Mit használtál ma?

Egy idő után ez is át fog fényesedni, én még nem találtam olyan púdert, ami mondjuk akár 4 órát is kibírt volna. Persze függ a T zóna zsírosságától is. Az egyetlen brutális duó, ami ilyet tud, az a MAC Studio Finish alapozója a Prep and Prime púderrel. De ez a duó az életet kiszívja az ember bőréből.

Láttam ma is a dm-ben.:slight_smile: Köszi!

Akkor én várok el sokat… Nálam a homlok a legbrutálisabb, mire hazaérek, diszkógömb. Ha reggelente nemcsak az Hourglass púdert használom, hanem mást is (vagy helyette mást), akkor tovább bírja a bőröm, de mostanában nem púdereztem, mert száraz volt így is - ennek ellenére du. már csillogott.
A kombinált bőr csodái…

Melyik Hourglasst használod? Ne is mondd a kombinált bőrt…

A Mood Lightot, finom levendula színe van. Az arcon kb. észrevehetetlen, de finoman egységesít, mindennap használom.
Amúgy amikor olyan fotókat raknak fel ezekről a púderekből, amikor nincsenek a tokjukban, kifejezetten a csokis párnákra emlékeztetnek, amit müzlibe lehet szórni:

Fénylik! Száraz! Diszkógömb! Pikkelyes! És mindezt egyszerre, hogy őrülten kutassuk azokat a termékeket, amelyek nem irritálják, hanem táplálják a száraz részeket, nem serkentenek további faggyútermelésre ÉS mattítják a fénylő részeket.
Komplett taktikai hadművelet.

2 Likes

Virtuálisan megöleltelek, ugyanezt játszom én is. Nekem a retinol az, ami a legjobban kordában tudja tartani, illetve egy hónapja hidratálónak a Whamisa Water krémet használom, egyelőre olyan jól működnek, hogy nem merek változtatni. Nem azt jelenti, hogy nem zsírosodik, csak most mondjuk nem folyik patakokban a zsír… 20 évesen azt hittem, hamarosan vége lesz. 30 évesen már teljesen biztos voltam benne, mert nem lehet ilyen az ember bőre állandóan. Erre tessék. Szerintem én leszek az a 78 éves néni a körutazásokon, aki a csoportképeken épp egy kompakt tükrében púderezi a homlokát.

Ez aranyos kép, a zsírosodástól függetlenül (legalább később ráncosodunk, mint a sima száraz bőrűek. Ill. ráncosodnánk, ha nem használnánk pl. retinolt, de így 78 évesen a totál sima homlokodat fogod púderezni).
Most Tindigo retinolos szérumát használom, szereti a bőröm (csak már unom), a következő egy The Ordinary lesz, valamelyik szkvalános. A Whamisát majd megnézem, csak annyit tudok, hogy van ilyen márka. Ami még érdekel, a Drunk Elephant, meg kéne venni a mini szettet…

Nekem egyetlen cucc volt, ami atomra lemattított, anélkül, hogy szárított volna: a Paula’s Choice Shine Control:
http://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-paula-a-choice-shine-stopper-instant-matte
És órákig bírja.

A Drunk Elephant nekem is a listámon van, de most tényleg túl szép szinte ez az egész, nem merek belenyúlni. A Whamisa krémre nézz rá, nagyon jó…

Ez az?

Igen! Na meg nehany karakter

1 Likes

Nekem nincsen krémes bronzosítóm/pirosítóm/highlighterem, mert tartottam tőlük, hogy nehéz szépen eldolgozni.
Alapozás után első a bronzosító, aztán pirosító jön, ami közepesen pigmentált megítélésem szerint, majd highlighter, amit viszont csak az arccsontomra teszek, de oda azért jól láthatóan. Ezután T-vonalban lepúderezem az arcomat (kompakt púderrel), ami így picit tompítja a highlighter fényét. Egyszer véletlenül előbb púdereztem, és nagggyon foltos lett utána a pirosító, nem tudom mit rontottam el…
Matt bronzosítóra mostanában szoktam még tenni egy leheletnyi fényeset is. Szeretek csillogni, na :no_mouth: Viszont ez a kombinált bőrömmel elég érdekes mutatvány, de hát mit tegyek, nem szeretem a matt finisht. Alapozóból is dewyt választok, jobban áll a ragyogó összehatás.
8 óra munka után egyébként nekem is vállalhatatlan már az orrom és a homlokom tájéka és ezen még soha egyetlen primer vagy púder sem tudott segíteni.

1 Likes

Pont azon röhögtem magamban, hogy kombinált bőrrel minek kenek magamra highlightert, a fejem magától termeli.:smiley: De én is szeretem a csillogó dolgokat, pedig a bőröm közel nem hibátlan.

Szerintem azok segítenek a hibák elfedésében, legalábbis egy full matt összkép sokkal jobban kiadja a bőrhibákat, hegeket, márpedig azok sajnos nekem is vannak.

Most is hiába nyomtam a hozzászólásodnál a válasz gombra, de mégsem mutatja a válaszomnál, hogy az a tiedre ment… Nem értem.

Ma ölelgetős nap lesz a fórumon, vedd úgy, hogy most én ölellek meg téged: annyira utálom ezeket a nyavalyás hegeket, mindig kesergek magamban, hogy mennyivel jobban látszana a bőrápolásba fektetett energiám, ha nem lennének… egyszer el kellene menni lézeres kezelésre, de egy vagyon. Meg egy hét szabi.
A hegek ellenére nem kenek vastag réteg alapozót, mert nem vagyok hajlandó, plusz úgy sokkal feltűnőbb lenne, inkább a gazdag primerekre megyek rá.

2 Likes

Érdekes… mindenesetre nem baj, mivel enyém a topik, küld a rendszer értesítőt.:slight_smile:

1 Likes

20190220_212337
Íme, az őskáosz.

4 Likes

Én most eléggé rákaptam a “full coverage” alapozókra, de tudom, hogy nem élhetem le ilyenek mögött az életemet… Nyáron megpróbálok váltani majd BB krémre :slight_smile: Igen, én nyáron a 35 fokban is képes vagyok alapozóval magamon flangálni. Nekem egyébként olyan hegeim vannak, amitől az orcáim úgymond apró foltosak/pöttyösek. A legtöbb úgy néz ki, mint egy nagyon tág pórus. Tehát akármilyen tiszta a bőröm, ott sosem egyszínű. Tehát szerencsére nem az a nagyon durva “kráteres” csúnya szóval kifejezve, ami akné után előfordulhat, de engem így is nagyon zavar.
(Ölelés :sparkles:)

3 Likes

Én is full coveraget használok naponta ,az olyan szép bőrt “varázsol” és nem maszkos mert nagyon kevés elég és ujjbeggyel jól eldolgozom ,sokszor még egy ecsettel is átmegyek. Nekem nyáron lefolynának az alapozók :rofl: és kifejezetten utálom, hogy beizzad a bőröm így csak ásványi púdert használok a bare mineralstól. Szépen fed és mégis kap levegőt.

2 Likes