Mit használtál ma?

Reggeli ugyanaz, mint 2 napja. :slight_smile:

Smink (ma a rúzshoz sminkeltem):
Essence Daily Diaries mattító primer + egy kis zöld primer az államra
Physicians Formula Nude wear touch alapozó
Nabla Close-up korrektor szem alá
RCMA porpúder
P2 pirosító - Touch of berry
Nabla Saint-tropez bronzer
The Balm Put a lid on it szemhéjprimer
The Balm Meet Matte paletta: Lombardival fixáltam a primert, Singh ment a mélyítővonalba és kissé fölé is, Hung pedig a külső V-be. Mozgó szemhéjra a Pupa Vamp! Wet&Dry 404-es monója került, belső szemzugba a Nabla Poison Garden paletta Adoration. Végül a Sigma E36 ecsettel https://kremmania.hu/kremek/sigma-e36-blending-brush egy kevés Berry bite színt satíroztam el, csak a mélyítővonalban, és csak nagyon keveset, épphogy csak kapjon egy kis tónust. Alsó pillasorba a Matte Hung-ból tettem.
L’Oreal Unlimited szempillaspirál
The Balm Mary-Lou manizer
Gosh The Ultimate Lip liner - Mysterious Plum
Nabla Dreamy Matte Liquid Lipstick roses edition - Berry Bite

Végre fel mertem tenni - imádás van. :smiley:

2 Likes

Catrice HD Liquid alapozó
UD Beached Bronzer
Bobbi Brown pirosító Clementine
MAC Hyper Real Glow highlighterpaletta arany színe
Catrice szemöldökceruza
Rimmel szemhéjalap
Colourpop Fame paletta egyik matt csontszíne
Nabla Dreamy paletta Illusion a satírozáshoz, Immaculate a mozgó szemhéj belső részére
Essence Ho Ho Ho paletta sötétlilának tűnő színe, ami rajtam abszolút sötétbarna, ez került az alsó pillasorba is valamint az alsó sor középső színe a mozgószemhéj külső részére, középre még feltapogattam a felső sor legelső színét, hogy legyen átmenet a színek között
Lovely Vampire Lashes szempillaspirál
rúzs: Rimmel Kate Moss 105-ös szín

parfüm: Lolita Lempicka L’eau en blanc

1 Likes

Reggel: TO Tejsav 5%
TO NMF

Smink: Alverde kompakt alapozó 03 beige
Estée Lauder pirosító rebel rose árnyalatban
Estée Lauder Pure szempillaspriál az alsó pillasorra
Alverde szájkontúr ceruza
Maybelline folyékony matt ajakrúzs Nude színben

Este: TO tejsav 5%
TO NMF

Gondoltam adok egy esélyt az Isana fényvédőjének, mert olyan sokszor írtátok, hogy gondoltam kipróbálom. Ha végre sikerül eljutnom a Rossmanba megveszem :slight_smile:

És megrendeltem a TO Glycolic Acid 7% tonikját és nagyon kiváncsi leszek rá. Általában minden ilyesmi irritációt okoz, remelem ez a termék nem fog. :blush:

2 Likes

Az Essence palettából az a szín rajtam is sötétbarna, egy nagyon kicsi lilás tónust látok benne.

1 Likes

Képzeld, megdicsérte az egyik kolléganőm a szemsminkem! A Poison Garden csillogó liláját vette észre, erre tapogattam némi Adorationt.

Szépen kopik a Berry Bite?

1 Likes

:slight_smile:

Igen, szépen kopik, és jól is bírja. Nem annyira, mint pl. a L’Oréal kétvégű tartós rúzsa, de elég jól. Mondjuk én egyébként tudok vigyázni evés közben a rúzsra, nem is nyalogatom a szám, szóval nekem általában mind jól bírja.

1 Likes

Reggel: Balea fényvédő Q10 15SPF
(Igen, be adtam a derekam és megfogadtam, hogy hámlasztás mellett használni fogok fényvédőt. Mivel sosem jutok el a Rossmanba ezért a DM saját márkás fényvédőjét vettem meg, és ahogy láttam jobbak az összetevői mint az Isanának. Jól lehet rá sminkelni, kicsit zsírosabb krém, kevés kell belőle. Sajnos 30SPF nem volt :frowning: remélem a 15ös is használ valamit így télen. Most úgy sem olyan erős az UV.)

Smink: Alverde kompakt alapozó
Rimmel London szemöldökzselé és por
LO’real Paris szemtus vékony vonal
Alverde pirosító 02 rózsaszín
Alverde szájkontúrceruza nude szín
Maybelline folyékony ajakrúzs nude

Majd este: Paraffinolaj
Eucerin Arctisztító gél
TO tejsav 5%
TO NMF
TO argánolaj az ajkaimra

3 Likes

Ma:
rutin a szokásos
Nyx Shine Killer Primer
Lioele CC krém
Nars és TIUP korrektor
Hourglass Mood Light púder
Physicians Formula Butter Bronzer
Zoeva szemöldökceruza Arsenic
Milani primer (sajnos ezzel is megkopik a jobb szemhéjamon a festék)
ABH Sun Dipped Glow Kit Moonstone
Nabla pirosító Beloved
Nabla Coconut Milk mono
Colourpop Good Sport paletta: High Hopes, Hooky, Reckless és Licious
LH Cosmetics Anger Mood Crayon
Yves Rocher bronzos jumbo szemceruza
Lovely Vampire Lashes
Nabla Cult Classic rúzs Jolie
Parfüm: Montale Red Aoud

Tegnap:
CoverFx Blurring Primer
Colourpop stickes alapozó
Korrektorok, szemöldökceruza, púder, spirál ugyanaz, mint ma
Milani Conceal+Perfect paletta
Catrice Prine and Fine kontúrozó
ABH Sun Dipped Glow Kit Summer
Hourglass pirosító Iridescent Flash
UD Primer Potion
Nabla Poison Garden paletta: Canvas, Narrative, Adagio, Adoration, Honey, Craving
Charlotte Tilbury Electric Poppy rúzs
Zoeva Graphic Eyes Regency
Parfüm: Tom Ford Black Orchid

Ma hajnalban keltem és rohantam a sminkeléssel, mert a bécsi adventi vásárba mentünk buszos kirándulásra, és időben el kellett készülni.
A reggeli rutinomban annyi változás állt be, hogy elfogyott a Tindigo C-vitamin szérumom (szinte napra pontosan 2 hónap alatt, mert okt. 12-én bontottam) és helyette a Geek&Gorgeous 101 C-Glow szérumát bontottam meg.
Kellett a tartós alap a hóesésben, úgyhogy EL DW alapozót használtam
korrektor, púder nem került elő
UD Beached bronzer
Tom Ford pirosító 03 Flush árnyalatban
MAC Hyper Real Glow highlighter paletta legvilágosabb színe
Catrice szemöldökceruza
Rimmel szemhéjalap
Revolution Iconic Pro2 paletta matt csontszínével fixáltam a szemhéjbázist, egy világosabb matt meleg barnával belesatíroztam a mélyítőbe meg kicsit fölé is, egy szürkés barnával ráerősítettem a külső V-ben és a mélyítőben koncentráltabban de fölé már nem mentem. Egy világos szatén fényű pezsgőszínt ujjal feltapogattam a mozgó szemhéjamra.
Alsó pillatőbe is satíroztam a szürkés barnás matt színből
L’oreal Paradise Extatic spirál
KAP Melrose rúzs, mert még tükör nélkül is újra tudtam igazítani út közben

Parfüm: Estée Lauder Modern Muse Chic

1 Likes

Milyen a Tom Ford pirosító? És a KAP rúzs?

A Geek&Gorgeous C vitaminját én is ki szeretném próbálni. Szerintetek hámlasztó mellett érdemes? Te miért használsz C vitamint @Anheszenamon? :blush:

Tetszik mindkettő. A Tom Ford nagyon pigmentált, elég csak épp hozzáérinteni az ecsetet, de nagyon szép. Nem tudom mennyire tartós, mert tegnap reggel 5-kor tettem fel és este fél 11-kor mostam le, arra már nem sok látszott belőle, meg egész nap szőrös kapucnis kabátban mászkáltam, teljesen az arcomba volt húzva, folyamatosan dörzsölte az arcomat, úgyhogy nem vártam, hogy este is rajtam lesz.
A KAP rúzs meg egyenesen isteni. Annyira kényelmes viselet, viszonylag tartós még rajtam is, ami nagy szó. És a hidegben (-2 fok volt és hóesés) nem is száradt ki alatta az ajkam. Volt már két másik színem, a Pink Truffle és a Julia, de kezdettől a Melrosera is pályáztam mert annyira gyönyörű természetes szín.

1 Likes

Én főként az anti-aging miatt, meg a pattanásfoltok kezelésére használok C vitamint. Egyébként most, hogy elhasználtam a Tindigot azt a következtetést vontam le, hogy valahogy ruganyosabb, tömörebb lett az arcbőröm, gyorsabban halványodtak a pattanásnyomok (előfordul rajtam egy-egy) és az egyik barna kis pigmentfoltomat a homlokomon úgy elhalványította, hogy nem is találom. Szóval abszolút pozitív véleménnyel vagyok a C vitaminos szérumról

1 Likes

Ma reggel változatlan
Smink
Maybelline Fit me alapozó
Urban Decay Beached bronzer
Tom Ford pirosító Flush szín
MAC Hyper real glow highlighter paletta középső színe
Catrice szemöldökceruza
Milani szemhéjalap (elfogyott)
Essence Ho Ho Ho palettából a felső középső szín, az alsó középső, alsó jobb oldali
Nabla Dreamy paletta Dogma színe
Essence Melted Chrome mono szemhéjfesték 01-es Zinc about you színe (eszméletlen állag és pigmentáltság, fény)
Szemzugba MAC highlighter paletta legvilágosabb színe
Alsó pillákra Cien szempillaspirál (impulzusvásárlás volt hónapokkal ezelőtt)
L’oreal Paradise Extatic spirál
rúzs: Rimmel Kate Moss Nude 043-mas

parfüm: Lolita Lempicka L’eau en Blanc

1 Likes

És szerinted hámlasztás mellett érdemes használni? Mivel a C vitamin is hámlaszt valamennyire mert sav.
Régóta gondolkodom, hogy kipróbálom.
Egyébként mi az a pigmentfolt? :flushed:

A G&G új C-vitaminos szérumát én is elkezdtem használni, úgy két hete. :relaxed: Azért építettem be a rutinomba, mert rengeteg jót olvastam róla (kollagénserkentő, fényvédelem-turbózó, pigmentfolt halványító).

Bocsánat, hogy én válaszolok, de mivel én is említettem a szót, és már rákérdeztél: a pigmentfolt saját szavaimmal megfogalmazva egy olyan folt (vagy foltok) az arcon, ami igencsak eltér a bőröd színétől. :smile: Ez nem seb, nem gyulladás, “csak” egy elszíneződés. Tudományosabb verzióban pedig Judit ebben a videóban sokkal szebben megfogalmazza: https://www.youtube.com/watch?v=YXZzzkOAzHQ Több fajtája van, több tényezőtől alakul ki. Öregedés, fényvédelem hiánya, pattanás után maradt foltok.

Ami engem érint, az a pattanás után maradt foltok. Úgy képzeld el, hogy ha kijön rajtam egy pattanás, hiába múlik az el teljesen, a helyén marad egy elszíneződés (pirosas-barnás), ami ugyanakkora, mint a pattanásom volt, de nem puklis, nem fáj, nem gyulladt már. Csak egy folt. A szomorú helyzet az, hogy nekem 10-ből 9 pattanás után ilyen folt marad. És ezek a pirosas-barnás foltok a hófehér bőrömtől nagyon elütnek.

A C-vitamin az egyik olyan összetevő, ami ezeket a foltokat bizonyítottan halványítja. :hugs: Hogy érdemes-e hámlasztás mellett, az szerintem egy nagyon egyéni kérdés. Én heti 6x hámlasztok, és minden nap használom a C-vit szérumot is, mióta megvan. A C-vitamint reggel, a hámlasztást este. De kérdés, hogy a Te bőröd ezt mennyire tolerálná. Mert egy másik topikban mi már megbeszéltük, hogy az én bőröm kb. mindent elvisel, a Tied meg a TO Nia+Zinc szérumára is nagyon rosszul reagált. Na már most, szerintem a C-Glow sokkal-sokkal erősebb, mint a TO Nia. A C-Glow még engem is csipked egy-két helyen, sőt, van egy terület az arcomon, ami kissé még irritált is lett tőle (viszkető, egészen apró kis hólyagok lettek ott. Egyáltalán nem volt drasztikus, a hólyagocskákat csak akkor láttam, ha a fény teljesen ráesett. És az egészet abból vettem észre, hogy azon a részen a bőröm viszketett és fura tapintású lett. Azóta azt a területet kihagyom a szérummal.)

Szóval most nem elijeszteni akarlak, csak próbáltam éreztetni, hogy ez egy erős cucc. Ha a C-Glow még ezt az orrszarvú páncélt is kiütötte kicsit, amit a fejemen hordok, akkor Neked szerintem nagyon óvatosan ajánlott vele próbálkozni. De persze az is könnyen meglehet, hogy csak a Nia szérum egyik összetevőjére vagy allergiás, a C-vitaminért meg rajongana a bőröd, ezt így látatlanban nem lehet megmondani. (Mondjuk többször írtad már, hogy nagyon sok minden irritál Téged. Lehet, hogy ennyire érzékeny a bőröd.)

1 Likes

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes választ!:blush::hugs:

Ezek szerint nekem is vannak pigmentfoltjaim! Kevés szokott lenni, de ha van nagyon lassan múlik el még így hámlasztás mellett is…

Külön köszönet, hogy ennyire figyelmes vagy! :blush:
Igen, nekem sajnos a TO Niacimide és Salicil sav nagyon csúnya irritációt okozott :frowning:
Szerintem neked van igazad és ha tényleg ennyire erős a C vitaminos szérum akkor szerintem inkább hanyagolom :frowning:
Biztos, hogy irritációt okozna :confused:

1 Likes

Drága vagy, igazán nincs mit! :kissing_closed_eyes: Ha patti után maradt foltjaid vannak, akkor azok elvileg maguktól is elhalványodnak egy idő után. Főleg ha hámlasztasz is, mert a savak pergetik kifelé ezeket a pigmenteket. Szóval sok-sok türelemmel ezek ki fognak maguktól is fakulni. Főleg, ha folytatod a fényvédőzést. :face_with_hand_over_mouth: Mert az UV sugárzás ilyen szempontból is rohadékoskodik, hogy a pigmentfoltokat még jobban sötétíti, és hiába használunk rájuk bármit, nem engedi őket halványulni. Ha pedig nagyon zavar, akkor vannak olyan szérumok a C-vitaminosokon kívül is, amik szintén halványítják a pigmentációt, de sokkal gyengédebbek. Például a szintén G&G márkájú aPAD, én ezt is használom. :upside_down_face:

1 Likes

Te milyen fényvédőt használsz? :slight_smile: :hugs:
Szerinted hámlasztás mellett így télen elég 15SPF? Sajnos nem volt 30SPF :frowning:

(Gyengéd hámlasztót használok egyáltalán nem okozott irritációt :slight_smile: TO 5% tejsav )

A GEEK&GORGEOUS 101 APAD már nezégettem korábban lehet, hogy kipróbálom. Az a baj nekem ritkán válik be bármi is :frowning: ezért nem igazán merek már kisérletezni.
Tavaly teljesen tönkre vágtam az arcbőröm Akneroxiddal azóta van egy kisebb ráncom amit ennek a krémnek köszönhetek, megfogadtam azóta, hogy többet nem kisérletezek :confused:

1 Likes