiling_face:

6 Likes

hát meg a tény hogy a végén kiderült róla hogy mégiscsak jó fiú… no meg gondolom a Lily iránti érzései miatt is népszerű lett.