Mi sem 50+-osan születtünk

Szerintem ha mindenki kívülről látná magát, elcsodálkozna azon milyen szép. :). Sok minden befolyásolja hogy milyennek látjuk magunkat. Divat, média, környezetünk, énképünk, hangulatunk. Néha rossz passzban vagyok és elégedetlen vagyok a külsőmmel, néha mikor meg boldog vagyok szebbnek látom magam, szerintem az a különbség hogy általában mikor nem látom magam szépnek, akkor valami gondok gyötörnek vagy eleve kicsit szomorúbb vagyok és ez meglátszik az arcomon. Egyébként nagyon szeretem Szabó Péter motivációs videóit. :). Egyébként pozitív embernek tartom magamat, párom szerint kis dolgoknak is tudok örülni. :). De egyébként szeretek mindent pozitívan nézni :). De néha viszont tényleg nagyon elégedetlen vagyok a külsőmmel :sweat_smile:.

3 Likes

Igen, persze, csak ez az életkor dolog is olyan furcsa.
Vannak régi osztálytársaim, akiknek már unokájuk van. Sőt, nem egynek már 4-5 éves az unokája. Volt pár éve általános iskolás osztálytalálkozóm, és döbbenetes volt.
Nem az, hogy voltak-e ráncaik, vagy hogy mekkora a gyerekük, hanem hogy nemcsak nagymamák voltak, de úgy is viselkedtek, annak is érezték magukat.
Nekem mondogatták, hogy nem változtam semmit (pedig akkor még olyan messzire voltam a mostani arcápolásomtól, mint Makó Jeruzsálemtől), de szerintem meg inkább ők változtak túl sokat.
Negyven évesek voltunk akkor, basszus, nem kéne már akkor elásni magunkat, hát előttünk volt a fél életünk (persze már nem a jobbik fél, de akkor is…).

3 Likes

Egyébként, szerintetek jó ötlet a botox?
Én annyira félek a ráncoktól, ne ertsen felre senki, idosebb korban is lehet valaki nagyon szép és csinos, de félek, hogy én nem lennék olyan :sleepy:

1 Likes

Ezzel szerintem mindnyájan így vagyunk. De ha mindig mindennel elégedettek lennénk, mi hajtaná előbbre a világot???
Egyébként pedig ott a pont! :+1:

1 Likes

Mamám még mindig nagyon fiatalos és jól nez ki a ráncaival is :). Most mondanám, hogy ez genetika, de nem tudom ő ilyen fiatalos nagyi. Sminkel, csinosan öltözködik, megcsinálja a haját. Szerintem a botox nem a legjobb ötlet. Az biztos, hogy nem szabad túlzásba vinni. Nagyon sok színésznő van akik ijesztően néznek ki, meg már alig tudnak mosolyogni. Ja egyébként 68 éves a “nagyim”. Én személy szerint elfogom fogadni a ráncokat, de szerintem azt csinálom majd mint a mamám. :smiley:

5 Likes

Én tök hülye vagyok ehhez a botox témához, már fel is akartam dobni én is a témát. Mert szerintem, ahova benyomják a cuccot, ott az azt körülvevő szövetek és a bőr is kitágul. Minél többször ismétlik, annál inkább megnyúlik pl. a kötőszövet. Ezt az én félművelt paraszti eszem szerint így gondolom, de lehet, hogy tévedek…. :thinking:

1 Likes

A lelki öregség ellen nem használ semmilyen kozmetikum….

5 Likes

Nagyon bírom a humorod :rofl::rofl::rofl:.

1 Likes

Sokakat nem foglalkoztat olyan mértékben a külső, mint másokat. Nálunk például apai nagyanyám volt olyan, hogy még 70 évesen is körömlakkozott és rúzsozott, éjszakára pedig (MINDEN éjszakára) becsavarta a haját, úgy aludt. Ő például mindig észrevette, ha új ruhám volt, ha más volt a hajam színe, észrevételezte, ha tetszettem neki. Szüleim például sokkal kevésbé foglalkoztak külsőségekkel. Volt általános iskolai osztálytársaim javarésze egyáltalán nem sminkel, mondjuk legtöbbjük el van hízva, és eléggé lepukkant is, talán ketten vagyunk összesen, akik sminkelünk.

3 Likes

Én azokra szoktam húzni a szám, akik lenézik a sminkelő nőket, ugyanis ők “smink nélkül is jól néznek ki, nincs szükségük kikenni-kifenni magukat” - ezt szoktam hallani/olvasni. Holott nem, nem néznek ki jól mert ráférne valami élet az arcukra, de mégis azt nézik le aki törődik magával.

7 Likes

Amikor látom a korosztályombeli ismerőseimet, akár FB-n vagy Instán, nagyon elégedett vagyok a külsőmmel. Persze, ha húszéves modellekhez, vagy a külsejükből élő celebekhez hasonlítanám magam, vagy a fotoshopolt képeiket nézegetném, és úgy szeretnék kinézni, bajban lennék.

3 Likes

Lehet, hogy a saját lelkiismeretüket akarják nyugtatgatni. Vagy már azt a személyük elleni kihívásként érzékelik, ha valaki a környezetükben máshogy gondolkodik/sminkel/öltözködik.

3 Likes

Nem tudom, mindenesetre mondták már nekem szájhúzva, hogy “de sok időd van”. Mintha bűn lenne a sminkelés.

4 Likes

A ráncokkal meg kell barátkozni, mert egyébként boldogtalan, elégedetlen emberek leszünk életünk második felében, az élet pedig olyan gyorsan elmúlik, nem érdemes ilyen aggódásokkal tölteni az időt. Amikor ráncos leszel, életed párja is az lesz, barátad is azok lesznek, természetes lesz.

6 Likes

Emlékszem, régen volt az utcánkban egy nő, a többiek nem szerették, mindig azt mondták rá, hogy nagysága. Én meg - gyerekként - mindig csodálva néztem, hogy mindig ki volt sminkelve, haja meg belőve. Akkor is, ha a kertben kapált. :slight_smile:

9 Likes

Ez puszta irigység csak a részükről. Hogy másnak van energiája olyanra, amire ők nem fordítanak.
Viszont az nem szép dolog, hogy még nekik áll feljebb és ítélkeznek. Mert nem ördögtől való bűn az, ha valaki nem akar/mer sminkelni. De ne szólja már meg azokat, akik komoly melót fektetnek bele. Senkinek se megy simán, kihoznia magából a legtöbbet!

3 Likes

Én is csodáltam gyerekként az ilyen nőket. De valahogy beleivódott a köztudatba, hogy aki sokat áldoz a külsejére, az biztosan buta/felszínes/nagyképű. Pont mint az hogy szőke=ostoba. Idegesítenek ezek a berögződések, de nem lehet mit csinálni ellenük.

3 Likes

Kb. 20 évvel ezelőtt, karácsonykor fogadott engem ezzel az anyósom: “Nagyságos asszony”. A nagymamámtól kapott, klasszikus párducmintás bunda volt rajtam. Szerinted milyen volt a kapcsolatunk? :blush:

6 Likes

@Kokapu :+1:hozzaszolasod minden egyes szavával 100%-ban egyetértek, csakúgy, mint @Trixi - ével.

Aki alapból, genetikusan bájos arcvonással születik, pl.expressziv, nagy, szép vonalú szemekkel, lefedett szemhéj nélkül (Pataki Aginal ez utobbit is észrevettem, ami ebben a korban /plasztikai beavatkozás nelkül/ nagyon ritka, nem pufók, hanem inkább sovány tipusú arcvonással, amin szépen kiugrik és érvényesül az arccsont, finom vonalú orr-ral, magas homlokkal, … igy kapásból néhány adottságot kiemelve, és ha ehhez párosul a szép bőr is, + P. Aginal a tetovált szemhéj és szemöldök /ez utóbbi nagyon finom eltalált színnel :ok_hand:/, akkor elhiszem, hogy smink nélkül is vállalhatja a közéletet.
Mi “átlagosak”, kevésbé “szerencsések” (ebből a szempontból), meg kell dolgozzunk a sminkkel, hogy a lehető legjobbat kihozzuk magunkból.
Teljesen egyetértek @Kokapu-val, és megértem az élet problémáitól elhasználodott nőket :slightly_frowning_face:, bizonyos szituációkban egészen más prioritások veszik át a “karmesteri pálcát”.

Aztán - ahogy @Trixi tökéletesen leírta - a “lehető legjobb”-at kihozni, anélkül, hogy patétikusan a saját magunk karikatúrájává vàljunk (:-1: :sleeping:), 50-60 évesen egy plusz kihívás.
Ebben a korban már “a kevesebb a több” smink terén, de legalább ilyen fontosnak tartom az “eltalált” öltözködési formát is, amivel kompenzálni lehet a kevésbé előnyös adottságokat.

A pozitiv “kisugárzás”, amiről @anon27689852 ír, az a “hab a tortára”, ezzel többnyire - az életben nem “elhasználodott” - karizmatikus nők rendelkeznek, nem a több/kevesebb smink függvénye.

6 Likes

Igen, bizonyára mindannyiunk környezetében voltak ilyen példaképek, akiket most “leutánozunk”.

1 Likes