Mit használtál ma?

Reggel: TO tejsav 5%
Képzeljétek! Ez a hámlasztó is irritációt okozott.Picit kivörösödtem tőle és égett az arcbőröm :tired_face::confounded:
Csökkentem mától a használatát…

Smink:
•Balea Q10 fényvédő SPF15
Egyre jobban szeretem. Nagyon kényelmes viselet, azonnal felszívódik a picike ráncokat kisimítja.
Zsíros bőrüeknek viszont nem ajánlom, mert nagyon zsíros (gondolom a shevaj tartalma miatt) csak normál és száraz bőrtípusra ajánlom! Egyetlen negatívuma, hogy tele van parfümmel amit nehezen viselek el.

•Alverde kompakt alapozó
•Alverde pirosító
•Alverde perfect kontúr paletta : sötét barna szín az arcsontomra ezzel hangsúlyozva, fehér színe a homlokomra.
•Alverde szájkontur ceruza nude színben
•Kylie matt folyékony ajakrúzs szintén nude színben.

Este: TO NMF

2 Likes

Remélem, szeretni fogod a Zoevákat:)
A RDel szemhéjbázis nekem csak úgy működött, ha relatíve sokat kentem fel belőle.

Nivea micellás víz
C Glow c vitamin szérum
Isana spf 30 fényvédős hidratálókrém

Smink:
Maybelline Fit me alapozó
Revolution korrektor
RCMA púder
Catrice szemöldökceruza
UD Beached Bronzer
Kiko pirosító https://kremmania.hu/kremek/kiko-desert-dunes-trio-baked-blush
I Heart makeup Goddef of Love highlighter
Rimmel szemhéjalap
Naked2 paletta (Foxy, Tease, YDK, Busted)
L’oreal Paradise Extatic spirál
Bobbi Brown Pink nude

Parfüm: EL Modern Muse Chic

1 Likes

Családlátogatáson vagyunk vidéken, ezért a lehetőségeim korlátozottak, bár autóval jöttünk, ezért sok mindent el tudtam hozni.
Tegnapi nap.

Reggel:
Balea arctisztító stick
Pupa tonik (utazó méret)
G&G C-glow
G&G 101 HA5 rich
Alverde Naturschön szérum csak az államra
Bioderma Hydrabio szérum (utazó méret, de gondolkodom rajta, hogy megveszem majd a teljes kiszerelést)
Alverde Naturschön szemkörnyékápoló
Vollaré Detox C+E arckrém SPF20

Smink:
Catrice Dr Blur primer
Magister BB krém SPF15
Nabla Close-up korrektor
Ingrid kőpúder
The balm Put a lid on it szemhéjalap
Essence HoHoHo paletta
The balm Mad lash spirál
Nabla Nectarine pirositó
Deborah Milano folyékony rúzs 01

Parfüm: Armani Sí (fújós minta)

Este:
Pupa kétfázisú szemfestéklemosó
a többi ugyanaz, mint reggel, kivéve az arckrém, mert az a
KIEHL’S ultra facial cream (valamelyik Pixiboxból utazó méret)
Lush Bubblegum ajakradír
Elizabeth Arden 8 hour ajakápoló

1 Likes

Eddig nagyon tetszenek :slightly_smiling_face:
Amúgy a szemhéj alapozó nekem már akkor foltos, meg csomókban összeáll mikor felkenem… Aztán meg ragacsos marad. Vagy ez lenne a lényege, hogy rácuppanjon a festék? Na mindegy, még próbálkozom vele egy kicsit.

Én pici fejű korrektorecsettel és ujjal dolgoztam el, foltos nem lett, de ragadni nekem is ragadt.

Reggel és este ugyanaz, mint tegnap.

Smink:
Catrice Dr Blur primer
Bobbi Brown Long-wear Even Finish Foundation SPF15 - Sand 02
Nabla Close-up korrektor - porcelain
RCMA porpúder
Urban Decay primer potion
Nabla mono szemhéjpúder - Coconut milk a primer fixálására
Colourpop Good Sport palettából a mélyítővonalba szélesen a High Hopes, vékonyabban Hooky, külső V-be Reckless, mozgó szemhéjra Rookie, belső szemzugba Wild Out.
Alsó szempillatőbe Pupa multiplay barna ceruza, azt az Urban Decay Born to run palettából a Punk színnel fixáltam.
Nabla Dazzle liner - Mantra
The balm Mad lash spirál
Nabla pirositó - Nectarine
The balm Mary-Lou manizer
Nabla Shine Theory Lip Gloss - Dresscode

2 Likes

A “szünet” alatt nem sminkelek, ill. csak a nagyon minimál program volt érvényben: primer+korrektor+szemöldökceruza+stiftes Carmex, ezért leírom a bőrápolásbsn használt termékeket.
Reggel:
Phi Meggy Micella lemosó
Pyunkang Yul Essence Toner

Este:
Tindigo Mild & Pure lemosó vagy Naturland mosdókenőcs
Pyunkang Yul Essence Toner
G & G hyaluron szérum rich (tegnap fogyott el)
Narüko am+pm hyaluronsavas gél
TO NMF
Vagy-vagy:
Tindigo retinolos szérum / TO szkvalán / Hylamide C booster / TO Alpha Lipoic Acid
Hetente néhányszor:
G & G Cheer Up és PC extraerős BHA, ritkán a TO 30% AHA+2% BHA

3 Likes

Smink:
Maybelline Fit me alapozó
Revolution korrektor
RCMA púder
Catrice szemöldökceruza
UD Beached Bronzer
Kiko Desert Dunes Trio Baked pirosító
I Heart Makeup Goddess of Love highlighter
Szemhéjbázisként a korrektort használtam
Revolution Fortune Favours the Brave paletta (Soft, Latte, Caffeine Fix, Pink Diamond, Favour, Creme)
https://kremmania.hu/kremek/fm-group-fm-folyekony-szemhejtus
L’oreal Miss Baby Roll spirál
https://kremmania.hu/kremek/blistex-ajaknyugtato-krem-lip-relief-cream

parfüm: Lolita Lempicka L’eau en Blanc

1 Likes

EL Double Wear alapozó
Revolution korrektor
RCMA púder
UD Beached Bronzer
Trend it up kontúr
Tom Ford pirosító Flush színben
Catrice szemöldökceruza
Rimmel szemhéjalap
UD Naked2 Basics (Stark, Frisk, Undone)
MAC szemhéjpúder Satin Taupe és Shroom színek
Essence The False Lashes spirál
rúzs: Trend it up Color&Butter ajakrúzs ceruza 010-es

parfüm: Giorgio Armani Sí Edp

1 Likes

Reggel:

•TO NMF
(kezdem megunni, mostanában kevésbé hidratál)

Smink:

•L’Oréal Paris True Match alapozó Sable Sand árnyalat
Keverve egy kevés Bourjois Air Matte alapozóval

•MakeUp Revolution HD Pro Brows Szemöldök Paletta
mindig ezt használom, egyszerűen imádom

•Estée Lauder Pure Colos Pirosító Rebel Rose árnyalat
még mindig szörnyen gyenge teljesítményű pirosító,de néha muszáj használnom, sajnálom félre tenni a borsos ára miatt

•Estée Lauder Pure Color szempillaspirál alsó pillákra

•Alverde ajak kontur ceruza nude szín

•L’Oréal Paris Les Chocolatte Ultra Matt
még mindig tart a szerelem, az összes árnyalatát meg akarom szerezni!:heart_eyes:

•Alverde Perfect kontur paletta

Este:

•TO tejsav 5%

•Argánolaj+shevaj az ajkaimra

•TO NMF
:slight_smile:

2 Likes

És ha összekevernéd a TO NMF-et egy kis olajjal? Argán, jojoba stb. Én így szoktam, ha kevésnek érzem, kinyomom a kézfejemre, rácsöppentem az olajat és felpaskolom az arcomra.

1 Likes

Az argánolaj nálam nagyon gyorsan fogy, minden héten újra kell vennem :confounded:
Régebben csak arcra használtam és zsírosította a bőrömet, így már nem igazán szeretném az arcomra kenni :thinking: viszont a G&G C vitamin szérumát a közel jövőben fogom megrendelni, azzal együtt biztosan jól fog működni :slight_smile:

És képzeld el pont ma néztem a KM-en, hogy a Balea fényvédő amit szoktam használni és imádom kémiai fényvédő :confounded: nagyon rosszakat olvastam a kémiai fényvédőkről, úgyhogy azonnal fizikaira fogok váltani, csak fogalmam sincs, hogy hol kereshetnék olyat ami tényleg jó :frowning: Paulát néztem, de kicsit drága és tele van szilikonnal :((

Mire kened, vagy mekkora kiszerelés?:open_mouth:
Nekem a jojobaolaj vált be, nem éreztem nehéznek (kombinált bőröm van). Most meg a TO szkvalánt használom - ez a hatóanyag azt kommunikálja le a bőrnek, hogy ne termeljen több zsírt, van elég.
Figyelj, nyugi! Kb. lehetetlen megtalálni azt a krémet, ami minden nagyon szigorú követelménynek megfelel. Kb. hetente röppen fel egy hír valamilyen (gyakran használt) összetevőről, hogy meghalunk tőle, de most rögtön. Talkum, állati eredetűek, szilikon, parabén, ásványi olaj stb. Ja, most a kék fény. Bocsi, nem akarok okoskodni, de ezt a végtelenségig nem lehet csinálni, én is rápörögtem, de egy idő után elegem lett, hogy mindentől félni kell. Kötni “kell” egy kompromisszumot, a te bőrödnek megfelelőt. Nem a kísérletezéstől szeretném elvenni a kedved, csak ne félj.:slight_smile:
Sztem a PC rettenetesen túlárazott, és azért annyira nem jó. Persze mindent nem próbáltam.

1 Likes

Hogy mire kenem? : Hajra, ajkaimra, kezeimre,testre, striákra :slight_smile:
50Ml kiszerelést szoktam rendelni, sajnos drága, de számomra az argánolaj egy csodaszer! Nem csoda, hogy régen a Marrokói nők titka volt, nekem csodát tesz mindennel amire kenem, régen arcra is bevállt csak gondolom túlzásba vittem a használatát és azért volt zsíros tőle a bőröm.

A Jojoba olajat még nem próbáltam, de biztos az is nagyon jó :slight_smile:

Igen, igazad van már én is kezdtem beletörődni :frowning:
Szerinted gondot okozna hosszú távon a bőrömnek a Balea fényvédő? :frowning: az összetevői miatt :

https://kremmania.hu/kremek/balea-q10-nappali-vedokrem-spf30

Egyetértek Amadeával. Mindenre kitalálják előbb-utóbb, hogy rossz, ártalmas, öregíti a bőrt, rákkeltő stb… Aztán egy másik cikk megcáfolja ugyanezt és döntsd el melyik az igaz.
De ha félsz a kémiai fényvédőtől, ez nem tartalmaz ilyet, csak fizikait, és nagyon jó. Legalábbis én nagyon szeretem:
https://kremmania.hu/kremek/clinique-city-block-sheer-oil-free-daily-face-protector

2 Likes

Köszönöm! Ez a termék igazán jónak tűnik! :heart_eyes:

Mai smink:
Maybelline Fit me alapozó
Revolution korrektor
RCMA púder
UD Beached Bronzer
Tarte pirosító (nagyon gyengécske, egyre inkább nem tetszik)
The Balm Mary Lou highlighter
Catrice szemöldökceruza
Rimmel szemhéjalap
Essence Melted Chrome szemhéjfesték 01 Zinc about you
Trend it up Metallic Eyeshadow 030-as szín
NYX Lingerie matt paletta (csontszín, téglás barna és matt sötétbarna)
Rimmel Scandaleyes fekete szemceruza
Lovely Vampire Lashes
Rúzs: MAC Viva Glam V

Parfüm: EL Modern Muse Chic

1 Likes

Most megveregetem a vállam, hogy egy Tarte pirosítót se vettem még… valahogy nem vonz a márka sem, elhiszem, hogy jó, de nincs szükségem az 55. natúr barna színre (lásd a palettáik).

A matt Tartelette paletta megvan és nagyon szeretem. De ez a pirosító botrány, komolyan. Sima ecset fel sem veszi a színt, kabukival kellett benne köröznöm, hogy valami jusson az arcomra is. Még szerencse, hogy csak mini kiszerelésben vettem meg, de soha többet.