Mi sem 50+-osan születtünk

Csak Sugarplamfairy bejegyzésére reagáltam, hogy úgysem tehetünk az idő ellen.
Én is ezt mondom, a dohányzás sokkal könnyebben elkerülhető bőrkárosító tényező, csak csodáltam, hogy eddig nem jött szóba, mert igencsak jelentős faktor a bőröregedésben. Nem kell stresszelni rajta, mint kensz magadra ellene, egyszerűen nem gyújtasz rá. Elnézve, hogy hány ember dohányzik Magyarországon, sajnos még mindig nincs talán eléggé a köztudatban, hogy egyebek mellett, a bőrt is mennyire megtépázza idővel. Valahogy ez a téma most nincs annyira a divatban (vagy csak velem nem jött szembe mostanában), mintha már túl lennénk rajta, pedig nem. Nem?

A hosszú időn keresztül tartó dohányzás egyértelmű, hogy nyomot hagy a bőrön, érdemes erre is gondolni! Szerencsére engem ez a faktor elkerült, vagy inkább én tértem ki előle sikeresen… :boxing_glove:

Én soha életemben nem dohányoztam, nem próbáltam, viszont az élettársam állandóan dohányzik, apukám is. És néha előttem szívják. Szerintetek kárt tesz a bőrömnek, ha néha füstben vagyok? Ugyan olyan káros, mintha pl én szívnám?

Ha nem is ugyanolyan káros, nem használ, ha a környezetünkben vannak esetleg “masszív dohányosok”. :mask:

Szerintem közel sem olyan káros, különben elég rosszul néznék ki, mivel abban az időben voltam tinédzser, amikor még lehetett szórakozóhelyen (meg úgy bárhol bent) dohányozni, így én is elég sokat voltam füstben, mert rajtam kívül szinte minden ismerősöm dohányzott.

Ez a cikk sajnos elég jól szemlélteti a passzív dohányzás lehetséges hatásait:
http://daganatok.hu/a-dohanyzas-es-a-rak/a-passziv-dohanyzas-hatasai

az elmélet után pedig ez a finn cikk a gyakorlatban is bemutatja a káros hatásokat:

Szerencsére a dohányzás engem soha nem érintett, nem is próbáltam ki. A családban sem dohányzik senki. Ennek kifejezetten örülök. Egyébként nekem sincs barnaságfóbiám, sőt kifejezetten jobban tetszem magamnak egészséges napbarnított bőrrel, viszont inkább lemondtam róla, mert nem szeretnék idő előtt ráncos és pigmentfoltos lenni már 40 évesen. Akkor inkább a fehér bőrt választom. Így is egyre több anyajegy van rajtam, nem akarom kihívni magam ellen a sorsot…

Én nem dohányzom, életemben összesen talán 5-10 szálat szívtam el, mikor még fiatal koromban ki akartam próbálni.

Viszont van két nővérem. Az egyik soha nem dohányzott, a másik 4 évvel fiatalabb az idősebbnél, de 30 éve erős dohányos.
Lehet tippelni, hogy melyikőjük ráncosabb?
Igen, a fiatalabb nővérem, SOKKAL ráncosabb, mint az idősebb!

Kedves 50±osok és leendő 50±osok!
Kellemes Karácsonyt :evergreen_tree:kívánok minden kedves Olvasónak és Szerzőnek azzal, hogy az érdeklődésünket ne veszítsük el az alábbiak iránt a jövőben sem! :ribbon:

image

Boldog Karácsonyt kívánok neked is és minden kedves Krémmániásnak! :slight_smile: :christmas_tree: :ribbon: :gift: :sparkles: