Mit használtál ma?

Reggel a szokásos.

Smink:
Sleek Control Shine & Primer
Este abban a sminkes bőröndkémben kotorásztam, amiben a ritkábban használt dolgaim vannak, és megtaláltam ezt a primert, amiben már nem sok van, úgyhogy ideje elhasználni.
Bobbi Brown Long-wear Even Finish Foundation Spf-15 - Sand 02
Rimmel ecsetes korrektor - 010
RCMA porpúder
Physicians Formula Butter Blush Rosy Pink és Nabla Nectarine pirosító keverve
Urban Decay Primer potion
Szemsmink a Juvia’s palettákkal készült. A Magicből a Kesivel fixáltam a primert, aztán a Nana került a mélyítővonalba, környékére és fölé, majd a mélyítővonalba a Magicből a Kagi. Külső V-be szintén a Magicből az Ife, mozgó szemhéj közepére a Saharanból a Fula, belső sarokba a Magicből a Zuba. Belső szemzugba a Saharanból az Iman és a szemöldökcsontra a Masquerade-ból a Giza.
Alsó pillasorba Pupa középbarna szemceruza, ezt a pupilla alatt szintén a Masquerade-ből a Burkinával fixáltam, a külső részre pedig a Magicből az Ife került. (Azért írtam le ilyen részletesen, hogy később nekem is meglegyen. :smiley: ) Vonatkozó kép az eredményről a szemhéjpalettás topikban. Tudom, nem éppen hétköznapra való lett, de én imádom. :heart_eyes:
The Balm Mad Lash spirál
The Balm Mary-lou manizer
BH Cosmetics Royal Affair lip set - Carin

2 Likes

Mai smink:
Maybelline Fit me alapozó
Revolution korrektor (efogyott!)
RCMA púder a szemem alá
Catrice szemöldökceruza
MAC bronzer Matte bronz árnyalatban
Max Factor Créme puff pirosító Gorgeous Berries szín
Revolution Baked highlighter Peach Lights
UD Primer Potion Anti-aging szemhéjbázis
MAC szemhéjpúderek: mélyítő fölé a színek elsatírozására Wedge (matt világos barna) mélyítőbe és külső v-be Copperplate (matt galambszürke) teljes mozgó szemhéjra Patina (óaranyos barnás) belső szemzugba Shroom
Rimmel Scandaleyes barna szemceruza
L’oreal Paradise Extatic spirál
KAP rúzs Pink Truffle színben

parfüm: EL Modern Muse Chic

1 Likes

Smink:

• Estée Lauder Double Wear alapozó
• Mac Studio Fix Kontúrpaletta
sötét barna színét arc csontomra használom, fehér
színe pedig a homlokomra

• Estée Lauder Pure pirosító rózsaszín Rebel Rose
• Estée Lauder Pure szempillaspirál fekete
• Estée Lauder Pure Color Love ajakrúzs vörös
• Mac Fix+

Parfüm:
• Bruno Banani Dangerous Woman +
• Shawn Mendes Signature

2 Likes

És milyen gyakran használod a Cheer Upot? :slight_smile:

Ha sokáig elég lesz a Nars korrektor és nem ül bele a kisebb ráncokba, akkor megérte az árát! :blush:
Nekem a Catrice Camouflage sajnos nem jött be :frowning: kiemelte a pici ráncokat.

Nekem az összes korrektorral az a bajom, hogy beleül az apró ráncokba. Hiába fixálom le azonnal púderrel. Eddig még egyik sem vált be. Igaz drágább árkategóriát nem is próbáltam még.

2 Likes

Ezt nem próbáltad még? Mondjuk a fedése elég alacsony, én inkább csak világosításra használom, de arra nagyon bevált.
https://kremmania.hu/kremek/rimmel-match-perfection-korrektor

A Nabla Close-up is jó, annak viszont brutál fedése van, néhány pötty elég belőle. Nekem az sem ül be a ráncokba. Igaz, elég drága, bár annyira kevés kell belőle, hogy ár/érték arányban mégsem rossz.
Talán Amadea írta még, hogy vett Nablát, nem tudom, neki hogyan vált be? (Ti hogyan csináljátok, hogy ha valakit megemlítetek, akkor szürke négyzetben jelenik meg a neve?)

A Catrice Liquid Camouflage az nekem beül, illetve a Boujois CC Eye creamje is.

Nekem sem vált be egy sem. Pont ezért nem használok :weary:

1 Likes

Szerintem neked azért nem ül bele a ráncaidba, mert nincsenek is ráncaid! :grin:
Nekem a szemem alatt csak egy kisebb ránc van, de ha korrektort használok, sokkal mélyebbnek tűnik :confounded:

1 Likes

Írj kukacjelet a név elé, ne legyen köztük space.
Nincs Nabla korrektorom.
Bevallom, nem figyeltem annyira, hogy beleül-e a szem alatti ráncokba a korrektor. Én kenek a szemem alá minden krémet (hámlasztót nem), abban a reményben, hogy segít.
Az is lehet, hogy annyira mélyek a karikáim, hogy nem látszanak a ráncok.:smiley:

3 Likes

Hát a szemem alatt vannak ilyen ráncocskák, de az nem a kor miatt, hanem ott vannak gyerekkorom óta. Na most általában nem látszanak, de a Catrice korrektornál igen. :smiley:

1 Likes

Két naponta körülbelül, de az én bőröm nagyon ellenáll, vagy nem tudom, mit csinál, de napi hámlasztás mellett sincs baja.

1 Likes

Mekkora szerencséd van! :slight_smile:

@Kokapu szintén így van nálam is!

Köszi a segítséget, most alkalmazom is! :slight_smile:

@petoandi írta, hogy megrendelte a Nabla korrektort. Kíváncsi vagyok az ő tapasztalatára is!

1 Likes

Nem érzem magam annak, sokkal nehezebben tisztul a bőröm. Emlékszem, amikor bevezettem a rutinba az első hámlasztót, mennyire vártam azt a csodát, amiről mindenki írt… és ami nálam elmaradt.

Nabla korrektor: Hát, egyelőre elég vegyesek az érzelmek. :smiley:
Először is egyáltalán nem számítottam arra, hogy kókuszos szaloncukor illata van, de nagyon brutál módon, még nem döntöttem el, hogy zavar-e.
Az tetszik, hogy jó nagy mennyiség van benne. Kicsit mintha szárítana, de szerintem csak azért, mert sokat vittem fel belőle, még kísérletezem a mennyiséggel.
A fedésével mondjuk elégedett vagyok. :relaxed:

Mennyi idő után látszott a hámlasztó hatása?

És mi vált be eddig legjobban az összes termék közül,amit használsz? :slight_smile:

Nálam jelenleg a pigment foltok nem akarnak eltűnni,bár télen mindig így vagyok ezzel,meg hát gondolom a szoli hiánya miatt is van (4 hónapja kerülöm) Nem olyan vészes, de azért ront az összképen :frowning:

Reggel:

•Arcmosás ásványvízzel
•TO Glycolic Acid 7%
ma próbáltam először, még nem okozott irritációt

Smink:

•Estée Lauder Double Wear
•Max Factor Creme Puff púder
nagyon erős fedése van, ritkán használom
•Max Factor Creme Puff pirosító Gorgeus Berries
•Makeup R Ultra HD Brown szemöldök paletta
•K* Lips ajakceruza
•K* Lips folyékony ajakrúzs Lovely Lips
újra elővettem, régebben 1 évig hű voltam hozzá, most talán újra sokáig használni fogom

Parfüm: Chanel Coco Mademoiselle + Bruno Banani Dangerous Women
Általában mindig két parfümöt használok, szeretem keverni

Este:

•TO Glicolic Acid 7%
•TO NMF

1 Likes

Mai smink:

Megrendeltem a KAP Time to Prime sminkalapját a múlt heti 20%-os akció keretében.
Ma már ki is próbáltam. Mostanában valamiért nagyon rondán mutatnak rajtam az alapozók, főleg a Maybelline Fit me amit minden nap nyúzok, csak fogyna már el végre. Érdekes módon a T-vonalban olyan mintha pikkelyesedne, mintha ki lenne száradva a bőröm. De nekem kombinált bőröm van és pont az említett területen zsírosodik. Meg alá is hirdratálok szóval nem értem mitől van ez. Próbáltam kézzel, ecsettel (Sigma F80 és KAP alapozó ecsettel) Beauty Blenderrel, RT szivaccsal.
A lényeg, hogy elsőre pozitív tapasztalataim vannak ezzel a KAP primerrel. Most sokkal szebben, egyenletesebben terült az alapozó, nem látom, hogy szétesne bárhol is. Egyedül a szemem alatti résszel nem vagyok most sem elégedett, de szerintem ez nem a primer hibája, hanem a fixálásra használt púderé.
Na szóval a további termékek.
Maybelline Fit me alapozó (már olyan könnyű a tubus, hogy azt hittem ki is ürült, de csak nem akar)
RCMA púder
Essence Camouflage+Healthy Glow korrektor
Lovely Brows Creator Pencil (röhejesen olcsó, nagyon gyorsan készen van vele a szemöldököm, csak sajnos a színe nem teljesen passzol, de elhasználom)
MAC Bronzing powder Matte bronz szín
Max Factor Créme puff pirosító Gorgeous Berries árnyalat
Highlighter terén csaltam ma, mert beszereztem egy mini kiszerelésű Laura Geller highlightert (Gilded Honey) és muszáj volt kipróbálnom. Tegnap jött meg:
https://kremmania.hu/kremek/laura-geller-beauty-baked-gelato-swirl-illuminator
Urban Decay Primer Potion anti-aging
MAC szemhéjpúderek: mélyítőbe Quarry (matt szürkés-lila) mozgó szemhéj nagy részére Shale (szatén szürkés-lila) belső szemzug Naked Lunch (szaténos világos krémszín)
Federico Mahora filces tus
L’oreal Miss Baby Roll spirál
Catrice rúzs Nude Tastic szín

parfüm: Suddenly Madame Glamour

2 Likes

Savas cuccokat elvileg inkább estére ajánlott használni, meg ezt a glikolsavasat nem is szabad naponta többször, van akinek a napi egyszeri is sok. Főleg ha irritációra hajlamos a bőröd, ajánlott fokozatosan bevezetni.

1 Likes