Mit használtál ma?

Én is szoktam nézegetni a zsibit, nyugi.:slight_smile: Jó dolgokat lehet találni, ha örömet okoz, ne érezd magad kényelmetlenül miatta.
(Ezt magamnak is mondom.:slight_smile:

1 Likes

Érdekes tapasztalataim voltak a tegnapi napon, ezért most bővebben megosztanám.

Reggeli arcápolás a szokásos volt, délután, mielőtt sminkelni kezdtem egy Yes to szemmaszkot is feltettem, mivel az előző esti Müpázást, és az utána következő éjjel kettőig tartó legózást (építettem a Roxfort nagytermét :smiley: ) nem sikerült teljesen kiheverni. Imádom egyébként a Yes to szemmaszkjait, mindig veszek belőlük, ha rendelek Beauty Bayről, szerintem az egyetlen, amit érdemes kipróbálni szemmaszk témában. Tegnap éppen ezt:
https://www.beautybay.com/p/yes-to/blueberries-skin-recharging-super-eye-mask/

Smink (egyébként tegnap is a Müpában voltam, de mivel sejtettem, hogy ez most nem lesz annyira kiöltözős, így egy visszafogottabb smink mellett döntöttem):
Benefit The Porefessional primer
https://kremmania.hu/kremek/benefit-the-porefessional-primer
Londonban vettem egy utazó kiszerelést, és tegnap jutott eszembe, hogy kipróbáljam. Talán semmi sem tüntette így el eddig a pórusaimat, viszont az esti sminklemosás után egy pici fehér pattanást is találtam. Nem biztos, hogy ettől, de ezentúl figyelek rá, ha használom.
Bobbi Brown Long-wear Even Finish foundation spf15 - Sand 02
Nabla Close-up korrektor - porcelain
Kat Von D Lock-it setting púder
MAC Prep+prime szemhéjprimer
Juvia’s paletták. Megmondom őszintén, már nem tudom, miket használtam, a Magicből a Kesi a Zuba és az Osun biztos, de tudom, hogy a Saharanba is nyúltam, és a Masquerade-be is. :smiley:
Pupa szemceruza
Physicians Formula Butter bronzer
Milani Color Harmony Blush paletta - 03 Coral Beams
https://kremmania.hu/kremek/milani-color-harmony-blush-palette
Catrice Glow Patrol Glowy Highlighter - C02 Aphrodite
Urban Decay All Nighter setting spray
NYX Worth the Hype szempillaspirál
Tényleg nem maszatolódik, majd megveszem belőle a nem vízállót is, hogy hétköznap is tudjam használni.
Nabla Dreamy Lip kit - Attractive

Este:
Balea olajos vízálló szemfesték lemosó lapok
Nívea micellás víz
Alverde Naturshön arclemosó
G&G Cheer up hámlasztó
LVLY tonik
https://kremmania.hu/kremek/egyeb-lvly-by-paola-maria-toner
Missha Time Revolution mist
Estée Lauder ANR szérum
Alverde Naturschön szérum az államra
Magister Pistacchio krém zselé

Szóval, este tettem fel BHA hámlasztót (nem először, szoktam használni), ami kb. negyed óráig volt az arcomon, utána mindig áttörlöm az arcom tonikkal (ezt egy koreai folyamatábrán láttam, mindig így csinálom, semmi gond nincs). Szoktam figyelni arra, hogy ne legyen alkoholos a tonik, és eddig ezt letörölni is a Ximi (vagy a mákost, amíg el nem használtam) tonikot használtam, most viszont véletlenül az LVLY akadt a kezembe. Eddig is tanakodtam, hogy vajon mennyi lehet a glikolsav ebben a termékben, ha az INCI második helyén ez áll (a víz után), hát valószínűleg nem kevés, mert miután áttöröltem az arcom, még felfújtam a mistet, és éreztem, hogy ég az arcom. Szabályosan lángba borult, még talán életemben nem volt ennyire vörös. Gyorsan tiszta vízzel lemostam, de éreztem, hogy semmit nem segít. Fogalmam sem volt, hogy mit csináljak az - akkor már - rák vörös lángoló fejemmel.
Aztán gondoltam egyet, és lássuk mit tudsz! felkiáltással az Estée Lauder ANR szérumját vettem elő. Végül is, azzal hirdetik, hogy milyen jól képes regenerálni. Felkentem 3 cseppet, ahogy máskor is szoktam, és vártam a csodát. :smiley:
És basszus, a csoda jött is. Szinte azonnal csillapodott az égő érzés (pedig normál esetben nem hűt, vagy ilyesmi), és 10 perc múlva már csak rózsaszín volt az arcom. Akkor újabb 3 cseppet eloszlattam éjszakára, rá a hidratálómat, és reggelre minden rendben volt. Hatalmas piros pont neki.

Nem mondom, hogy a tonik hibája, hiszen máskor már használtam, csak azért nem ártana ráírni, hogy mennyi benne a glikolsav, illetve, ha valaki reggel-este használja, mert a leírás is így írja, akkor miért nem jelzik, hogy kellene utána fényvédőt használni? Mert ok, hogy én tudom, hogy egyébként is kell nappalra, de valószínűleg bőven vannak olyanok, akik nem használnak fényvédőt, viszont esetleg ezt a tonikot igen, ami meg aztán jól fényérzékenyíti őket! :thinking:

1 Likes

És a mai smink (szülői értekezletes :smiley: ):

Essence Daily Diaries Mattifying primer
Magister BB kollagén krém
Rimmel ecsetes korrektor
RCMA porpúder
Milani Rose powder blush - Romantic Rose (olyan szépséges, szinte sajnálom elhasználni, hogy eltűnjön róla a rózsa :blush:)
https://kremmania.hu/kremek/milani-rose-powder-blush
MAC Prep+prime szemhéjalap
Lorac Pro paletta: Cream a primer fixálására, Mauve a mélyítőbe, Sable a külső V-be, Champagne a mozgó szemhéjra, Nude a szemzugba.
The Balm Mad Lash spirál
Deborah Milano Liquid lipstick - 01

1 Likes

Smink:
Maybelline Baby Skin primer
L’occitane CC krém
Guerlain korrektor
RCMA púder a szemem alá
Pupa Like A Doll Luminys Blush 302-Vibrant Coral
UD Beached Bronzer
Mac Hyper Real Glow highlighter paletta legvilágosabb színe Flash+Awe szín
Trend it up Skin Supreme púder
Lovely Brows Creator Pencil
Rimmel szemhéjbàzis (az UD Primer Potiont eladtam)
UD Naked Original paletta: Naked, Buck a mélyítőbe, Darkhorse a külső v-be és az alsó pillatőbe, Sidecar a teljes mozgó részre, Sin a belső szemzugba, Creep tusvonalként a felső pillasorba
Essence The False Lashes szempillaspirál
Milani rúzs 26-os Nude Créme

Parfüm: Zara Red Vanilla

1 Likes

Még szerencse, hogy kéznél volt az ANR szérum, ki tudja anélkül meddig tartott volna a lángoló érzés. Gondolom megijedtél.
Az LVLY márkát én is nézegettem a Dm-ben, a sminklemosó olajat szeretném kipróbálni tőlük.
Erről jut eszembe, megvettem az Alverde Natuschön arclemosó krémet, azt hiszem te írtad, hogy ezt használod. A Babylove Sensitive fürdetőjét használtam arcmosásra, de mióta változtattak rajta, sajnos szárítja a bőrömet. Gondoltam teszek egy próbát az Alverdével.

Igen, megijedtem, mert még sosem fordult elő velem ilyen, és nagyon durván lángolt. Fogalmam sincs, hogy mit kentem volna rá, talán a cicabioval próbálkoztam volna, esetleg aloés gélünk van még itthon… Csak valamiért úgy éreztem, hogy nem lennének elég az arcomnak ezek, valami könnyedebb, de mégis tartalmasabb kell. Megmondom őszintén, a legmerészebb álmomat is felül múlta, hogy milyen jó volt az ANR.

Szerintem ez a Naturschön termékcsalád nagyon tuti. Nekem a szérum tartja rendben az államon az ekcémát (jobban, mint az ekcémára való krémek), a szemkörnyékápoló sem rossz, és a lemosót is nagyon szeretem. Arra viszont vigyázni kell, nehogy a szemedbe menjen, mert akkor csíp.

Egyebkent nem rossz ez az LVLY tonik, csak figyelni kell az AHA tartalmára. Valószínűleg még egyszer nem kerül hámlasztás után a kezem ügyébe, jobban fogok figyelni rá.

Ilyenkor télen a húgomnak is kijön az ekcémája. Mikor nálad olvastam, hogy hatásos volt, ajánlottam neki is, és nála is működött a szérum. Már egy használat után szebb lett neki. Aztán vettem neki a Dm-ben ebből a termékcsaládból karácsonyi szettet. Kisebb kiszerelésű termékek voltak benne: testápoló, tusfürdő, kézkrém, meg még valami. Azt mondja neki nagyon bevált ez a termékcsalád.
Ma este kipróbáltam a lemosót, első használat után összességében pozitív vele a tapasztalatom mert nem szárítja a bőrömet. Az illata nem a legkellemesebb, de ettől el tudok tekinteni.

Hát igen, a szaga (mert illatról nem nagyon beszélhetünk :smiley:) leginkább engem a szúnyogriasztóra emlékeztet. Szerencsére a szemkörnyékápoló illatmentes.
Egyébként számomra is döbbenetes, hogy egy ilyen filléres dolog (mert már 2 hónapja használom, és még bőven több megvan, mint a fele) mennyire hatékony. Én is évek óta küzdök a téli ekcémával, ami először csak borsószem méretű volt az egyik oldalon, de mindig egyre nagyobb lett. Idén már két oldalon van, és sokkal nagyobb lenne, kb 5 forintos nagyságú. De napi kétszer bekenem őket, és még csak nem is piros. (kopp, kopp, kopp)

Én is megsasolom majd ezt a termékcsaládot, nem hittem volna, hogy ennyire hatásos lehet.

1 Likes

Erre a nyavalyás tonikra semmi figyelmeztetést nem írtak! Azt sem, hogy a glikolsav fényérzékenyít, azt sem, hogy mennyi a koncentrációja, azt sem, hogy érzékeny vagy rozáceás bőrre nem való!
Ja, és legtöbb bőrnek nem való minden napra. Ez bezzeg rajta van, használd minden nap és leesik az arcod!
Én nem is merem többször egy héten használni. Emellett meg semmi más hámlasztót nem merek. Lehet, hogy a testemen fogom elkenni és maradok a jobban kiismert Cosrx-nél.

1 Likes

Én is használom a szemkörnyékápolóját ennek a családnak és nagyon szeretem

1 Likes

Igen, egyébként döbbenet, hogy a drogériák panaszolták be az uniónál az ellenőrizetlen távol-keleti árukat, aztán a DM ilyet képes kiadni.
És nem önmagával a termékkel van baj, hanem a hiányos tájékoztatással. Ha valaki pl. el sem olvassa, hogy miből áll, vagy éppen nem tudja, hogy mi a glikolsav (mert ok, mi itt tudjuk, de szerintem a vevők 80%-a nem tudja, hogy mire való, mi a hatása), csak használja reggel-este, de persze a fényvédelem fontosságát nem tudja (mert ha a glikolsavat nem tudja, akkor valószínűleg azt sem), akkor valóban, egy nyár alatt simán tele lesz pigmentfoltokkal. :frowning:
Na, ma le is pontozom Km-en, pedig pont a napokban adtam neki 4-et.

4 Likes

El tudom képzelni, hogy a drogériákhoz is eljutott valahogy a koreai, a japán bőrápolás kultuszának híre - akár úgy, hogy a vásárlók ehhez kerestek termékeket, akár úgy, hogy megérezték a forgalom csökkenésén -, és emiatt is szólaltak fel. Reagálnak is erre, hiszen egyre több, lépcsőzetes rutinba építhető termék jelenik meg náluk is, de aki a maga erejéből elkezdi a megfelelő termékeket keresgélni, azaz utána olvas a hatóanyagoknak, ahhoz eljutnak a megfelelő információk. Ahhoz viszont, aki csak beszalad a DM-be és lekap egy ilyet, mert hallott valamit arról, hogy tök jó, az nagyot nézhet.
Egyébként a PC hámlasztójára is az van írva, hogy használd tonikként, reggel-este. Aha, köszi… A Bioderma micivizen meg az szerepel, hogy nem szükséges lemosni.
Oké, azt már senki nem hiszi el, hogy egy dezodor 48 órán keresztül véd az izzadás ellen, hogy a szempillaspirálok háromszor akkora pillákat csinálnak, de elég szomorú, hogy a bőrápoló termékek használati utasítását is figyelmen kívül kell hagyni.

4 Likes

Reggeli rutinban csak a fényvèdő módosult. Isana elfogyott, most az egyik nagy kedvencemet használom: Innisfree The Minimum Suncream Spf 25

Smink:
Bázisként L’oreal folyékony highlighter az egész arcra, erre jött a Catrice HD Liquid alapozó
Nagyon szép bőrfényt eredményezett.
Guerlain korrektor a szemem alá
RCMA púderrel fixàlva
UD Beached Bronzer
Pupa Like A Doll pirosító Vibrant Coral
Mac Hyper Real Glow paletta első színe
Trend it up Skin Supreme kompakt púder
Catrice szemöldökceruza
Rimmel szemhéjbàzis
UD Naked Original: Naked és Buck a mélyítőbe, Sin a mozgó szemhéj belső felére, Toasted a külső részre, Hustle az alsó és felső pillasorba
L’oreal Miss Baby Roll spirál
Mac Fix+
Nyx Creamy Lipstick 621-Milan

Zara Red Vanilla parfüm

1 Likes

Végül írtam Facebookon a DM-nek is, hogy egyrészt megkérdeztem, hány % glikolsavat tartalmaz a termék, másrészt ajánlottam, hogy fel kellene hívniuk a figyelmet a fényvédelemre.
Kíváncsi vagyok, hogy mit válaszolnak…

4 Likes

Szerintem megjegyzik, hogy nem ok gyartottak es nem irhatnak ra semmilyen extra infot, de tovabbitjak a kerdesedet/keresedet a gyarto fele.

Hasonlót gondolok én is, bár ez saját márkás termék. Legalábbis ezt írják róla a honlapon: “A sikerszéria következő állomásába a dm is bekapcsolódott, Paola Maria a dm-mel közösen fejlesztette ki új márkáját, a LVLY-t.”
Nekem ebből úgy tűnik, hasonló, mint a Balea pl.

Nagyon kivi vagyok milyen választ írnak!

Megoldották!
Továbbították a kérdésem az osztrák központnak. :smiley:
És szíves türelmemet kérik. :smiley:

3 Likes

Erdekel valakit egy Hourglass Diffused light Ambient Lightning powder? Ma probaltam ki, ez csillog termeszetes napfenynel (itt ma verofenyes napsutes volt), en meg azt utalom (vagy nem olvastam rola, vagy elkerulte a figyelmemet ez a csillogas). Megy majd itt a piacra.

Tegnap este a Pai Chamomile & Rosehip Calming Day Creamet kentem fel este, mara lett rajtam 2 apro pattanas. Elvileg a boromre valo pont. 79%-ban organikus termek.

Megjelent a The Ordinary az osztrak Douglas webshopban, nem is veszes az ara, azt hittem tobbet raknak ra a beszerzesi arra.