Mi sem 50+-osan születtünk

Én csak annyit szoktam mondani erre a kretén, jajdefehérvagy beszólásra, hogy ‘Nem tudtad, hogy a barnaság már régen nem menő? Akkor most mondom.’ Ezzel téma lezárva, pláne amíg 40 évesen se pigmentfoltom, se ráncom nincs. Ezzel szemben a szolis lányok bőre már fiatalon is láthatóan száraz, aszott, és a dekoltázsuk is. Egyszerűen ízléstelen, és erre nem lehet azt mondani, hogy nem tehetnek róla, mert hát de. :slight_smile: Az pedig külön érdekes, hogy még soha senkinek nem mondtam azt, hogy jajdebarnavagy (se jogom nincs hozzá, se nem érdekel), ez furcsa mód mindig csak fordítva történik meg, úgyhogy ez az a szint, amikor nem adok szofisztikált választ.

Azzal együtt, hogy, nyilvánvalóan nem kulturált dolog megjegyzéseket tenni bárkinek a bőrszínére, talán amíg a világos bőrűek sokféle egyszerű módszerrel barnulhatnak több árnyalatot is, a sötét bőrt nem lehet ugyanígy kivilágosítani…

1 Likes

Én 34 éves vagyok, sajnos fiatalabb koromban én is szoliztam. Igaz mértékkel, de a mai eszemmel nagyon bánom. Ha újra kezdhetnèm biztosan nem adnèk egy fillért sem ilyenre. Évek óta nem voltam szoláriumban és nem is fogok. Inkàbb legyek fehér, mint pár év múlva aszott, ráncos, tele pigmentfoltokkal, amiknek a halvànyítására aztán vagyonokat költsek. Na meg a bőrrák elleni félelmem is meggátol ebben, főleg mióta tudom, hogy mennyire agresszív ez a ràk típus. Mindenképp ajànlom figyelmedbe ezt a cikket:

2 Likes

Teljesen egyetértek a cikk írójával!
Dita Von Teese-t pedig én is imádom, még a könyve is meg van. :heart_eyes: Ha választanom kellene, nálam benne lenne a top 5 legszebb nőben. (Pedig már jócskán elmúlt 40, de ugye, hogy nem látszik annyinak?)

20 éves vagyok és tényleg nagyon ritkán megyek szoliba. Ne tévesszen meg senkit sem a bőrszínem, mert alapból is barna vagyok. Most nyáron csak 3x voltam, és azt is úgy, hogy minden hónapban csak egyszer. Szerintem 1 hónapban 1x 10 percre befeküdni egyáltalán nem vészes főleg egy barnább bőrtípusú nőnek. De már eldöndöttem, hogy biztos, hogy nem fogok menni szoliba, mert nemrég lett microdermalom és a sugarzas miatt nem fogom kockáztatni, tényleg nem akarok rákos lenni :worried::sleepy::tired_face: egyszeruen csak azert mentem parszor, mert sokkal barnább akartam lenni. És én nem foltosan barnultam és sosem voltam pigmentfoltos… Sajnos nem négernek születtem, el kell fogadnom, hogy ‘közepes’ barna vagyok :frowning: De, ne értsen félre senki!! Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a fehér bőr nem szép vagy ilyesmi, mert van akinek kifejezetten jól áll és nagyon szép tud lenni az is! :slight_smile: Csak egyszerűen imádom a négereket és én is az akartam lenni, azért szoliztam, de most már biztos, hogy nem megyek a microdermal miatt, meg mert nem hiányzik egy bőrrák sem :expressionless: Egyébként a cikkel én is egyetértek!! :slight_smile:

Ó, te jó ég, hogy engem mennyire fel tud bosszantani az általatok emlegetett “minek az már ennyi idősen” duma! Meg a “minek költsek magamra”, meg a “majd kiröhög a szomszédasszony” (aki már 10-15 éve is lepukkant volt). Nettó mártíromság. Nagyon utálom :smiley:
Én sem vagyok még 50+os, de az egyik kedvenc youtuberem Monique Parent, akinek van egy fura stílusa, de amúgy nagyon kedves és jó fej csaj (párszor beszélgettem vele), és ő is ebbe a korosztályba tartozik. Mostmár csak azért sem festi a 4 (vagy 5?) éves kora óta folyamatosan őszülő haját, és tök jó krémeket mutat, tök jó, hogy be meri vállalni a ráncait és a kisebb botoxozást is ugyanúgy. A sminkvideói is nagyon hasznosak szerintem, mert az egyik szemhéja jobban lóg, és meg szokta mutatni, hogy hogy lehet “egyenesbe hozni” mindkettőt egyformán egy kis szemhéjpúderrel. Közben meg ugyanolyan amatőr, mint bármelyikünk, ne egy Linda Hallberg szintű profit képzeljetek el :slight_smile:
A fényvédők amúgy nagyon fontosak tényleg, meg valóban fiatalabbnak tűnhet messziről egy alacsony és vékony 50-es nő, de ugyanígy 50 évesen a vékonyság miatt sokkal ráncosabbak lesznek (általában, nem mindenki, nem fogom mindenhova odaírni). Drága Nagymamám mondta mindig büszkén 65+ évesen, hogy találkozott ezzel-meg azzal a régi kolléganőjével (már 55 évesen nyugdíjba mehetett akkoriban) meg régi ismerősökkel a piacon, és hogy mennyire ki voltak akadva, hogy “Irénke, neked egy ráncod sincs! Hogy csinálod?” És Mama nagyon büszke volt erre, ami egyrész genetika volt, nagyobbrészt meg az a +30 kiló, amit viselt :slight_smile: Én inkább próbálok az egészségesebb verzió felé tendálni, de kétségkívül egy kerek arccal az életben fel nem lehet venni a versenyt ránctalanság terén. :smiley:
A Bella-Maddie “vitát” nem igazán értem, Bellán látszik, hogy igazi nőies, mediterrán szépség, Maddie meg egy északibb típusú, kislányosabb alkat. Szerintem mindkettő szép :slight_smile: A szolit viszont én sem erőltetném, mert amellett, hogy káros, nagyon béna narancsos tónust ad a bőrnek, és messziről ordít, hogy szolis a felturbózott barnaság. Nekem is volt olyan osztálytársam aki középszőke hajjal, fehér bőrrel képes volt 20 éves korára annyira tönkretennie a bőrét, hogy konkrétan egy 50-es, 3 gyerekes leharcolt anyukának tűnt igazi, durván mély ráncokkal. Egy non-stop a földeken dolgozó indián nőt képzeljetek el, cserzett arccal, ezeréves barázdákkal. Ne tegyétek :smiley:

3 Likes

Köszönöm szépen @pomme :heart_eyes::kissing_heart: De, @Maddieval nem “vitáztunk!” :slight_smile: Csak próbáltam elmagyarázni, hogy nekem a szoli “nem oszt nem szoroz” mert így is úgy is barna vagyok, sosem volt még tőle semmi bajom, mindig egyenletesen,folt nelkül barnultam egy keveset. Mivel alapból barna bőrtonusú vagyok gondolom ezért. De tényleg nagyon keveset jártam… A piercingeim miatt nem merek kockáztatni, erős sugárzás tuti, hogy rákkeltő… :confounded:
Nem állt szándékomban “vitázni” Maddieval csak leírtam milyen bőrtonusú vagyok :see_no_evil::hugs::blush::heart:

1 Likes

Igen, azért tettem idézőjelbe :slight_smile: Én is látom, hogy rajtad talán kisebb kárt tud tenni a szoli, mert van egy alap színed, de szerintem ne kockáztass, nagyon szép a bőröd! Béna indok, de elvileg 1-2 árnyalatnál több már káros pluszba meg mínuszba is. Meg nagyon szárít! :frowning: radírozni meg nem lehet szoli után, mert lejön a szín, szóval ugyanott vagy.
Piercing meg tetoválás mellett tényleg nem ajánlott, én mióta kivarrattam a fél hátam, csak 50-es naptejet használok, mert egyrészt tényleg kockázat, másrészt meg csúnyán ki tud fakulni, meg elszíneződik. Szerintem élvezd a szép színed, ahogy éppen van, nyáron egy kicsit rá tudsz erősíteni, de aki télen is tud viselni egy vörös rúzst anélkül, hogy száz méterről rikítson a fején, az szerintem tökéletes színű úgy, ahogy van :slight_smile:

1 Likes

Rendben!:heart_eyes: köszönöm @pomme :heart_eyes::kissing_heart::hugs:

1 Likes

:bell: Sziasztok! A topic indításakor utaltam a fényvédelem fontosságára, most közreadnék egy cikket, amiből a fotó szerintem sokunk számára jól ismert. Megér két percet, azt hiszem:

1 Likes

@Fiorentina Én még sosem használtam fényvédőt. Egyáltalan milyet érdemes venni? Télen is kell? Nem hagy fura réteget az arcon? Nem leszek tőle pattanásos? :neutral_face::thinking: Az utóbbi időben mióta létezik a fórum, sokan írtátok, hogy fontos. Én meg elkezdtem aggódni, ugyanis semmi tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban :see_no_evil::tired_face::tired_face:

Olyan fiatal vagy, úgyhogy ne aggódj, még nincs későn elkezdeni, de minél előbb, annál jobb! Nem vagyok a téma szakavatott ismerője, ezért észt nem osztanék, de itt a fórumon is van fényvédős topic, valamint rengeteg értékes cikk elérhető a fényvédelemről. Egy dolog biztos: legyen a fényvédő a napi rutinunk egyik sarokpontja! :open_umbrella:

Én sem használtam soha fényvédőt, de én szó szerint sportot űzök a napfény kerüléséből.
Párszor próbálkoztam velük, de nem bírtam elviselni, hogy órákkal később is ragacsos érzetű a bőröm és a fekete ruháimon kb azonnal meglátszik, mint valami csóró dezodor. Nyáron inkább közlekedem napernyővel, hordok lenge hosszú ujjú rucikat, mikor meg tengernél nyaralunk, este megyek csak be a vízbe. Macerásnak tűnhet így élni, de számomra nem zavaró. Egyszer égtem le életemben kb 15 éve (fényvédő mellett, mert bármennyire is vízállónak van hirdetve, nem az), na soha többé azt az érzést. Inkább élek úgy, mint a vakond.

1 Likes

Kerestem Neked egy olyan oldalt, ahonnan szerintem sok hasznos infót szerezhetsz:

2 Likes

Én is csak pár éve kezdtem fényvédőzni 30+osan. Mikor rátaláltam Tindigo blogjára, és elkezdtem olvasgatni, meg belemélyedni a témába. Addig is hallottam, hogy káros az UV sugárzás, meg bőrrák stb… de nem vettem komolyan. Na, azóta télen-nyáron fényvédőzök. Télen csak reggel kenem be magam, de nyáron nagyon odafigyelek az újrakenésre is.
Azt mindenkinek magának kell kitapasztalni, hogy mi válik be. Én pl tudom használni a kémiai fényvédőket is, de van akinek nem bírja a szemkörnyéke, könnyezik tőle, ők csak fizikai fényvédőt tudnak elviselni magukon. Mindkettőnek van előnye és hátránya is. Pl. a fizikait le tudod törölni, vagy izzadni ez sajnos nem jó. Nem szívódik be, csak megül a bőrön és úgy veri vissza a káros sugarakat. A kémiai beszívódik, viszont 2 óránként újra kell kenni, mert ennyi idő alatt bomlik le a sugárzás hatására.
Legjobb kerülni az alkoholos fényvédőket, sajnos nagyon sok termékbe beleteszik mert könnyebben beszívódik és nem okoz zsíros érzést.
Ha nem bírod az illatanyagokat akkor ebből is jobb illatmenteset választani.
Én is mindig próbálgatom, és bizony volt ami nem vált be. Kombinált a bőröm, nyáron inkább zsíros, emiatt sok fényvédő azért esett ki nálam mert zsírosbödön effektust okoztak rajtam.
Érdemes olvasgatni Tajti Ildi blogját, nagy szakértő a témában és ajánl konkrét termékeket is.
https://szepsegreceptek.hu/fenyvedelem/
Az anti-aging pedig a fényvédőzésnél kezdődik. Anélkül felesleges is drága szérumokra költeni, hiszen a bőröregedésért 80%-ban az UV sugárzás a felelős.
Nekem ezek váltak be leginkább (van közte mindenféle árkategória)
nyáron leginkább ezt használtam: https://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-super-light-daily-wrinkle-defense fizikai fényvédő
egy olcsó alternatíva de nagyon jó: https://kremmania.hu/kremek/innisfree-the-minimum-sun-cream-spf25 szintén fizikai
nem drága és nagyon szeretem: https://kremmania.hu/kremek/cosrx-aloe-soothing-sun-cream-spf50-pa kémiai fényvédő
https://kremmania.hu/kremek/clinique-city-block-sheer-oil-free-daily-face-protector fizikai és színezett, ha szép a bőröd még alapozó sem kell rá
szintén nyáron szerettem használni: https://kremmania.hu/kremek/la-roche-posay-anthelios-xl-mattito-hatasu-napvedo-gel-krem kémiai fényvédő

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Nálam egyébként a tusfürdőn kívül fényvédőből fogy a legtöbb.
Ha érdekel titeket a téma, youtubon is van fenn több fényvédős témájú videója Ildinek Tindigo néven.

4 Likes

Érdekes, nekem mindig inkább a fizikai fényvédőkre reagál a szemem, pedig mindenkitő a kémiait hallom.
Persze lehet azért, mert a fizikai jobban az arcon marad, nem szívódik be annyira, aztán elfelejtkezek róla, és beledörzsölöm a szemembe.

2 Likes

Szerintem neked kifejezetten jól áll az extrém fehér bőrszín! Ne hallgass azokra akik piszkálnak miatta, te így vagy különleges és egyedi! Nekem nagyon tetszik, szerintem baromi jól nézhet ki a hidegebb időkben!:heart_eyes:

Köszönöm ezt a sok segítséget, utána fogok nézni és befogok szerezni valami jó fényvédőt.:hugs:

1 Likes

Elfogom olvasni, utána nézek. Nem tudtam, hogy ennyire fontos a fény védelem :roll_eyes::blush:

1 Likes

Én is fényvédőzők már egy ideje, mondjuk nem folyamatosan, van mikor elhagyom, aztán megint visszatérek hozzá. Kedvencem az A’pieu Pure Block Sun Cream. Nagyon szuper, sminkelni is egy álom rá, viszont kémiai típusú. Idézetek egy oldalról, mert fejből nem tudom ilyen érthetően leíni :smiley: :

  • “Több kémiai fényvédő hatóanyagról derült ki, hogy hormonszerűen hatnak, és emiatt kockázatosak. A legtöbb terhelő adat az oxibenzon (benzofenon-3) nevű hatóanyagról áll rendelkezésre, mely ösztrogénként viselkedik a testünkben, továbbá allergizálhat, és felhalmozódik az emberi szervezetben.”
  • " Szintén felhalmozódó, nehezen bomló fényvédő a sajnos hazánkban is elterjedt oktinoxát (etilhexil-metoxicinnamát). Ez a hatóanyag állatkísérletek szerint hat a pajzsmirigyhormonokra és a szaporító szervekre. Emiatt különösen kisgyermekek és terhes nők esetében érdemes óvatosnak lenni ezzel az anyaggal." Ez utóbbi van a fentebb említett kedvencemben is.

Jó, akkor gondoltam ha elfogy a kedvencem, áttérek a fizikai fényvédőkre. Igen ám, de ha titánium-dioxid van benne, akkor tuti iszonyú fehér réteget hagy majd az arcomon. Tudom, vannak ezek az újabb fajták, amikben nano változatban van pl. a titánium-dioxid is. Na ezzel meg pont ez a gond, hogy olyan helyre is eljutnak a nano részecskék, ahova nem kellene, és nem ismertek a hosszútávú kockázatai.

Szóval összefoglalva… Melyik ujját harapja meg az ember? :confused: Néha már elgondolkodtam, hogy hagyom a fenébe a hámlasztást és társait, nem használok fényvédőt egyáltalán, és maradok az árnyékban nyáron is…

3 Likes