Mi sem 50+-osan születtünk

Kedves 50±osok és leendő 50±osok!
Kellemes Karácsonyt :evergreen_tree:kívánok minden kedves Olvasónak és Szerzőnek azzal, hogy az érdeklődésünket ne veszítsük el az alábbiak iránt a jövőben sem! :ribbon:

image

7 Likes

Boldog Karácsonyt kívánok neked is és minden kedves Krémmániásnak! :slight_smile: :christmas_tree: :ribbon: :gift: :sparkles:

7 Likes

Nagyon leült ez a topik… Elhelyezem ide ezt. Nagyon tetszik, ahogy és amikről Pataki Ági beszél a videoban.

3 Likes

Sziasztok! Én a szérumok és arcolajok lelkes híve vagyok, pláne így túl az ötvenen. Napi rendszerességgel használom őket, reggel-este. Az argán tartalmú készítményeket szereti leginkább a bőröm, ill. nagyon bevált még a gránátalma valamint a kókusz. A már meglévő ráncaimat lágyítják, jelentősen javult a bőröm textúrája is, mióta rászoktam a használatukra.
Mostanában kísérletezgetek különböző pakolásokkal, új kedvencem lett az E vitamin kapszula a fentiek mellett.
Tudom, hogy csodaszerek nincsenek, semmi nem varázsolja vissza a sok évvel ezelőtti arcomat-de nem is ez a cél. Elfogadom én így magamat, de csendesen azért harcolgatok még az idővel és megteszem,ami rajtam múlik. :slight_smile:

5 Likes

Szívemből beszélt nekem is. És nagyon jól néz ki még mindig, látszik, hogy harmóniában van.

1 Likes
3 Likes

Nagyon szimpatikus volt szerintem is, amit mondott. De azért azt szögezzük le, hogy a fények már röhejesen “jóindulatúak” voltak. Főleg szemből…
A botoxot láthatólag ő sem veti meg, bár az különösen kontrasztos volt, hogy egy 60+ nő mennyivel jobban néz ki kevés botox-szal, mint egy 40±os rengeteggel… Lilu szerintem borzalmasan ijesztő példa arra, hogy valaki túltolja. Visszakeresel régebbi, plasztika előtti képeit… rá sem lehet ismerni az arcára! Ebben is nagyon igaza volt Pataki Áginak szerintem, hogy meg kell beszélned önmagaddal, és, hogy nem is akar fiatalabb lenni, csak a kellőképpen ápolt önmaga, ez nagyon szimpatikus. Szoktam néha látni a MoM Parkban, hát… öreg és kövér, ez az igazság. Egy fél perccel se néz ki fiatalabbnak a koránál. Ez a videó minden szempontból “jóindulatú” vizuális beállítás…

1 Likes

Nekem is az tűnt fel, mennyire jobban néz ki Lilunál. Úgy tűnt, szinte semmi smink nincs rajta, míg Lilu agyonsminkelve nagyon kontrasztos volt. Valóban eléggé meghízott, de az arca szerintem fiatalosabb a koránál.

1 Likes

Nekem a botox nem tűnt fel, mert én nem értek hozzá, nem veszem észre, csak ha túltolja valaki. Viszont szerintem mindene sminktetoválva van az arcán. Úgy meg könnyű semmi sminket hordani.

Az is igaz! :smiley:
Joker száj, Joker szem… és a legárulkodóbb jel: kedélyesen elröhögcsélnek, de a homlok meg se mozdul. Van akinél a száj és a szem sem :smiley: összességében van valami robotszerűen groteszk a botoxolt arcokban szerintem.

1 Likes

@anon71190870 Pataki Agit illetően minden szavaddal egyetértek. A mai napig, 67 éves kora ellenére egy szép, finom nő, és mindazzal is egyetértek, amit a későkori szépségről mond (a tùlzàsokba esés csak nevetségessé, patétikussà tesz, fontos az életkorunk elfogadàsa, de az àpoltsàgròl soha le nem mondàs: “67 évesen nem akarok 65-nek kinézni, de 69-nek sem”.
De ebben is osztom a véleményedet:

Ugyan kivàlò genetikàval rendelkezik: szèp, finom arcvonàs (expressziv szemek, magas homlok, gyönyörű arccsontok), ami a korral sem puffadt fel, mint a legtöbb (idős) nőnél :roll_eyes:, nagyon szép, egyenletes, pòrus-és foltmentes bőr.
De az is làtszik (amit amùgy nem direkt, de közvetve be is vallott), hogy sokat dobnak rajta az invazìv beavatkozàsok (botox + jaluronsav injekciòk), amiket nagyon kevés nő engedhet meg magànak.
Gyakorlatban nincs tapasztalatom ezekről, de az (itteni) fòrumon màr “kitanultam a szakmàt” :smile:.
Nincs se nasolabialis ránca (az orr szárnyaitól az ajkak sarkáig ereszkednek le), se Marionett ránca (az ajkak és a száj sarkától kiindulva képződnek, ferde irányba, amíg el nem érik az állat. Kissé keserűvé teszik a mosolyt és az arckifejezést, ezért keserű ráncokként is ismertek), ezekre megy a jaluronsav injekciò, a szemek közti függőleges glabellàris ràncra pedig a botox. Szerintem ezek a ràncok okozzàk leginkàbb az “öregedès” làtvànyàt, szemben a sok, kicsi szemkörüli finom ràncocskàkkal (egy örömteli karakter szinonimája, azok, akik sokat mosolyognak, hajlamosak a szemük oldalán ezekre a kis ráncokra akàr màr fiatalabb korban is).
Ami mindenkinél (botox és fillerek ellenére) letagadhatatlan àrulkodò jel a korròl, az a dekoltàzs (a ràncaival), Pataki Aginàl is.

Egy kis dokumentàciò az invazìv beavatkozàsokròl :wink:

hova botox, hova filler: https://tinyurl.com/yyhrovgh

filler nasolabialis ráncokra: http://www.valentinacamilleri.it/images/portfolio/filler/1.jpg

filler Marionett ráncokra: https://tinyurl.com/y6lh8qym

Ja és még egy (nem kozmetikai) dolog, amit nagyon értékeltem nàla: az ikes igék helyes ragozàsa :v: :clap:
Magyarországon észrevettem, hogy az emberek jelentős száma az ikes igék ragozási szabályait nem tartja be. Az egyes szám 1. személyben terjedőben vannak a szabálytalan (iktelen ragozású) alakok: az eszem helyett az eszek, a fázom helyett a fázok, a lakom helyett a lakok stb.; milyen érdekes, hogy még 39 èvi külhoni élet utàn is bàntja a fülemet :upside_down_face:

7 Likes

Hú! Ezt tényleg szépen kitanultad! Köszönöm a szókincset, begyakorlom majd :slight_smile: én eddig csak érzés-ránézés alapján mondtam véleményt arcokról, most majd betanulom a szakszavakat :nerd_face:
Én is nagyon mosolygós vagyok, és ez már kezd látszani… januárban leszek 34. Mondjuk nyilván, hiszen elmúltam 21…
A genetika mindent visz szerintem is. Van akinek olyan szerencsés a bőre, hogy 40-en túl is gyönyörű rugalmas és sima, van akinek meg már a húszas évei közepére rögzült ráncai vannak :frowning: szerintem én egy jó átlagos adottságú, jól ápolt harmincas kezdek lenni :slight_smile: a botox azért foglalkoztat, bevallom a szarkalábak miatt és a glabelláris ráncra. De teliben sosem üttetném ki a homlokom. Tudom, sokaknak sok vízszintes ránca van homlokban, de számomra inkább ijesztő, mikor valaki képtelen felhúzni a szemöldökét.

Azt nem tudom, miért nem szokás fillerezni a dekoltázst? Vajon lehetetlen küldetés volna? De végül is egy mellfelvarráson is kihúzzák a bőrt, nem lehet dekoltázs felvarrást kérni? Vagy oda is betetetni ezeket az aranyhuzalokat? Érdekes, hogy ezt nem tudja kezelni a plasztika.

2 Likes

A dekoltàzson, idővel, sok-sok ràncocska keletkezik, amiknek jaluronsavval valò kezelése komplikàlt ès a szuksèges mennyiség miatt dràga is lenne.
Ezért mi, akik “tudjuk” :grinning:, időben elébe kell néznunk ennek a degradációnak is: a dekoltàzst sem szabad kihagyni a mindennapos bőràpolàsi rutinunkbòl! :wink:

2 Likes

Láttam egyszer (Spektrumon vagy Discoveryn) egy dokumentumfilmet a szépészeti beavatkozásokról.
Konkrétan az aranyszálas beavatkozásokról mondták, hogy nem ér semmit, viszont idővel összetöredeznek a bőr alatt, ami galibát okozhat. Mudtattak róla felvételt is. Arra jó, hogy a plasztikai sebész egy csomó pénzt legomboljon a hiszékeny pácienseiről.

Naná! Állandó fényvédelem - a teljes nyakra-dekoltázsra-vállakra megy a fényvédő nyáron, nyitott ruhás időszakban - és krémezés-masszírozás napi szinten :wink:

Na, szép! Ezt nem hallottam még. Én régebben a TLC-n néztem ilyen elrettentő műsorokat a plasztikákról, megdöbbentő volt, milyen magas a komplikációk aránya. Ez talán angol adat volt, de a mellműtétre 20 %-ot mondtak, hogy 5 éven belül valami gond lesz az implantátummal! Akkor eldöntöttem, hogy felejtős a mellnagyobbítás :smiley:

1 Likes

Erre emlékszem nagyon, meg volt még egy olyan, amikor valamelyik gyártó azt találta ki olcsósítás gyanánt, hogy - ha jól emlékszem - a feltöltésekhez használt szilikonhoz műanyag gömböcskéket kevertek. Nyilván mikroszkopikus méretűeket, csak volt akinek nem fogadta be a teste, és pl. egy egykor szép nő, aki csak egy ajakfeltöltést szeretett volna, tele lett gyulladt göbökkel, és nemcsak gyereket lehetne vele íjeszteni, de még az evés is fájdalmas számára, jónéhány helyreállító műtét után is.
A másik ugyanezt a fenekébe tölttette, és a korábbi táncosnő járni is alig tudott.

Egyébként a legérdekesebb az volt, hogy az orvosok mennyire teljes mellszélességgel kiálltak a módszerek mellett. Még akkor is, amikor a riporter a röntgen felvételeket mutogatta a dekoltázsban összetört aranyszálakról.

Érdekes volt, mert az derült ki, hogy a bolti forgalomban lévő kencéket sokkal alaposabban bevizsgálják, mint az orvosok által használt dolgokat.
Mindez egyébként Franciaországban volt.

2 Likes

Én azért azt gondolom, hogy minden azzal kezdődik, hogy a nő belül összhangban van-e önmagával. Mert ha nem, ez óhatatlanul kiül az arcára és az egész megjelenésére, aztán kenhet magára akármit és akárhogyan. Ha olyan szerencsés – mint ahogyan ezt Pataki Ági is érinti – hogy megadatik neki egy olyan élet, hogy nem éri semmilyen hatalmas tragédia (gondolok itt arra, hogy pl. beteg gyereke születik vagy a gyereke meghal, hogy a legszörnyűbb példákat hozzam), szóval akkor jöhet a szépségápolással történő további „tunning”. És tényleg elkeserítő, hogy nagyon sok nő ebbe nem hajlandó semmilyen szintű energiát és időt fektetni, annak ellenére se, hogy megtehetné. Összefoglalva: a külsőnk ápolása mellett a belsőnk ápolását tartom a legfontosabbnak.
Szívesen szoktam idézni Coco Chanel egyik klasszikus mondatát a sok közül: “Húszévesen olyan az arcod, amilyennek a természet teremtette. Harminc évesen olyan, amilyenre az élet formálta. De ötven évesen olyan, amilyet megérdemelsz.”

3 Likes

Igazatok van, de azért abban is volt valami, amit Lilu mondott. Hogy ha eleve szép vagy, szépek az arcvonásaid, akkor azért könnyebb szépnek maradni. Néha látok nőket a metrón, nulla sminkben, mégis szépek, mert egyszerűen annak születtek. Időseket, akiknek az arcán a ráncokon keresztül is felragyog egykori szépségük. Hogy egy példával illusztráljam, ott van pl. Monica Bellucci. Szép volt 30 évesen, szép most 54 évesen, és ha nem őrül meg, és nem kezdi szétszabatni magát, akkor szép lesz 70 évesen is. Már nem fiatal, vannak ráncai, de azok mellett is gyönyörű. Mert szépek a vonásai.

És vannak olyanok - ők vannak többen, és ide sorolom magamat is -, akiknek nem kevés energia jól kinézni. Én pl. sosem voltam szép, jó esetben is csak átlagosnak mondanám magam. Ezt nem (ál)szerénységből írom, tényleg így gondolom, és így is van. Vannak részletek, amik szépek rajtam, de összességében… Na mindegy. Ha én jól akarok kinézni, akkor igenis kell, hogy sminkeljek, időt és energiát fektessek bele. Persze akkor sem leszek egy Monica Bellucci, de mindegy, a lényeg, hogy magamból kihozzam (több-kevesebb sikerrel), amit lehet, vagy amit épp akarok.

De igaza van Pataki Áginak, hogy vannak, amikor ezt egyszerűen nem lehet számon kérni. Ha a 24 órából 18 arra megy el, hogy a beteg családtagodat ápolod, akár éveken keresztül, ha a napi betevőért kell 12 órákat dolgoznod, akkor egyszerűen rávésődnek a gondok az arcra.
Ezért van az is - szerintem -, hogy az átlag nyugati nyugdíjas mennyivel jobban néz ki, mint a magyar nyugdíjas. Mert valószínűleg voltak gondjai a nyugatinak is, csak mondjuk nem ott kezdődött, hogy létbizonytalanság.
Ugyanakkor viszont a magyar emberek amúgy is eléggé elégedetlenkedő fajták, szerintem nem vagyunk egy optimista nép, azt hiszem, ez is meglátszik rajtunk.

12 Likes

De a szép is még szebb lesz némi sminkkel! Erről ismét Coco Chanel egyik gondolata jut az eszembe: Az a nő, aki semmilyen kozmetikumot nem használ, túl sokat gondol magáról! :smile:

8 Likes