Mit használtál ma?

Kíváncsi leszek!:slight_smile:
Sajnos telefonnal nem tudom visszaadni a színeket, valószínűleg nem elég jó a kamerája (egyszer próbálkoztam a munkahelyi mosdóban, nagyon haloványan látszott a sminkem, pedig a valóságban nem volt az).

1 Likes

Én direkt a mini palettát rendeltem, de úgy látom, jó döntés volt. :smiley:

1 Likes

Az én telefonommal ugyan ez a helyzet! :frowning:

1 Likes

Úristen de irigykedem, én beleszerettem a JP palettákba. Nekem csak a Zulu van eddig, és most rendeltem meg a Douce-t. Gyönyörűek, használd őket egészséggel:). Ha megunod meg szólj, szívesen átveszem őket:D.

1 Likes

Nem írtam még bejegyzést ebbe a topikba, de most én is kedvet kaptam. :face_with_hand_over_mouth:

Reggeli rutin:
Eveline hialuronos micivízzel törlöm át először az arcom.
Aztán egy sima hidegvizes vattakoronggal is átmegyek rajta.
GG 101 C-Glow.
GG 101 aPad.
TO NMF.
A’PIEU Madecassoside SPF39 fényvédő.

Mai smink:
Alapként két BB krémet kevertem össze: Pupa BB cream + Primert (100 Light Nude árnyalat) és Holika Holika Holi Pop BB cream (Matte).
Az arcom azon részeire, ahol a legtágabbak a pórusok (orr és orr melletti arcrész) került még egy leheletnyi Catrice HD alapozó (010 Light Beige) is.
A szemöldökömet Essence szemöldökceruzával (02 Brown) formáztam és Alverde zselével (02 Braun) szálasítottam.
A szemsminkemnél elfelejtettem ma alapot használni, de egyébként RdeL Young-ot szoktam. Rejtett szemhéjam van, így a kedvenc technikám a cut crease, ez is áll a legjobban, ma is ilyet készítettem. :relaxed: A Revolution Re-Loaded Newtrals 2 palettájából használtam egy rózsaszínes és két pirosas színt a mélyítővonalba, a legvilágosabb, matt fehéres színt a mozgó szemhéjra, a belső szemzugba pedig a paletta rózsaszínes-bézses csillogó színét. Egy h&m satírozóecsettel mostam össze a színeket.
Alulra egy szemceruza és egy szájkontúrceruza került: Avon True szemkontúrceruza (Blackest Black) és Rimmel Exaggerate ajakkontúr (024 Red Diva).
Szemhéjtusom az Essence vízálló Liquid Ink.
Spirálból sosem egyet használok, hanem kettőt-hármat rétegzek. Ezúttal: Lovely Vampire Lashes, Catrice vízálló Glamour Doll és Essence I :black_heart: Extreme.
Csontosításhoz az Avon Glow Barnító Gyöngyöket (Warm árnyalat) használtam.
Pici highlightként pedig az Essence 3D Dewy Look Stickből került rám.
Rúzs pedig: Avon True Matt (Cashmere Taupe)

Próbálok egy olyan képet csatolni, amin látszik minden. :hugs: (Bocsi a homlokomon lévő fényért, a kamera ragyogtatta úgy, mintha ufó-leszállópálya lenne.)

Esti rutin:
Három lépésben mosom le a sminkem: 1. Isana Clean + Care olajos lemosó, 2. A reggel is használt Eveline micellás víz, és 3. Sima vizes vattakorong 1-2 csepp teafaolajjal.
Gyakran (de nem minden nap) kenegetem be az orrom és az állam az Alverde vadrózsás olajával. Hagyom picit hagyni, aztán vízzel lemosom.
Napi szinten használom a GG Cheer Up-ot, (heti 1x pedig a TO AHA 30% + BHA 2%-ot).
Hámlasztás után legalább félórát (de általában jóval többet) várok, aztán jöhet a TO Nia + Zinc, majd a TO retinolos emulziója, végül aloe vera gél.
A szemkörnyékemre az Alverde Naturschön-t, a szempilláimra pedig ricinusolajat használok.

DSCN4210%20(2)

4 Likes

Imádom! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: nagyon tetszik a szemsminked!:heart_eyes:

1 Likes

De drága vagy, köszönöm! :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts: Egyébként nekem is nagyon sokáig tartott rájönni, hogy milyen szemhéjpúder-technika áll jól, mert az én szemeim is nagyon kicsik és inkább kerekek. Azért látszanak itt nagyobbaknak és cicásabbaknak, mert a smink ennyit csal :face_with_hand_over_mouth: Szóval még siiimán megtalálhatod Te is azt a technikát, ami passzol a szemedhez. :hugs:

1 Likes

Bárcsak olyan ügyes lennék mint te/ti :blush:
Ahhoz képest, hogy neked rejtett szemhéjad van, nagyon jól megoldottad a szemsminkedet! :blush::heart_eyes:

Kedvet kaptam a szemsmink elkészítésére, köszi :slight_smile:

1 Likes

Köszönöm! :kissing_closed_eyes: Igazából ha kedv van, akkor minden van. :upside_down_face: Ha lelkesedsz, akkor hamar beletanulsz. De egyébként az sem tragédia, ha úgy döntesz, mégsem. A te szemedet szerintem nagyon szépen kiemelik a szempilláid, még smink nélkül is. :relaxed:

2 Likes

nekem is ez volt egy jó darabig a helyzet. most sem sokkal jobb, de már elmegy :slight_smile: annyit javasolnék, hogy próbálgass különböző méretű és/vagy formájú ecseteket, elképzelhető, hogy nem az fog bejönni a legjobban, mint ami a többségnek. (nekem pl. nem egy, nem kettő olyan szemre használt ecsetem van, ami eredetileg korrektorhoz készült, de a mérete miatt az vált be jobban.)

1 Likes

a 005 lilás pirosítónak az egyetlen hátulütője az, hogy NAGYON, ismétlem, NAGYON le kell ütögetni az ecsetről a felesleget, mert jobban porzik, mint a 003, és ugye a színe is mélyebb. ha tényleg óvatosan viszem fel, apránként, építgetve-satírozva, akkor nekem nagyon szép természetes hatást ad (ehhez hozzáteszem, hogy én kimondottan világos bőrű vagyok, semleges-olívás bőrtónussal, aki könnyen, és mélyen el szokott pirulni, szóval ez nekem természetes hatás. lehet hogy másnak nem az.)

1 Likes

Micsoda cicaszemek! És a hajszíned!<3

2 Likes

Köszi!
Közben eszembe jutott, hogy van ehhez a 005-öshöz hasonló szemhéjpúderem, ami ecsettel felvíve inkább rózsás árnyalatú - szóval lehet, hogy ezt a pirosítót is tudnám hordani.

Ez egy jó ötlet! :slight_smile: Köszönöm! :slight_smile: :hugs:

Én is a hajszínét néztem! :heart_eyes: Nagyon tetszik, olyan egyedi, még nem láttam senkin ilyen frizurát :blush:

1 Likes

De édesek vagytok, köszönöm! :sparkling_heart: A hajam megtisztelve érzi magát. :smiling_face_with_three_hearts: Az igazsághoz egyébként hozzátartozik, hogy picit le van már nőve. :face_with_hand_over_mouth: Ez a “szinte fekete”, amit a hajtőnél láttok, az az eredeti hajszínem. De alapjáraton egy barnás-vörös árnyalatra van festve és balayage stílusban világosítva.

2 Likes

Nagyon jól áll! :slight_smile: Nekem majd Granny ombre hajam lesz :slight_smile: unalmas a fekete :thinking::blush:

1 Likes

Juuuj, arról mindenképp csatolj majd képet, ha kész lesz! :star_struck: Az nekem is nagyon-nagyon tetszik, teljesen odavagyok érte!

1 Likes

Na, nem is tudtam, hogy egy az izlésünk! :star_struck:
Mindenképpen küldök majd képet, bár ez odébb van, mert még fodrászt kell keresnem :blush:
Egyébkent a képeiden nem is látszik, hogy problémás a bőröd. Ennyire jók a termékek amiket használsz? Vannak egyáltalán pattanásaid? A képeken olyan szép sima a bőröd! :slight_smile:

1 Likes

Ebben úgy látszik, hogy nagyon egy! :upside_down_face: Pont a múltkor gondolkoztam azon, hogy a vörösön kívül el tudnék-e valaha más színt képzelni magamon, és arra jutottam, hogy a szürkés és fehéres hajak tetszenek még. :blush: Olyan merész és vagány, de közben meg számomra van benne egy bizonyos elegancia is. Bár nem gondolnám, hogy valaha szürke/fehér lesz a hajam, mert a személyiségemhez ez a vörös nagyon betalált és már évek óta ilyen, valószínűleg ilyen is marad. De neked nagyon jól fog állni! :hugs:

Igen, a fodrászon múlik kb. minden, nagyon jót kell választani. Ezeket az ombre meg balayage technikákat nagyon könnyű elrontani, és ha nem ügyes emberke csinálja, akkor katasztrófa. De ha szépen van elkészítve, akkor valami álom, ahogy a színek egymásba játszanak.

Jajj, köszönöm szépen, az a helyzet, hogy igen, mindent a rutinnak köszönhetek. Nyáron még iszonyatos állapotban volt a bőröm, most pedig már nagyon meg vagyok vele elégedve (bár még mindig van hová fejlődni). A kép azért csalóka, mert mint ahogy írtam, BB krém van az egész arcomon, az orromon pedig icipici alapozó is - tehát a pigmentfoltokat mondjuk azért nem látod a képen, mert a smink eltakarja. De a foltjaim még jó néhányan megvannak, kell még idő, amíg a termékek elhalványítják őket. A tágabb pórusaimat szintén a smink takarja + fénykép azért azt nem is tudja visszaadni, amit személyesen látnál pár centiről. Úgyhogy azért képeken mindig minden szebb a valóságnál, de az tény, hogy fényévekkel jobb állapotban van már a bőröm, köszönöm szépen a dicséretet! :sparkling_heart:

Pattanásom viszont (huh, de fura ezt kimondani) szinte már egyáltalán nincs. Az államról akkor tűntek el, mikor abbahagytam a tejfogyasztást, az arcomról és homlokomról pedig a használt termékektől. Most már csak akkor bukkan fel egy pattanás, ha szerencsétlenül nyomok ki egy mitesszert, és begyullad szegény. Na, akkor annak a helyén ki szokott jönni egy patti, de ezt mondhatni “én csinálom magamnak” egy rossz kinyomással.

(Szóval problémásbőrű lányok, semmi nincs veszve, kitartással és megfelelő hatóanyagokkal rengeteget lehet javtani egy bőrön. :blush:)

1 Likes