Mit használtál ma?

Ma:
Rutin a szokásos.
Nyx Shine Killer primer
Lioele CC krém
Cosrx és TIUP korrektor
Innisfree No Sebum Blur Powder
Nabla Nectarine pirosító
ABH Sugar Glow Kit Butterscotch
Physicians Formula Butter Bronzer Light
Maybelline Brow Precise Deep Brown
UD Primer Potion
UD Naked Heat: Chaser, En Fuego, Ashes, Cayenne, Dirty Talk, Scorched árnyalatok
Pupa Vamp! Extreme 014 a mozgó részre ütögetve egy kicsit és a belső szemzugba
Yves Rocher jumbo sápadt bronz szemceruza
Pupa I’m 400 rúzs
Montale Dark Aoud

1 Likes

Tegnap, ami eltért a maitól:
Primer: Cover Fx Blurring Primer (minta)
Too Faced Peach Perfect és Hourglass Ambient… Mood Light púder
Hourglass Iridescent Flash pirosító
L’Oreal True Match Highlight Icy Glow
Essence Long Lasting Eye Pencil Berry Fantastic
Zoeva Soft Kohl Karnat
The Balm Meet Matt(e) Trimony matt csontszín
ABH Modern Renaissance: Buon Fresco, Realgar, Love Letter árnyalatok
Colourpop Prowlin’ mono
Linda Hallberg Ametrine rúzs

1 Likes

Minden a szokásos volt, kivéve sminkben volt 1-2 apró változás.

Anheszenamon (köszi!) hatására ma elővettem a Carli Bybel palettámat, ebből készült a szemfestés, és akkor már alá a Milani szemhéjalapot használtam, hátha ez a párosítás nálam is működik. :slight_smile: Egyelőre 4 órával később még tökéletes, és megint rácsodálkoztam, milyen szép kis paletta ez. :slight_smile:
Ajakra ma a Nabla Velvetline Rosy magnolia ceruza, és a Nabla Cult Classic Magnolia rúzs került.

De jó, örülök! Én nagyon szeretem azt a palettát. Szerintem meglepően jó minőség.

1 Likes

Reggeli rutin nem változott.
Smink
https://kremmania.hu/kremek/l-occitane-pivoine-sublime-cc-cream-spf20
https://kremmania.hu/kremek/bourjois-healthy-mix-anti-fatigue-korrektor-vitaminokkal
UD Beached Bronzer
Rimmel Maxi Blush pirosító 003-mas szín
MAC Soft&Gentle highligter
Maybelline Affinitone púder
Milani szemhéjalap
Catrice szemöldökceruza
Revolution Iconic Pro 2 paletta (matt bőrszín, matt szürke, fényes zöld, fényes ezüstös szín a szemzugba)
Rimmel Scandaleyes fekete szemceruza
L’oreal Miss Baby Roll spirál
Trend it up Ultra matte lipstick 420-as szín

Parfüm: https://kremmania.hu/kremek/avon-perceive-edp
Nosztalgiázás miatt rendeltem meg kis kiszerelésben :slight_smile:

1 Likes

Reggeli rutin nem változott (csak a fényvédőket szoktam cserélgetni időjárástól függően)
Smink:
Catrice Tinted Blur Mousse
UD Beached Bronzer
Tarte pirosító
TheBalm Mary Lou Highlighter
ABH Dipbrow Pomade
Milani szemhéjalap
Revolution Conceal&Define korrektor
MAC szemhéjpúder Patina árnyalat az egész mozgó szemhéjra
Urban Decay Naked2 Basics palettából Cover a külső v-be és Stark elsatírozni a széleket, szemzugba Skimp
Miss Sporty barna szemceruza a felső pillasorba (ezer éves db most találtam meg a fürdőszobában, elég kicsi, szeretném elhasználni)
Lovely Vampire Lashes szempillaspirál
rúzs: Trend it up Ultra matte lipstick 400-as szín

parfüm: https://kremmania.hu/kremek/egyeb-suddenly-madame-glamour
Erről a parfümről el kell mesélnem egy rövid történetet. Anyukám a minap mesélte, hogy egyik ismerősünknek isteni illata volt és ő rákérdezett, hogy milyen parfümöt használ. Mondta, hogy egy 1000 ft-os olcsóságot a Lidlből. Erre kb 2 napra rá szembejön velem ez a parfüm egy youtube videóban is, hogy a Chanel Coco Mademoiselle szinte tökéletes hasonmása. Na, ez felkeltette az érdeklődésemet, rákerestem az interneten. Egy angol cikkben is méltatták, így gondoltam egy próbát megér, 50 ml és 1100 Ft. Nem bukom rajta nagyot, ha mégsem jó. Teszter nem volt kitéve, így próba nélkül hoztam haza tegnap és jelentem: ELKÉPESZTŐ. Rajtam tényleg olyan illata van mint a Coco Mademoiselle-nek (csak kis mintám volt az eredetiből) Tegnap dél körül fújtam a könyökhajlatomba egy fújásnyit és este 6-kor még illatozott rajtam. Gondoltam megosztom veletek az infót, hátha valakit érdekel :thinking::wink:

2 Likes

Ugyan leírtam már a napi rutinsminkemet, és nem is változott lényegében, de itt van, hogy mit is használtam, viselek ma:
Nivea feketeteás micellás víz
Pupa Moisturizing Tonic
Neutrogena Hydro Boost Water Gel
Balea SPF 15ös hidratálókrém (cserén gondolkodom, nem annyira tetszik a krém maga)
Catrice HD Liquid Coverage alapozó (010)
Revlon Colorstay alapozó száraz bőrre (110 Ivory - túl világos lett a színe, ezért szem alatti karikákra használom, és arra eléggé bevált)
Rimmel Stay Matte púder (csak a szem alá és a szemjégbázisra)
Maybelline Brow Satin szemöldökceruza és por (Medium Brown színben a külső részre, Dark Blonde színben a belsőre)
NYX HD szemhéjalap (hatalmas kedvenc lett, eddig semmi sem tartotta fenn egész nap a jobb szememen a színeket, hamar csíkozódtak, de ez, ez egy csoda)
Kylie Cosmetics Burgundy paletta (Penny a crease-be és az alsó szempillatövekhez, Beach a mozgó szemhéjra, Naked a belső szemzugba, és egy kis LA a szemhéj közepére - nekem a napfelkelte jut eszembe így róla :))
Catrice 18h szemceruza (fekete - a felső szempillatövekre épphogy egy pici)
Essence Lash Princess szempillaspirál (a narancssárga mintás csomagolású)
Physicians Formula Murumuru Butter Bronzer
183 days by trend it up highlighter (Moon palettából a bal oldali szín)
NYX matt fixáló spray
Carmex az ajkaimra

Nagyon durva leírni, h mennyi mindent kenek fel minden reggel, de nagyon szeretek sminkelni, főleg a szemfestéssel eljátszani. Így, hogy tudom, hogy ezzel a szemhéjalappal fennmarad, bátrabban nyúlok a színekhez, nem kell a bőrszínnél megmaradnom :slight_smile:

1 Likes

Ezt a szemhéjbázist megnézem magamnak, mert nekem is a jobb szememen lesz csíkos a szemfesték a nap végére.
Leírva én is megdöbbenek, mennyi mindent kenek fel magamra, menet közben viszont nem érzem soknak.

1 Likes

Csak ajánlani tudom! Én úgy használom, hogy egy kicsit ujjal felviszek a szemhéjra, aztán egyből lepúderezem.

1 Likes

A NYX szemhéjalap tényleg jól tart, csak nekem a satírozás nehézkesebben megy rajta, hiába teszek rá csontszín alapot.

Reggeli rutin változatlan.
Smink:
EL Double Wear alapozó
Benefit Hoola Bronzosító
H&M pirosító Sunrise pink szín
The Balm Mary Lou highlighter
Maybelline Brow Precise Micro Pencil szemöldökceruza
Rimmel szemhéjalap
Revolution Velvet Rose szemhéjpúder paletta (matt csontszín, matt barna, világos fényes arany, fényes sötétbarnás-bronz)
L’oreal Paradise Extatic szempillaspirál
MAC Fix+
rúzs: Trend it up Ultra matte lipstick 400-as szín

Parfüm: https://kremmania.hu/kremek/lolita-lempicka-l-eau-en-blanc

1 Likes

Kellemes hétvégét mindenkinek:

5 Likes

Reggel semmi nem változott.
Smink
L’Occitane CC krém
Bourjois Healthy Mix korrektor
Maybelline Affinitone púder
Tarte pirosító
UD Beached Bronzer
Makeup Revolution Baked highlighter Peach lights színben
Rimmel szemhéjalap
https://kremmania.hu/kremek/makeup-revolution-fortune-favours-the-brave-paletta (Buffer, Hope Cashmere, Soft, New World)
https://kremmania.hu/kremek/trend-it-up-lidschatten-n-1-eye-shadow 062-es szín
(nagyon gyenge minőség, a panban látszólag fényes, szürkés taupe, felkenve inkább ezüst. Alig pigmentált)
Lovely Vampire Lashes szempillaspirál
https://kremmania.hu/kremek/lovely-brows-creator-pencil
rúzs helyett Lovely K-Lipshez tartozó szájceruzát használtam Lovely árnyalatban

Parfüm: Estée Lauder Modern Muse Chic

1 Likes

Reggel ugyanaz.
Smink:
Catrice HD Liquid alapozó
Bourjois Healthy Mix korrektor
Maybelline Affinitone púder
Catrice szemöldökceruza
Essence Make me brow spirál
Tarte pirosító Pop színben
Benefit Hoola bronzosító
TheBalm Mary Lou highlighter
Rimmel szemhéjalap
Makeup Revolutin Fortune favours the brave palettából egy fényes sötétzöld, matt csontszín, világos matt barna
ABH Subculture paletta (Axis, Mercury, Electric, Dawn)
Rimmel Scandaleyes fekete szemceruza
Lovely Vampire Lashes szempillaspirál
rúzs: KAP Pink Truffle

Parfüm: Madame Glamour

1 Likes

A héten beteg voltam (vagyok), ezért nem írtam néhány napja a topikba, de csinos kupacokba rendeztem a használt kozmetikumokat és megpróbálom legalább az egyik napot rekonstruálni.
Péntek:
Nyx Shine Killer primer
Lioele CC krém
Nars és TIUP korrektorok
Hourglass és Too Faced púder
Catrice Prime and Fine kontúr
Catrice 3D Glow highlighter Icy Glaze
Lovely Vampire Lashes szps
Maybelline Brow Precise szemöldökceruza Deep Brown - egész héten ezt használtam, mert szeretném, ha ez a pici vége elfogyna
ABH Subculture: Dawn, New Wave, Roxy és All Star árnyalat
Nabla Poison Garden: Subliminal
Zoeva Graphic Eyes Rock ‘n’ Roll Bride
Linda Hallberg Fantastick Lipstick Ametrine - elég halvány a színe, ezért aláceruzáztam a Lovely Holo Lips Unicorn Paradise-zal
Hopp, a pirosító: Pupa Material Luxury Marbled Blush

1 Likes

Csütörtök:
CoverFX Blurring Primer
ColourPop No Filter Stix Fair 27 N
Korrektorok ugyanazok
Hourglass púder
Physicians Formula Butter Bronzer
The Balm Balm Beach pirosító
ABH Sugar Glow Kit Marshmallow highlighter
Maybelline Lash Sensational Ultra Black
Zoeva Graphic Eyes Opulence
Zoeva Graphic Eyes Mr. Marvelous
Maybelline Brow Precise Deep Brown
TIUP Lipliner 457 - tök jók ezek a ceruzák, csak alá kell hidratálnom Carmexszel
Nabla Coconut Milk mono
Pupa Vamp! Mono 517 (bordó)
Colourpop She paletta
Montale Pure Gold parfüm (2 ml-s minta)

Szereted a Tarte pirosítót? És a Subculture-t?
Pénteken gondoltam arra, hogy elmegyek a KAP-ba, de úgy kirúgtam a hámból és olyan fáradt voltam, hogy letettem róla, pedig a rúzsoj csábítottak.

A Tarte pirosítót végül is szeretem, de semmi extra. Szép, hideg rózsaszínű az árnyalat, nem annyira pigmentált, hogy bohócarcot kanyarintok vele egy ecsetsuhintással, eléggé bele kell mártani az ecsetet akár többször is, hogy a kellő hatást elérjem. Nem vettem észre, hogy tartósabb lenne mint más pirosítók, de rajtam sajnos semmi nem igazán tartós.
A Subculture palettát szeretem, de még meg kell tanulnom bánni vele. Ma zöld sminket szerettem volna, de az elsőt amit kreáltam le kellett mosnom, mert az egyik sötétzöld színt egyszerűen nem tudtam eldolgozni, foltos maradt. De ezt betudom a Rimmel szemhéjalapnak is, mert nagyon ragacsos. Le kellett volna fixálnom egy púderrel vagy csontszínű szemhéjpúderrel és akkor nem lett volna ilyen gond. De tetszik, hogy alig érintem hozzá az ecsetet és az bőven elég színt vesz fel. Megvolt a Modern Renaissance is, de eladtam mikor megvettem ezt, mert ezek a színek jobban illenek hozzám.

1 Likes

Egyébként a KAP oldalról én is szívesen rendeltem volna több dolgot is (szájceruza, pirosító ecset, primer) de most nem költekezhetek. Meg ha belegondolok, most nincs is szükségem semmire. Próbálom használni és elhasználni ami van itthon, aztán ha visszatérek dolgozni, úgyis újra vásárolgatni fogok.
Én most valami jó parfümre szeretnék beruházni, ami igazán tartós és téli időszakra alkalmas illat.

Hm, köszi. Mindig csábítanak a kis kiszerelésű Tarte-ok, amikor valaki feltesz egyet eladásra.
Ha ez vigasztal, a Subculture nekem is szokott gondot okozni. Ha kisebb fejű, lazább szálú ecsettel veszem fel a festéket, ütögetek róla, a kézfejemen paskolgatom, esetleg fújkàlom és óvatosan érintgetve viszem fel, akkor még menthető a helyzet.:smiley: Úgy, hogy mindig végigmegyek először a szemhéjamon egy bőrszínű szemhéjpúderrel.