Mit használtál ma?

A Mary-Lou mennyire hasonló a Catrice Kaviar Gauche-hoz?

Na most jót kérdeztél, igazából fogalmam sincs. :grinning: A Caviar Gauche-t hétköznapra szeretem igazán, mert ahhoz, hogy túl sok legyen, ahhoz építeni kell (de emellett nagyon szép).
A Mary-Lou fényesebb is, meg szerintem világosabb is, a Catrice közelebb van a bőrszínemhez.
Abban viszont hasonlítanak, hogy egyik sem az a nagy csillámos fajta.

Ha nem felejtem el, holnap megpróbálok egy-egy swatchot egymás mellé lefotózni.

1 Likes

Köszi szépen! Csak azért kérdezem, mert annyian áradoznak a Mary-Lou-ról, hogy csak piszkál. Te szereted?
A Catrice nálam az ABH Amrezyt is kiütötte a nyeregből.:smiley:

Igen, szeretem! Szerintem nagyon szép! Nem tudom, hogy merre felé laksz, Budapesten néhány Müllerben van The balm állvány, a Blahán és a Corvinban biztosan.
Ez a két highlighter a kedvencem, ezeket használom a legtöbbet. A Catrice-t általában olyankor, ha szeretnék highlightert, de nem akarok nagyon erőset, csak olyan szolid, nappalit. A Mary-Lou-t meg olyankor, ha mondjuk megyek valahová, vagy azt szeretném, ha látványosabb lenne. Ha meg éppen olyan bolondóra van rajtam, hogy bumm bele, látszódjon az űrből is, akkor először a L’Oréal Glow Mon Amour cseppeket ütögetek alá, és arra még megy a Mary-Lou. :smiley:

1 Likes

A Mary Lou nekem is megvan, imádom. Gyönyörű a fénye, nem csillámos. Még mozgó szemhéjra ès szemzugba is szoktam használni.

1 Likes

Reggeli rutin változatlan.

Smink:
Estée Lauder Double Wear alapozó (2N1 Desert Beige)
Revolution korrektor
Avon Mark Magix púder de most csak a szem alatti részt fixáltam
UD Beached Bronzer
Bobbi Brown pirosító (Clementine)
I Heart Makeup Goddess of Love highlighter
Szemöldök tetkó még tart valamennyire így csak az Essence Make me Brow spirállal húztam át
Milani szemhéjalap
Urban Decay Naked2 Basics paletta legvilágosabb, legsötétebb és az egyik matt barnáját használtam egy teljesen natúr smink elkészítéséhez
Rimmel Scandaleyes barna ceruzával húztam vonalat a felső pillasorba
L’oreal Paradise Extatic spirál
Rúzs: MAC Brave (rózsaszín árnyalat, satin finish)

Az esti rutinom most úgy néz ki, hogy minden nap The Body Shopos sminklemosó olajjal és micellás víz kombóval szedem le a szemsminket, majd az alapozó nagy részét is így távolítom el.
Zuhanyzás közben La Roche Posay Toleriane arclemosó krémmel távolítom el a maradékot.
Most kétnaponta hámlasztok, ehhez vagy Paula’s Chocie kék BHA hámlasztót használok, vagy a The Ordinary 2% Salicylic Acid Solution-t
Ezután COSRX csigás esszencia, a nem hámlasztós napokon este is használom a Tindigo C vitamint vagy a The Ordinary EUK 134 szérumot.
Mostanában nem használok retinolt, mert szeretnénk kistesót és az A-vitamin származik káros lehet a magzatra.
Hidratáláként pedig The Ordinary Natural Moisturizing Factors+Ha krém

1 Likes

Vichy Pureté Thermale 3in1
L’Occitane Gentle Toner sheavajjal
L’Occitane Aqua Reotier hidratáló szérum
Clinique Repairwear Uplifting firming cream
EL ANR Eye Serum synchronized Complex II
EL The Illuminator
Dior Forever Undercover 24 h full coverage 20
Max Factor Eye Luminizer Brightener Fair
Guerlain Eye Stay Primer
Chanel Les Beiges Healthy Glow Natural Eyeshadow Palette, a fekete kivételével az összes szín
Chanel Stylo Yeux Waterproof 939 Nero Vulcano
Chanel Le Volume Révolution szempillaspirál
L’Oreal Brow Artist Plumper medium/dark
Guerlain Météorites Compact Clair/Light
Guerlain Terracotta Light 02 Natural Cool
Chanel Jardin de Chanel Blush Camélia Rosé
Rimmel 1000 kisses szájceruza 004 indian pink
Chanel Rouge Coco 462 Romy
MAC Rose Prep+Prime Fix +
L’Occitane Amande kézkrém

Chanel No5 eau premiere

2 Likes

Sziasztok! :slight_smile:

Ma szinte ugyanazokat használtam, mint mindig. :relaxed:

Reggel: Manna argánolajos arcmosás, Manna virágvíz tonik

Smink: Alverde kompakt alapozó, Makeup Revolution szemöldökpaletta, Alverde pirositó, Lo’real Paris szemtus filc (nemtudom pontosan a nevét :frowning: ) , Kylie kontúrceruza, Kylie matt ajakrúzs :slight_smile:

Manapság már nem sokat sminkelek, mert ígyis teljesen elrontottam a bőrömet 3 év erős sminkeléssel. Most már próbálom jóvátenni, és megadni a bőrömnek mindent amire szüksége van :slight_smile:

1 Likes

Az Árkádban is van egy jóó nagy TheBalm állvány, már néhányszor belemásztam a teszterébe.:slight_smile: Akkor majd alkalomadtán lecsapok rá (nem mintha highlighterhiányban szenvednék).

Mindig rárepülök a zsibin az eladó EL DW-kre, aztán mindig meggondolom magam, jó lenne-e az ecru (valószínűleg világosabb kellene), meg nem lenne-e sok… te szereted?
És a TO szalicilsavját?

Esküszöm, a flakonok, tégelyek alján miszmikáló kis maradékok napközben meghíznak, olyan neheten akarnak tényleg elfogyni…
Lioele CC krém
Cosrx korrektor
Zoeva Graphic Brows Arsenic
Too Faced Peach Perfect púder
Hourglass A. L. púder Mood Light
Catrice Prime and Fine kontúrozó
TheBalm Instain Houndstooth pirosító
ABH Aurora Glow Kit Luna
Rdel Young szemhéjalap
A Nabla Soul Blooming palettából a Chamomile árnyalatot (matt bőrszín) felvittem az egész szemhéjra és a mélyítővonalba, aztán a Pupa Makeup Stories palettából dolgoztam: szürkészöldes szín a mélyítőbe és a külső V-be, élénk pink a mozgó részre, arra ráütögettem az arany-rózsáslilás foil színt, ami potyog, még jó, higy a fürdőszobatükörbe még vetettem egy ellenőrzőpillantást. A belső szemzugba a világos rózsaszín árnyalat ment.
Lovely Vampire Lashes
Zoeva Graphic Eyes Rock’n’Roll Bride (imádom ezeket a ceruzákat) az alsó pillatő külső részére
Zoeva Soft Kohl Karnat szemceruza a vízvonalra
Catrice Ultimate Stay 020 All That She Wants rúzs, asszem már kivonták a forgalomból (kár)

Montale Pure Gold

Ti amúgy hol szoktatok sminkelni?
Én kiszorultam a fürdőszobából több okból, éy elfoglaltam a teregető/vendég/kupis szobában lévő egykori tv-asztalt, ami túl alacsony, de az a rossz, hogy nem jó szögből jön a fény, pont nem éri el a tükröt. Firstworldproblem, tudom.:slight_smile:

Facebookon lájkold be a. Thebalm Hungary oldalt, mert mindig megosztják, ha valamilyen akció van a Müllerben. Én így vettem 30% kedvezménnyel.

Egyébként jó kis márka ez, van tőlük a transzparens púder (Sexy Mama), pirosító (Hot Mama), két paletta (Nude Beach és Meet Matt(e) Nude), és a Mary-Lou (van egy szempillaspirálom is, de az még nincs kibontva, majd ha a Tonymoy elfogy), és mindegyiket szeretem.
A matt szemhéjfestéket különösen, míg nem volt meg, soha nem készítettem teljesen matt szemsminket, ezzel fedeztem fel. :slight_smile:

1 Likes

Nekem is két palettám volt tőlük a Balmsai meg a Nude Tude, utóbbit eladtam, mert sok hasonló színem van. De kifogástalan volt minőségre.
Meg a Mary Lou és a Bahama mama bronzer van meg tőlük. Szeretem őket.

1 Likes

Régebben a fürdőszobában a tükrös fürdőszoba szekrény előtt, de mióta gyerek van, azóta a nappaliban, hogy lássam mit csinál.
Meg a fürdőben oldalról jön a fény, az arcom bal oldalát nem látom normális fényviszonyok között. A nappaliban meg tudok az ablakkal szemben ülni. Valamelyik paletta tükrét szoktam használni hozzá.

Én szeretem a DW-t. Kombinált a bőröm, hamar átfénylik a homlokom és az orrom. Nyáron katasztrófa. Még a DW-vel is fényes lettem kicsit estére. Vékony rétegben szerintem szép, plusz réteget csak az esetleges bőrhibára viszek fel. Nem használom minden nap, csak ha tényleg tartós sminket szeretnék. A pirosító és bronzosító is sokkal tovább megmarad rajta. Rajtam az alapozók egy idő után szinte eltűnnek. Mintha beinná a bőröm vagy mintha lecsúszna rólam, nem is tudom, de délutánra már alig látszik valami. Azt is hozzá kell tennem, hogy az EL DW-n kívül csak drogériás alapozókat használtam eddig. Ja, meg van egy Lancome stickes alapozóm, de az sem tartós rajtam.

1 Likes

Köszi.:slight_smile: Igazság szerint először inkább tesztert próbálnék ki, hogy próbálgathassam, nem tudom, adnak-e az EL-ben, van-e ilyen lehetőség egyáltalán.

És kiviszed a nappaliba, amit használni szeretnél?

Köszi, lányok! Szemfestékpalettából nekem egy van tőlük, nem igazán szeretem, mert a sötét színek foltosak lesznek, de a világosak nagyon jók. A pirosítóikért odáig vagyok és a munkahelyen a transzparens púderük is ott figyel. A Cindy-Lou van még meg, meg az ikonikus bronzosítóból egy mini. Szóval a szemfestéket leszámítva jóban vagyunk a márkával.

Vettem egy nagyobb méretű neszesszert, abba rakom a napi sminkhez szükséges dolgokat. Ezt a fürdőszobában tartom a fiókos komód tetején. Minden este kitalálom, hogy másnap melyik palettát használom, a többi cucc általában állandó (bronzer, pirosító, púder, szemöldök, highlighter, alapozó, szempillaspirál)
Így reggel csak megfogom és kiviszem magammal, meg az Ikeás kaspót az ecsetekkel. Amíg a kisfiam játszik meg mesét néz, gyorsan, max 15 perc alatt megoldom a sminkelést.