Mit használtál ma?

Igen, valóban jó kis paletta.
Bár én gyakrabban használom az erősebb - vagy úgy is mondhatjuk: izgalmasabb - színeket tartalmazóakat, ez valahogy olyan otthonos érzést ad. Tudod, amikor nem kell gondolkodni, hogy mit mivel párosíts, mert itt kb. minden megy egymáshoz.
Müllerben forgalmazzák, érdemes vetni egy pillantást a teszterre.

2 Likes

Hát őőő…
Péntek üdvözlő, remélem napocskát bevonzó smink készült. :smiley: Az érdekessége, hogy egyáltalán nem ilyet terveztem, sőt még palettát is másikat akartam használni, abszolút intuitív, viszont imádom. :smiley:

Certifeye Affinity
IMG_20191108_094829

Colourpop Good Sport
IMG_20191108_094918

IMG_20191108_094540

10 Likes

Már biztosan kérdeztem, de bizonyára elfelejtettem, hogy ezt a MAC pirosítót (Wrapped Candy) mivel viszed fel? Én egyszerűen nem boldogulok vele…

Gyönyörű az eredmény, - itt szakad az eső.

Köszi! Itt egy kis napsütés már dereng. :smiley::partly_sunny:

1 Likes

Sűrűbb szálú tömött ecsetet. Most pl. Jessup ferde kabukival vittem fel,(fotón a jobb szélső) mert a lazább szőrű, puha ecsetek szinte semmi színt nem vesznek fel. Nálam azok ennél a terméknél nem működnek. Ezeket szoktam alkalmazni (Jessup és Catrice)
K%C3%A9p
K%C3%A9p

2 Likes

Mai arany smink
K%C3%A9p
K%C3%A9p
K%C3%A9p

6 Likes

Köszi szépen, akkor megpróbálom majd az E.L.F. SELFIE READY POWDER BLURRING ecsetemmel, de mintha korábban már próbálkoztam volna vele… :thinking:

Tegnapi ès mai: 20191109_131928 20191109_131952 A tf szemspiràl nem egy ùj kiadàs, csak a kutymòk szàjàba vàndorolt 2 màsodpercre, utàna formàt vàltott :rofl:

10 Likes

És mi a problémád vele? Nem elég pigmentált vagy nem vesz fel színt az ecset?

1 Likes

A mai napi kreálmány Natasha Denona Gold palettával.:paintbrush:
A gyorsan összedobált képen (mert a másik felelem már egyre ritmusosabban topogott mellettem :joy:) két porpúder is látható. Nem azért mert már 1 nem is elég, hanem a teljesen újonnan kipróbált színezett By Terry porom olyat produkált, mint amit már nagyon régen egyik púdernek sem nagyon sikerült. :sleepy: A MUFE por jött gyors elsősegélyre: https://kremmania.hu/kremek/make-up-for-ever-ultra-hd-microfinishing-loose-powder

Az Hourglass Ambient Lighting Powder Luminous Light nálam az esetek nagy százalékában pirosítóként és bronzosítóként is egyaránt használatos. Mivel most volt krémes kontúr, ezért tökéletesen megfelel erre a célra.
A rúzs pedig Le Métier de Beaute Hydra- Créme Lipstick Cashmere árnyalata: http://www.theraeviewer.com/2014/02/le-metier-de-beaute-hydra-creme.html
és még picurka mennyiségű Fenty Gloss Bomb.

IMG_20191109_114807

10 Likes

Sokat gondolkodtam, hogy mit válaszoljak erre a kérésre, de mindig ugyanarra jutottam, hogy egyáltalán nem tisztem minderre válaszolni, mert a tökéletesen megfelelő ecsetek kérdése teljesen szubjektív! Nekem azért van annyi ecsetem, amennyi (szelektálások után is), mert én is sminkesek, kifejezetten profik véleményére hallgattam, de bebizonyosodott, hogy koránt sem minden esetben ez lett nálam a befutó. Nincs két teljesen egyforma szem, arcvonás és ecsethasználat sem. A genetikai adottságok (szemforma, arcforma, csontozat, vonások, bőrállapot…stb.) idő, és az alkalmazott, ill. bevált technika és persze a megszerzett tudás mélysége dönti el, hogy kinek, milyen típusú ecset lesz a legmegfelelőbb. Egy teljesen alap készlethez nem kell sok ecset, és az sem minden esetben igaz, hogy a drága ecset a jó, sőt! Már említették többször is itt a KM-en a magyar Bőszecseteket, ezek remek ecsetek, remek áron: https://ecsetmintabolt.hu/
Ahányan vagyunk itt a fórumon, annyi különböző ecsetünk is van minimum. Én is nehezen és főleg jó sokára találtam meg azokat, amik teljesen, és minden szempontból kielégítik a kívánalmaimat, mert voltak nagyon jók, de mindig volt egy de, vagy ha…
Krém termékekhez viszont rengeteg ecset szuper, pl. RT, de még a NYX-nek is van tökéletesen használható ecsete erre a célra. Én ecsetek terén sem köteleztem el magam semelyik márkánál (szerintem nem is lehet).
:kissing_heart:

3 Likes

És mit gondolsz, mennyi ecset az, amivel minden sminket el lehet készíteni, és nincs benne felesleges darab? Nekem amióta ecseteket vásárolok, mindig az az érzésem, hogy jöhet még, sosem elég. :smiley: Még nem egy nagy a gyűjtemény ugyan, de egyrészt, ahogy írtad is, teljesen más, hogy kinek mi válik be, emiatt mindenképp lesz egy kísérletezős szakasz benne, ami alatt jópár olyan ecset is összegyűlik, ami nem biztos, hogy rossz, de kevésbé lesz kihasználva, mint a bevált és szeretett darabok. 1-2 már az én ecseteim között is van, de minél újabbakat és jobbakat próbálok, annál több lesz. Ez nem baj, viszont vannak, lesznek darabok, amiktől megszabadulhatnék. Neked mennyi az az ecset mennyiség, amit használsz, szeretsz? Nem csak a kedvencek, hanem az összes, ami nem tartozik a “valamiért már nem nyúlok érte” kategóriába. Vagy sikerül túladni mindig a nem kedvelt darabokon? A kérdés minden kedves fórumtársnak is szól. :slight_smile:

2 Likes

Végignéztem az ecsetes topikot, és rábukkantam a Bőszecsetre, befutó, itt kezdek, a lila nyelű sorozat gyönyörű. :slight_smile:
Az ár is remek, megfizethető. Nagyon szép véleményeket olvastam. Örülök, hogy ráleltem és most, hogy te ajánlod, kaptam egy megerősítést is, köszönöm. :kissing_heart:

2 Likes

Tegnapi és mai. Ma csak a pirosító és a paletta más,a többi ugyanaz.
IMG_20191109_125830
CollageMaker_20191109_130840012
CollageMaker_20191110_121247691

8 Likes

A lila nyelűek közül nekem a szemre való ecset van meg, az az egyik kedvencem.:slight_smile:

1 Likes

Ha minimum készlettel számolunk, akkor arcra:
1 db alapozó ecset (ha szivacsot használ vlki nem árt +1 ecset alapozásra is szerintem)
1 db korrektor ecset (opcionális)
1 db púderecset
1 db pirosító ecset (aki szereti a krémpirosítót az vagy a szivaccsal vagy külön ecsettel)
1 db bronzosító ecset (krémnél itt is szivacs vagy külön ecset játszik, ami lehet kontúr ecset)
1 db kontúr ecset (opcionális)!!!
1 db highlighter ecset (opcionális)

Aki annyira szerencsés arcformával rendelkezik, az simán megspórolhatja a kontúr és bronzosító ecsetet is, de a pirosítót nem érdemes kihagyni, mert üdít, élénkít, és még fiatalíthat is. :slight_smile: A highlighter szintén választható, nem mindenki szereti. Vagyis aki nem bronzosít és nem is highlighter-ezik, annak elég 3-4 ecset meg egy szivacs arcra. Ha a Zoeva 110 van meg akkor az jó alapozásra, korrektorozásra, krémes kontúrhoz, bronzosításhoz, pirosításhoz és highlighterhez is, csak egy szivacsos gyorstisztítót kell hozzá venni. :stuck_out_tongue_winking_eye: Persze csak krémes termék esetén!

Szemre 8-9 db erősen opcionálisan!!):
1 db szemhéjfesték ecset (shader) krémhez opcionálisan +1
1-(2) db satírozó ecset (szemformától függően 2 különböző méretben)
1 db Crease Brush (opcionális, mélyen ülő szemhez szerintem kötelező)
2 db ceruzaecset, két különböző méretben (alsó szempillatőben van, aki más formát szeret pl. olyat mint a MAC 231: https://kremmania.hu/kremek/mac-231-small-shader-brush)

1 db Szemceruza ecset, vagy tus ecset, azaz Eyeliner szintén opcionális, ebből rengeteg féle fajta van, kinek, mi jön be.
1 db szemöldök ecset, szintén opcionális
1 db Szemöldök- és szempilla fésű ecset (opcionális, már sok termékkel együtt kapható).

Ami pedig a lehető legmegosztóbb ecset,és soha senki nem sorolja az alap felszerelésbe, az a rúzsecset, így persze, hogy opcionális! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Aki egyetlen 1 színt tesz a mozgó szemhéjára, az megússza 1 db ecsettel, és szemöldökhöz is fésűs cerkát használ + filces tust használ! (Van ilyen!):wink::heart:

Voltak ecseteim, amiket odaadtam olyasvalakinek, aki hasznát tudta venni nekik, aztán persze olyanok is, amik a kukában végezték (ez nem volt sok). Eladni használt ecsetet nem igazán szoktam, csak olyat, amit csak pár alkalommal használtam, azaz újszerű állapotban van. Külön szelektálva tartom őket (nem csak fajta szerint), és az ecseteim jelentős százalékát forgóban használom, vagyis nem csak azokat használom, amikkel teljesen meg vagyok elégedve. Kicsit ebben az is benne van, hogy féltem őket, ezért nem mosom őket sűrűn, és persze van olyan sminkkreációm is, aminél jelentős mennyiségű szemre való ecsetet képes vagyok elhasználni. Szeretem, ha van kéznél tiszta ecset, de van amikor meg csak azért is az az egy kell, amit már 3 napja használok, és gyorsan megtisztítok. (Ha világos szín, és porfesték van az ecseten, akkor csak egy tiszta papírzsepiszerűségben satírozom le a színt). Nem tudom számszerűen megmondani, hogy hány olyan ecsetem van, amihez 1 évben csak pár alkalommal nyúlok, de ilyen nem olyan sok van, talán a százezer féle tus ecsetek ilyenek, meg a szemöldök ecsetek (mert ebből is több van, de minek???):relaxed:.

2 Likes

Szerintem is jó választás! :smile::heart:

1 Likes

Azért van a kelleténél több tus-és szemöldökecseted, mert minden készletbe beleraknak egy-egy darabot ezekből. Legalábbis nekem ezért van több a kelleténél.:slight_smile:

2 Likes

Igen, tényleg minden szemre való szettben van belőlük, néha akár több is.

1 Likes