Mi sem 50+-osan születtünk

Én is ezeket gondolom, amiket írtál. Van sok 40+, 50+ nőismerősöm, akik nem nagyon sminkelnek, mégis csajosak, bájosak, baromi jó formában vannak és azt érzem néha hogy nekik ez csak úgy jön, magától, mert ilyenek az adottságaik. Nekem reggel konkrétan össze kell legóznom magamat, arcszín, szemöldök, fekete pillák, stb. És ezekkel leszek pusztán átlagos! Ha szép akarok lenni, kell a kontúr, pirosítás, szemhéj árnyékolás, ajakszín, stb. Hajról ne is beszéljünk. Hiába hosszú szőke, de formáznom kell.

5 Likes

Ez is igaz ám, hiszen ami szép az emberen, azt ha hangsúlyozzák, még szebb :slight_smile: De azért tény, hogy irigylem azt aki kencék nélkül is szép.

3 Likes

Mert bizonyára olyan a személyiségük, ezért látjuk őket bájosnak. Ha hárpiák lennének, az kiülne az arcukra és mindjárt nem lennének helyesek. Se sminkben, se pedig anélkül.

3 Likes

Én is irigylem az ilyeneket. Ugyanakkor bosszantani is szokott, hogy mennyivel többet ki tudnának magukból hozni! :blush:

Ok, persze nyilván mindenkinek jól áll.
De ahogy Anett is írja, nekem is kell némi smink, hogy átlagosan nézzek ki. Ha meg jól is akarok kinézni, vagy megyek valahová, akkor már nem elég a “kis spirál és szájfény”, hanem komplett sminket kell magamra pakolnom.
A most gyesen lévő kolléganőm sosem sminkelt, mégis jól nézett ki. Igen, neki is jól állt, amikor tett fel szemfestéket, spirált, rúzst, stb., de ha nem tett bele nagy energiát, akkor sem nézett ki rosszul, egyszerűen mert bájos arca van.

3 Likes

Fenébe, akkor valamit rosszul csinálok! Én sem vagyok hárpia (vagy legalábbis nem érzem magam annak - lehet, hogy a férjem és a gyerekeim erről mást mondanának), mégsem ül ki az arcomra, hogy milyen kis édi-bédi cuki-muki vagyok. :rofl::rofl::rofl:

5 Likes

Persze, nyilván vannak ilyen típusú nők. Szerencsések. Pont az ilyenek láttán szoktam bosszankodni, és értetlenkedni, hogy miért nem feccelnek bele csak egy kicsike energiát még abba, hogy a jónál is jobban nézzenek ki.

2 Likes

Van, akit tényleg nem érdekel hogy néz ki. Bevallom rosszabb napjaimon én is csak legyintek és tojok rá ki mit gondol. Ez persze évekbe telt, mire erre képes lettem, mármint legyinteni.

3 Likes

Pataki Ági is beszélt róla, és én is úgy gondolom, hogy minél idősebb az ember, annál könnyebb nevetségessé válni a túlzott akarástól, hogy szép és fiatalos akarok lenni, és nagyon oda kell figyelni, mert smink terén (is) a kevesebb több. Számomra a smink arról szól, hogy kihozzam magamból a lehető legtöbbet, a lehető legminimalistább módon, elfedjem, ami nem tetszik, kiemeljem, ami szép, megerősítsem, amit láttatni szeretnék, és nem arról, hogy úgy sminkeljek, mintha fiatal lennék (olyan színesen, erőteljesen, divatosan), vagy hogy azt mutassam meg, milyen szuperül tudok sminkelni. Általában úgy nézek ki, mintha nem lennék kisminkelve, de csak a férjem tudja, mennyit dolgoztam ezen a no makeup makeup lookon előtte. Azt szeretem, ha azt mondják, de jól nézel ki, és nem azt, milyen szép a sminked. Komplett sminkben egyébként túl megcsináltnak látom magam, jobban szeretem a lazább külsőt. Másik hozzáfűznivalóm, hogy a legtöbb nő nem tudja, milyen szép. Szerintem sokkal több szép arcú nő van, mint gondoljuk, csak éppen ők nem az aktuális trend (pl. KKW) szerint néznek ki. Húszas-harmincas éveimben még nem tudtam, de ma már tudom, hogy nem az a lényeg, hogy az aktuális szépségideálnak felelj meg, hiszen a szépség relatív.

12 Likes

Szerintem meg az arcvonások sokmindent elárulnak.
Illetve a tulajdonságaink meg tudnak szépíteni, de el is tudnak csúfítani bennünket Konkrét példákat tudok sorolni a környezetemből.

2 Likes

Szoktam figyelni a nőket, ahogy jönnek szembe velem reggelente az utcán. Szürkén, unottan. Némelyik arcáról sugárzik a gyűlölet, a másiknak az egész világ fájdalma rajta ül.
Nyilván nem a rúzstól lesz senki megnyerő személyiség. Épp erről írtam az elején. Hogy minden a belsőnkből indul.

2 Likes

Igen. Sajnos sokaknál átcsap közönségességbe az öltözködés és a smink is. Igenis van, ami 40-45 fölött már nem való.

1 Likes

Egyszer biztosan nálam is eljön majd ez. Most lényegében leginkább azért sminkelek, mert imádok pepecselni a szemhéjamon a színekkel. :smiley:
De úgy érzem, hogy - bár holnap 44 leszek - még belefér (a szemüveg miatt meg nagyrészt úgysem látszik, jobbára tényleg magamnak csinálom). Nincsenek ráncaim, viszonylag fiatalos vagyok, és egyáltalán nem is érzem magam 44-nek (sőt 43-nak sem :rofl:).
Láttatok már rólam teljes arcos képet, szerintem nem “üt el” tőlem.
Legalábbis remélem. :smiley:

10 Likes

Ez is igaz. Legnagyobb szerencsénk akkor van, ha jókedvűek vagyunk, kedvesek, mindez pedig kiül a szép vonásainkra.
Ha meg csak az előbbi van, akkor azért találták fel a sminket, hogy szépítsünk magunkon.

3 Likes

Sokan vannak amúgy azok is, akik azt gondolják, kis spirál és szépek. Mert egyrészt a szépség relatív, másrészt meg lehet maguknak tetszenek úgy. De ez nagyon jellemző a 30-as korosztályra is, főleg gyeses anyukáktól hallom/olvasom, hogy minek a pepecs, ők jól néznek ki egy spirállal is. De nekem pl. meg nem ez a véleményem ha meglátom őket. Össze-vissza színű arcbőr, karikás szem, stb. Ezt nem rosszindulatból írom, csak tényleg sokszor hangoztatják hogy a smink álca, meg felesleges, stb. de aki ért hozzá az LÁTJA, hogy bizony mennyit kihozhatnának magukból csak eszükbe sem jut.

6 Likes

Lusták hozzá, nem érdekli őket, és ezért egyszerűbb mentségeket keresni.

1 Likes

Én is így vagyok :), bár a szemöldökömmel nincs olyan probléma, sőt a vastagságából kell szedni, bár mostanában növesztettem meg hosszabbra, mert sajna nagyon kiszedtem még régebben, de szerencsére sikerült , meghosszabítanom" kb 1 hónap alatt :), színével nincs gond. Viszont pl a szempilláim nagyon picik, szerintem letöredeztek, úgyhogy muszáj szempillaspirált használnom, hogy valami látszódjon a szememből. Pirosítás is elengedhetetlen, mert nagyon sápadt vagyok, elvileg vashiány is az oka. A hajformázás szintén fontos, mert nagyjából egyenesre szárad a hajam, de muszáj kivasalni, hogy teljesen egyenes legyen, puha legyen, legyen valami formája a hajamnak. Kicsit tudom irigyelni azokat a barátnőimet akiknek szál egyenes hajuk van. :D.

1 Likes

Nem hinném, hogy a leírtak kapcsán bárki gondolt volna Rád! :relaxed:

1 Likes

Ha a párom és én azt gondoljuk, hogy jól nézek ki egy sminkben, ruhában akkor nem érdekelnek a többiek :D.

1 Likes

És legfőképp Te érezd jól magad a bőrödben! :wink:
Ja, most látom @Szandika, azt már leírtad! :smiley: Hiába. ÖREG-SZEM! :smiley:

1 Likes