Mit használtál ma?

Azt még nem próbáltam. A három együttes használata adja a legdurvább eredményt, de én próbáltam már a primert másik BB krémmel, és a mousse-t másik primerrel, és még így is látszódott a hatásuk. A púdert is tettem már másra, úgy is működött.
Mondjuk az összetevőket még nem vizslattam meg, de egyelőre káros hatást nem tapasztaltam.

Tömény szilikon, valaki találóan Pamela Andersonnak nevezte. Sokan nem szeretik, de rajtam használva közel normálisnak látszik a bőröm.

Ma reggel micellás víz után A’pieu Pure Block Mild Plus Sun Cream fényvédőt használtam. Itt vettem, elsőre nagyon tetszik.

Smink:
EL Double Wear Pebble árnyalattal sötétítettem a Maybelline Fit me alapozómat (Pebble sötét, a Fit me meg túl világos)
Avon Mark Magix porpúder
Revolution Conceal&Define korrektor
H&M pirosító Sunrise Pink árnyalat
The Balm Bahama Mama bronzosító
I Heart Makeup Heart Goddess of Love highlighter
Bourjois folyékony szemhéjfesték Mauve your Body árnyalat (lilás-taupe)
Erre ütögettem fel: Mac Shroom a mozgó szemhéj nagy részére, külső v-be és a mélyítőbe Mac Satin Taupe, Mac Wedge világosbarnával pedig elsatíroztam a széleket.
Szemöldökcsont alá Carli Bybel palettából legvilágosabb matt szín
Szemöldök: ABH Dipbrow Pomade Medium Brown színben
Szempilla: Essence The False Lashes
Rúzs: Rimmel Moisture Renew rúzs Vintage Pink szín (mályvás-lilás)

Tegnap este:
Smink lemosása: előbb Isana kétfázisú szemfestéklemosó, aztán az Avon sminklemosó olaja, végül a Yamuna hidratáló arctej.
G&G Calm Down
Magister Seance Sencha teás tonik
Missha Time Revolution mist
Purederm Cucumber Collagen fátyolmaszk (igaz, a kollagén elvileg nem szívódik fel bőrön keresztül, de egyébként az arcom szépen hidratált lett tőle, jobban megérte, mint pl. a Garnier fátyolmaszk)

Reggeli rutin a szokásos, ma a PC Resist spf 50 fényvédős hidratáló volt a befejező réteg.

Smink:
Catrice Dr. Blur primer
Catrice Tinted Blur mousse
Catrice HD Liquid korrektor
RCMA porpúder
Urban Decay primer potion
Nabla monók: Coconut milk, Capsize, Chérie Shape és egy kis Alchemyvel megbolondítottam.
Tonymoy Panda’s Dream Smudge Out szempillaspirál
Avon Luxe bronzosító palettából két szín keverve, pirosító gyanánt.
L’Oreal Infallible 24Hr Lip Colour - 125 Born to blush

Véget ért a szabi, szóval sminkeltem újra.:slight_smile:

Lemosás Bioderma rózsaszín kupakos micivízzel
Phi zöldteás-jázminos arctonik
Missha fényvédő (lassan elfogy)
NIOD Hydration Vaccine
Lioele Dollish CC krém
Catrice Prime & Fine duo kontúrozó-highlighter (csak a kontúrszínt használom, a highlight kb. semmire nem jó)
Nabla Beloved pirosító
Nabla Angel highlighter
Rdel Young szemhéjalap
The Balm Meet Matt(e) Trimony Matt Lin (matt csontszín) a szemhéj egészére
UD Born to Run Still Shot (mályva), Hell Ride (bogyós lila) és Punk (sötétbarna) a mélyítővonalba (meg ahova jutott) és Big Sky (sápadt fenyőzöld) a mozgó rész közepére. Majdnem hanyatt estem, amikor az ujjbegyemet lazán végighúztam a szemhéjamon és csak úgy szikrázott.
Essence Long Lasting szemceruza (vmi Berries a neve)
Pupa 302-es (fukszia) rúzs
Mac Fix+

Parfüm: Molinard Habanita

Ááá, már két hónapja megvan a Born to run paletta (nyaraláson vettem), és még nem volt szivem használni. :smiley:

Úristen.:)) Mondjuk, részben megértem, én is nézegetem megilletődötten, hogy milyen szép, meg szinte féltem megvenni, hogy ki tudom-e majd használni (megérdemlem-e stb. lelkiismeretfurdalásos szélmalomharc).
Még nem használtam sokszor, de nekem egyelőre bejön a minősége, a halálom, ha a sötét színek foltosak lesznek, nincs sok időm reggelente sminkelni. Szóval bátran próbáld ki, nem nagyon porol.:slight_smile:
Ui.: Egy darab cucc se volt a Blaha Müllerben a Blurred Lines cuccokból.:smiley:

Hogy bírod ki, hogy nem nyúlsz hozzá? Én amint megveszek egy rég vágyott terméket, még aznap fel is kenem. Nem bírok magammal, alig várom, hogy kipróbáljam. Képes vagyok egy új palettáért lemosni az egész szemsminkemet, csakhogy minél előbb belenyúljak és felkenjem.

A Born to run palettát én is igencsak nézegettem, annyira szép! De lebeszéltem magam róla. Lehet, ha újra visszatérek a munka világába, beruházok rá. Főleg, ha jókat írtok róla.

Ma reggel szokásos micellás víz és a szokásos fényvédő.
Smink:
L’oreal Infallible matt alapozóval sötétítettem a Maybelline Fit me alapozót
ma nem használtam púdert és korrektort sem
MAC bronzing powder
MAC Melba pirosító
The Balm Mary Lou highlighter
Milani szemhéjalap
Cargo Vintage Escape palettából használtam matt csontszínt (Harvest moon) szürkés fényes taupe (Frolic) világos, nagyon fényes arany ( Crisp) és satírozáshoz matt barackos szín (Autumn)
Szemöldökhöz is ebből a palettából vettem egy matt barna színt (Hot Cocoa)
Szempillaspirál: Essence The False Lashes
Rúzs: Nars Audacious rúzs Vanessa színben

1 Likes

Azt hiszem, leginkább azért nem használtam eddig, mert olyan sokféle szín van benne, hogy egy kicsit talán nem tudtam vele mit kezdeni. Olyan bőség zavara érzés volt. :smile: Viszont tegnap bogarat ültettetek a fülembe, este kipróbáltam, hát tiszta hülye vagyok, amiért eddig nem használtam, mert egy csoda az a paletta, szuper a minősége. Amúgy nem is értem magam, miért nem próbáltam ki eddig, hiszen az ugyanakkor vásárolt Too Faced Life’s a festival palettát meg vígan használgattam (amúgy az is zseniális, rögtön Caorlében azzal sminkeltem egy este, és mindenhonnan folyt rólam a víz, olyan meleg volt, de a szemem mozdulatlan maradt).

Hát, remélhetőleg a többi drogéria is behozza majd a Blurred Lines kiadást, bár kérdés, hogy mikor, mert a DM-ben a múlt héten még az It Pieces Holo termékeket láttam.

Egyébként mai mit használtam listám nincs, mert reggeli arcápolás a szokásos volt, de mivel este fogorvoshoz megyek, ma nem sminkeltem.

Örülök, hogy tetszik.:slight_smile: Amikor kinyitom, hirtelen én se tudom, melyik színhez nyúljak. Asszem, kicsit zavar, hogy nincs benne több matt - tudom, ott a millió másik szemhéjpúderem, kombináljam őket.
A Too Facedtől még nem próbáltam semmit, az maradt meg bennem a vélemények alapján, hogy a cuki csomagolásra mennek már rá, nem annyira a minőségre, de ötcsillagos értékelés is bőven akad róluk.

Bőrápolási rész ugyanaz.
Lioele CC krém
NARS Radiant Creamy Concealer (Chantilly)
Hourglass Ambient Lightning Powder (Mood Light)
Physicians Formula Butter Bronzer
Colourpop Winging it duo pirosító-highlighter paletta (vagy inkább lilásító)
Rdel Young szemhéjalap
Colourpop All I See is Magic paletta: A Top Notch árnyalatot (matt rózsaszínes bőrszín) felvittem az egész szemhéjra. A szemzugba és a szemöldökcsont alá a Winging it highlighter része került. A mélyíttővonalba satíroztam a T-Cup (melegebb taupe), a Big Spoon (téglásabb narancs - tudom, mindenki tépi a haját a színmeghatározásaimtól) és a Go Wish (meleg sötétbarna) árnyalatot, utóbbi került a külső V-be is. A mozgó részre felsuhintottam egy pici Save it For Later (csillogó feketésbarna) színt. A sötét színtől megijedve rátapogattam egy kis 11:11-et (szinte glitteres rosegold), hát, karácsonyi buliba is jó lett volna ez a szemsmink, de feladatul tűztem ki, hogy a palettákból a “sose azt választom” színeket is kipróbáljam. Amúgy imádom ezt a palettát.
Az alsó szempillatőbe elsatíroztam a Big Spoont és a Go Wish-t, megfejelve a Zoeva Graphic Eyes Rock ‘n’ Roll Bride árnyalatával, abból egy kevés a felső pillasorba is került.
Maybelline Lash Sensational Extra Black (végre felbontottam, még mindig kedvenc spirál)
Shiseido Rouge Rouge RD312 (Poppy)
MAC Fix+ (amióta az asztalkán tartom - ami egy kiszuperált tv-asztal -, sikerül is használni)

Reggel ugyanaz.
Smink:
Maybelline fit me alapozó keverve Maybelline Affinitone Mineral alapozóval
Avon Mark Magix púder
UD Beached bronzer
Max Factor Créme puff pirosító ( Gorgeous Berries)
Makeup Revolution highlighter (Peach lights)
Revolution korrektor
Szemhéjbáziskènt Maybelline Color Tattoo (Creme de nude)
Mélyítővonalba Nabla meleg barna matt szemhéjpúder (Petra)
Mozgószemhéj egészére Urban Decay Naked1 palettából Sidecar, szélek satírozására matt Naked szín, szemzugba fényes Virgin.
Spiràl: L’oreal Miss Baby Roll
Catrice szemöldökceruza
Rúzs: Chanel Rouge Coco (Mistique szín)

1 Likes

Reggel:
Cien Sensitive micellás víz, hidegvizes arcmosás, Tindigo Shake&Shine C vitaminos szérum, A’pieu Pure Block Mild Sun Cream fényvédő

Smink:
Catrice HD Liquid alapozó keverve Maybelline Affinitone Mineral alapozóval
púdert és korrektort most nem használtam
Urban Decay Beached Bronzer
Hourglass Ambient Lighting pirosító Radiánt Magenta árnyalat (ma végre megérkezett! :heart_eyes:)
MAC Hyper Real Glow highlighter paletta Flash+Awe szín (a paletta is ezt a nevet viseli)
Catrice szemöldökceruza
Milani szemhéjalap,
Carli Bybel palettából legvilágosabb matt csontszín, és matt meleg barna a mélyítőbe, Naked Original palettából Naked szín satírozásra, Virgin a szemzugba
Essence The False Lashes szempillaspirál
Rúzs: Bobbi Brown Art Stick (Bare szín)

1 Likes

Oh, az a pirosító biztosan gyönyörűséges!!! A Tindigo szérum milyen? Mennyire vált be?
Gondolkodtam már én is rajta, de ez a hűtőben tartásos dolog miatt még nem fontoltam meg komolyabban. Egyszer volt egy hűtőben tartós szemkörnyékápolóm, és az lett a vége, hogy egy csomószor nem használtam inkább… Most a Hylamide C-vitaminos boosterjét használom, de persze abban nincs annyi minden más. A The Ordinary-s szuszpenziókat annyira nem szeretem. Talán, ha elfogy a Hylamide, akkor majd elgondolkodom a Paula’s Choice C15 boosteren, csak hát az meg egy vagyon…

Reggel: argánolaj.

Smink: Alverde kompakt alapozó
Alverde arcpirositó
Makeup Revolution szemöldökpaletta
Kylie Matt szájfény

Manapság már nem sminkelek sokat, nem kínzom a bőröm. :slight_smile:

1 Likes

Sziasztok. Ma kipróbáltam egy érdekességet.

https://kremmania.hu/kremek/hylamide-photography-foundation-transparent
rá egy kis https://kremmania.hu/kremek/bobbi-brown-illuminating-finish-powder-compact-foundation került és szuper lett a bőrkép.

2 Likes

Tegnap (túl fáradt voltam ezeket a hosszú neveket bepötyögni):
Lioele Dollish Cera V CC krém
NARS Radiand Creamy Concealer (Chantilly)
Too Faced Peach Perfect loose powder - vissza kellett hozzá térnem, mert továbbra is 28 fok van az irodában
Hourglass Ambient Lighting Powder (Mood Light)
Catrice Prime & Fine kontúrpaletta (kontúrozószín)
Catrice Blush Flush pirosítópaletta (Blurred Orange) - haragszom rá, mert iszonyatosan porol és foltos lesz
L’Oréal Glow Mon Amour folyékony highlighter Sparkling Love
Maybelline szemöldökceruza
Rdel Young szemhéjalapozó (nemsokára elfogy, juhé)
Tőlem szokatlan módon egy matt szemsminket készítettem Nabla monókkal: csontszín (Coconut Milk) és Artemisia (fáradt rózsaszín) a szemhéj egészére, lilás taupe (Capsize) és bordó (Fahrenheit) a mélyítővonalba.
A Pupában a kedves eladólány megdicsérte, bár inkább lehetett vevőmegdolgozási kísérlet, mert 1. a borzalmas bolti fényben szerintem nem sok látszott belőle, 2. több mint 10 óra után már csak a Fahrenheit tartotta magát hősiesen.:smiley:
Zoeva Graphic Eyes Taupe szemceruza
Maybelline Lash Sensational szps Ultra Black
Charlotte Tilbury Secret Salma (matt, taupe-s nude) rúzs
MAC Fix+

Parfüm: Molinard Habanita

És ma:
Micivíz-toner-fényvédő a megszokottak
Nyx Shine Killer primer
Lioele Dollish Cera V CC krém
Cosrx Clear Fit Spot Concealer
Too Faced Peach Perfect loose powder
Hourglass Ambient Lighting Powder (Mood Light)
L.O.V. The Delightful bronzosító/highlighter mint kontúr
Hourglass Iridescent Flash pirosító
L’Oréal True Match Highlighter Icy Glow (CC-be keverve)
Zoeva Graphic Brows Arsenic
Nyx Faux Blacks Onyx szemceruza
ABH Aurora Glow Kit Helia árnyalat
Rdel Young szemhéjbázis
Nabla Soul Blooming: Chamomile (matt csontszín) és Flowery (nekem orgonalila) a szemhéj egészére, Middle Karma (világosbarna) és Caravaggio (sötétbarna) a mélyítővonalba, mozgó részre az Anemone (gyönyörű liláskék csillámos szín), ráütögetve a darabos Honey Drip, oh, hát mintha a csillagos éjszaka applikálódott volna a szemhéjamra, nem győztem betelni vele.:smiley:
Maybelline Lash Sensational Ultra Black
MAC Liptensity Smoked Almond (imádom ezt a rúzst)
MAC Fix+

Parfüm: Montale Sweet Vanilla - már a minta végén járok és nem szór egyenletesen a fújóka, a főnök nekiállt szimatolni az irodában, hogy kinél van ilyen finom süti.

Amikor a Hourglass pirosítókat nézegettem én is először az Iridescent Flasht néztem ki. De először mindenképp csak utazó méretet szerettem volna kipróbálni. Ebből a színből sajnos azt nem lehetett rendelni csak normál kiszerelésben, így a Radiánt Magenta lett végül. Elégedett vagy vele? Tartós? Mennyire pigmentált és mennyire fényes?