Mit használtál ma?

Én is csak olyanoktól vásárolok, akiben biztos vagyok, hogy eredetit árul. Meg szoktam nézni az eladásait, meg a véleményeit, milyen termékekről formált eddig véleményt.
A Jaclyn Hill palettánál kockáztattam egy olyan eladóval akinek még nem volt értékelése, de lányok, én mindenkinek ilyen eladót kívánok mint ő. Küldött egy csomó képet a palettáról, a csomagolásáról, a külföldi rendelésről is mutatott bizonylatot, szóval nagyon korrekt volt. Azóta már mást is vettem tőle.
Viszont tegnapelőtt este valaki feltett egy Marc Jacobs Omega Bronzert egyszer használt, és 8000 Ft-ért. Alig volt még eladása, és csupán egy értékelése így nem mertem leütni, pedig régóta fáj a fogam egy ilyen bronzosítóra. De nekem nagyon gyanús, hogy egy ilyen drága és felkapott terméket miért ad el valaki egy használat után féláron? Úgy vagyok vele, hogy inkább megrendelem majd Edittől 15.600-ért és akkor biztos eredetit kapok, minthogy egy esetleges replikáért fizessek 8000 ezret, mert az viszont nagyon drága tanulság lenne.

Én már egy csomó high-end márkás, alig használt vagy csak kipróbált termékemet adtam el féláron itt KM-en egyszerűen azért, mert ennyiért veszik meg, többet nem adnak érte. Természetesen mind eredeti, csak megbízható helyen vásárolok (repterek, Douglas, Müller, márkaboltok). Kipróbáltam, fokozatosan csökkentettem az árat, és megvolt az a lélektani határ, ami alatt már megindult az érdeklődés. Ennél drágábban csak cserét ajánlanak. El is kapkodták, mint a cukrot, én pedig még mindig jobban jártam, mintha porosodni hagynám a fiókban az idők végezetéig, vagy amíg megromlik. Akinek több pénze van rá, megveszi újonnan.

4 Likes

Ez is teljesen igaz! Nyilván a fél ár is több a semminél.
Nem egyszerű dolog ez.

@Anheszenamon, ööö, amúgy a Paradox és a Prickly Pear mono az enyém volt eredetileg, most jöttem rá…
Már akartam kérdezni, hogy régebben nem írtál könyvesblogot? Rémlik a felhasználóneved és elég szokatlan ahhoz, hogy más is használja.

Tényleg? És eladtad, én meg a te vevődtől vettem meg ezek szerint?
De igen, nagyon jó a memóriád. Csak töröltem az egész blogot.

Mai smink
Catrice HD Liquid alapozó
Essence Camouflage+Healthy Glow korrektor
RCMA púder a szem alatti rész fixálására, többi részre Mac Select Sheer Pressed Powder
Trend it up fényes bronzosító: https://kremmania.hu/kremek/trend-it-up-cool-breeze-strobing-powder
Rimmel Maxi Blush 005-Rendezvous
Catrice Glow Patrol highlighter 03 Icon
Catrice szemöldökceruza
UD Primer Potion Eden (nagy sminkszelektálás közben leltem rá a fiókban, még az Original palettámhoz kaptam ajándékba mindegyik Primer Potionből egy kis tasakos mintát. Ez sokkal jobb mint az Anti-aging változat.)
The Balm Balmsai paletta: Dream Boat szaténos világos rózsaszín, ezzel fixáltam le a primert. Epic enyhén szaténos világosbarna a szélek elsatírozásához, Dig It hideg matt barna a mélyítőbe, Wipe Out matt csontszín a szemöldökcsont kiemelésére ( szinte teljesen elfogyott, az utolsó morzsákat préselem ki belőle) Ripper matt nagyon sötét barna, ezzel húztam tusvonalat
A mozgó szemhéj egészére a Catrice Glow Patron highlighter került. Nagyon kis finom, szolid smink lett, de annyira tetszett. És pillanatok alatt készen voltam vele.
Essence Volume Stylist 18h szempillaspirál
Trend it up Ultra matte rúzs (hagyományos stickes) 420-as szín

Parfüm: Avon Perceive Edt

1 Likes

Igen, ez történt. Remélem, azért nem okoztam nagy illúziórombolást… nagyon vigyázok a cuccaimra, kétszer futottam nekik, a Paradixnak a mintája is egyben volt emlékeim szerint.
Ó, sajnálom.:frowning: Olvasol még?

Nyx primer
yx Can’t Stop… Pale alapozó keverve a Loleál True Match Highlight ezüstös-rózsaszínes árnyalatával
NARS és TIUP korrektor
Hourglass púder
Colourpop szemöldökceruza
PF Butter Bronzer
Catrice… nemtommilyen új highlighter Icon, a belső szemzugba is
The Balm Houndstooth pirosító
UD Primer Potion
JSC Blood Sugar paletta: a matt bőrszín, a barack, a középbarna… és jött a fukszia, aminek nem tudtam ellenállni.:smiley: Ez ment a külső v-be, a fémes arany meg a mozgó részre.
Alsó pillatő külső részébe Avon Mark teal szemceruza (nagyon jó)
Alsó vízvonalra Essence Long Lasting pink szemceruza (nem sok látszott belőle)
A felső pillasorba Zoeva Taupe szemceruza elsatírozva (legalábbis erre törekedtem)
Maybelline Lash Sensational
MAC Liptensity Ambrosial

Parfüm: Acqua di Gioia minta

1 Likes

Tegnap nézegettem az osztrák Douglas oldalát és azt hittem, besírok. Becca, Too Faced, Tom Ford, Laura Mercier…

Rá kell vennem a férjemet, hogy menjünk ki Bècsbe vagy Grazba (ez utóbbi mèg közelebb van hozzànk) Kàr, hogy a magyar Douglasban nincsenek ezek a márkák. Igaz Pesten is csak ritkán járunk (egy évben 1-szer) de legalàbb rendelni lehetne a webshopból.

Mióta anya lettem keveset olvasok. De ez igazából nem is a gyerek miatt van, csak mindig előnyben részesítem a netet. Pedig imàdok olvasni, meg könyvtàrba járni.

Dehogy okoztál csalódást. :blush: Tegnap este nézegettem őket, a Paradox vékonyan felütögetve még pirosítóként is működik. Nem a kedvenceim de használgatni fogom őket. :wink:

1 Likes

Azt nem néztem, hogy vajon szállítanak-e hozzánk.
Sokkal szívesebben mennek a Douglasbe, ha érdekesebb lenne a kínálat, a klasszikus high-end márkák annyira nem érdekelnek.
A net nálam is az olvasás rovására megy, de igyekszem valami egyensúlyt kitalálni.

Neked hogy működik a nyx alapozó? Én próbálgatom egy ideje, de valahogy nem jön össze a tökéletes működés :smiley: Főleg a homlokom közepén, illetve az orcákon olyan szinten beleül a pórusokba, hogy nagyon nem szép. Primerrel kicsit jobb a helyzet, de akkor sem tudom elérni azt a hatást, amit látok képeken róla. Valahogy nem egységes az egész, és nem olyan, mintha egyszínű lenne az arcom, hanem mintha kis darabokból állna. Mondjuk hozzáteszem, hogy tud száraz lenni a bőröm bizonyos helyeken, de aláhidratálok rendesen, és a Catrice HD Liquid alapozóval nincsenek ilyen gondjaim.
Még azt akarom kipróbálni, hogy primer fölé. squalane-nel keverve.

1 Likes

Mai smink:
KAP Time To Prime primer
Giorgio Armani Luminous Silk alapozó
Mac Select Sheer pressed powder
Trend it up fényes bronzer
Rimmel Maxi Blush 005 Rendez-Vous
Catrice Glow Patrol highlighter 03 Icon
Lovely Brows Creator Pencil
UD Primer Potion Eden
The Balm Balmsai paletta: teljes mozgó szemhéjra Sandbar szatén finishű enyhén duokróm világos szürke, Epic szaténos világos barna a szélek elsatírozására, mozgó rész külső felére Kawabunga szatén khaki zöld, Dig It matt hideg szürkés-barna a mélyítőbe, alsó pillasorba Surf’s up meghatározhatatlan szín, szürkés-zöldes-kékes árnyalat
Lovely Vampire Lashes szempillaspirál
Bourjois Rouge Velvet Lipstick 02-es rózsaszín árnyalat (nagyon tartós)
Mac Fix+

Parfüm: EL Modern Muse Chic

2 Likes

Itt a nyugati határszélen a környékemen még Douglas sincs. Szóval ha valamit nagyon szeretnék, akkor megrendelem a magyar webshopból. Ausztria nekünk közel van, kell szerveznem egy kis kirándulást :slight_smile:

Most már jól. A megvétele előtt is voltak száraz foltok, de a hidratáló CC alatt nem ütött át. Megvettem a @Kokapu javasolta Naturschön szérumot és a szkvalánt is nyomatom, így már szép.
Reggel használok esszenciát, egy éjszakai maszkot (igen, nálam nappali hidratáló), erre jön a fényvédő, a primer (nekem szilikonos kell), és utána az alapozó, egyelőre vmivel keverve, szerintem jó ötlet a szkvalános megoldásod.
Meg apránként viszem fel, nem rögtön az egész arcra, mert iszonyat gyorsan szárad.

2 Likes

Kis városnéző séta… jó is az, a tavasz közeledtével.:wink:

Hamarosan alapíthatunk egy kis Naturschön szérum rajongói klubot. :smiley:

1 Likes

Az aprénként felvivés az megvolt, mondta a boltban az eladólány :slight_smile:
A nyxes primer az milyen? Otthon jelenleg csak egy pici smashbox maradék van, de annyiért azt nem venném újra :smiley: Főleg, hogy a Catrice alapozóhoz nem kell.

Nagyon köszönöm, hogy ajánlottad!