Mi sem 50+-osan születtünk

Köszönöm! :kissing_heart:
Neked is tök jól állna. :wink: A fekete haj, hófehér bőr kombináció szerintem gyönyörű. Mondjuk így kreolosan, a hosszú hajaddal és az egzotikus arcoddal meg olyan Jázmin hercegnős vagy. :blush:

2 Likes

És tényleg olyan :smiley: Szuper hasonlat :slight_smile:

1 Likes

Húú!! Az szerintem is gyönyörű! Fekete haj+fehér bőr
:heart_eyes::heart_eyes: Nem gondolkodtál még sötétebb hajszínen? A mostani hajszíned gondolom a sajátod, tehát nincs festve.:blush: Ha viszont jól gondolom, hogy a sajátod, akkor soha ne festesd be! Az eredeti hajszínnél nincs szebb! :heart_eyes: Én megbántam anno a szőkítést :sob:

Nagyon sokan mondták , hogy tiszta Jázmin vagyok :heart_eyes: és ennek nagyon örülök, mert imádom azt a mesét!! Pocahontasnak is hívtak már az a mese is az egyik kedvencem. Te pedig, ha választanom kéne Aliz ra hasonlítasz, aki nagyon bájos és csinos :blush: mondták már?

Tényleg, Pocahontas is hasonlít.
Engem még nem hasonlítottak Disney hercegnőhöz, de Alíz passzolna, elég szürreális néha az életem. :laughing: A hajszínem pedig valóban saját, de egyszer beruháznék egy fekete parókára csak úgy kíváncsiságból. A festés szóba sem jöhet, pedig régen zavart, hogy ennyire “színváltós” a hajam. Minden fényben más, főleg képeken.
Múltkor a fodrász után csináltuk ezt a videót, fent mintha le lenne nőve, alul meg szinte vörösesnek tűnik, míg rá nem esik a fény, pedig igazából egyszínű az egész.
https://www.instagram.com/p/BlgLYcon0mF/

3 Likes

Nagyon szép és különleges!! :heart_eyes: Kevés lánynak van ilyen hosszú világos saját haja!:blush:

1 Likes

Szia Vicus!

Szerintem ne írd le olyan gyorsan a kémiai fényvédőket. Az általad idézett oldal által idézett cikkekben szereplő adatok nem egészen indokolják azokat a következtetéseket amelyeket levontak belőlük. Meggyőző bizonyíték van valóban például arra hogy néhány benzofenon-típusú molekula amiket fényvédőkben használnak antiandrogén és proösztrogén (ahogy idézed, hormonszerű) és egyéb káros hatással lehet, de ezek többsége in vitro körülmények között végzett, vagy olyan kisállatokkal, amelyek szervezetébe közvetlenül került a vizsgált hatóanyag. Ez azért fontos, mert (amennyire én látom) a szakértők abban sem értenek egyet hogy pontosan milyen arányban kerülhet be a keringésedbe a bőrödön alkalmazott fényvédő, és leginkább becslésekkel dolgoznak. Logikailag nem megalapozott a patkány, vagy különösen az in vitro kísérletetek eredményeit (amelyek kétségkívül aggasztóak, valóban) alkalmazni olyan embermodellekre, akik a fényvédőt évszakfüggően, változó koncentrációban és minőségben alkalmazzák, többnyire arcon és nem teljes testen. Olyan kutatás is van ami azt állítja, hogy ahhoz, hogy azt a testtömegre eső koncentrációt elérjük amit a kísérleti állatoknál találtak akár 200 évnyi, naponta teljes testfelüleletet befedő fényvédő-alkalmazásra lenne szükség.

Ami sajnos vitathatatlan és megengedhetetlen, az némely kémiai UV filter katasztrofális hatása a vízi élővilágra, ha azért bannoltak/bannolnak hatóanyagokat, azzal teljes mértékben egyet tudok érteni.

A másik dolog amit írsz, az a fizikai fényvédők, fémoxidok esetleges felszívódása a bőrről. Erre, legjobb tudomásom szerint, nincs meggyőző kísérleti adat ami alátámasztaná, annak hiányában pedig spekuláció.

Több helyen is olvastam véleményekben hogy hiába keresik a tökéletes alkoholmentes, szép összetevőjű fényvédőt, ami működik is: nos, nem fog megtörténni. A kémiai fényvédőnek oldott állapotban kell a bőrre kerülni, és mivel viszonylag nagy, nehezen oldható molekulákról van szó, alkohol vagy hasonló potens oldószer vagy komedogén mindig ott fog díszelegni az inciben, ha nem, kezdj el gyanakodni.

Szóval kedves Vicus, én nem mondanék le a helyedben a fényvédelemről, de ne is aggód túl a dolgot. Én pl. érzékeny bőrre kémiai és kevert fényvédőt csak nyáron használok ha elkerülhetetlen, télre és őszre kevés fizikait elégségesnek ítélek, spf 15-20 környékén, hidratálókrémmel hígitva. Senki nem futhat örökké az életkora elől.

9 Likes

@Sugarplumfairy Szívemből szóltál! :+1::+1:

1 Likes

Ezt az utolsó mondatot kellene a KM logó mellé tenni a főoldalra. Sokan szinte betegesen félnek attól, hogy a koruk esetleg meglátszik az arcukon, mintha valami szégyen lenne az idő múlása, nem pedig megmásíthatatlan tény.

4 Likes

Kedves Sugarplumfairy! Köszönöm válaszodat, igyekszem kevésbé túlaggódni a dolgot :slight_smile: Amúgy eddig sem az állt a dolgok középpontjában, hogy minél tovább szép, fiatalos, feszes stb legyen az arcom, hanem a bőrrák elleni védekezés.

Abszolút :slight_smile: ezért adtam is ma magamnak 7 egész percet a szoliban :DDD kicsit túl lett itt tolva a barnaság-fóbia…
Érdekes, hogy eddig senki nem említette a dohányzást, sokkal olcsóbban, és egyszerűbben elkerülhető, mint a napfény, és legalább annyit használ a bőrnek hosszútávon :smiley:

1 Likes

A dohanyzas dontes kerdese, a napfeny nem igazan.

2 Likes

Szerintem felreertettel. Az a hsz-em, amire reagaltal, nem a fenyvedelemrol szolt. Az ido mulasanak nyomaira probaltam csak reflektalni.

Csak Sugarplamfairy bejegyzésére reagáltam, hogy úgysem tehetünk az idő ellen.
Én is ezt mondom, a dohányzás sokkal könnyebben elkerülhető bőrkárosító tényező, csak csodáltam, hogy eddig nem jött szóba, mert igencsak jelentős faktor a bőröregedésben. Nem kell stresszelni rajta, mint kensz magadra ellene, egyszerűen nem gyújtasz rá. Elnézve, hogy hány ember dohányzik Magyarországon, sajnos még mindig nincs talán eléggé a köztudatban, hogy egyebek mellett, a bőrt is mennyire megtépázza idővel. Valahogy ez a téma most nincs annyira a divatban (vagy csak velem nem jött szembe mostanában), mintha már túl lennénk rajta, pedig nem. Nem?

2 Likes

A hosszú időn keresztül tartó dohányzás egyértelmű, hogy nyomot hagy a bőrön, érdemes erre is gondolni! Szerencsére engem ez a faktor elkerült, vagy inkább én tértem ki előle sikeresen… :boxing_glove:

Én soha életemben nem dohányoztam, nem próbáltam, viszont az élettársam állandóan dohányzik, apukám is. És néha előttem szívják. Szerintetek kárt tesz a bőrömnek, ha néha füstben vagyok? Ugyan olyan káros, mintha pl én szívnám?

Ha nem is ugyanolyan káros, nem használ, ha a környezetünkben vannak esetleg “masszív dohányosok”. :mask:

Szerintem közel sem olyan káros, különben elég rosszul néznék ki, mivel abban az időben voltam tinédzser, amikor még lehetett szórakozóhelyen (meg úgy bárhol bent) dohányozni, így én is elég sokat voltam füstben, mert rajtam kívül szinte minden ismerősöm dohányzott.

1 Likes

Ez a cikk sajnos elég jól szemlélteti a passzív dohányzás lehetséges hatásait:
http://daganatok.hu/a-dohanyzas-es-a-rak/a-passziv-dohanyzas-hatasai

az elmélet után pedig ez a finn cikk a gyakorlatban is bemutatja a káros hatásokat:
https://femina.hu/szepseg/dohanyzas_rancok/

1 Likes

Szerencsére a dohányzás engem soha nem érintett, nem is próbáltam ki. A családban sem dohányzik senki. Ennek kifejezetten örülök. Egyébként nekem sincs barnaságfóbiám, sőt kifejezetten jobban tetszem magamnak egészséges napbarnított bőrrel, viszont inkább lemondtam róla, mert nem szeretnék idő előtt ráncos és pigmentfoltos lenni már 40 évesen. Akkor inkább a fehér bőrt választom. Így is egyre több anyajegy van rajtam, nem akarom kihívni magam ellen a sorsot…

1 Likes

Én nem dohányzom, életemben összesen talán 5-10 szálat szívtam el, mikor még fiatal koromban ki akartam próbálni.

Viszont van két nővérem. Az egyik soha nem dohányzott, a másik 4 évvel fiatalabb az idősebbnél, de 30 éve erős dohányos.
Lehet tippelni, hogy melyikőjük ráncosabb?
Igen, a fiatalabb nővérem, SOKKAL ráncosabb, mint az idősebb!

4 Likes