Mit használtál ma?

Jól kitaláltad.:slight_smile: Régebben próbálkoztam hasonlóval, de mindig elfelejtettem valamit / mást akartam használni, a párom borotválkozott/fogat mosott/stb., nem tudtam érdemi sminkelést csapni. A kisszoba tök jó, kupizhatok, amennyit akarok és nem parázok, hogy por hullik a cuccaimra vagy megolvadnak - a fürdőszobában a kazán alatt van pakolófelület, de mivel a kazánnak nincs alja, eszméletlen mennyiségű por hullik oda és a pakolófelület (ami egy paravánszerűség, a csövek eltakarására szolgál) alatt mennek csövek, amik fűtési szezonban olyan melegek, hogy a rúzsok “izzadtak”.
Meg, ööö, ki is híztam azt a helyet.:smiley:

1 Likes

Amadea, tettem fel képet a megfelelő topicba a Caviar Gauche-ról és mellette a Mary-Louról. Meg kell mondanom, hogy meglepő eredményt kaptam. :grinning:

1 Likes

Nagyon köszönöm, megyek vizslatni.:slight_smile:

Reggel változatlan
Smink:
EL Double Wear alapozó (Desert Beige szín)
Revolution korrektor
Szem alá Avon Mark Magix púder
UD Beached Bronzer
Hourglass Radiant Magenta pirosító
MAC Hyper Real Glow highlihgter paletta (Rosy Glow szín)
Maybelline Micro Precise Brow pencil (Deep Brown)
The Balm Balmsai palettából matt bőrszín, egy meleg barna a satírozáshoz, mélyítőbe barnás-szürke és világos, szaténfényű gyöngyházas szín a mozgó részre
Rimmel Scandaleyes barrna szemceruza
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
Rúzs: MAC Lipstensity rúzs Driftwood színben (Temptalia szerint meleg levendula)

Most este pedig az arcápolás után feldobtam egy Maybelline szemöldöktetkót

2 Likes

Reggel változatlan.
Smink:
Catrice HD Liquid alapozó
Revolution korrektor
Avon Mark púder
UD Beached Bronzer
Estée Lauder Pure Color Cheek Rush 03 Rose (pumpás, géles pirosító)
MAC Hyper Real Glow paletta legvilágosabb színe
Carli Bybel paletta: matt vajszín, matt barna satírozáshoz, kicsit sötétebb matt barna a külső v-be, világos rózsás arany a mozgó részre
Rimmel Scandaleyes barna szemceruza
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
Nars Audacious rúzs Vanessa színben

1 Likes

Tegnap nem csaptam nagy sminkelést, mert a párommal mentünk vásárolni és nem akartam próbára tenni a türelmét.
A Missha fényvédő a homlokomon eléggé csillogott, ezért a PC Anti-Shine, oil control kréméből kentem rá (tényleg azonnali matt hatást eredményez), a kritikus pontokon meg eloszlattam némi korrektort (NARS Radiant Creamy Concealer Chantilly árnyalatban), főleg a Mariana-árkoknál.
Zoeva Graphic Brows Arsenic (mert szemöldököt mindig rajzolok)
Maybelline Lash Sensational
Zoeva Graphic Eyes Taupe színben
Hourglass Girl Lip Stylo Activist - ez egy nagyon természetes, mlbb szín, de imádom

1 Likes

Reggel változatlan.
Smink:
Catrice HD Liquid alapozó
Revolution korrektor
Avon Mark púder
UD Beached Bronzer
Estée Lauder Pure Color Cheek Rush 03 Rose (pumpás, géles pirosító)
MAC Hyper Real Glow paletta legvilágosabb színe
Carli Bybel paletta: matt vajszín, matt barna satírozáshoz, Naked2 Basics palettából matt barna a külső v-be és a mélyítőbe meg az alsó szempillatőbe, világos rózsás arany a mozgó részre
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
H&M szemceruza Espresso Brown szín
Mac Half N Half (barnás sötétebb nude)

1 Likes

Húha, eskü vissza fogom olvasni amit írtatok :grin:
Zömèben ugyanazokat használtam mostanában (lusta gyors reggeli smink)
Primer: L’oreal infallible (de vègre elfogyott, nem szeretten)
Korrektor: Maybelline instant anti age (szeretnèm vègre ezt is elfogyasztani)
Alapozó: Physicians Formula Nude Wear
Púder: Sensai 3 touch
Szemek: Sleek A New Day paletta ès Catrice Glam&Doll spirál
Pirosító: The Body Shop Shimmer wawes (bronze)
Highlighter: The Balm Mary Lou
Fixálás: Catrice mattító fixáló spray

Node: beszereztem kèt catrice palettát (The fresh nude ès The ultimate chrome), azokat is használgattam hèbe-hóba, de mèg csak próbálgatom őket, eddig tetszenek
Meg az ajakcuccok közül most rá vagyok zizzenve az ilyen tinted lip balmokra, a “règebbieket” is előkotortam. (Eszembe jutott, hogy csinálok egy ilyen összehasonlító swatchot róluk)

1 Likes

Reggel változatlan.
Smink:
Catrice HD Liquid alapozó
UD Beached Bronzer
Hourglass pirosító Radiant Magenta szín
MAC Hyper Real Glow paletta legvilágosabb színe
Carli Bybel paletta: matt vajszín, matt barna satírozáshoz, matt sötétebb barna a külső v-be és a mélyítőbe meg az alsó szempillatőbe, mozgó részre pedig Essence Melted Chrome mono (01-Zinc about you)
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
H&M szemöldökceruza Espresso Brown szín
Rimmel Scandaleyes barna szemceruza
Max Factor matt rúzs 05 Nude szín

1 Likes

Az Essence Melted Chrome-okat már kétszer megnézegettem. Szemen milyen, nagyon hullik?

Nekem egyáltalán nem hullik, ujjal tapogattam fel. Próbáltam ecsettel is, de olyan furcsa majdhogynem krémes állaga van, hogy a szintetikus szálú Essence ecset egy mély árkot nyomott bele és rengeteg került az ecsetre. Nem is tudtam vele felvinni a festéket. Szemhéjon is nagyon fényes, bár nekem estére kicsit becsíkozódott a Milani alap ellenére is. Viszont a színek gyönyörűek.

1 Likes

Reggeli rutin változatlan.
Smink:
Alverde kompakt púderalapozó (Light Beige)
Revolution korrektor
Avon Mark Magix púder
UD Beached Bronzer
Clinique Cheek Pop pirosító Plum pop színben
Carli Bybel palettából a legvilágosabb, rózsaszín highlighter
Milani szemhéjbázis
Carli Bybel palettából egy matt világosabb barna a szélek elsatírozásához, és matt vajszín a szemöldökcsontra többi szín Colourpop Fame Pressed Powder Shadow palettából (mozgó részre Posh és Extravaganza)
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
Catrice szemöldökceruza
Rúzs: Kiko Gossamer Emotion 102-es szín (rózsaszín mlbb árnyalat)

1 Likes

Ó, a Clinique pirosítók olyan szépek! Mennyire pigmentált?

Elég kemény a felülete, így azért nem túl könnyű vele túlzásba esni. Szépen lehet építeni, nem kell attól tartani, hogy hiába csak épp hozzáérinted az ecsetet, mégis azonnal hatalmas piros foltokat festesz magadra.

1 Likes

Gyönyörű szemhéjpúderek - nem éppen ebbe a témába illik, de próbálom feldobni, hogy ne csak felsorolások listája legyen itt.

1 Likes

Hát ezek meseszépek! Elképesztő a pigmentáltság. Kíváncsi lennék szemhéjon hogy viselkedik. :heart_eyes:

Reggeli rutin a szokásos.
Smink:
Alverde kompakt alapozó (utálom: nincs fedése, csúnyán mutat, foltokban összeáll a bőrömön és nem lehet eldolgozni. Le is mostam, felteszek mást)
Avon púder
Murumuru Butter bronzer
MAC Melba pirosító (3 óra múlva hűlt helye az arcomon :roll_eyes:)
I Heart Makeup Goddess of Love highlighter
Catrice szemöldökceruza
Milani szemhéjalap
Carli Bybel paletta matt vajszín és matt világosabb barna
ABH Subculture paletta All Star (matt burgundis barnás) külső v-be és a mélyítőbe satírozva, Fudge (matt meleg barna) az alsó pillatőbe
Rimmel Scandaleyes barna szemceruza a felső szempillatőbe
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál (Nagyon szeretem!)
Rúzs: Nyx Extra Creamy Round lipstick Milan árnyalat (kb annyit ér mint a legolcsóbb Miss Sporty rúzsok)

1 Likes

Reggeli rutin a szokásos, annyi változás van benne, hogy a Hélia-D szemkörnyékápolónak búcsút intettem, mert annyira nem vált be. Helyette most a Mincer Pharma 40+ szemkörnyékápolóját használom.

Smink:
Pupa Instant Filler Primer
Catrice Tinted Blur mousse
Catrice HD Liquid Coverage korrektor
Ingrid transzparens púder
Urban Decay primer potion
Maybelline Burgundi Bar paletta
Nabla bronzer - gotham
Uma Rouge powder - beautyful burgundi
Tonymoy Panda’s Dream Smudge Out
Catrice Caviar Gauche highlighter
Catrice rúzs - Blessing Browns trendkiadás - C01 Café au lait

Parfüm: Juliette Has a Gun - Not a perfume

1 Likes

Ugye? Amikor megláttam őket, azt hittem, vizuális orgazmust, infarktust vagy ilyesmit kapok.:slight_smile:

Pedig mennyit olvastam arról, hogy a MAC pirosítók milyen tartósak…
A Nyx szájkencéket mindig nézegetem, de egyik se hoz lázba. A G-napokon vett szemceruza viszont nagyon jó.
Tegnap valamiért eszembe jutottak az ABH paletták és valahogy egyre jobban szeretem a fomulájukat - most már, hogy nagyjából megtanultam bánni velük.:smiley: