Mit használtál ma?

Igazad lehet, bár hajlamos vagyok túlzásba vinni mindent, de akkor marad csak estére! :slight_smile:

Másik primert próbáltál már? Azokhoz képest milyen a KAP?
Én is gondolkodtam már rajta, mert nekem eddig minden bevált, ami KAP termék (kivéve a por szemfestékeit, azokkal nem tudok mit kezdeni). De mondjuk most van bőven primerem, úgyhogy inkább csak elméletben érdekel egyelőre. :slightly_smiling_face:

Milyen az UD anti-aging primer? Bevált?

Az zsíros bőr is tud vízhiányos lenni, próbáld meg extrán hidratálni azokat a részeket.

Bevallom, nem voltam valami következetes felhasználó, mert a mindennapi rohanást egészítette ki a rutin és sokszor örültem, ha valamit felpacsmagoltam az arcomra. Meg volt, amikor nem tanulmányoztam közelről az arcom, mert akkor elkezdem piszkálni, emiatt mérges leszek magamra és elkeseredett, hogy sose lesz szebb. Heti két hámlasztás kevés, kell a TO NMF után még valami (általában ez maradt le).
A több lépcsős lemosás (akkor is, ha nem sminkelek), a gyakori hámlasztás és az aktív hatóanyagok együtt - most, hogy nagyon figyelek arra, hogy végigmenjek a lépéseken, magamhoz képest normálisan néz ki a bőröm.
A pigmentfoltokra a Geek & Gorgeous Apadját nagyon dicsérik.

1 Likes

Nekem is volt már, hogy a homlokomon száraz foltokat képzett az alapozó, pedig ott zsírosabb a bőröm. Mocsok sok hidratálással sikerült eltüntetni.

2 Likes

Megerősítem Amadea állítását, miszerint nagyon bőséges hidratálással (esetleg hámlasztással egybekötve) segíthetsz a száraz részeken.
Néztem az alapozód összetevőit, és arra jutottam, hogy semmi jót nem ad a bőrnek a fedésen kívül. Valszeg inkább kiszipolyozza. Meg aztán tél is van…

1 Likes

Ide kapcsolódik, hogy jobban szeretem a Lioele CC krémjét használni, mint az alapozót. Fehér krém, “összekapja” az arcot. Fedése nem sok van, de nem szárít. Szerencsére mostanában nincsenek pattanásaim vagy foltjaim, amit extrán kellene takarni (a karikáimra meg ott a korrektor), így pont elég az a kis egységesítés.

Este hámlasztottam, mostanában 2 naponta szoktam. Lehet, hogy valami hatásosabb hidratálókrém kellene. Vagy megpróbálom az arcomra is a marula olajat.

1 Likes

Nekem mostanában ugyanaz a helyzet, mint @Anheszenamon -nál. Kombinált bőröm van, de T vonalban (nálam ahogy észrevettem főleg a homlokomon) pikkelyesedik, nem olyan szép rajta az alapozó. :confused:
A hidratálókkal meg az a bajom, hogy zsírosnak érzem a bőröm, ha többet használok. (pl. TO NMF)
Van valami tippetek jó hidratálóra, vagy szérumra ami ezen a problémán segíthetne? Már több mindent próbáltam, de még nincs meg az igazi.

Eddig csak a Maybelline Baby Skin primert de az tömény szilikon. Ezzel nem is lenne gond, de úgy érzem, mintha le akarna csúszni róla az alapozó. Nem vettem èszre, hogy bàrmit is segítene, de még tesztelem mert még csak párszor próbáltam.

Az UD Primer Potiontől így elsőre nem ájultam el. Sajnos ez sem tökéletes. Látszólag tartja a szemsminket de ha lehunyom a szemem akkor sajnos látszik, hogy a ráncokban csíkokban összegyűlik pàr óra után.

Ha valami géles vagy vizes állagú hidratálót próbálnátok ki? G&G hyaluronsavas szérumok pl.? Én a Narüko szérumjait imádom, a rózsásat nagyon szerettem, és az am+pm-et is.
A Baleának is van hasonló zselés állagú hidratáló gélje.

A hámlasztók is elvonják a vízet valamennyire, legalább is nekem ez a tapasztalatom.
Ha egy héten 1-2x egy kis hidratálót marula-cseppekkel felturbózva bevetnél…?

@Anheszenamon, ja meg a 2 naponta hámlasztás helyett inkább heti 2 jobb lenne a hideg időben. Tavasszal meg újra nyomathatod teljes gőzzel :smiley:
Remélem sikerül rendezni a dolgot. Lehet, ha elfogy az alapozó már az is javulást hoz :wink:

A G&G hialuronsavas szérumját használom, de az úgy látszik nem elegendő. :confused:
Mondjuk akkor lehet a hámlasztó a “hibás”? G&G Cheer upot minden nap használom, lehet akkor kipróbálom úgy, hogy kevesebbet hámlasztok. :smiley:

Köszönöm a tippeket. Már csak pár használatra elég az alapozó, kíváncsi vagyok, hogy másik termékkel mi lesz az eredmény.

Nekem hasonló helyzetben jó szokott lenni a balea illatmentes termálvizes hidratáló zseléje. Lehet Amadea is erre gondolt? Sminkelni is lehet rá, én nagyon szeretem. További előnye, hogy ha esetleg nem jönne be, sok pénzt nem buktál vele :slight_smile:

Úgy fogok hangzani mint egy modoros forma1-es csapat szóvivője, de túl vagyok a tesztidőszakon az etude house spf30-as perfect relief mild fényvédőjével:D Azt hiszem befejezem a keresgélést, ez a legjobb amit eddig próbáltam. Ajánlom ha valaki érzékeny/reaktív bőrrel nehezen talál jó és megfizethető fényvédőt.

Még van két fényvédőm tartalékban, mindkettővel az elviselem-től a gyűlölöm-ig tartó skála különböző pontjain tartok. Most szépen félretehetem őket nyárra :slight_smile:

2 Likes

Szerintem igen. Nemrég én is naponta hámlasztottam és hiába hidratáltam, húzódott a bőröm. Kihagytam kb. 1 hetet, és helyreállt, azóta 2-3 naponta hámlasztok, egyelőre úgy tűnik, ezt bírja. Emellett a könnyű hidratálókból 2 réteget szoktam felvinni.

2 Likes

Annyit tudok, hogy Balea és zselé, valószínűleg ez az, köszi.:slight_smile:
A fényvédőt megjegyzem, lassan újat kell vennem.

Köszi a tippet!
És fényvédőt is pont keresek, úgyhogy azt is köszi, utánanézek. :smiley:

Fura, mert melegebb időben meg simán bírta a bőröm a napi hámlasztást, kíváncsi leszek.
Köszi! :relaxed:

Gondolom, a hideg, a szél, a fűtés miatti száraz levegő megviseli a bőrt.
Szívesen, remélem, sikerül orvosolni a bajt.

1 Likes