Mit használtál ma?

Szem alá a narancssárga szín jó, és tényleg működik (fölé meg a folyékony korrektor)! Bár nekem szerencsére ritkán karikás/lilás a szemem alja, pedig ritkán alszom meg a 6 órát hétköznap.
Amiből sok szín van, és nagyon fed, a Revolution új korrektorai, bár én azt még nem próbáltam, de jókat hallottam róla.
Egyébként nekem is mindig az a bajom, hogy ugye elvileg szem alá picit világosabb kéne, mint az alapozó, de mivel amúgy Hófehérke vagyok, így elég nehéz még az alapozótól is világosabbat találni. De nemrég megrendeltem a Nabla új korrektoraiból a Porcelain árnyalatot, na az aztán világos, még majdnem túlságosan is (de ha kifakulok a hatalmas nyári barnaságomból - ami tulajdonképpen csak kevésbé fehér :smile:, akkor jó lesz). Az pl. teljes fedésű, de azért könnyedebb, mint a Catrice, mert alig kell belőle. Amikor annyit tettem belőle, mint a többiből, alig győztem eldolgozni… Csak hát, nem olcsó, viszont drága.

Ma nem sminkeltem, arcápolás meg a szokásos…

1 Likes

Én most a Revolution korrektorát használom és szerintem elég erősen fed. És nagyon sok színből lehet válogatni, vannak igazán világosak is.

1 Likes

Köszi, lányok!:slight_smile: A NARS korrektora, amit most használok a Cosrx-szel felváltva, elég erős és amilyen sűrű, elég sokáig elég lesz, de azért lehet látni azzal is, hogy nem az üdeség van a szemem alatt.
A Colourpopnak van teljesen fehér korrektora.:smiley:

Bőrápolási rész ugyanaz, CC krém és púderek is.
NARS Radiant Creamy Concealer Chantilly árnyalat
Catrice 3D Glow Highlihgter Icy Glaze belső szemzugba is
Physicians Formula Butter Bronzer
The Balm Balm Springs pirosító
Zoeva Graphic Brows Arsenic szemöldökceruza
Rdel Young szemhéjalap
Nabla White Truffle teljes szemhéjra, ABH Modern Renaissance Golden Ochre, Raw Sienna mélyítővonalba és Love Letter árnyalat szintén mélyítővonal és külső V, és UD Naked Heat Lumbre mozgó részre
Pupa Multiplay szemceruza 72-es árnyalat (bordós-barnás arany csillámokkal)
MAC Red
MAC Fix+

Montale Dark Purple (elfogyott tkp., úgyhogy semmi nem jutott belőle a bőrömre), ezért a Red Aoud ugrott be helyette.

Reggeli rutin a szokásos, végén a Paula’s Choice Skin Recovery SPF30 hidratálójával.

Smink:
Catrice Dr. Blur primer
Catrice Tinted Blur mousse
Catrice HD Liquid korrektor
Physicians Formula CC púder
Physicians Formula Butter bronzer
Pirosító: P2 touch of berry keverve a Physicians Formula Butter Blush Rosy pink árnyalattal
Catrice Caviar Gauche highlighter
Urban Decay Primer potion
Pupa makeup stroies Bright Violet paletta
Tonymoy Panda’s Dream Smudge out
Pupa Multiplay szemceruza 73
Bourjois Color boost lipstick 07 Proudly naked

Parfüm: Juliette Has a Gun - Not a perfume

1 Likes

Reggeli rutin a szokásos.
Smink:
Maybelline Fit me keverve Astor Perfect Stay alapozóval
Revolution korrektor
Avon Mark Magix púder
UD Beached Bronzer
Hourglass pirosító (Radiant Magenta)
MAC Hyper Real Glow highlighter palettából a legvilágosabb szín
Milani szemhéjalap
The Balm Balmsai palettából Wipe Out (matt bőrszín) satírozásra Epic (meleg barna) külső V-be Tubulak (fényes bronz)mozgó szemhéjra Colourpop Lovely szemhéjfesték (fényes világos arany)
Szemöldökre ebből a palettából választottam egy matt hideg barnás-szürkét (Dig It)
Felső pillasorba Rimmel Scandaleyes barna ceruzával húztam vonalat
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
MAC rúzs (Syrup, lilás rózsaszín árnyalat)

1 Likes

Na, vajon ki az, aki lecsöppenti a fekete nadrágját folyékony highlighterrel… igazán szépen csillog.

Én nemrég az alapozót fröccsentettem a fehér felsőmre :see_no_evil:

Reggel a szokásos rutin. Itt megjegyezném, hogy a Tindigo C-vitaminos szérumtól teljesen besárgult a tenyerem és az ujjaim között a bőr, és le sem tudom mosni.

Smink:
Maybelline Fit me sötétítve egy csepp Astor Perfect Stay alapozóval
Revolution korrektor
Avon Mark Magix púder (nemsokára elfogy)
UD Beached Bronzer
Clinique Cheek Pop pirosító (04 Plum pop árnyalat)
Catrice High Glow Mineral highlighter
Szemöldökhöz nem nyúltam mert este tetováltam a Maybelline-nel és most sokkal jobb lett mint az első alkalommal
Milani szemhéjbázis
The Balm Balmsai palettából matt bőrszín (már alig van benne)
Makeup Revolution Iconic Pro2 palettából matt barackszín szélek elsatírozására, mozgó szemhéj belső felére világos, natúr fényes szín, a külső részre egy fokkal sötétebb, világos rezes fényes szín, külső v-be és mélyítőbe matt hideg szürkés árnyalat
Rimmel Scandaleyes ceruzával húztam egy tusvonalat (barna szín)
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál (eddig nagyon tetszik)
Rúzs: EL Pure Color Envy Sculpting (Irresistible szín)

1 Likes

Mivel ma nem mentem sehova, így csak játékból sminkelgettem. Régebben volt ez a szivárványos highlighter-őrület, ami azóta is birizgálta a fantáziámat. Pár napja a nem használt cuccaimból összedobtam magamnak kettőt is, egy világos-áttetsző palettát meg egy sötétebb, élénkebb verziót. Nagyjábol mára száradtak ki 100%, azokkal játszottam. Illetve pont ezért, egy kis alapnak elővettem egy alapozót, amit a megvétel után nagyon leírtam, mert sem ecsettel, sem kézzel nem működött, az alverde gel makeup 010-et. No meg egy sminktojást (ez a beautyblender-szerű cucc, csak az enyém ebelin). és meg kell mondjam, a nedves sminktojással egészen használható. kellemeset csalódtam :smiley: persze, még mindig nem hűdejó, de így már el tudom használni (estére, mert a tartóssága így is csak pár óra, utána csúnya lesz)

1 Likes

Juujj… kijött belőle?

Tök ügyes vagy, én még sose értem le por állagú termék aljára.:slight_smile:

Igen, kijött, mert azonnal megdörzsöltem Dm-es marhaepe szappannal. De volt olyan hogy otthoni melegítőnadrágra cseppent, és nem foglalkoztam vele, azóta is ott a nyoma.

Nem gondoltam volna, hogy a végére fogok érni az Avonos porpúdernek, a szekrényben már várja a hatalmas kiszerelésű RCMA porpúder, hogy használatba vegyem.
Az aljára értem az Urban Decay bronzernek is, de az szerintem még így is ki fog tartani év végéig minimum. Minden nap azt használom, mert szeretném elfogyasztani.

Ma:
Reggeli rutin a szokásos
Lioele CC krém
Nars Radiant Creamy Concealer Chantilly
Zoeva Graphic Brows Arsenic
Too Faced Peach Perfect púder
Physicians Formuka Butter Bronzer
Hourglass Iridescent Flash pirosító a leheletnyinél erőteljesebben @Anheszenamon kedvéért, jelentem, nap végén is a helyén volt
L’Oreal Glow Mon Amour highlighter Sparkling Love a CC krémbe is meg hagyományosan (+a nadrágomra) felvive
Rdel Young szemhéjalap
Nabla Coconut Milk teljes szemhéjra, White Truffle mélyítővonalba, Artemisia külső V-be, mozgó részre Colourpop Snake Eyes
Yves Rocher méregzöld-arany csillámos jumbo ceruza alsó pillatőbe
Maybelline Lash Sensational Ultra Black szps
Shiseido RD304 Sweet Pea rúzs
Mac Fix+
Montale Sweet Vanilla

Tegnap: mivel lusta vagyok és álmos, csak a különbségeket írom le:
Cosrx korrektor
Maybelline Browprecise szemöldökceruza Deep Brown árnyalatban
Nyx Faux Blacks szemceruza Onyx árnyalatban alsó pillatő sarkába
Yves Rocher bronz jumbo szemceruza alsó pillatőbe végig
Colourpop All I See Is Magic paletta Top Natch, T-Cup, Go Wish, Something Special és Never Never árnyalatban
Lovely Vampire Lashes
MAC Rebel
Catrice Kaviar Gauche highlighter
Revolution Now! pirosító

Montale Red Aoud

Reggeli rutin változatlan.
Sminkben próbáltam más termékeket használni, hogy ne legyen annyira unalmas.
Bourjois 123 Perfect CCC krém Rose Beige szín (KAP alapozó ecsettel vittem fel)
Bourjois Healthy Mix korrektor 51-es Clair Light szín
Avon Mark Magix porpúder
UD Beached Bronzer
H&M pirosító Sunrise Pink árnyalat
MAC Hyper Real Glow highlighter palettából a legsötétebb szín (Light of the Party)
Milani szemhéjalap
Teljes szemhéjra The Balm Balmsai palettából matt bőrszín
mozgó szemhéjra Sigma mono szemhéjfesték Notre Dame szín (csodálatos lilás-szürkés-taupe-os duo króm szerű meghatározhatatlan szín)
Széleket elsatíroztam a Balmsai paletta egyik világos barna színével, mélyítőbe és külső v-be egy kis MAC Copperplate került (matt galambszürke)
Belső szemzugba MAC Hyper Real Glow highglighter palettából a középső szín
Az alsó pillatőbe is tettem a szürke MAC szemfestékből meg a Sigmából is keverve
Rimmel Scandaleyes fekete szemceruza a felső pillatőbe
L’oreal Paradise Extatic spirál
Rúzs: Mac Syrup

1 Likes

Próbálom én is váltogatni a termékeket, de pl. alapozóban, korrektorban nincs nagy variálhatóság, max. 2-t használok felváltva.
Szóval a különbségek:
L.OV. The Delightful kompakt duo bronzosításra
Bobbi Brown Pastel Peach pirosító
ABH Aurora Glow Kit Lyra
Zoeva Graphic Eyes Regency
TheBalm Meet Matte Trimony matt csontszín
Colourpop She paletta Chick (belső szemzug), Duchess, Damsel (mélyítő), Missy (külső V), Gal (mozgó rész)
EL Envy Tumultuous Pink

Kár, hogy a L.O.V The Delightful limitált kiadás volt. Nézegettem, aztán mégsem vettem meg. Neked bevált? Szereted?

Reggeli rutin a szokásos.

Smink:
Catrice Dr. Blur primer
Catrice Tinted Blur mousse
Catrice HD Liquid Coverage korrektor
The Balm Sexy mama púder
Nabla Bronzer: gotham
Uma Rouge powder - beautyful burgundi
Urban Decay Primer potion
Pupa 4 és 5 színű paletta vegyesen.
Tonymoy Panda’s Dream Smudge Out
The Balm Mary-Lou manizer
Uma Glossy lips - 25-ös szín

1 Likes

Is-is. Meg kellene kapargatnom a tetejét, mert már megjelent rajta az a fényes, kemény réteg.
Egész arcra nem szoktam használni, mert… mittomén.:slight_smile: Bronzosítónak jó, nem sötét a nagyon fehér arcomhoz. A kompakt is jó, strapabíró és nem kell feszítővas a kinyitásához.