Off topic: Kultúra: könyvklub, filmek, zenék és minden más

No akkor megdőlt a “soha” :heart_eyes: :ráadásul nagyon fiatalon olvastam el, talán 19-20 évesen, a lányom nélkül soha-t ugyanúgy, azt kell mondjam, ,mély benyomást hagyott rám mindkét olvasmány :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Én is tizenévesen olvastam először. Aztán még 100x. Rongyosra. :slight_smile: Nálam is hozzájárult a könyvízlésem fejlődéséhez.

2 Likes

Ó, ez a Fehér maszáj! Igazi ikonikus történet, tényleg történelmet csinált az a nő. Láttam a filmet, olvastam róla pro és kontra, nagyon érdekes és tényleg egyedülálló emberi történet.

3 Likes

Nem is tudom, van-e filmajánlós topic. Egyszer emlékszem, hogy nagyon sok filmet felsorolt mindenki, de az a másik off topic fórumban volt, vagy merre? (Szerintem majd nyitni kéne egy off topic: filmajánló és off topic: zenebutik rovatot is.) Szóval a Lányom nélkül soháról jut eszembe: van egy 2018-as film, Amra és a második feleség, az HBO Go-n elérhető, nagyon érdekes szerintem. Csodálkoztam is, hogy ilyen film kijöhetett Szaud-Arábiából… Egy hétköznaoi nő, hétköznapi sorsa, de az már korántsem hétköznapi szerintem, hogy egyáltalán betekintést nyerhetünk az életükbe. Nem szeretnék sária törvénykezés hatálya alá tartozni…

2 Likes

@asianlover a filmes dolgok a csevegő, barátkozó krémmániások topicban vannak :). Főleg az elején kezdtük azokkal, de nyugodtan lehet bármikor filmekről beszélgetni ott :).

1 Likes

Az a Fehér maszáj az Afrikai szeretők néven fut nálunk? Vagy ez 2 különböző könyv?

Azaz!

1 Likes

Nekem vééégre sikerült olvassak, bár így sem voltam elégedett a tempómmal. Karantén előtt bkv-n olvastam, kb egy hónap egy könyv jött ki, most szerencsére olyan 1 hét 1 könyv, de van hogy több…
Jelenleg Gorkij: A mestert olvasom, de olvastam Kázmér és Huba képregényt, Edgar Allan Poe-t, Jessica Jones képregényt, Batman képregényt, Az ezüst-tó kincsét, meg még egy-két dolgot. Már előre sajnálom, hogy megint le fog lassulni az olvasási tempóm… :frowning: Az élet túl rövid ahhoz, hogy ilyen keveset olvassak.

3 Likes

Csak filmen láttam. Hát nem is tudom milyen szóval illessem a történetet. :thinking: Jó volt a történet. Csak a női főszereplőt nem értettem.

:smiley: ezt mondják a kritikusai is… nem értik, mire gondolt, mégis mi fog történni?

1 Likes

Régebben sokkal többet olvastam, most karantén alatt Donald James: Monstrum, The Fortune Teller, Vadim trilógiát nyírtam ki angolul, nagyon tetszett, szívesen megnézném filmen is.

Illetve elolvastam Stephen King Emelkedés c. alkotását, ez valami borzalom volt. Szeretem egyébként Kinget könyvben és filmen egyaránt, de ez valami értékelhetetlen volt számomra, főleg hogy 1-2 nagyon béna fordítás is volt benne,

Örök kedvencem a Maurice Druon Elátkozott királyok sorozata, talán már 4-szer olvasstam és biztosan fogom még.
Ugyan ilyen Dallos Sándor Aranyecset és A Nap szerelmese, Szabó Magda: Abigél
Szobotka Tibor és Jókai Anna regények.
Szilvási Lajos könyveit is szeretem és Claire Kennethet :slight_smile:
Tutsek Anna Cilike sorozat
John Flawless: A lepkegyűjtő

Tövismadarak :slight_smile:
Most ezek jutottak eszembe.

4 Likes

IMG_20200529_112201

Csak ezt, mert semmi nagyon tartalmas nem érdekel. Bedepiztem. :expressionless:

4 Likes

Nekem a Vaklárma a leghatásosabb ellenszerem depi ellen, mondjuk nem könyv, de legalább instant segítség :slight_smile:

2 Likes

Ha depi vagyok (ha már ez a téma), akkor Harry Pottert olvasok :sweat_smile:
Filmben a Van aki forrón szereti legelső szinkronnal a gyógyír :smiley:

4 Likes

Én régen ilyen esetekben Harry Pottert néztem, de már tudom a filmek szövegét fejből.

3 Likes

Karanten alatt en leginkabb a sulis kotelezoket olvastam, sajat szorakozasra pedig:
R. Kelényi Angelika: Az ártatlan
Robert Galbraith: Kakukkszó
Par napja pedig megleptem magam az uj Éhezők viadala könyvvel, tegnap kezdtem el😍

3 Likes

Nemrég költöztünk, még mindig pakolászok, most találtam meg. Délután el is kezdem.
IMG_20200530_095651

7 Likes

Hmmm, de szeretem ezt a regényt is! :heart_eyes: Hajrá, pont jó idő van hozzá egy fotelba kucorodni takaróval és meleg innivalóval.
Kéne egy új példány, mert saláta már a régi :sweat_smile:

3 Likes

Nekem a karantén alatt nem sikerült megnövelni az olvasott könyveim számát, ugyanúgy bejártam a munkahelyre és, bár attól féltünk, nem lesz mit csinálni, rengeteg munkánk volt, konkrétan soha nem dolgoztunk annyit, mint március óta (pedig mindig bőven van mit csinálni). Zombi, halálra idegelt állapotban nagyon nem ment az olvasás, de azért sikerült néhány jó könyvet megismerni:

  • Hemingway: Vándorünnep - nagyon jó kis relax olvasmány, újraolvasás volt. “Női párja” Paula Mclaintől A párizsi feleség, agymosott állapotban (is) remek kikapcsolódás.
  • Kathrine Mansfield: Naplók, levelek - ő az egyik kedvenc íróm, ennek ellenére azt hittem, nem bírom majd egyhuzamban olvasni, de mostanában jól elvagyok a monstrumokkal is. Kellemesen elnyammogtam rajta, mondhatni.
  • Madeline Miller: Kirké - nagyon-nagyon szuper, érzékeny, jól megírt darab a görög mitológia egy nem annyira ismert alakjáról. Kirké igazi introvertált istennő.
  • Képregényeket is olvastam, ezek közül az újraolvasott Blacksad első kötete (noir krimi, antropomorfizált állatokkal, a főszereplő egy magánnyomozó macska) és a Jessica Jones képregény második része (Come Home) emelkedik ki.

Ha az egész évet nézem:

  • Donna Tartt: A kis barát - szerintem az egész év legjobb olvasmánya lesz, lehetetlen két sorban összefoglalni, miért imádom
  • Elena Ferrante: Az elvesztett gyerek története (Nápolyi regények 4.) - néha már belefáradtam, de összességben delejező ez a négy kötetből álló regényfolyam. Egészen más ez a sorozat, mint Ferrante korábbi könyvei, ugyanúgy kíméletlen, mint a kisregényei, de nem csontig hatol, hanem csak kicsit öl meg.
  • Sarah Andersen képregények - a neten is lehet olvasgatni-nézegetni a fiatal szerző képkockáit, nagyon jókat lehet rajtuk nevetni, főleg a női léttel kapcsolatosak.
  • Tom Sweterlitsch: Letűnt világok - kilencvenes évek, időutazás, nyomozás és egy megsemmisüléssel fenyegető világkatasztrófa. Nagyon szeretem a különféle műfajokat vegyítő regényeket, ez is ilyen.
  • Mathias Énard: Mesélj nekik csatákról, királyokról és elefántokról - gyönyörűen megírt, mégis könnyed kis történet Michelangelóról.
  • Ian McDonald: Luna - Ordashold (Luna 2.) - a Holdon játszódó Trónok harcának nevezik (ami igazából A jég és tűz dala, akkor is), de szerintem nem érdemes a két, merőben más szerzőt összehasonlítani. Nem részrehajlásból mondom (GRRM-et is szeretem), de McDonald sokkal komplexebb történeteket ír, formabontó, zseniálisan eredeti, újszerű, bele lehet szédülni az általa teremtett világokba.
  • Hillary Jordan: Mudbound - Sárfészek - izgalmas történet Délről, nem szétszagattóan merül az emberi lélek legsötétjébe, de eléggé ahhoz, hogy együltő helyben elolvasós legyen.
  • Truman Capote: Hidegvérrel - nagyon részletes, mégsem száraz tényregény egy annak idején nagy port kavart négyszeres gyilkosságról, ami a gyilkosokat is képes úgy bemutatni, hogy az ember egészen zavarba jön az irántuk érzett szánalomtól.

Ultimate kedvenceket nem írok, mert így is nagyon hosszú komment lett.

6 Likes

@Amadea : Nem baj, bírjuk, írd csak meg! :slight_smile:
@umpalumpa: ma tényleg igazi bekuckózós-teázós nap van, olvasásra termett. Egyetlen probléma, hogy május 31-et írunk! :sweat_smile:

2 Likes