Mit használtál ma?

Az elején nekem is nagyon sok időbe telt. Most már, a munkás hétköznapokon 15-20 perc az egész fejem - persze lenne rajta mit alakítani még, de csak ennyi időm van.
Ez cut crease, még nem csináltam ilyet, de szeretnék. Rejtett szemhéjat csodásan lehet vele ellensúlyozni. A crease (szemránc vagy micsoda, ahol az ezüst tusvonal van) és a szemöldökcsont között meg a sötétebb szín szélét bentről kifelé haladva egyre bőrközelibb árnyalatokkal satírozta el, azért ilyen szép átmenetes. A szemöldök alatt közvetlenül highlight színt vitt fel.
De ezen a képen azért photoshop is van szerintem.
Már gondoltam rá, hogy csinálok olyan sminkes “kihívást”, hogy kiszemelek egy képet és megpróbálom minél hasonlóbbra megcsinálni a sajátomat, csak a munka+tanulás minden energiámat elveszi jelenleg.
De ahhoz képest, hogy nem vagy benne jártas, tényleg ügyes vagy. Meg hát ilyen szép arcot nem nehéz még szebbé varázsolni.:slight_smile:
.

2 Likes

Tudod hogy tartja a mondás, “Aki szép, az mindenhogy szép.” :upside_down_face: Erős sminkkel, natúr sminkkel, smink nélkül, bárhogyan.

Igeen, ha legközelebb bonyolultabb szemsminket készítek, lefotózom majd többféleképpen is. Tulajdonképpen az a smink, amiről a képet felraktam, az ugyanazzal a technikával készült, mint amit te belinkeltél, hogy olyat akartál eredetileg. Mindkettő cut crease, csak az enyémen nem volt ilyen ezüst csík, hanem egyszerűen az választotta el, hogy a mozgó szemhéjamnál más szín kezdődött. Csak ugye nekem nyitva volt a szemem a képen, és az úgy sok mindent eltakart. :face_with_hand_over_mouth: De ígérem, a legközelebbinél csukott szemes képet is csinálok.

Amadea nagyon profin összefoglalta hogyan készül. :relaxed: És igen, sokszor ezeket a képeket bizony photoshopolják, úgyhogy semmiképp ne érezd kudarcnak, hogy nem sikerült. :hugs:

Igeen, tudom, hogy microdermal, én is rá vagyok kattanva a piercing témára és ismerem őket. :face_with_monocle: Azt pedig elhiszem, hogy nem volt kellemes, nekem még videón nézni is fáj, ahogy készítik. :see_no_evil: De úgy látom szerencsére szépen gyógyulgat. :upside_down_face:

2 Likes

Nekem nagyon tetszik a sminked, és a pillák is sokat dobnak az összhatáson. :heart_eyes:

1 Likes

Gyönyörű lett. Nem csak a szemsmink hanem a rúzs a pirosító , az összkép :heart_eyes: Nagyon jól állnak neked az erőteljes színek.

1 Likes

Mai smink:
Maybelline Fit me alapozó
Trend it up kontúrpaletta
Trend it up pirosító 065 (annyira szép szín)
Catrice szemöldökceruza
Rimmel szemhéjalap
Essence Ho Ho Ho paletta (felső sor két első színe és középső sor két első színe)
Rimmel Scandaleyes fekete szemceruza
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
Milani matt folyékony rúzs Loved színben

Parfüm: Avon Perceive

2 Likes

Köszönöm!:heart_eyes:
Tudom a képeimen nem igazán látszik, de a hétköznapokra inkább szolidan szoktam sminkelni! És te hogy vagy ezzel Isabell? :blush:

Köszi neked is! :blush:

Igen tudom, hogy a pillák sokat dobnak, ezért szerintem egy sminkben mindig a szempillaspirál/műszempilla a legfontosabb :hugs:

Nekem is 20 perc az egész fejem, mivel már 17 éves korom óta sminkelek, 3 év alatt belejöttem!:grin: Amikor kezdtem egy sima natur smink elkészítése volt 2 óra :roll_eyes: :open_mouth:

Én nem is tudtam, hogy a kedvenc szemsminkem Cut Creasenek hívják :flushed: köszi az infót, tőletek mindig tanulok valamit :smiling_face_with_three_hearts:

Tökéletesen elmagyaráztad a szemsminkel kapcsolatos dolgokat, lenne mit tanulnom tőled! :blush:

Így utólag nézve tényleg van photoshop a képen :thinking:
Én meg elvoltam keseredve, hogy milyen béna vagyok, hogy ilyet soha sem fogok tudni csinálni :sweat_smile:

:blush: :smiling_face_with_three_hearts:

Nekem olyan 40 perc - egy óra volt, ami alatt sikerült kisminkelnem magam, mondjuk, akkor nem is kellett annyira sietnem.
Szívesen, rengeteg videó, tutorial van róla. Még sose csináltam, a reggeli kapkodásba nem férne bele, de egyszer szeretném megtanulni. Az elméletet tudni egy dolog.:slight_smile:
Áh, csak okoskodom, @babyhippo gyakorlati tanácsokban jobban tudna segíteni.

A legtöbb kép agyon van photoshoppolva, néha bizarr, mennyire festményvászon-szerűnek néz ki a bőr rajtuk, se pórusok, se a tipikus, egészséges bőrfény nem látszik, és valószínűleg a sminket is feljavították, azért tűnik ennyire mértaninak pontosnak.
Hiába tudjuk, hogy feljavítják ezeket a képeket, mégis megmaradnak bennünk és tudat alatt ezekhez hasonlítjuk magunkat… szóval emiatt végképp ne keseredj el, a te arcod-sminket photoshop nélkül néz ki úgy, mint másé egy óra digitális utómunka után.:slight_smile:

1 Likes

Te is nagyon szép és különleges vagy! :smiling_face_with_three_hearts:
Mindenképp küld el,nagyon kiváncsi vagyok nem semmi, hogy a rejtett szemhéjadból mit hoztál ki a múltkori képen nekem biztos, hogy nem ment volna olyan szépre :blush:

Neked van piercinged? Ha nincs, milyet szeretnél? :slight_smile:
A videó semmi ahhoz képest, amit érzel amikor csinálják, nagyon fájdalmas. És a cseréről ne is beszéljünk :confounded::sob: Nekem 2 hónapja van meg, szóval az enyém igazából már begyógyult. Először 4ml követ raknak a bőr alá, viszont az nagyon pici és olyan mint egy pattanás. :rofl: Nemrég cseréltettem 8ml re (ami a képeken is van) és rettenetesen fájt, pedig csak egy csere volt. Én őszintén nem ajánlom senkinek sem, aki akarna. Megbántam. Ennek örökre nyoma marad, és ha bele akad valamibe…Hát tapasztalat, nem kellemes.:confounded:

Bocsi egyébként, hogy kesőn írok nektek csak mindig úgy érzem, hogy hülyén fogalmazok… Ezért sok idő írnom :see_no_evil::kissing_closed_eyes:

1 Likes

Egyáltalán nem okoskodás volt, tökéletesen elmagyaráztad a lépéseket, nagyon jó szemed van hozzá! :blush: Cut crease-nél a mozgó szemhéjra vagy bőrszínű, vagy még annál is világosabb (mondjuk fehér) szín kerül. Mert pont ez az a rész amire a rejtett szemhéj “ráfittyen”. Ha világos színt teszünk oda, azzal optikailag nagyítjuk, ha pedig akár kicsit is sötétet, akkor a mozgó szemhéj még jobban eltűnik, a tekintet apróbbnak és álmosabbnak tűnik ennél a szemtípusnál. (Persze vannak lányok, akik úgy készítik a cut crease-t, hogy a mozgó szemhéjra is sötétebb színt tesznek, de ők általában azok, akiknek nem rejtett a szemhéjuk és simán megtehetik ezt. Én csak bőrszínű vagy fehér szemhéjpúdert teszek oda, mint ahogy a Bella által csatolt képen van.) A mélyítővonalba és feljebb pedig jóformán bármi mehet. :smile: Annyi még a trükk, hogy ugye van a szín és tusvonal között egy kis bőrszínű rész. Az úgy készül, hogy mikor már szépen el van satírozva a szemhéjpúder, fogunk egy ferde ecsetet, belemártjuk picit egy jó fedésű alapozóba, és így csapjuk le a szélét. Ezenkívül minden úgy megy, ahogy te elmondtad: többféle szín szépen összesatírozva, kifelé egyre világosabb és nude-abb színekkel, a szemöldökcsont környékén pedig highlight. Ez így leírva nagyon bonyolult, lehet, hogy zavaros is, videóról nézni tényleg milliószor könnyebb, ráadásul ott nálam sokkal-sokkal ügyesebb lányok mutatják. :hugs:

Nagyon ügyes(ek) vagy(tok) egyébként, hogy ilyen gyorsan sminkeltek. Én iszonyú lassú vagyok, ami nem a gyakorlatlanságból fakad, hanem az élet szinte minden területén csigaüzemmódban létezem. :joy: Szóval le a kalappal! :hugs:

3 Likes

Oo, köszönöm! :two_hearts: Rendi, így lesz. :relaxed: De tuti sikerülne neked is, ügyes vagy te, ne becsüld le magad!

Nincs sajni, csak egy second lobe-om van, de az inkább minősül fülbevalónak, mintsem piercingnek. Kb. 2 éve szúrattam egy helix pc-t, mert nekem a fülben lévő ékszerek a kedvenceim. De majdnem másfél év szenvedés után be kellett látnom, hogy ez nem fog működni, és kivettem. Egyszerűen nem gyógyult meg másfél év alatt sem, sőt, egyre csúnyább és csúnyább lett. Pedig fertőtlenítettem folyamatosan, orvosi fém volt benne és nem aludtam azon az oldalon (nem is tudtam volna, mert fájt). Valószínűleg egyszerűen nem bírta a fülem, mert nagyon vastag benne a porc, és nagyon érzékeny vagyok minden sérülésre (nemcsak a fülem, mindenem nagyon lassan gyógyul). Így a fül pc-kről le kell mondanom. A köldök piercing tetszik még, csak ahhoz laposabb pocak kellene. :face_with_hand_over_mouth:

Jaj, sajnálom, hogy megbántad. :open_mouth: Hátha idővel úgy fogod érezni, hogy mégis megérte, ha már ennyit szenvedtél érte. :blush:

1 Likes

Köszi a kiegészítést, látszik, hogy mögötted gyakorlati tudás is van.:slight_smile:
Most rákerestem a Pinteresten (az agyontolt fotóboltok Mekkájában), jé, nem csak alapozó/korrektoreloszlatásos módszerrel lehet csinálni a cut crease-t, hanem így is:


A mélyítővonalba húznak egy sötétebb, vékony vonalat.

Nekem nem rejtett a szemhéjam, de elég kicsi a szemem (+nagyon sötét a szivárványhártya, tehát optikailag mééég kisebbnek tűnik, éljen), ezért a mozgó részre nálam is világosabb, fényes színek kerülnek. Vagy sötét színek, és ütögetek rá némi világosat.
Meg az alsó vízvonalra szoktam húzni valami élénkebb szemceruzás vonalat.

Jaj, a végtelenségig tudnám elhúzni a sminkelést, de a BKV nem érti ezt a dilemmát, úgyhogy nekem kell igazodnom.:smiley:

3 Likes

Rendben,nem fogom! Örülök, hogy ti így látjátok! :blush: :smiling_face_with_three_hearts:

Óóo Helix! :heart_eyes: Nagyon régóta akarok. Mondtam én a múltkor, hogy egy az ízlésünk!:blush: Nekem is a fül piercingek tetszenek a legjobban! :slight_smile:
Na meg a Medusa, Daith, Tragus, Rook

Át tudom érezni azt a másfél év szenvedést a Helix piercingeddel, mert én a köldökömmel már 1 éve szenvedek. Semmiképp sem ajánlom neked a köldök pc-t, mert az a leglassabban gyógyuló pc.
Ugyan úgy mint te a Helixet, folyamatosan fertőtlenítem, oda figyelek rá, még sem akar gyógyulni sajnos :frowning: pedig titán van benne. Adok neki még 2 hónapot, ha nem változik akkor ki fogom venni, mert ez nem normális dolog :smirk::tired_face:
Sajnálom, hogy megkellett válnod a Helixtől! :frowning: De,porcos rész nagyon érzékeny :expressionless:
Egyébként hozzátenném még, hogy nekem az összes közül a köldök fájt a legjobban.
És szerintem az tök mindegy, hogy lapos hasban van-e vagy picit teltebb pociban, az en hasam sem lapos
(egyáltalán nem) (60 kg vagyok 150cm) :blush::hugs:

1 Likes

Ú, ez tök érdekes, ilyet még nem csináltam, de majd kipróbálom. Köszönjük a kutatást! :blush: Agyontolt fotóboltok Mekkája, ez jó volt! :smile:

Haha, átérzem a kicsi szemek dilemmáját. :smile: Reggel, ébredéskor pont úgy nézek ki, mint egy részeg vakond.

Se a BKV, se semmi más, ezért vagyok folyton késésben, és ezért füllentenek a barátaim nekem korábbi időpontot, mint a tényleges. Előre bekalkulálják a késésem, hátha úgy odaérek időben. :joy:

2 Likes

Szegénykém! :tired_face: Remélem összekapja magát a köldököd és meggyógyul. Szurkolok! Ha mégsem, akkor szerintem is vedd ki inkább, az egészség a legfontosabb. :blush: És háát igen, én így jártam, de nézegetni azért szeretem őket képeken, videókon. :hugs: A tieid is biztosan nagyon szépek. :drooling_face:

1 Likes

Szívesen.:slight_smile: Rengeteg variációt kihoz a “cut crease step by step” szavakra.
Már nem is tudom, hol… ja, de, a Dukai Regina-MAC reklámnál láttam, hogy azt írta valaki, hogy “túltolta” a fotóboltot. Azt hittem, leesik a fejem, azóta nem tudom belőle kiverni. Fotóbolt, besírok.:rofl:

Részeg vakond.:D:D Én benőtt szemű kismacska vagyok a párom szerint. És a halálom a korán kelés, mindegy, mikor fekszem le, reggel fél nyolc előtt zombi vagyok.

3 Likes

Részeg vakond… :grin::joy::joy::joy:
Ez nagyon eredeti! Imádom!:rofl:

1 Likes

Mai smink:
Catrice HD Liquid alapozó
Essence Camouflage+ Healthy Glow korrektor
H&M szemöldökceruza Espresso Brown szín
RCMA púder
UD Beached Bronzer
Tom Ford pirosító
Revolution highlighter Peach Lights szín
Rimmel szemhéjalap
UD Naked 2 paletta (Foxy, Tease, Verve, Pistol, Busted)
Trend it up Dazzling Dust szemhéjtus 040-es szín (fényes zöldeskék)
Essence The False Lashes spirál
Mac rúzs Brave szín

Parfüm: Giorgio Armani Sí Edp

1 Likes

Smink:
Astor Perfect Stay alapozó + Catrice Prime and Fine sminkátalakító cseppek (világos) összekeverve
Maybelline Instant Age Rewind korrektor (Csak várom, hogy elfogyjon, nem jött be… Színválaszték elég szegényes, plusz annyira mellényúltam, hogy ezt az egész arcomra is kenhetem, szem alá nem elég világos.)
Catrice HD Liquid Camouflage korrektor
Revolution Ultra Contour paletta
Revolution szemöldök paletta (Ti nem szoktatok olyat csinálni, hogy szemöldökfestéket (préselt por) vízzel kikevertek? Elég tartósra szokott sikerülni.)
RdeL Young szemhéjpúder alapozó (Ez csak nekem nem válik be?!)
Zoeva Blanc Fusion paletta (első használat :heart_eyes:)
Lovely Lash Extension + Rimmel Wake Me Up szempillaspirál (Ez a két spirál sem vált be a jó értékelések ellenére, pedig a Lovely 4.35, nem értem… Csak sajnálom őket kidobni, de nemsokára tuti megteszem.)
Revolution Ultra Sculpt & Contour Kit
Revolution Baked Bronzer
Rimmel Stay Matte púder
Oriflame univerzális balzsam mézkivonattal ajakápolóként

2 Likes