Mit használtál ma?

Hadd ragadjam meg a lényeget: TRUE DETECTIVES??? Te jóóóó ég, hogy mennyire imádtam az első kettőt, pár hete gondolkodtam rajta, hogy talán már nem is lesz új, vagy mi van már?!

2 Likes

:rofl::rofl::rofl:
Igen, és az előzetesek alapján nagyon jónak tűnik! Nekem is tetszett mindegyik évad. Ráadásul egyszerre levetítik az első két részt, úgyhogy ma a ma esti program megvan. :smiley:

Kik lesznek most a főszereplők?

Mahershala Ali (tavaly kapott oscart, bár én a Holdfényt nem láttam) és Stephen Dorff.

Ezt írják róla:
Az idei hangulat a kezdethez áll a közelebb, visszatérünk a vidéki Amerikába az Ozark tájaihoz, ahol egy 1980-ban eltűnt testvérpár után nyomoznak.

A szálak három idősíkon futnak: a Vietnámban harcolt veterán, Wayne Hays (Mahershala Ali) és társa Roland West (Stephen Dorff) próbálják felgöngyölíteni az ügyet. Egyrészt végigkövethetjük a részleteket a 80-as években, aztán tíz évvel később térünk vissza a gyerekekhez, és végül eljutunk a jelenbe, 2015-be, amikor már a megöregedett Wayne próbálja minden erejét és emlékét összeszedni, hogy pontot tehessen a tragédia végére.

1 Likes

Köszi szépen, érdekesnek ígérkezik ez is.

1 Likes

Nemrég felépítettem egy bőrápolási rutint, amihez sok segítséget kaptam innen is, szóval előre is köszönöm! :slight_smile: Egyelőre csak 1 hete használom pontosan így, nagy reményeket fűzök hozzá. A bőrömről annyit, hogy alapvetően vízhiányos, néhány helyen száraz, és van, ahol mitesszeres. A vízhiányt elég jól sikerült kezelni a HA 5 rich-csel és a hydroboostal már eddig is (őket hónapok óta használom már).

Reggel:

  • Nivea feketeteás micellás víz
  • Pupa Moisturizing tonic
  • G&G Cheer up
  • G&G 101 apad
  • G&G HA 5 rich
  • Neutrogena Hydroboost water gel
  • Isana SPF 30-as fényvédő

Ezután sima és hidratált lesz az arcom, és szépen megy rá a smink, ami pedig a következő:

  • Catrice HD Liquid Coverage alapozó
  • Revlon Colorstay alapozó száraz bőrre -> szem alá használom korrektor helyett, ugyanis nagyon világos színt rendeltem belőle
  • Rimmel Stay Matte púder
  • Maybelline Brow Satin szemöldökre -> a külső részre Medium Brown árnyalatban, belülre pedig Dark Blonde
  • NYX HD szemöldökbázis -> erre egyből felviszem a púdert
  • Morphe 35K paletta -> egy kb bőrszínű színt felviszek az egész szemhéjra és a mélyítővonalra is, így könnyű rajta satírozni, aztán egy világosbarna a mélyítővonalba
  • Pupa Vamp wet&dry szemhéjpúder -> egy kissé pezsgős, ezüstös szín. ez megy a szemhéjra
  • NYX szemceruza barna színben a felső szempillatövekbe
  • NYX Worth it szempillaspirál
  • Physician’s Formula Murumuru Butter Bronzer
  • Catrice High Glow Mineral Highlighter
  • Mac Fix+

Este pedig csak lemosom a sminket a micellás vízzel és a tonikkal. Este alapból mást nem szoktam használni. Jelenleg csak nagyon néha használok durvább hámlasztót (TO AHA 30% + BHA 2% PEELING SOLUTION), ezt szeretném rendszeresen (heti 2szer) használni, mert ha használom, akkor nagyon tetszik a végeredmény.

1 Likes

A Revlon alapozó száraz bőrre bevált a korrektorként? Nem ráncolódik össze a nem létező vonalakban? És hol szerzed be? Úgy emlékszem drogériákból kivonult a Revlon.

Reggel:
Cien Sensitive micellás víz
C-Glow szérum
Cosrx csiganyálas esszencia
Pár csepp TO marula olaj a szárazon hámló részekre
Isana Q10 spf 30 fényvédős hidratáló

Smink:
Maybelline Baby Skin primer
Maybelline Fit me alapozó
Essence Camouflage+Healthy Glow korrektor
RCMA púder a szem alá
Murumuru Butter Bronzer
Clinique Cheek pop pirosító 04 Plum pop
Laura Geller Beauty Baked Gelato Swirl Illuminator highlighter Gilded Honey színben
Essence Make me Brow szemöldökspirál (csak az alapozó maradványokat távolítottam el vele, még tart a tetkó)
UD Primer Poiton Anti-aging
UD Naked2 Basics paletta: Skimp a szemöldökcsont alá, Cover a satírozásra
Trend it up Metallic eyeshadow 050 (fényes világos rózsaszín) a belső szemzugba
Catrice Absolute Eye Colour 750 New in Brown a teljes mozgó szemhéjra
Catrice Absolute Eye Colour 570 Plum Up The Jam a mélyítőbe, a külső v-be és az alsó pillatőbe
Rimmel Scandaleyes barna szemceruza a felső pillatőbe
L’oreal Miss Baby Roll szempillaspirál
Maybelline The Colossal Volume Smoky Eyes spirál az alsó pillákra (a L’oreal-tól nagyon pókláb hatás lesz)
rúzs: Trend it up Ultra Wear Nude Pen Shine 020

parfüm: EL Modern Muse Chic

Este:
Clinique Take The Day Off balzsammal szedem le a sminket,
Babylove Sensitive illatmentes fürdetővel mosom le az arcom
ma este hámlasztani is fogok: TO Salicylic Acid 2% Solution
Cosrx csiganyálas esszencia
Hormocenta éjszakai krém+pár csepp marula olaj

1 Likes

Áááá, nem hiszem el, hogy 26 perc alatt kifogyott az Alien és a Blood Sugar a BeautyBayről! Arra viszont nem visz rá a lélek, hogy az eredeti oldalról rendeljek, nem akarok vámot fizetni.

Van a True Detective-nek harmadik évada? De jó! (Bár jönne már a Stranger Things is…)

Nekem nagyon bevált. Meg merem kockáztatni, hogy jobb, mint a Catrice Liquid Camouflage :slight_smile: A fedése szuper, és én egyből lepúderezem, még mielőtt lenne esélye beleülni a kis ráncokba, és így egész nap bírja. Notinon rendeltem, ezért is lett túl világos az árnyalat, mert sajnos élőben nem tudtam megnézni. És szerintem nagyon sokáig elég lesz, hiszen egy borsszemnyi méretű pötty is sok egy nap.

1 Likes

Köszi az infókat! :smiley:

Reggel:

•Ásványvizes arcmosás
minden reggel használom
•Kamilla+méz+citrom pakolás
ezt is nagyon régóta csinálom, bár házi praktika nekem csodaszer
•G&G 15% C vitamin szérum
Végre megérkezett, hát egyenlőre nem tudok sok mindent írni róla, viszont egy biztos:nagyon csípked,viszketek tőle,de hát minden sav csíp valamennyire, bízom benne, hogy nem fog irritációt okozni
•TO NMF

Mai Smink:

•Bourjois Air Matte alapozó
Brutális a fedése! Fel ér egy photoshoppal! És ez mellett tényleg ultra matt, aminek hátránya az apróbb ráncocskák kiemelődése és az, hogy szinte lehetetlen lemosni. Még olajos lemosóval is alig jött le. Persze ez jó lehet annak, aki extrém matt,hosszantartó alapozót keres. :slight_smile:
•Makeup R Ultra Pro HD szemöldök paletta
•Alverde Perfect Kontur paletta
•Bourjois pirosító
•Makeup R Focus Eyes szemhéj primer
•Makeup R szemsmink paletta, piros,narancs színek
•Estée Lauder Pure szempillaspirál
•L’Oréal Paris Super Liner Perfect Slim szemhéj tus filc
•Max Factor Lipfinty ajakrúzs vörös

Parfüm: Elizabeth Arden Untold Absulu

Este:

•Nivea Fekete Tea micellás víz
•Manna mélytísztító pakolás zöld teával
•TO Glycolic Acid 7%
•TO NMF

3 Likes

Bocsi, nem akarok okoskodni, de óvatosan az aktív hatóanyagokkal, főleg, ha a C-vitaminos szérum ennyire csipked, inkább külön napokon hámlassz és használd a C-vitamint, nehogy durva irritáció legyen a vége. Vagy keverheted a C-vitaminos szérumot a hidratálódhoz, hogy megszokja a bőröd.

Vicces, hogy engem a Nivea fekete teás micellás vize irritált, égett tőle a szemem és az arcom.:smiley:

3 Likes

Egyáltalán nem veszem okoskodásnak, sőtt, örülök, hogy rám szóltál! :blush::hugs:
Gondolom tudod már rólam, hogy hajlamos vagyok mindent túlzásba vinni! :rofl:
Megfogadom a tanácsod óvatos leszek és inkább nem hámlasztok minden nap, mondjuk csak 3 naponta.:grin:

Igen emlékszem, hogy írtad, hogy téged irritált a Nivea Fekete Tea micellás vize, amikor megvettem pont Rád gondoltam, hogy mondtad, de aztán adtam neki egy esélyt,mert szerelmes lettem az INC-be és vegül nem történt irritáció :thinking::blush:

2 Likes

Kicsit off-topic leszek, de valószínűleg sehol máshol nem kerül megértésre a kis gyermeteg örömem hogy végre megtaláltam a csontra elfogyasztott TonyMoly Liptone tintám (Dark Night) utódját. Lehet hogy a közeli drogériákban már figyelőlistán voltam, annyi szájkencét terítettem a kézfejemre, de ez egy ritkább szín mint gondoltam volna :slight_smile: Semleges alaptónusú sötét vörös, mindenféle nonszensz pink, lila vagy narancs mellékzöngék nélkül, ne legyen fényes de ne legyen koppanós matt…ez volt a bevásárlólista, egy Sleek rúzs “Dare” nevű árnyalata nyert. Egy darab, fegyelmezetten felecsetelt rétegben ugyanolyan amilyet kerestem, lehetne ugyan tartósabb, de nem volt drága, nem zavar ha újra kell kenegetni.

3 Likes

Teljesen érthető az örömöd, baromi nehéz megtalálni a megfelelő terméket, ha konkrét elképzelésekkel vág bele valaki a keresésbe, és nemcsak annyi a kikötés, hogy vörös rúzs legyen. Nagyon sokat számítanak a nüansznyi különbségek.

1 Likes

Az okosok azt mondják, érdemes mindent fokozatosan beiktatni a rutinba, hogy lássuk, mi mivel működik szépen együtt, mik az ideáli arányok, meg ha valami baj van, mire érdemes első körben gyanakodni.
Bocsi, szenilis vagyok.:slight_smile: Annyira furcsa, hogy locsolhatok magamra hámlasztót, retinolt, C-vitamint, de a micivíz, az nagyon nem mindegy. 100%-osan eddig csak a Bioderma Sensibio teljesített.
Oké, az alfa lipoinsav engem is csíp, a csodamogyorótól meg belobbant az ekcémám, de a fekete teás micivíz annyira mindenmentes… mindegy, annak örülök, hogy neked bevált.:slight_smile:

3 Likes

Ha nincs különösebb problémád, amit hámlasztással kellene megoldani (és úgy látszik a bőrödön, hogy nincs), akkor simán elég háromnaponta is a hámlasztás.

2 Likes

Igazából csak 3-4db pigmentfoltom van a pattanások nyomkodása miatt (műkörömmel nagyon nem kéne nyomkodnom, de ki birja ki?:flushed:)
Az a helyzet, hogy nagyon zavarnak ezek a kis foltok sokat rontanak az összképen, mióta nem járok szoláriumba azóta nagyon sokat fehéredett a bőröm és fehér bőrön sokkal jobban látszanak a barna foltok. Amikor nagyon barna voltam akkor nem is lehetett őket észre venni, de ugye most tél is van nap meg sehol, szolárium is kizárva, kezd nagyon fehéredni a bőröm és ezzel együtt nem csak a pigmentfoltok látszanak jobban, de pl: a striák is a combomon. (Az elmúlt 1 évben 20 kgt szedtem fel, de már dolgozom rajta, hogy lemenjen) Kicsit bánom, hogy abba hagytam a szolizást, de remélem a bőröm meghálálja majd :disappointed_relieved:
Azért hámlasztok mindennap, mert azt akarom, hogy minél hamarabb eltünjenek a foltok, mert nagyon zavarnak, de eddig nagyon reménytelen a helyzet
:confounded::weary::disappointed_relieved:

1 Likes

Egy percig se bánd, hogy abbahagytad a szoláriumozást. Amilyen szép tőle a bőr látszólag (!), még annál is károsabb, tényleg nagyon veszélyes. De mondok egy még motiválóbbat: azok a velem egykorú ismerőseim, akik folyamatosan szoláriumoznak, így negyven felé közeledve tőlem SOKKAL idősebbnek néznek ki. Némelyiknek olyan vastag, ráncos a bőr a mellkasán, hogy szerintem golyóálló már. A nyakuk is gusztustalan. Ha csak az arcukat nézed, arra pedig azt hinnéd, hogy jó ötvenesek már - pedig negyven körül vannak. És ezt a fokú károsodást már semmi nincs, ami helyrehozhatná. Tapasztalatból mondom és ezt tényleg mindenféle oktató felhang nélkül értsd, hogy huszonéveink elején tényleg olyan természetesnek, magától értetődőnek vesszük a ruganyos, problémamentes bőrt, el sem tudjuk képzelni, hogy lehet majd nem olyan is az ábrázatunk - én is azt hittem, egyszerűen el sem tudtam képzelni, hogy lehet másmilyen is, csak örültem a fejemnek, hogy mekkora szerencsém van.
Aztán ahogy öregszünk, lassul a sejtregeneráció ÉS dolgozik a gravitáció (ez utóbbi az én legnagyobb gondom), rájövünk, hogy van, ami ellen nem lehet tenni orvosi beavatkozások nélkül. A kötőszövet meglazul, a mimika nyomot hagy, a tragédiák nyomot hagynak, az élet történik egyszerűen. DE! A szolárium okozta károsodást simán ki lehet védeni és legalább senki nem fog azon gondolkodni 16-18 év múlva, amikor meglát, hogy “ez a néni vajon hány éves lehet? Szegény, mint egy kétnapos grill csirke.” - miközben még 40 sem vagy.

7 Likes