Off topic - életmódváltás, le a kilókkal!

IMG_20200717_092730

5 Likes

Hú, köszi!

Pont tegnap gondoltam rá, hogy kellene egy sportcipő, mert a régi Puma már vagy 15 éves, azóta a terhességek alatt már 1 számmal nagyobb a lábam.

Olvasgattam utána, hogy nagyobb súlyfelesleggel és pronáló lábbal (ez vagyok én :grinning:) ajánlott a stabil változat, úgyhogy végül egy Saucony Omni 15-re esett a választásom.
Igazából a többi márkát nem is néztem. Egyszer láttam egy filmet a Saucony cégről, azóta szeretnék tőlük egy cipőt. :grinning:

1 Likes

Hmm, ez a Saucony ennyire jó? Nem ismerem őket, de pronáló lábam van nekem is. Most a Skechers-t néztem, mert elég sok jót hallani róla. Van valakinek? Csak sétálni jó, vagy edzésre is? Én intenzív edzőtermi - aerobic, kardio, funkcionális edzésekhez keresek cipőt. Elég komoly, tényleg nagyon intenzív terhelésre, heti 2-3 edzésre.
Megnézem a Saucony-kat, nagyon kíváncsi vagyok.

Hát amit vettem, az futócipő. Egyelőre futni még nem akarok, de ha lemegyek 90 kiló alá, akkor szeretném elkezdeni, mert több ismerősöm is fut, mindenki nagyobb súllyal indult, és nagyon szeretik.
Most úgy gondoltam, ez a 13ezer forint pont megfelelő, hogy ha mégsem jön be a futás, akkor azért mégsem 50ezerért vettem futócipőt.

1 Likes

Igen, csak futócipőket látok én is, de azért lehet így is azt választom. :smiley: Futni sem ártana, csak hát… nekem unalmas. Egyébként mindig félreválasztom a cipőket, vagy a méret, vagy nem jól tart, vagy nem szántam rá eleget és nem olyan a minősége… Na mindegy, végülis ezzel nem lőhetek annyira mellé, és ha később mégis nagyon Skecherst szeretnék, annak az alapára mégsem 50ezer.

Igaz ez egy règebbi, de nekem nagyon bejött, szinte naponta csinàltam, mert követhető , - az elejèn azèrt szuszogtam rendesen.:sweat_smile: Futni utàlok, ìgy inkàbb otthon ez volt, jò mert megmozgat ès mègsem a legvadabb mozgàsok, hanem sok tàncos elem is van benne. https://youtu.be/5TjbHkEyyh8

1 Likes

Hàla nektek ès ennek a topiknak, most kedvet kaptam èn is a mozgàshoz. Na nem futàs, hanem zumba, hasizom, popò stb. Gyakorlatokhoz 1​:stuck_out_tongue_winking_eye::slight_smile:

2 Likes

Köszi szépen! Ennek pont jó a hossza is!

1 Likes

Hát, nekem abból a szempontból nem lesz unalmas a futás, hogy az elején majd az életben maradásért kell küzdenem. :grinning:
Meg zenét hallgatni nagyon szeretek, egy jó lista sokat segítne nekem.

Bár az egyik ismerősöm már küldött át nekem futótervet, amit ők is használnak a DK-ban (Dagadt Köcsögök).
Ott elég lightosan kezdődik, fokozatosan szoktat hozzá. Ezt akarom majd elkezdeni.

3 Likes

Nekem a futás egészen a kedvencem. A karantén alatt szoktam rá igazán, akkor heti 5 napot mozogtam. Most mivel visszaállt az élet, így maradt a heti 2 csak.
Súlyzós edzést csinálok, csoportos órán kettlebellezek. Azért igen, tudom a határaimat, de az elején nagyon harcoltam. Semmi állóképességem nem volt. Szeptemberben lesz egy éve, hogy járunk. Most azt látom, hogy jobb az állóképességem, tudok is futni 5 km-t egyben, ami előtte nem ment.
A kajáról ezerszer írtam már, a reggeli zab/zabkorpa az, amit tartok, a többi meg ahogy sikerül. Gyengém a rágcsálás, bár bevalom szeretem a mogyorót, csicseriborsót, ilyesmit. :slight_smile:

2 Likes

én a honlapjukon nézegettem a shoe advisort, nekem is pronál valamennyire a lábam, de inkább a lábszáram fáj, ha megerőltetem, nem a térdem (bár ha nagyon erőltetem és pl betonon futok sokat, az is tud), szóval tanácstalan vagyok :smiley: végignyomkodtam párszor és nem segített dönteni :smiley:
meg nemtom a 43-as mennyire lenne nagy, itt 26.5 centis a 42-es, és inkább 27 centis a lábam… 42 és felesre meg nem tudok szűrni lol
bezzeg a most használt decathlonos cipőimen nem szenvedtem ennyit, megvettem a 42-eset és csá :smiley: bár a legutóbb vásároltnál is 26.5 centi a 42-es, azon kicsit morogtam…

Kezdőként itt is érdemes nézelődni, diéta, edzés, fehérjepótlás stb. Kicsit érdes a stílus, de nagyon hasznos kérdezz-felelek része van.

Ha már edzés, ezt a filmet érdemes megnézni, milyen a fanatikus magyar testépítő, irigylem az akaraterőt és a kitartásukat.
A film a nagy magyar valóság, egyszerű körülmények között élő gyerekek hogyan jutottak el nemzetközi 1-3. helyezett szintre, gyakorlatilag önerőből.

2 Likes

A Saucony a legkirályabb! Nekem mindig ez a befutó, hiába próbálok fel több márkától cipőt, a párom is átváltott rá (miután az én málnapiros csíkozású Sauconymban futotta le az egyik félmaratont - egyforma a lábméretünk), a futást kezdő kolléganőm is Saucony mellett döntött.
És érdekes, hogy mindenütt felismerik, pedig nem olyan széles körben ismert márka, mint az Adidas vagy a Nike.

3 Likes

A futócipőmet simán viszem a terembe is, kardióhoz és súlyzózáshoz is.
Menj el egy Spuri futóboltba, ott szakemberek vannak, mki fut, edz, ott futtattnak néhány kört a cipőben, de padon is lehet, és figyelik, hogyan áll benne a lábad. Rád adnak akár 10 párt is. Számítógépes, ingyenes talpdiagnosztika is van (a Podiart csinálja, talpbetéteket is készítenek), csak meg kell nézni a honlapon, melyik nap melyik Spuriban vannak.

1 Likes

közben egy kis (=fél munkanap :smiley: ) utánolvasás megrendeltem egy Saucony Libertyt, remélem jó lesz, izgi :slight_smile:

1 Likes

Jaj de jó, nagyon köszi! Ez nagyon jó lenne, nem akarok többet mellényúlni. Inkább egy tökéletes, mint 5 pár használhatatlan. :slight_smile:

1 Likes

Juj, én is remélem, hogy szeretni fogod.:slight_smile: Majd mesélj róla!

Abszolút, ráfordításban is sokkal kedvezőbb.:slight_smile:

1 Likes

Lehet nekem is tőlük kellene néznem cipőt? Hol forgalmazzák, ahol fel is lehet próbálni?
Az én kedvenc futócipőm egy gyerek Asics futócipő volt. Nem tudom hogy csináltam, de volt a méretemben is, és sokkal jobb volt mint bármelyik felnőtt cipő. 2 éve szétment, azóta sem találtam olyan jót… :frowning:

Spuri. A Cédrus emeletén is van boltjuk (bár elég kicsi), szombaton is nyitva vannak valameddig. Asics is van.

1 Likes