Mit használtál ma?

Parfüm nekem is kellene, kifogyóban van a mintakészletem. Teljes üveget vagy mintát szeretnél?

Ha van Real Techniques ecsetetek, próbáljátok ki azzal a Subculture-t. Nekem egyedül azokkal szokott szépre sikerülni, ha ezt a palettát használom.
Viszont érdekes, a Soft Glammel egyáltalán nincs ilyen probléma, sőt semmilyen probléma, megkockáztatom, hogy az a legjobb minőségű palettám, pedig azért vannak ugye Nablák, Urban Decay és Huda is…

2 Likes

Köszi, majd kipróbálom. Egy nagyobb fejűvel sikerült katasztrofális eredményt produkálni. Ezen kívül egy sima feltapogató van és kis smudge-ok. Neked melyik van meg?
Nekem a kis fejű Zoevákkal sikerül szépen satírozni.
Mindig csábít a Soft Glam, de mindig lebeszélem magam. Amúgy a Modern Renaissance és a Subculture majdnem egyformán porol, nem értem, miért szidják annyira az utóbbit.

Ha megvan a Modern Renessaince, akkor tényleg felesleges a Soft Glam, állítólag három szín ugyanaz benne.

Nekem egy szemre való készletem van az RT-től, meg a Powderblau B04, amit minden sminkemnél használok, mert azzal szeretem felvinni a csontszínt a primerre.
De mondjuk én majdnem minden RT ecsetemet Londonban vettem, mert egyrészt olcsóbb, mint itthon a Pink panda, másrészt a Superdrugban szokott lenni 3for2 akció, úgy jóval kedvezőbb az ár.
Egyébként van egy ebayes hamisítvány készletem is, meglepően jók. Nyilván az eredeti még jobb. Először az ebayesek voltak, és azok annyira bejöttek, hogy amikor Londonban jártunk, gondoltam kipróbálom akkor már az eredetit is. De még most is rendszeresen használom az ebayeseket is, pedig az eredeti tényleg jobb. :blush:

De egyébként nem biztos, hogy megéri emiatt a paletta miatt beruházni, mert azért azt el kell mondanom, hogy én már szinte csak a Kell a púder ecseteimet használom, meg néhány Sigmát rendszeresen. Az RT ecsetek a porolósabb palettáknál váltak be nekem.

Igen, tudom, csak néha rám tört, hogy kellene, merthátolyanszép.:slight_smile: De mindig felháborít, hogy három (vagy négy) szín egyforma benne.
Én rendelni szoktam, talán Feelunique-n van RT.

1 Likes

Csak kíváncsiságból kérdeztem, melyik RT vált be neked a Soft Glamhez, egyébként van jó pár, nagyon megszerettem őket (először nem értettem, mi ez a nagy hype, most már értem). Szépen felveszik a festékeket, jól néznek ki, lehet őket nyúzni és kedvező az áruk, más nem is kell.:rose:

1 Likes

Hát szerintem én nem a rendeltetésük szerint használom őket, mert úgy szoktam, hogy vannak azok a kis rövid, tömött fejű (talán smudge? - most nincsenek előttem) ecset, azt finoman belemártom a színbe (előbb a sötétet viszem fel, aztán másik ecsettel a világos színt), feltapogatom vele a szemhéjamra, aztán szintén az RT satírozó ecsettel elsatírozom.
Hozzá kell tennem, hogy mivel szinte csak a munkahelyemre járok, ezért még különösebben intenzív színeket nem akartam elérni, hanem inkább csak nappalra valót. Ahhoz bevált nekem ez a módszer.

1 Likes

Aha, értem. Szerintem ez a smudge ecset lesz, azzal a pillatőben szeretek maszatolni. Ált. csak a mélyítővonalba meg a külső v-be viszek fel sötét színt, ritkán az egész szemhéjra és utána elsatírozni, pedig valószínűleg ez gyorsabb.:slight_smile:
Amúgy én is szinte csak a munkahelynek meg a busznak sminkelek, ha a párommal megyünk valahova, nincs időm pingálni, mert ő 2 perc alatt kész van.

1 Likes

Amúgy én is szemezek a Modern Renaissance-al, nekem pont a bordós színek tetszenek benne. Igazából sokáig nem tudtam eldönteni, hogy az legyen, vagy a Soft Glam, de aztán ez utóbbit megnyertem a Krémmánia szülinapi játékán, úgyhogy az lett, és egyébként valószínűleg az a tökéletes paletta a számomra, mert ha azzal sminkelek, akkor a férjem már nem egyszer megjegyezte, hogy most milyen szép a szemem, és én is látom, hogy annak a színei tényleg nagyon passzolnak. :blush:

1 Likes

Ha meg már ennyit írtam, akkor lássuk a mai napot. :slight_smile:

Reggeli a szokásos.

Smink:
Magister BB krém
RCMA porpúder
Rimmel szemhéjalap
Morphe Jaclyn Hill palettából használtam matt barnás színeket, és egy fényes világosabb barnát a belső szemzugba.
The Balm Mad Lash szempillaspirál
Avon 3 színű bronzer palettából két szín keverve, pirosítónak
Catrice Caviar Gauche highlighter
Catrice rúzs - Blessing Browns trendkiadás - C01 Café au lait

Mint látható, ma a primert, korrektort kihagytam, egyszerűen azért, mert nem akartam annyit vacakolni. Egyrészt nem volt kedvem sminkelni, másrészt viszont úgy voltam vele, hogy a vacak idő ellenére valami szín csak legyen rajtam. :smiley:

Parfüm: Lacoste - Pour femme (az utolsó cseppek kipréselése a flakonból)

1 Likes

Naugye, téged meg a másik csábít.:smiley:
Tök jó, hogy megnyerted, biztos kiugrottam volna a bőrömből, de eddig sajnos nem nyertem.

Arra gondoltam, hogy rendelek több 5 ml-s kiszerelést néhány illatból, aztán pár használat után el tudom majd dönteni, hogy melyikre ruházzak be nagyobb kiszerelésre.
Ezeken gondolkodom, nem ismerem az összeset, legtöbbet még nem szagoltam, azért is szeretném kipróbálni
https://kremmania.hu/kremek/givenchy-hot-coture-edp
https://kremmania.hu/kremek/chopard-wish
https://kremmania.hu/kremek/carolina-herrera-good-girl-edp őt már megillatoltam magamon és nagyon tetszik
https://kremmania.hu/kremek/guerlain-shalimar-edp
https://kremmania.hu/kremek/victoria-s-secret-bombshell-edp
https://kremmania.hu/kremek/giorgio-armani-si-edp

Milyen parfüm mintákat használtál? Van kedvenced?
A Tarte-ra visszatérve: én is kis kiszerelésű pirosítót használok, itt cseréltem KM zsibin. A mini változat is sokáig elég lesz.

Mai smink:
Maybelline Fit me alapozó
UD Beached Bronzer
H&M pirosító Sunsrise pink szín
Mac Hyper real glow highlighter paletta legsötétebb színe
Rimmel szemhéjalap
ABH Subculture paletta (Dawn, Roxy, All Star, New Wave, Cube)
Szemöldököt a paletta Mercury színével készítettem el
Rimmel Scandaleyes fekete szemceruza
L’oreal paradise extatic szempillaspirál
rúzst nem használtam, mert mint utólag kiderült, csak magamnak és a kisfiamnak sminkeltem ki magam itthonra :smiley: Olyan rossz az idő, hogy ki sem mozdulunk a lakásból.

Parfüm: https://kremmania.hu/kremek/chloe-love-story-edp

1 Likes

Hát, bevallom nőiesen, még a könnyem is kicsordult örömömben. :slight_smile:
Ráadásul, amikor az e-mailt olvastam, hogy megnyertem, éppen nyaralni voltunk, és egy kis caorlei kávézóban ültünk éppen, ezért ahányszor arra a palettára nézek, szinte érzem a tenger illatát az orromban, és a kis színes házakat látom magam előtt.

1 Likes

De jó! Én még soha nem nyertem semmit. Biztosan sikoltoztam volna örömömben :joy:

Én is igencsak visítottam volna.:slight_smile:

Amiből szeretnék 10 ml-t, az a Montale Red Aoud és a Deep Purple, szeretem ezeket a sötét, mély illatokat. Valami fűszeres-vaníliás erőművet is szeretnék, csak valami mindig elvonja az anyagi lehetőséget a parfümök elől.
Te honnan szoktál rendelni?

A rutin a szokásos.
Nyx Shine Killer primer
Colourpop No Filter Stix alapozó
Hourglass púder
Cosrx és TIUP korrektorok
Lovely Vampire Lashes
Maybelline Brow Precise Deep Brown
UD Primer Potion
Essence Long Lasting szemceruza Berry Fantastic
Yves Rocher bronzos jumbo ceruza
The Balm Cindy Lou Manizer
Physicians Formula Butter Bronzer
Catrice Kaviar Gauche highlighter
UD Naked Heat: Chaser, He Devil, Ashes és Schorched
Shiseido Rouge Rouge Poppy
Montale Dark Aoud
Mac Fix+