Mit használtál ma?

Nagyon ötletes! :smiley: És ha mondhatok ilyet, neked a rejtett szemhéj kifejezetten jól áll, olyan karakteressé teszi az arcod, a szemeid pedig gyönyörűek! :blush:

1 Likes

Valld be, te valami önbizalomtréner vagy:D:D. Nagyon kedves tőled, köszönöm. Érdekes amúgy ez az arcdiagnosztika, meg a szépség megítélése. Mindenki oda van pl. a kis fitos orrért, de én büszke vagyok a Halle Berry orromra. Másnak lehet nem állna jól, de én nem tudom magam elképzelni nélküle. Kéne vmi.profi fotós a szomszédba aki pont ráér, mikor nekünk alkalmas és minden vágya, hogy sminkeket photoshoppoljon:D. Próbálom amúgy azzal vigasztalni magam, hogy élőben nézzen jól ki a sminkem ne fotón:D

1 Likes

Lebuktam, ez a titkos hivatásom. :smiley::smiley::smiley: Tényleg érdekes, ráadásul szerintem ha valaki szeret magán valamit, az annyira tud a külvilág felé sugározni, hogy a többiek is elkezdik szépnek látni. És íígy van, a valóságban járjon mindenki a csodájára a sminkednek! :smile:

1 Likes

Reggel a szokásos

smink:
Pupa mattító primer (rózsaszín)
Bobbi Brown Long-wear Even Finish Foundation Spf-15 - Sand 02
Nabla Close-up korrektor - porcelain
RCMA porpúder
Nabla pirosító - Harper
Urban Decay Primer potion
Anastasia Beverly Hills Soft Glam paletta - Tempera, dusty rose, rose pink színek.
The Balm Mad Lash spirál
Maybelline Made for all rúzs - 376 pink for me

Elizabeth Arden 5th Avenue NYC

Este szokásos

2 Likes

Phi Meggy Micella lemosó
Pyunkang Yul E. Toner
Clinique éjszakai maszk (haha)
Narüko am+pm fényvédő
Nyx Shine Killer Primer
Colourpop stickes alapozó
Cosrx és TIUP korrektor
Zoeva szemöldökceruza Arsenic
Milani és UD Primer Potion alap (együtt se jók)
LH Cosmetics Infinity palette Cigar és Zwicky kontúrozni, Maffei a szemhéj egészére
The Balm Cabana Boy pirosító
The Balm Cindy Lou Manizer
Nabla Poison Gardenből a Majorelle az alsó-felső pillatőbe
Nabla Soul Bloomingból Garden Gate a mozgó szemhéjra
KVD Lolita paletta: Promesa, Besitos, Hermosura és Corazón
Lovely Vampire Lashes (ma a gót betűk dívtak)
Hourglass Girl Lip Stylo Activist
Montale Red Aoud

Az esti rutint lusta vagyok leírni

Nem vált be a Milani szemhéjalap?
Nekem meg a most használt Rimmel nem tetszik. A mozgó szemhéjamon szépen megmarad a festék, de lehunyom a szemem, akkor látszik hogy a mélyítőről eltűnt minden.

Sajnos nem. A jobb szemhéjam mozgó részéről egy csíkban eltűnik a festék.
Akkor a Rimmel se a Szent Grál.:frowning:

A Milani nekem sem jó, akármivel használom.
Az Urban Decay (én az originalt használom) határeset. Időnként szuper, pl. a mai szemsminkem pont ugyanúgy nézett ki 13 órával később, mint amikor felkentem, bár ehhez biztosan az is hozzátesz, hogy az ABH palettát használtam mellé (bár a Milanival az sem bírt ennyit). Máskor az UD is vacak. Sőt, előfordult már olyan is, hogy ugyanazzal a Nabla palettával egyszer egész nap bírta, máskor meg nem…

1 Likes

Nekem az UD néha kibírta a Naked Heattel, mást nem tart meg magán. Próbáltam kis mennyiségben, nagyobban, nem sikerül zöld ágra vergődnöm vele.

Ez nagyon érdekes. Sokan dícsérik a S-he márka szemhéjbázisát is, de nekem az sem jött be.
Eddig talán a Milani volt a legjobb, de néha nekem is előfordult, hogy azt vettem észre, nap végére sokat koptak a színek.
Úgy emlékszem, a legelső ilyen termékem az Artdeco alapja volt, és jó volt de hamar beszáradt. Meg nem szeretem a tégelyes cuccokat.
A KAP és a The Balm szemhéjalapjára lennék még kíváncsi.

Nekem a The Balm Put a lid on it alapja semmivel sem jobb az UD-nál, sőt, akkor már inkább az UD. Viszont a Milaninál jobban szeretem.
Úgy látszik, ez is függ valamilyen egyéni tényezőtől, de csak a jó ég tudja, hogy mitől…
Amúgy a S-he nekem se vált be. A KAP-ot meg még én sem próbáltam.

1 Likes

A KAP sem olcsó kategória, jó lenne róla véleményeket hallani mielőtt beruházok rá. Most 20% kedvezmény van a webshopjukban de nem mertem megrendelni, inkább a primer mellett döntöttem.

1 Likes

Miután néhányszor már használtam, leírnám a tapasztalataim a Bobbi Brown alapozóval.

Azzal kezdem, hogy miért fordultam egy drágább alapozó felé.
Az én bőröm a T vonalban zsíros, az orcáim viszont szárazak. Amelyik alapozó viszonylag jó volt a zsírosabb részeken, az elég hamar száraz foltokat okozott az orcáimon. Ilyen volt pl. A Catrice HD Liquid alapozó, a Clinique Superbalanced, a L’Oréal két alapozója is (Estée Lauder Double-wearból mintát próbáltam, az is ilyennek tűnt) stb.
A másik kategória, amelyik nem szárítja az orcám, azok viszont néhány órán belül vállalhatatlanul néztek ki a T-vonalban. Itt is széles volt a repertoár, drogériásak, Physicians Formula, Pupa, stb. A primerek javítani tudtak a helyzeten, de teljesen elmulasztani nem.
Általában néhány óra múlva zsírosan fénylett a homlokom, az állam, az orrom és az orrom körüli rész is. De ez még elment volna, ha egyszerűen egy erre való papírral és púderrel orvosolni tudom a problémát. Csakhogy általában azzal járt együtt, hogy valahogy az alapozó egysége megbomlott, és egyes helyekről eltűnt, más helyeken összeállt (undorítóan nézett ki szerintem).

Talán sokat elmond az, hogy idáig a Catrice Blurred lines család adta a legjobb eredményt, csak hát az mégsem alapozó, nem helyettesíti ezeket a termékeket. A másik pedig a Magister BB krémje, bár ugye az sem alapozó, de hétköznapra megfelelő.

És akkor úgy döntöttem, hogy bemegyek a MAC üzletbe, és rábízom magam az eladóra. Hogy lett ebből Bobbi Brown? A Westendben akartam mindezt, ahol a MAC üzlet felé menet elhaladtam a Douglas előtt, ahol megláttam a Bobbi standot, és eszembe jutott, hogy egyszer Wishes ajánlotta nekem a MAC vagy a Bobbi alapozókat, gondoltam vetek rájuk is egy pillantást.
Ez az alapozó pedig annyira finom érzet volt a kezemre kenve, hogy beleszerettem.

Abban nem vagyok biztos, hogy ettől jobb Bobbi Brown alapozót nem választhattam-e volna, mert az öt féle folyékonyból csak egyre mondta azt az eladó, hogy azt nem ajánlja nekem.
Otthon aztán láttam, hogy ez egy eléggé megosztó alapozó, van, akinek nagyon bejön, másnak pedig egyáltalán nem.

De én alapvetően elégedett vagyok.
Először is nedves blenderrel gyönyörűen felvihető, de pontozó ecsettel is szép az eredmény (akkor kevésbé természetes az eredmény, viszont erősebb úgy nekem a fedése). A Real Techniques expert face brush-t használva viszont ronda lett. Egyébként a fedése olyan közepes. Látszik pl. a pigmentfoltom, vagy az orr körüli piros foltjaim, de sokkal halványabban. Mondjuk én a full coverage-re sosem tartottam igényt, tehát ez nekem megfelel.
A legnagyobb erénye a színe, mert tökéletesen passzol, ilyet még egy alapozónál sem tapasztaltam. Egyszerűen olyan, mintha nekem készült volna.
A másik, hogy megtartja a pirosítót. Azt hittem, az új Essence palettának annyira szuperek a pirosítói, hogy egész nap látszanak (a Nabla pirosítónál még nem gondoltam, hogy ez az alapozó érdeme, az rajtam elég szépen megmarad, bár nem annyira, mint ezzel). Másnap viszont kipróbáltam a Catrice Tinted Blur mousse-val, és hát eltűnt az arcomról, tehát itt már egyértelművé vált, hogy az alapozó tartja meg ilyen szépen a pirosítót (és egyébként a bronzosítót is).

Viszont, bár ezzel az alapozóval később kezd el fényleni az arcom, azért egy idő után ez is átzsírosodik. A jó hír, hogy ezt viszont tudom orvosolni mattító lapocskákkal, mert az alapozó nem változik meg az arcomon, nem áll össze, nem tűnik el sehonnan. Száraz foltok sem lesznek rajtam a nap folyamán.

Tehát az egészen biztos, hogy ezt az alapozót boldogan és elégedetten el fogom használni, és a következőért a Bobbi Brown üzletbe megyek, mert kíváncsi vagyok, hogy ott melyiket ajánlanák. Kíváncsi vagyok, lenne-e olyan, amelyik egyáltalán nem olajosodik át rajtam.

2 Likes

Ez melyik Bobbi alapozó?

Ez: https://kremmania.hu/kremek/bobbi-brown-long-wear-even-finish-foundation-spf15?activesubtab=1

Eléggé vegyesek a vélemények, vagy szeretik, vagy utálják. Nekem bejött, bár tökéletesnek nem mondanám. Habár a színe viszont annyira jó, mint még semmi más.

Nekem is ilyesmi bőröm van. Le szoktam púderezni (The Balm és Trend It Up van bent) napközben (3 óra körül), de mire hazaérek (kb. fél 6), megint csillog a homlokom, az orrom és az a melletti részek.
Köszi a részletes leírást, jó volt olvasni.

Az nagyon jó ha már megtaláltad a tökéletes színt, van olyan internetes program, ahol beírod a márkát és a színt, és kidob egy csomó másik alapozót konkrét színnel együtt ami a te árnyalatodnak felel meg.

2 Likes

Anheszenamon, ha szépen megkérlek és időd engedi, küldenél linket ilyen programról? :upside_down_face:

Ma csak egy nagyon gyors sminket készítettem, de ugyan annyi terméket használtam mint máskor, a szemsminket egyszerűsítettem le.

Maybelline Fit me alapozó
Revolution korrektor
RCMA púder a szem alá
Benefit Hoola bronzer
MAC pirosító Melba árnyalat
The Balm Mary Lou highlighter
Catrice szemöldökceruza
Rimmel szemhéjalap
Essence Million Nude Faces paletta (matt csontszín, matt világos barna, matt sötétbarna)
a mozgó szemhéjra a Mary Lou highlighter került
Lovely Vampire Lashes spirál
Bobbi Brown Art Stick Bare árnyalat

Parfüm: Suddenly Madame Glamour

1 Likes

Kicsit kellett nyomoznom mert elfelejtettem a webcímet, de megvan :slight_smile:
https://findation.com/

3 Likes