Mit használtál ma?

Ezt használom jelenleg: https://kremmania.hu/kremek/a-pieu-madecassoside-sun-cream-spf39-pa. Nagyon-nagyon szeretem. :blush: Sajnos külföldről kell rendelni, mert koreai. (Én eBayről rendeltem.)

Szakértő sajnos nem vagyok (:see_no_evil:), így csak azt tudom mondani, amit olvastam/videókból tudok: hogy a jó fényvédelem SPF30-nál kezdődik. Ugyanakkor, mint ahogy említetted, most tél van. És arra is emlékszem, hogy azt írtad, nappal ritkán mész ki a házból. Az is érdekes, hogy a TO-nak is van csupán 15 faktoros fényvédője, sőt, a NIOD-nak (ami azért már high end-nek mondható) SPF10-es fényvédője is van (https://kremmania.hu/kremek/niod-survival-10). Szóval én azt mondanám (de megint csak nem vagyok szakértő), hogy kezdetnek tökéletes lesz a mostani krémed. Én is egy SPF20-as Pupa BB krémmel kezdtem a fényvédős “karrierem”. :smile: Majd ha ez elfogy, addigra már hátha lesz az SPF30-asból is, vagy hátha találsz olyat, ami beválik és picit magasabb a védelme. Addig meg szerintem nyugodtan használhatod, hiszen most is többet kap így a bőröd, mint eddig bármikor. :blush:

Sajnálom, hogy így jártál az Akneroxiddal. :disappointed_relieved: Valószínűleg neked tényleg nagyon érzékeny bőröd van. Az aPAD sokkal gyengédebb, mint az Akneroxid, az azért tényleg egy agresszív dolog. De teljesen megértem, ha nem mersz kísérletezni. Úgy tűnik, hogy neked nagyon vigyáznod kell magadra és extraóvatosan kísérletezni bármivel is. :upside_down_face:

1 Likes

Bocsi, hogy beleszólok, de @Bella, esetleg kipróbálhatod azt, hogy a hidratálókrémedbe belekeversz pár csepp C-vitamint/egyebet. A TO egyik széruma (az alfa lipoinsav) önmagában letépi az arcom, de három cseppben a TO NMF-hez teljesen jó.

2 Likes

Nagyon sokan használnak koreai fényvédőt, ezért úgy döntöttem, hogy nemsokára én is rendelek majd Ebayról! :blush: Amit küldtél egész jó!

A TO fényvédőjét már nezégettem korábban csak nincsenek valami jó vélemények róla :frowning:
De,lehet, hogy a következő TO rendelésemnél egy fényvédő is landolni fog a kosárban. :slight_smile: Végülis jó árban van és jók az összetevői egy próbát megér.

Igen, többet nem fogok magas hatóanyag tartalmakkal kisérletezni :frowning: Nagyon hisztis bőröm van :sweat::hugs:

1 Likes

Tök jó ötletet adtál Amadea, Köszi! :hugs:
A TO NMF eleve nagyon testes krém, nekem legalább 30 perc kell mire rendesen beszívódik, ha pár csepp C vitaminnal keverném sokkal könnyebb lenne eloszlatni az arcomon, és szerintem nagyon jól működnének együtt. Úgyhogy valamikor a közel jövőben megrendelem!:grin:

1 Likes

Babyhippo nagyon jól összefoglalt mindent. Érdekes ez a C-vitamin, tegnap egy helyen nekem is csipkedte az arcomat, ma meg ahol közvetlenül előtte kinyomtam egy kis pattanást, ott meg semmi csípő érzés nem volt. De a csípkedés is csak pár másodpercig tart ám. Tényleg érdemes lenne hidratálókrémbe keverve próbálni először.

1 Likes

Igen, mindenképp az lesz! :slight_smile:

(Egyébként minden sav jellegű dolog valamennyire csíp. Engem pl a TO tejsavas hámlasztója is szokott csípkedni. De, csak pár percig, pedig semmilyen seb nincs az arcomon :thinking:)

Szeretem ezt a fajtát, mert alkohol- és illatanyagmentes, tisztán fizikai, és sok benne a tigrisfű (más néven gout kola/ázsiai gázló) kivonat, amit nagyon megkedveltem. (Azért hívják ezt a gyógynövényt így, mert a vadonban élő tigriseknél megfigyelték, hogy ehhez a növényhez dörgölik a sérüléseiket, hogy jobban gyógyuljanak. :tiger2: Oda-vissza vagyok ezért az információért! :smile:) De rengeteg jó koreai fényvédő van, itt a Fórumon a fényvédős topikban és szupereket ajánlott mindenki.

A TO-s fényvédőt csak az alacsony SPF-el kapcsolatban hoztam fel, a véleményeket nem néztem. :face_with_hand_over_mouth:

És igeen, ez a C-vitamin hígítós módszer nekem is eszembe jutott, szerintem is szuper ötlet, csak nem mertem ajánlani, mert a bejegyzéseid alapján Neked annyira kis érzékeny bőröd van, hogy gondoltam nehogy még így is baja legyen. Meg arra is gondoltam, hogy Neked 1-1 magasabb hatóanyagú terméket (persze csak ha egyszer mégis megjön a kedved a kísérletezéshez) talán nem is napi szinten kellene használnod, hanem csak óvatosan, heti párszor. Ezt te tudod igazából, te érzed mit kíván a bőröd és mit nem. :hugs:

1 Likes

Örülök, hogy megosztottad velem ezt az inforcmációt! :heart_eyes: Ezzel még szimpatikusabbá tetted ezt a fényvédőt. Szívesen kipróbálnám,kár, hogy olyan sok idő mire megérkezik :frowning:

Igen, úgy fogok tenni! :blush::blush::hugs:

1 Likes

Szívesen.:slight_smile: Rákerestem, m emlékeztem, hogy van a TO-nak egy gyengédebb C-vitaminis széruma, szépen leírnak róla mindent:


Nem tudom, hogy számít-e a bőr érzékenységében a kor (ha nem babákról és idős emberekről beszélünk), de mintha egyszer azt írtad volna, 20 éves vagy - lehet, hogy az érzékenységgel tiltakozik a bőröd, hogy helló, ő még szuperül működik, nem kell neki magas hatóanyagtartalmú cucc (bár nem tudom, mennyire problémás a bőröd).

1 Likes

Köszi, pont 1 órája néztem ezt a szérumot! :slight_smile:
Nem rossz, de valamiért úgy érzem,hogy a Geek&Georgeous C vitamint kéne kipróbálnom. Csak egy megérzés.
De lehet adok egy esélyt ennek a TOnak is. Végülis imádom a Márkát :blush:

Igen 20 éves vagyok. ( Nemsokára 21 ) Erre még nem gondoltam, lehetséges, hogy igazad van :thinking: :woman_shrugging:t5:

Csak az állam körül vannak néha miteszerek, pattanásom pedig szinte mindig van,általában csak 1-2 ennél több nem szokott lenni. A pattanás utáni foltok viszont lassan múlnak el :frowning: Nem tudom, hogy ez amit leírtam ez problémás bőrnek számít-e
Szerinted? Ez nagyon vészes?

Én még a bőrtípusomat sem tudom eldönteni magamon… Mindig abban a hittben élek, hogy Normál. Mert végülis nem zsíros és nem is száraz, szép egyenletes, az állam körüli pattanások miatt vagyok bizonytalan :thinking: Szerintem a táplálkozásom miatt vannak, mert nagyon sokat eszek és sosem figyelek oda arra, hogy mit. :roll_eyes:

Smink:
Maybelline Fit me alapozó
Urban Decay Beached bronzer
Tom Ford pirosító 03
Revolution korrektor
Trend it up kontúrpaletta világos púderével fixáltam a szem alatti részt
Catrice Mineral High Glow highlighter
H&M szemöldökceruza
Rimmel szemhéjalap
Iconic Pro2 paletta (matt bőrszín, matt világos barna, matt szürkés-barna a mélyítőbe és a külső v-be, szatén fényű bézses árnyalat)
L’oreal Paradise Extatic spirál
rúzs Mac Twig

parfüm: a Dm-ben járva újra teszteltem magamon a Bvlgari Crystalline Edt-t és még mindig nagyon tetszik

1 Likes

Ha vásárlás előtt állnék, engem is inkább a G&G széruma vonzana.:slight_smile:
Szerintem nem vészes a bőröd, egyszer mintha írtad volna, hogy normál étkezéssel + a zöld teával kitisztult az állad, szóval nem hiszem, hogy problémás lenne.

1 Likes

Tegnap:
Reggeli szokásos

Smink:
Catrice Dr Blur primer
Catrice Tinted Blur mousse
Catrice korrektor
Ingrid transzparens porpúder
Physicians Formula Butter Blush - Rosy pink
Nyx szemhéjprimer
ABH Subculture paletta: a Dawnal fixáltam a primert, New Wave a mélyítővonalba és kicsit fölé, a mélyítővonalba ment még a Cargo Shanghai nights palettából a Jade szín. Külső v-be az ABH palettából az Untamed szín, mozgó szemhéjra az Edge és arra ujjal feltapogatva az Electric. Alsó szempillatőbe a Destiny.
MAC szemillaspirál - minta
Maybelline Made for all rúzs - Spice for me
Ezeket a rúzsokat azzal reklámozzák, hogy minden nőnek, minden bőrtónushoz jól állnak, és megdöbbentő, de van benne valami, mert még a piros is jól áll.

Este: szokásos.

A másik érdekesség, hogy nem tudom, hogyan csináltam tegnap, de egy apró porszem sem hullott a szeme alá a Subculture-ből. Még én is meglepődtem a végén. :smiley:
Egyébként nagyon tetszett az eredmény. :slight_smile:

IMG_20181216_144323

6 Likes

Nagyon szép lett! :heart_eyes: Jövő hónapban èn is újra előveszem ezt a palettát.

1 Likes

Sokszor olvasgattam már a napjaitokat kozmetikumokban kifejezve, de most végre én is leírom :smiley:
Reggel
Arcápolás:
Geek&Gorgeous 101 HA 5 Rich
TO NMF
TO Hemi-Squalane (Nem gondoltam volna, hogy valaha ilyen jellegű cuccok ilyen szépen beszívódnak és x réteg után is szépen tudok sminkelni rá :slight_smile:)
Alverde Naturschön szemkrém
A’Pieu Pure Block Natural Sun Cream

Smink:
Revolution Conceal & Define alapozó F6 színben
Revolution Conceal & Define korrektor C2 színben
MUR Ultra Contour paletta szem alatti fixálásra + highlight
Mindezek RT Complexion szivaccsal eldolgozva.
P2 szempillaspirál alap
Oriflame The One No Compromise szempillaspirál (Egyik kedvenc spirálom lett… :hushed: Ezen én lepődtem meg a legjobban, mert Avonos, Oriflame-es cuccokat sosem veszek, ezt is ajándékba kaptam csak.)
Essence szemöldökceruza
Revolution égetett bronzosító - Ready to go árnyalatban Jessup ecsettel (Csodás! Bár nem matt, szóval inkább nyárra vettem, de nem tudtam még eltenni :slight_smile:)
Revolution égetett pirosító - Make Love Instead árnyalatban valami noname, ezeréves ecsettel
Rimmel Stay Matte púder Essence Bloom kabuki ecsettel - Várom, hogy elfogyjon végre és visszatérjek a Catrice All matt plus púderhez.
Oriflame univerzális balzsam mézkivonattal - Ez is ajándék volt, de ez is bevált.
Szemhéjpalettát ma nem használtam, sajnos nem volt rá időm.

Parfüm:
Zara Joyful Tuberose - Elég tavaszias szerintem, véletlenül fújtam magamra :smiley: Kicsi, műanyag parfümszóróba volt átfújva pár ml.

Este
Garnier micellás víz érzékeny bőrre
Balea Med Ultra Sensitive arclemosó gél - Nem a legjobb, de ebből szoktam áttöltögetni pici flakonba utazáshoz. Amúgy a Balea érzékeny bőrre való arclemosó habját sokkal jobban szeretem.
G&G 101 HA 5 Rich
NIOD Survival 0
TO NMF
TO Hemi-Squalane
TO azelainsavas krém - Kísérletezek vele, így más savat vagy retinoidot nem használok mellé. Bár ennyi minden után lehet be sem szívódik… De a benne lévő szilikon miatt muszáj ezt használnom utoljára, szóval erre a problémára még nem találtam megoldást.

Hát ez bizony jó hosszú lett! Bocsi a sok kommentárért :smiley:

4 Likes

Huh! Nagyon szép! Hogyan csinálod? :heart_eyes: Tudom, hülye kérdés, de nekem sosem menne így mint Neked! :blush:

1 Likes

Az úgy volt, hogy férjem mondta, menjünk el a Chronomeetingre. Nekem semmi kedvem sem volt, de végül kötélnek álltam, de hát akkor már sminkelek is. És mivel a rendezvényt egy zöld számlapú, arany lünettás órával reklámozták, így lett a szemem zöld és arany. :smiley::smiley::smiley:

Szerintem a kommentektől olvasmányosabb lesz, szóval ne fogd vissza magad!:slight_smile: Milyen a NIOD Survival?

Milyen szépen egymásba játszanak a színek, nagyon ügyes vagy!:slight_smile:

1 Likes

Köszi!

Háát, ha négy szóban kéne összefoglalni, akkor: gyakorlás, ecset, szemhéjfesték és satírozás.
Bővebben: egy időben nagyon sokat sminkelgettem otthon, este, csak úgy gyakorlás végett. Próbálgattam a technikákat, hogy egyes festékek hogyan viselkednek, melyik ecsetet célszerű hozzá használni, nekem mi áll jól, ilyesmi.
Ecset: a jó ecset kincset ér, én azóta szeretek sminkelni, meg azóta tudok ilyeneket összehozni, mióta jó ecseteket használok. Nekem beváltak a KAP ecsetek, néhány Real Techniques, néhány Sigma. Rengeteg ecsetem van, de most már megvannak azok a kedvencek, amikkel biztosra megyek.
Szemhéjfesték: bármennyire is hittem azt régen, hogy egy jó primerrel az olcsó paletta is megteszi, ez azért nem így van. Bár a Subculture-t sokan nem szokták szeretni, a pigmentáltságra nem lehet panasz, és nagyon könnyen satírozható.
És itt jön a kulcsszó: satírozás. :grinning: Valamelyik youtuber, talán Carmimua mondta, hogy satírozás, satírozás és megint csak satírozás! Idő kell hozzá, jó ecset és gyakorlott kézmozdulatok, de hamar bele lehet jönni, és akkor már menni fog.

Persze én még nagyon messze állok a profiktól, és nem is célom, hogy instagram kompatibilis sminket készítsek, de imádok kísérletezni a színekkel. :grinning:

Ne félj tőle, szerintem az a lényeg, hogy otthon gyakorolj, kísérletezz, és egy idő után menni fog. :slightly_smiling_face:

1 Likes