Mit használtál ma?

@Vicus, ez egy jó téma!

Sok olyan termék van, ami felveszi a versenyt a nagy, drágább, márkákkal, ugyanakkor sok olyan drága termék van, amin csodálkozom, hogy ez ugyan miért is kerül ennyibe?
Persze nyilván van olyan is, amire megéri kiadni a pénzt, de itt is közbelép az is, hogy kinek mi éri meg? Illetve hát hiába szuper rengeteg nőnek egy termék, miközben nekem nem válik be (pl. nekem a Milani szemhéjprimer)

Én általában minden termékből egy olcsóbb változattal kezdek, és megyek a drágább felé. Itt persze felmerül, hogy megérte-e egy csomó pénzt kiadni egy halom drogériás alapozóra, ha végül a Bobbinál kötöttem ki, az olcsóbbak meg el lettek ajándékozva/mentek a kukába.

Itt van az említett szemhéjprimer. Két éve vettem egy MAC-et, amivel teljesen elégedett voltam. Aztán tavaly mégis inkább elkezdtem olcsóbbakkal, vagy nem is annyira olcsóbbakkal (pl. UD primer potion) kísérletezni, hátha találok ugyanolyan jót, esetleg még jobbat, olcsóbban. Hát eleddig nem sikerült. Akadt egy-két jó darab, de a MAC-et nem közelítette meg semmi, viszont egy csomót bosszankodtam miattuk.

De pl. szempillaspirálból nekem szinte az összes elmaszatolódik, amik nem, azok sem a drágább darabok. Az én tapasztalatom szerint abból pont nem éri meg a drága.
A rúzs már érdekesebb téma, mert a hagyományos rúzs kategóriában én tökéletesen elégedett vagyok a Rimmellel, Pupával. Van egy MAC rúzsom (Faux), nem mondom, szép és jó, de azt nem tudom, hogy miért kerül az előzők több, mint duplájába.
Folyékony rúzsnál nem mindegy, hogy melyik mennyire szárít, bár az megint lehet egyéni is, hogy melyik válik be.

A szemhéjfestékeknél van talán a legnagyobb differencia. Bár ott sem feltétlenül az ár határozza meg a minőséget. Mert egy Maybelline palettához képest milliószor jobb egy ABH, vagy UD paletta, viszont az is egy érdekes téma, hogy a Colourpop és a Juvia’s sem egy drága márka (eredeti, USD áron), mégis ég és föld van a mi európai márkáink minőségéhez képest.

Na, tudnék még írni, de most nincs több időm rá. :slight_smile:

3 Likes

Ez egy jó cikk, a rutinok sorrendjéről.

https://www.beautybay.com/edited/how-to-apply-layer-skincare/?utm_source=facebook&utm_medium=orgsocial&utm_campaign=edited_&utm_term=thisisthecorrectwaytoapplyandlayerskincareproducts&utm_content=text&fbclid=IwAR3DYH5z_do8TNEvDtjKg8DV9bokc-rpdU88MOmcuSBHbLZ3_iu7UrtrhsI

Kettővel ezelőttihez még egy kis kiegészítés.
Engem kétféle dolog tölt el valami perverz örömmel. Az egyik, ha sikerül találni egy szuper terméket, potom áron. Ilyen nálam pl. az Alverde Naturschön szérum, vagy újabban a Catrice limitált highlighterek. Ilyenkor úgy érzem, megütöttem a főnyereményt. Jóleső érzés az anyagias énemnek.
Ugyanakkor viszont ugyanilyen csodás érzés este az Estée Lauder ANR szérumot az arcomra kenni, vagy a Too Faced arcpalettával, esetleg valamelyik márkásabb (Huda, UD, ABH) palettáimmal sminkelni. Ez igazán tudja a hiúságomat legyezgetni. Valahogy van bennem irántuk egy kis büszkeség, hogy birtoklom őket.

Ez persze lehet hülyeség, meg ugye mikor melyik énem kerül a másik fölé. :grinning:

Ti hogy vagytok ezzel?
Nyilván senkinek nem a pénztárcájában szeretnék turkálni, hiszen én is Km-en vettem a Too Faced arcpalettát, és az ANR szérumot is, és a Huda Desert Duskra is akkor szántam rá magam, amikor a Cult Beautyn 20% kedvezmény volt rá. :grinning:

Inkább arra vonatkozik a kérdésem, hogy csak én simizem jólesően a márkásabb cuccaim dobozait, vagy más is ilyen lökött? :slight_smile:

3 Likes

Nagyon érdekeseket írsz. Ha mondjuk van 2 ugyanolyan beltartalmú termék, de az egyiknek csodás high-end csomagolása van (nehéz, fémes, dizájnos, tükrös stb.), a másik pedig egyszerű drogériás műanyag csomagolású, akkor bizony tuti jobb érzés az első verzióval sminkelni. Ugyanakkor pont emiatt magasabbb lesz az ára ennek a verziónak. Vajon mennyit érdemes kifizetni a csomagolásért, a márkáért, AZ érzésért?
Na ez tényleg teljesen egyéni :slight_smile:

Magam részéről nyilatkozva: nekem valószínűleg ezért nincsenek high-end cuccaim :smiley: Részben túl anyagias vagyok, másrészről pedig drogériás vonalról ( + egyéb rendelések pl. Colourpop, Beautybay, de a lényeg, hogy mind “affordable”) is sikerült megtalálnom számomra szuper termékeket, amik annyira beváltak, hogy nem is szívesen cserélem le őket. Legdrágább sminkcuccom a Jaclyn Hill palettám és a Zoeva Plaisir boxom. Mondjuk tény, hogy én mégcsak nemrég fejeztem be a sulit, és bár azalatt is volt valamennyi saját jövedelmem, de csak fél éve van egy teljes saját fizetésem, amiből költhetek ilyenekre. Szóval azt hiszem előbb-utóbb be fog következni, hogy megveszek egy-egy számomra igazán drága dolgot :slight_smile:

Egyéb, de kicsit ide kapcsolódó: Múltkor #projectpan hashtag alatt nézelődtem instán és láttam, hogy egy lány feltette a kiürült ABH Dipbrow tégelyét. Írta, hogy 2 évig használta napi szinten. Na én erre is pl. marhára sajnálnék kiadni 18-20 dollárt, mivel csak egy kis tégely valami :smiley: Ugyanakkor ha 2 évig (!) elég, akkor egyrészt megéri minőséget venni, mert azt fogom használni minden nap, másrészt pedig akkor szinte tök mindegy, hogy 8 vagy 20 dollárért veszek meg ilyesmit, mármint az mindegy, hogy ki kellett adnom 12 dollárral többet, mert a 2 éves költségvetést tekintve az szinte semmi. Persze sok kicsi sokra megy és ha minden termékkel ezt csinálja az ember, akkor az már egy jelentősebb összeg.

Utóirat: más is utólag vesz észre a hozzászólásában egy-egy elgépelést és ezért 6x átszerkeszti? :thinking:

1 Likes

Szerintem nem pénzkidobás először az olcsóbb szekcióban szétnézni, elvégre nem biztos, hogy valakinek bejön a highlighterezés, ha annyira nem tetszik magán a csillogás, felesleges egyből beruházni pl. egy ABH Glow Kitre. Én minden kategóriával így voltam, a tinikori próbálkozások után sokáig nem sminkeltem, aztán vagy 2-3 éve kaptam rá. Egy piros Essence rúzzsal indítottam (amit mellesleg nagyon szerettem), csak magában, a csupasz arcon, aztán jött magával a többi cucc, meg a kíváncsiság, hogy vajon milyen lehet ez meg az.
Meg azért is jó próbálgatni a különféle dolgokat, mert viszonyítási alap és sok aha-élmény születik. Persze az anyagi vonzata nem túl kellemes, de ha mindenből sikerülne elsőre kifogni a tökéletest, hová lenne a vadászat és a kincskeresés izgalma.:slight_smile:
Borzasztóan véletlenszerűen tud lenni, hogy egy adott dologból a drágább vagy a középkategóriás válik be, meg mindenkin máshogy működik az általad említett szemhéjprimer.
Szempillaspirálból teljesen jól elvagyok a drogériás felhozatallal, egy nagyon márkás spirálom volt, rengeteget kínlódtam vele (egy Lancome, és nem keresem meg a háztetős o betűt, kész). Egy bizonyos ponton túl valami szintén csak festék, mint a többi társa, és nem a minőséget, hanem a nevet fizetjük meg. Egy 7 ezres spiráltól azt vártam el, hogy az első pillanattól szuper legyen.
A többi kategóriában viszont szívesen kalandozom, alapozóból nem próbáltam nagyon drágát, valamiért nem vonzanak (per pillanat), de highlighterben, pirosítóban, rúzsban, szemfestékben érzem az árkülönbséget. Igen, a rúzsban is.
Jaj, a nézegetés! Szerintem ez valami lepkegyűjtő-effektus.:smiley: A drágább termékeknél egyértelműen a körítést is megfizetjük, és el is várjuk, hogy szép legyen a csomagolásuk. (Most ne gondoljunk az Alien paletta ufó fejére…:smiley: ) Az én szememet kifejezetten bántja, hogy a Natasha Denona paletták olyan kis izé műanyag tokban vannak, szemre olyanok, mint valami Essence-tok.
De a Catrice új highlighterei olyan kis szépek, hiába gyenge műanyag, az a virágminta sokat dob rajta.

Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen! :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Ha tudnám, hogy a beltartalom teljesen ugyanaz, én tuti nem venném meg a drágább terméket csak a csomagolása miatt. :grinning:
Egyetlen dolgot vettem meg eddig a csomagolása miatt, a Too Faced Life’s a Festival palettát (ezek ott a Too Facednél nagyon tudnak csomagolni). De mondjuk a színek is nagyon különlegesek benne, ráadásul éppen 30 euróért adták a Sephorában.
IMG_20180801_125848

IMG_20180801_130042

Persze a csomagolás lehet hozzáadott érték, de csak emiatt - vagy a márkajelzés miatt - nem venném meg drágábban ugyanazt.

Ja igen, én is szoktam utólag szerkeszteni. :grinning: (mint most is)

4 Likes

Hát igen, mondhatni a csomagolás egy hozzáadott érték. :grinning:

Engem talán az ecsetek vettek le a lábamról. Pontosabban az, amikor rájöttem, hogy ecsetekkel milyen szépet lehet alkotni.
Aztán talán a Nabla Dreamy volt az, amire rácsodálkoztam, hogy jé, egy paletta lehet ilyen csodásan puha és finom is? :slight_smile:

1 Likes

Fú, a Nabla szemhéjpúderek… azoknak tényleg külön fogalom az állaga.:heart_eyes:

Ma:
A bőrápolásban… lehet, hogy már írtam, de a Clinique éjszakai maszkját használom (ennyire vissza akarok feküdni aludni)
Nyx Shine Killer Primer
Lioele CC keverve a Nyx Can’t Stop… Pale alapozóval
Hourglass Mood Light púder
Colourpop szemöldökceruza
Nars és Trend It Up Sheer Nude korrektor
Hourglass Iridescent Flas pirosító (brutális)
Colourpop On The Cusp highlighter
LH Cosmetics Infinity Palette Cigar és Maffei kontúrnak
Nabla Coconut Milk matt bőrszín mono egész szhéjra
wet n wild szhéjalap
Juvia’s Place The Tribe paletta: a zöldeket és a barnát elsatíroztam a mélyítőben, a gyönyörű teal színt az alsó pillatő külső részében és a külső v-ben. A narancssárga szatén színt a mozgó részre tapogattam fel. A széleket a matt naranccsal satíroztam el.
Az alsó vízvonalra az Essence Long Lasting Eye Pencil Go Green!je került (igazi libafosch zöld). Az alsó vízvonal külső részére a Zoeva Opulence (bronzos-pirosas) ceruzája került, hogy tovább színesítsem az amúgy sem szolid összképet.
Maybelline Lash Sensational
Jeffree Star Rose Matter mini folyékony rúzs

Parfüm: Montale Red Aoud minta

4 Likes

Ja, valaki írta, hogy szeretné megnézni a Ruben Brandtot. Hát, nézze, mert állati jó!
(Amellett, hogy egy dadaista hagymázas álom.)

2 Likes

Én is láttam, és csak megerősíteni tudom!

1 Likes

Vannak drágább rúzsaim, de azokat főleg KM zsibin csaptam le féláron, vagy akciósan rendeltem őket. Soha nem adnék egy rúzsért 10-12ezer ft-ot. Nincs az a rúzs ami annyival többet tud egy drogériásnál amennyivel többe kerül szerintem. Van jó pár Estée Lauder Pure Color Envy rúzsom, meg egy csomó Mac, 1-2 Bobbi Brown, de teljes árat nem fizetnék értük. Drogériában is vannak nagyon jó rúzsok és én tényleg nem érzek akkora különbséget, ami ezt a hatalmas árkülönbözetet indokolná.
A szempillaspirállal teljesen egyetértek, abból sem vennék 4-5 ezer ft-nál drágábbat. Sőt, a 4ezres spirált is csak Glamour napokon voltam hajlandó megvenni féláron.
Bronzosítók, pirosítók már mást téma. Ott már érezhetőbb a különbség, persze nem minden esetben. De pl. a Tom Ford vagy Hourglass pirosítóm tartósabb és könnyebben eldolgozhatóbb mint a drogériás termékek. Persze attól még nem biztos, hogy megérik a tizenezres árukat. De nálam is az van, amit @Kokapu mondott, hogy jó érzés birtokolni ilyen high end vagy luxusterméket.
Alapozóból főleg drogériásakat próbáltam eddig, drágább termékekből még nem sokat próbáltam. A Lancome stickes alapozó és a Giorgio Armani folyékony biztos, hogy számomra nem érik meg a pénzüket, még jó, hogy jutányos áron vettem őket. Egyedül a Double Wear az, amire azt mondanám, hogy érzem a különbséget és tényleg nagyon jó termék.
Szemhéjpúder palettáknál viszont már érződik lényeges különbség, nemcsak a minőség, de a végeredmény tekintetében is. Bár ha az Essence Ho Ho Ho palettáját nézzük, akkor azért drogériás vonalon is lehet elképesztő minőséget találni, csak sajnos ez a ritka.
Emlékszem mikor először hallottam a Naked palettákról, nézegettem a netes képeket, hogy milyen szépek, aztán mikor megtudtam, hogy mennyi az áruk, majdnem elájultam. Elképzelhetetlen volt számomra, hogy ennyi pénzt adjak egy sminkcuccért. Aztán valahogy mégis megtört a jég, emlékszem KM zsibin ütöttem le a Naked2-t majd a 3-mat. Az Originált meg megrendeltem Edit blogjáról. Most így évekkel később visszatekintve már nem mondanám őket verhetetlen minőségnek, mégis közel állnak a szívemhez és szívesen veszem elő őket. A Naked3-mat eladtam, mert nem voltam elégedett a minőséggel sem, és rajtam nem álltak jól azok a színek. Azóta próbáltam már Huda, Tarte, Nabla, ABH, Juvia’s Place, The Balm, palettákat és bizony egyik sem drogériás minőség. Ha tudod, hogy ki fogod használni, akkor nagyon érdemes beruházni egy igazán minőségi darabra, hiszen évekre szóló sminkeszköz lehet.
Én is beleestem abba a hibába, hogy eleinte dupe-okat vásároltam, amik aztán mind a piactéren kötöttek ki, mert előbb-utóbb beszereztem az eredetit.

2 Likes

Aki replikákat vásárol, azt annyira nem tudom megérteni. Egyáltalán nem az a termék, mint amit a csomagolás mutat. Csomagolhatnák egy noname kínai írásjeles tartóba is. Ráadásul kit akar vele megtéveszteni, azt aki éppen észreveszi a nesszeszerében? Idegenek, barátnők? Na mindegy, sosem fogom megérteni :grinning:

Egyszer írta valaki egy MAC sminkes fórumon hogy azért vesz ebayes hamisítvanyokat, mert (idézem): “az eredetit nem tudom megfizetni de olyan jó érzés hogy MAC-el sminkelek, egész más a feeling.”
WTF?! :slight_smile: Nem írtam be semmit de más beírta a csajnak hogy azt ugye vágod, hogy így sincs MAC terméked?!
Sokan nem értik hogy a hamisítvány az nem olyan mint az eredeti.

2 Likes

Amúgy én ezért félek a KM zsibiről is vásárolni. Eddig csak két eladót próbáltam, mindegyiknek elég sok értékelése van, és pozitívak. Az egyiktől vettem pl. az ANR szérumot, de láttam, hogy akkor nagyon sok EL terméket tett fel, de mind abból a karácsonyi csomagból való volt, amit x összeg elköltése után lehetett megvásárolni. Tehát azt én nyugodt szívvel vettem meg. Annál az eladónál egyébként a bizalom fő oka az volt, hogy láttam, innen a csoportból is többen vásároltak már tőle. :slightly_smiling_face:

Amúgy dupe és a hamisítvány nem ugyanaz. A dupe alatt én pl azt értem, hogy egy másik, olcsóbb márka megpróbálja hasonlóra megalkotni, mint az eredeti, de természetesen a saját összetevőiket tüntetik fel. Ezzel szerintem nincs gond, hiszen azért elég sok jó drogériás termék van, ami akár kenterbe is verheti a drágább párját. :slight_smile:
A hamisítvány pedig az, ami az eredeti márkanevet felhasználva csinál valami kamut, és az eredeti összetevőit rakja rá a csomagolásra. Ez nyilván undorító húzás, hiszen így sose tudjuk meg, hogy milyen összetevőkből készült a koppintás, ami veszélyes is lehet.

5 Likes

Jajj igen rosszul írtam, replikát akartam szerintem, javítom is! Reggel volt még :grinning: Dupe-ot én is vettem már :stuck_out_tongue: Pl. Tarte Shape Tape dupe-jának tartják a Revolution Conceal & Define korrektorát.

3 Likes

Így van, a Makeup Revolution is a Naked paletták dupe-jaival (meg az egyéb más dupe-okkal) lett híres. Ez szerintem sem gáz, hiszen pontosan tudod, hogy mit vásárolsz. Nem is az a cél, hogy a vevő azt higgye/mutassa, hogy drága márka termékét vásárolta, hanem, hogy ha tetszik egy adott színválasztékot kínáló paletta, azt - más csomagolásban és minőségben, ámde ugyanúgy bevizsgálva, káros anyagoktól mentesen - olcsóbban megvehesd.

Van egyébként, aki szerint ez sem etikus a hi-end márka felé, ugyanakkor szerintem valahol egy 20ezer forintos - néhány színből álló - paletta is rablás kategória, még ha önként fizetünk is érte. :smiley:

Replikát soha nem vennék. Dupe az volt pár, pl Revolution paletták Nakedre hajazó színei, meg amelyik az ABH Subculturre emlékeztet, de hamisítvány szóba sem jöhet.