Off topic - életmódváltás, le a kilókkal!

A súlyzós edzést nem dobná fel egy kicsit, ha valamilyen videóra csinálnád? Engem a zene, illetve az edző beszéde hajt nagyon, anélkül tényleg unalmas lenne

1 Likes

Az elején sok időt vesz el, de néhány nap után jóval könnyebb lesz. Nem tudom, milyen az étrended, de én azt látom, hogy mindenkinél van egy állandó elem (nekem a cukor a kávéba, reggeli kifli). A kalóriabázis az utolsó beírt tételeket elmenti, szóval könnyen át lehet hozni a másik napra. A bonyolultabb házi ételeknél én arra törekedtem, hogy amit találok a kalóriabázisban, hellyel-közel feleljen meg az összetevők arányaiban annak, amit én készítek. Amit meg a munkahelyemen ettem… Na azt meg csak tippeltem, pontosan mennyi és mi van benne :smiley:.
Lehet a nagy súlyfeleslegem miatt, de nekem elég volt ez is. Az, hogy a 2500 kalória helyett a valóságban éppen 1750 kalória fogyott, vagy 1830, nem befolyásolta érdemben a fogyást. Viszont arra tökéletes volt, hogy lássam, hogy a 300 kalóriás fagyit igazán nem kellene már este megennem. :upside_down_face:.

6 Likes

Szia, BioTech Arthro Guard Pack (30 dbos, 3 havi kúránál tartok most, 1 vagy 2 hónapot majd most kihagyom, de aztán folytatom), GAL Marhakollagén peptidek (napi egyszer vagy kétszer 10 gramm), Flexagil krém, magas dózisú C vitamin, Sanoplast tapasz. Nekem ezek mulasztották el 2 hét alatt a csípőgyulladásomat.

1 Likes

sajna nem :’) élőben még okés, ha csoportos órára mennék, de amióta nem Pesten lakom, azóta az edzőtermek sajna felejtősek
de videó közben olyan bután érzem magam, azért még próbálkozom még :slight_smile:

A GAL marhakollagén peptidet hogy eszed?
Egyszer én is elkezdtem, de egy idő után annyira nem bírtam a szagát, hogy abbahagytam, pedig jó volt a hatása.

1 Likes

Langyos, vagy meleg earl grey citromos teában oldom fel, így szépen feloldódik.
Az az igazság, hogy nagyon nem vagyok finnyás, nekem már meg se kottyan a szaga, sokkal rosszabbra számítottam. És tényleg jó bőrre, hajra, körömre is!

1 Likes

Hát, a teát sem nagyon szeretem. :grinning:
Én akkor kávéban ittam, de már azt sem ittam egy hónapja, mert rájöttem, hogy gyomorsavat csinált nekem.
Mióta nem iszom, nincs ilyen problémám sem.

1 Likes

Sajnos nálam intravénásan van bekötve a kávé és a tea. :smiley:

2 Likes

A kávéra amúgy nincs valami jó alternatívátok, ami picit egészségesebb? Próbálom a cukrot is kerülni, de a kávéba muszáj raknom plusz a fogaknak sem olyan jó. A tea engem sajnos nem ébreszt fel, a reggeli torna sem, utána csak álmosabb vagyok a fáradtságtól. A reggeli hűvös zuhany kb egy órára erőt ad, de utána ugyanúgy álmosodok. Létezik már megoldás vagy örökké a kávé rabja leszek?

1 Likes

En nem tudok lemondani a kaverol, eritrittel iszom. Nincs mellekize.
Baratom moringa port iszik (smoothieban vagy vizben kikeverve), attol eleg sokaig pörög.

1 Likes

Koffeintabletta? Én anno a kávét váltottam le rá, olcsóbb is, és én kevésbé leszek tőle ‘zizi’ :slight_smile: (kevésbé pörget túl talán, de mégis felébreszt kellően, és se gyomorégés, se sárga fogak! én mondjuk mostanában sajnos kicsit túllódultam, és koffeintabletta mellé lecsúszik napközben 1-2 gyengébb kávé :confused: )

Nem jó teát iszol.:rofl:

Múlt hétvégén próbáltam ki Rami néhány gyakorlatát, olyan jó, hogy elmagyarázza, hova helyezd a súlyt, ne told ki a csípőt, a könyök mozogjon stb… futás mellé gondoltam ilyen gyakorlatokat végezni, mert nyáron nem tudom rávenni magam a teremre - meg persze teljesen más saját súlyos gyakorlatokat végezni.
E mellé még a pilatest gondoltam bevezetni, amúgy jelenleg heti 2x futok és súlyzózom, ami kevés.

Igen, ez nagyon fontos szerintem, hogy rendesen elmagyarazza a feladatokat. Az otthoni edzes ezert is neccesebb, mert nem all nelletted senki, aki figyelmeztet a helyes a kivitelezesre. A legfobb problemak altalaban a hasizomnal (derekat a földre szoritjuk!), guggolasnal, meg a vallaknal (lehuzva tartani) szokott lenni. De a plank tartasa is nagy koncentraciot igenyel.

Nekem is hasonlo az edzestervem, futas + erosito edzes kombo (otthoni, de kemeny😁), a pilates meg stretching nalam.

2 Likes

Azok a fránya karanténkilók! Nem olyan nagy a baj, de a 38-as méret mintha kisebb lenne, mint máskor… (171 a centi).
A számomra legegyszerűbb dolog a gyaloglás, sajnos nincs meg minden nap a 10e lépés, de rajta vagyok az ügyön. :footprints:

Jöjjön egy kis nosztalgia - Omega: Tízezezer lépés

4 Likes

Yerba maté?

Kellemes natúr ízű tea, alacsony a tannintartalma ezért nem kesernyés vagy fanyar. Főzési módszertől függően lehet kellemesen üdítő (egy erősebb feketeteányi koffeintartalommal), vagy hosszabb áztatással 40-50 mg/mL is (ez már egy ütős kávénak felelhet meg), de hosszú főzéssel még több is lehet. A koffeintartalma hordozóhoz kötött, szóval nem akkora lórugás az emésztésnek és a vérnyomásnak mint pl. a koffeintabletta.

1500 Ft körüli áron örök élet + két napnak megfelelő mennyiséget lehet beszerezni :slight_smile:

1 Likes

Ginzeng és algakivonat jutnak eszembe, de ezek nem úgy élvezhetők, hosszú távon van vitalizáló hatásuk.
Állítólag nem olyan rossz dolog a kávé, amúgy.
Vagy nézesd meg a vas-szintedet. Rettenetes fáradtságot okozhat a vashiány, hiába turbózod magad mással, nem fog segíteni.

Én kb. másfél éve figyelek oda az étkezésekre, 95-96 kg voltam, most 77 vagyok. Elhagytam majdnem teljesen a fehér lisztet, a cukrot lecseréltem eritritre, étkezéseknél próbálom lassítani a szénhidrát felszívódását, többször eszek keveset, sajna inzulinrezisztenciám van.

3 Likes

Esetleg a Youtube-on kezdőknek való Zumbát tudtok ajánlani?
Egyelőre terembe nincs lehetőségem menni, gerinctornázni is otthon szoktam. Pl. tegnap este, és utána belenéztem egy zumba videóba, tetszett, csak nem tudom, hogy tudnám-e követni…

2 Likes

aki épp sportcipő keresésben van: emagon felsőbb kategóriás cipőkre (Saucony, Under Armour, Asics, Mizuno) nagy akciók vannak

pont múlt héten rendeltem egy 2. pár futócipőt a Decathlonból… de lehet lesz 3. is, enni nem kér a szekrényben :slight_smile:

2 Likes