Mit használtál ma?

Nekem nem volt annyi eszem, hogy konzultáljak velük.:slight_smile: Nyx Shine Killer, nagyon csúszós, átlátszó kocsonya. Elvagyok vele, de a Hylamide HA Blurt nem múlja felül. Nem tudom, szereted-e a szilikonos cuccokat, nekem a hegek miatt kell. Lehet, hogy neked elég egy gazdagabb hidratáló.

Hidratálót mindig használok sminkelés előtt. Arctisztítás meg szérumok után egy kis Neutrogena Hydro Boost és Isana-s fényvédő, de ez alá nem volt megfelelő teljesen. Kell valami pórusfeltöltő szerintem, mert magában nagyon nagyította a dolgokat :smiley: Vagy nem is tudom mit tudnék még csinálni, lehet, h meg kell válnom tőle, de azt meg nem szeretném, szóval próbálkozok még mindenfélével :smiley:

A púderjéről jókat olvastam, de lehet, hogy egy primer is tudna segíteni. Te tudod építeni a fedését?

Csak egy rétegben vittem fel eddig, a fedése szerintem elég lenne.
A púderrel is kísérleteznem kell még, mert anélkül is el szoktak lenni az arcomon az alapozók, nem igazán fényesedek át, csak egy picit a homlokon. A Rimmel Stay Matte eddig bevált a Catrice alapozón, és igazából csak azért használom, hogy a bronzosító meg a highlighter szebben legyen eldolgozva.

1 Likes

Most nézem, hogy ti előbb púdereztek és utána jöhet a pirosító, bronzosító stb. Én fordítva. Érdekes :thinking: Holnap kipróbálom úgy ahogy ti csináljátok.

Elvileg azért, mert a púder a folyékony/krémes állagú alapozó/BB fixálására szolgál.
Mondjuk azt nem tudom, hogy krémes pirosítónál vajon mi a helyzet? :thinking:

Ó, szoktam én fordítva (nekem fordítva). Amikor pigmentált pirosítót használok.:smiley:

1 Likes

Nem az van, hogy folyékony vagy krémes állagú dolgot nem kívánatos púderre felvinni, mert csúnyán mutat(hat)?

1 Likes

Krémes pirosítónál én úgy szoktam, hogy alapozóra viszem a pirosítót, aztán a púderezés nagyon vékony rétegben megy már rá, csak annyi, amennyi az ecseten marad, miután már végeztem a T zónával. Főleg dustingolok, ezért tényleg nagyon kevés marad már akkor az ecseten.

2 Likes

Por pirosítót és bronzert azért szoktam már púderre vinni, mert a púder ad egy “poros” felületet, amin könnyebben terül utána a pirosító/bronzer, könnyebb eldolgozni.

1 Likes

Igen, ezért is volt a kérdés, de amúgy én is úgy szoktam, ahogy @anon634695, bár nálam max. a kontúr krémes.

Nekem a folyékony/krémes highlighternél okoz ez kérdést, olyan szép vakítóak, aztán a nagy sietségben automatikusan átmegyek rajta púderrel.

1 Likes

Tudtok olyan púdert mondani egyébként, ami tényleg mattít, és nem csak ideiglenesen? Kompakt lenne jó, nem loose, mert napközbeni használatra kellene.

És ha ráhúznál még egy réteget olyankor por formulával?

A MAC fehér púdere, jaj nem jut eszembe a neve… Van kompakt és loose formulában is. Tényleg mattít.

Azt szoktam csinálni, de a folyékony mégis más… vagy kipróbálom vékonyan ütögetve púder felett.

Folyékony highlighteren én por highlighterrel megyek át, mert a folyékonyt általában akkor használom, ha fényes a “hangulatom”. :joy:

1 Likes

https://kremmania.hu/kremek/mac-prep-prime-transparent-finishing-powder-pressed

De a blot púder is elvileg, az kifejezetten erre van, viszont azt még nem próbáltam.

1 Likes

Köszi szépen!
Jelenleg a Trend It Up Blotting púdere és a The Balmé van bent, de átfényesednek.

Nálam ez abszolút működőképes, bár azt nem tudom, hogy létezik-e még…

https://kremmania.hu/kremek/essence-all-about-matt-fixing-kompakt-puder