Mit használtál ma?

Hű mennyi ismerős termék. A Catrice alapozó és korrektor nekem is nagy kedvenc meg a highlightere is. Carmexet éjszakára szoktam felkenni, nagyon bevált de azt olvastam Tindigónál hogy a kámfor tartalma miatt egyáltalán nem ajánlott. Bőrirritáló és allergizáló. Ami nekem még bevált ajakáboló az a tégelyes Nuxe Réve de Miel Lip Balm. Nagyon szeretem.

Próbáltam már annyi ajakápolót, de eddig csak a carmex az, ami tényleg használ is. :slight_smile: De lehet kipróbálom ezt a Nuxe terméket, köszi!

1 Likes

Szereted a Milani szemhéjbázisát? Azt szánom következőnek, ha jelenlegi elfogy.
TO Natural Moisturizing Factors+HA, jajj, annyira szeretem, szó szerint életem hidratáló krémje.:slight_smile:

Ajaj, én hófehérke vagyok… köszi, majd észben tartom, hogy csapjak mellé egy világosító cseppet is (mekkora találmány már - mármint nekünk, nőknek.:)))

Szerintem ez egy kompakt kis sminkrutin. Leírva nekem is többnek tűnik, mit gondolhat egy kívülálló, mennyi mindent pakolok magamra.:slight_smile:

A Nyx spray tényleg fixál?

Nálam eddig egyedül a Carmex vált be. Amióta éjszakánként bekenem vele a számat, nincs herpeszem, pedig hajlamos vagyok rá (akár kettő-három is kitör egyszerre). Ha bucira dagadok tőle, majd leváltom.:slight_smile:
A Burt’s Beestől az obligát Labellón át az Eucerinig mindent kipróbáltam, de mindegyiktől száradt és cserepesedett a szám. Egyedül a Phi ajakápolója kísért, lehet, hogy neki adok majd egy esélyt.

Szóval a mai rajzolt fejem:
Bioderma rózsaszín kupakos micivíz
Phi jázminos zöld teás arctonik
Missha fényvédő
NIOD Hydratation Vaccine (mint primer)
Beauty People cushion alapozó
Cosrx korrektor
Hourglass púder (Mood Light)
Maybelline szemöldökceruza (Deep Brown)
Öööö The Balm Instain pirosító Houndstooth árnyalatban
Physicians Formula Murumuru butter bronzer (light)
(A highlight kimaradt, mert még nem száradt meg az ecsetem)
UD Primer Potion szemhéjalapozó
UD Naked Heat
Lancome Hypnose szps
Essence Long Lasting szemceruza 29 Berry Fantastic árnyalatban
Pupa rúzs 400-as árnyalat (enyhén pinkbe hajló piros)

Lemosó procedúra (amint ráveszem magam)
The faceshop olaj
Bioderma micivíz
mosdókenőcs

Egyébként nekem is nagy kedvenc a Carmex bármennyire is nem szépek az összetevők. De csak a sima stiftes originált szeretem. A tubusos cseresznyés számomra nem jött be.

1 Likes

Igen, én nagyon szeretem és annyira kevés kell belőle, hogy időtlen időkig elég. Hamarosan elfogy, akkor a Maybelline krémszínű Color Tattooját akarom elhasználni ilyen célra mert be fog száradni. De vettem egy applikátoros Rimmel szemhéjbázist, egy használat után az is jónak tűnik. De ha legközelebb rendelek a Milani webshopból akkor újra be fogom szerezni a primert mert eddig ez a kedvencem.

1 Likes

Nagyon hasonlít a tegnapira a mai, meg most csak a sminket írom le, ami előtte van az majdnem mindig ugyanaz amúgy.
Primer: L’oreal Infallible Mattifying Primer (alig várom, hogy elfogyjon ès vègre kipróbálhassam az Alverde primert is - “a tökèletes primer nyomában” project)
Korrektor: Sensai 3 touch
Alapozó: Physicians Formula Nude Wear
Púder: Sensai 3 touch
Szemek: essence Metal Shock (stars&stories), Catrice Glam&Doll spirál
Pirosító: L.O.V. Healthy Glow (010 Charming rose)
Highlighter: The Balm Mary Lou
Ajak: L’oreal Colour Riche Flamingo Elegance
Catrice Prime and Fine sminkfixáló spray

A lemosáshoz a L’oreal extraordinarie sminklemosó tejèt (vagy micsodáját) használtam.

1 Likes

Szerintem tartósítja is a sminket, de amit én a legjobban szeretek benne, hogy szépen egységesíti az arcon lévő dolgokat. Mintha természetesebb lenne utána az alapozóm, és eldolgozott az egész minden :slight_smile:

1 Likes

Ja és teljesen hülye vagyok, ma kivételesen nem is a catrice alapozót használtam, hanem a Pupa Active Lightsot . Néha ehhez van kedvem, a kis száraz bőrömnek is kell néha a fényesség :slight_smile:

Ez jó hír! Amit most használok, az UD Primer Potion, nem egy világbajnok, főleg az árához képest.:confused:

Én még csak a stifteset próbáltam, a cseresznyésről többektől hallottam, hogy nem jó. A tégelyes ajakápolóktól meg ódzkodom, főleg ha hosszúak a körmeim.
A Carmex azért is tudhat valamit, mert a páromat is meghódította (azaz diszkréten kérte, hogy vegyek neki olyat. Korábban mezei Labellót használt.)

Köszi, majd lehet, hogy G-napokon beruházok rá, bár amikor végzek a sminkkel, már nagyon kell sietnem és az ilyen luxy dolgok, mint a sminkfixálás-egybemosás, rendre elmaradnak.:smiley:

Mai smink:
Reggel Nivea micellás víz (fekete flakonos)
Skin Aqua Gel fényvédő
Rimmel Match Perfection alapozó Catrice alapozó világosítóval keverve
Korrektor: Revolution Conceal&Define C3 árnyalatban
Púder: Avon Mark Magix
Szemöldök: Tarte Tartelette palettából egy hideg barna szemhéjpor felhasználásával
Szemhéjprimer: Maybelline Color Tattoo Créme de Nude szín
Szemhéjfesték: Tarte Tartelette palettából matt csontszín, matt sötétbarna, Mac Naked Lunch és Mac Wedge
Szempillaspirál: Mac Upward Lash
Bronzosító: UD Beached Bronzer, Bronzed színben
Pirosító: Kylie Cosmetics X Rated színű pirosító
Highlighter: Mac Soft&Gentle (imádom)

Este a szokásos hármassal szedem le: Clinique Take The Day Off balzsam, Nivea micellás és LRP Toleriane krémes lemosó
Ma retinol lesz soron, Cosrx csigás esszencia, La Roche Posay Toleriane Ultra Fluid hidratáló

1 Likes

Ja, a rúzs kimaradt, Mac Brave
Nagyon szeretem. A Mac Faux színe helyett vettem, mert azt teljesen elhasználtam és szerettem volna valami mást, de mégis hasonló színt, mert hatalmas kedvencem ez az árnyalat a mindennapokra.

1 Likes

Sisley Eye and Lip Make-up Remover with Botanical Extracts (nem, nem volt rajtam smink az éjjel, mégis jó áttörölni vele reggel a szememet:)
Sisley Purifying Re-Balancing Lotion
EL Advanced Night Repair Eye Serum
Clinique repairwear uplifting SPF 15
MAC lightful C+ Coral Grass tinted cream spf 30
Dior Forever Undercover 24h full coverage
Max Factor Eye Luminizer Brightener Fair
Guerlain Eye-Stay Primer
Chanel Les Ombres 254 Tissé d’Automne négyes szemfesték (minden szín belőle)
Chanel Stylo vízálló szemceruza 918 Ardent és 919 Érable színekben
EL Little Black Primer
MAC Upward Lush
L’Oreal Brow Artist Plumper
MAC Rossy de Palma Prep+Prime Finishing Powder
Guerlain Terracotta Light
Chanel Jardin de Chanel Blush Camélia Rosé
MAC Golden Bronze Loose Powder
MAC Prep+Prime Fix+ Pinklite
EL Double Wear szájceruza 01Pink
Pupa Miss Pupa Gloss 208

Guerlain LPRN edt

2 Likes

Mai:

  • eos epres ajakbalzsam
  • Rimmel Stay Matte folyékony rúzs (Fatal Kiss): nem annyira szeretem a folyékony rúzsokat, de ez a szín annyira megtetszett… A formulája pedig kellemes csalódást okozott; nem akarom hamar elkiabálni, de azt hiszem, ez az eddigi legkényelmesebb folyékony rúzs, amivel találkoztam.
  • essence hello autum szemöldökszett: egy újra felfedezett régi kedvenc :slight_smile:
  • Lovely Curling Pump Up szempillaspirál
  • MAC Prep+Prime Natural Radiance (Radiant Yellow): mintám van belőle, hónapok óta halogatom a kipróbálását, most végre felavattam :slight_smile: A KM vélemények nem annyira jók róla, majd meglátjuk, mennyire jön be.
  • NYX Total Control Drop alapozó (Vanilla és Buff keverve)
  • The Body Shop All-In-One púderalapozó (02)
  • essence wanted: sunset dreamers pirosító (rise into sunset): KM-en jóváhagyásra vár. Idei limitált kiadás, lila-pink színátmenetes, nagyon vagány darab, de óvatos felvitellel abszolút hordható :slight_smile:
  • Urban Decay All Nighter fixáló
1 Likes

Csak a smink:
Sensai 3 touch primer, korrektor ès púder
Physicians Formula Nude Wear alapozó
Catrice Instant Glam szemhèjpúder
Catrice Glam&Doll spirál
Physicians Formula Nude Wear pirosító
Nyx Illumibator hifhlighter (Enigmatic)
Catrice Tinted lip glow balm
Catrice Prime and fine fixáló

Lemosáshoz: Garnier mici víz

1 Likes