Mi sem 50+-osan születtünk

Igen, az volt a kánikula nyáron, 28 fok, és csak pár napig.

Szintén nem tartozom a korosztályba, de
Nagyon érdekes és tanulságos minden amit írtatok! Jó érzés olvasni ‘érettebb’ hölgyek véleményét! :slight_smile:

Én mindent megpróbálok tenni a megelőzésért, és lehet túlzásba is viszem. :persevere:

Egyébként szerintetek az vészes ha 2 hetente 1 alkalommal 15 percet szoláriumozok? Alapból is barna vagyok, de én még barnább szeretnék lenni. Viszont tudom, hogy ez sajnos majd később ráncokkal fog járni :sweat: Szerintetek vészes? Inkább hagyjak fel vele?

1 Likes

Sajnos nem vagyok szakértő, de általában olyanokat lehet olvasni a témáról, hogy ártalmas a szolárium. Én magam fehérbőrűként és egyszeri rossz tapasztalat után soha nem égetném a bőröm a szoláriumban, hiszen láttam, hogy pár perc alatt mit művelt vele, pedig extra zsíros bőröm volt. Ha meg amúgy is barnabőrű vagy … Szóval én az abbahagyás mellett tenném le a voksom, de tudom, hogy én sem fogadtam meg soha senki tanácsát annakidején, mindig a magam kárán tanultam sajnos. Ha Te már most mindent megteszel a megelőzésért, biztos sokkal okosabb vagy.

1 Likes

Miért nem mész ilyen fújós barnításra?
Nem vagyok otthon ebben a témában (totál hullafehér vagyok és baromi büszke vagyok rá), de régen egy modell barátnőm járt alkalomadtán ilyenre és elvileg ártalmatlan és később csak lekopik. Ha láttad a Csajok háborúja c. filmet ott is ilyenre megy az Emma (Anne Hathaway). Most csak rákerestem így gyorsban és ezt adta ki:
http://www.liviaszalon.hu/elektrokozmetika/barnito-testfujas

Talán macerásnak tűnhet, főleg, hogy ahogy olvasom, nem tart annyira sokáig, de szerintem a ráknál és a ragyáknál bármi jobb… Akik szoliba jártak ismerőseim olyan szinten ocsmányak így a 20-as éveik végére, hogy fúj.

2 Likes

Én például iszonyúan ki tudok fehéredni őszi-téli időszakban, mivel alapjáraton nagyon világos bőröm van. Ennek ellenére nem nehéz lebarnulnom, nem égek le könnyen. Egy ideig nagyon szerettem napozni és “egészséges” színt kapni, utóbbi időben csak fényvédő mellett de az igazság az, hogy nem éri meg. Folyamatosan ki kell tenni a bőrt annak a stressznek hogy még több melanint termeljen, ami során nagy mértékű oxidatív stressz terheli a sejteket, valamint hosszú távon károsodik a sejtek DNS-e is. Ez pedig felgyorsítja a bőr öregedését. A szolárium elviekben 3x annyira károsítja a bőrt, mint a sima napozás, így ha szép, fiatalos bőrt akarsz én azt tanácsolom inkább hagyj fel vele.

Személy szerint én nagyon szeretek napon lenni (de nem a déli tűző napon, a nyári hőségben) és nagyon sokáig nem tudtam megbarátkozni a hófehér bőrömmel, mindig barna bőrt szerettem volna szóval nem fogok egész életemben fehér ingben és kalapban elbújni a nap elől, de nagyon ügyelek a megfelelő fényvédelemre és arra, hogy lehetőleg csak reggeli/késő délutáni órákban akkor is csak rövid ideig tartózkodjak a napon. Persze így színt nem igen fogok kapni, viszont azt gondolom, hogy minimális mennyiségben szükségünk van a napfényre a természetes D-vitamin bevitel miatt is.

Ha nagyon ragaszkodsz a barna bőrszínhez akkor ma már elég jó minőségű barnítókrémek/habok kaphatóak - erről sajnos nincs tapasztalatom, pedig nagyon régóta szemezgetek a dologgal csak még nem sikerült leküzdeni a régi rossz önbarnítók förtelmes szagának emlékét :sweat_smile:

2 Likes

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenkivel egyettértek! Szerintem felhagyok a szoláriummal, nem ér annyit, hogy ráncos legyen a bőröm. Bár nagyon hiányozni fog az extrém barna bőr, de megelégszem a kreol bőrrel is :frowning: inkább, mint hogy rákos legyek…

2 Likes

Kolléganőm balatoni lány, nyár elején büszkén mutatta, hogy milyen jól leégett hétvégén, és milyen szép barna lesz. Ezt minden évben eljátssza, naptejet sosem használ, augusztusban én könyörögtem ki nála, hogy legalább egy 20-as naptejet vigyen Olaszországba nyaralni.
Viszont 2 évvel fiatalabb, és sokkal több pigmentfoltja és ránca van, mint nekem.

Én még sosem égtem le napon, lehet nekem a szoli nem tesz olyan nagy kárt, mivel alapból is barna vagyok, de inkabb nem kockaztatok tobbet, tenyleg nem szeretnek rancokat :tired_face:

1 Likes

Engem állandó jelleggel piszkálnak, hogy milyen fehér vagyok és miért nem csinálok valamit, hogy legyen egy kis színem. Egyszerű: mert nekem így tetszik. Soha ki nem mennék a napra, nyáron is mindent megteszek, hogy a lehető legkevesebb fény érjen és itt vagyok 25 évesen és ha egy üdítőért beugrok egy dohányboltba (nem dohányoztam soha), azonnal kérik a személyim, sőt, a múltkor hozzászámoltak egy iskolás csapathoz, mikor az állatkertben álltunk sorban. Ha nem vagyok kisminkelve 14 évesnek is kamuzhatom magam, főleg, mivel alacsony és vékony is vagyok.
Szerintem fiatalnak látszani sokkal menőbb, mint napbarnítottnak lenni. Arról nem is beszélve, hogy senkit sem fog érdekelni, milyen színed van, ha olyan kráteres a bőröd, mint a Hold felszíne.

6 Likes

Én azt szoktam mondani, hogy úrinősen fehér. :rofl::rofl:

Huuh, de ismerős! Én még csak 20 vagyok, de világ eletembe fiatalabbnak néztek. Mindenhol elkérik tőlem is a személyit, (én sem dohányzom) smink nelkul én is 14nek nézek ki, és volt, hogy engem is kevertek össze egy iskolás csapattal. Én is kicsi vagyok -150 cm szóval teljesen át érzem amit te xD még is attól felek a legjobban, hogy egyszer sajnos lesznek ráncaim :frowning: egyszer mindenkinek lesznek. Te nem tartasz tőle?

1 Likes

Oh, én kép alapján azt hittem, hogy idősebb vagy nálam.
Amúgy nem, nem aggódom, egyrészt genetikailag nagyon fiatalos nálunk mindenki, anyámat többször nézték már a nővéremnek és bízom abban, hogy mire abba a korba érek, már tart ott a tudomány, hogy látványosan lehet javítani az ilyesmit. Igazából most is sok lehetőség van, de szerintem később még több és még jobbak lesznek.

1 Likes

Előben látszok fiatalabbnak, gondolom a magasság miatt. Ha keves smink van rajtam akkor meg főleg :slight_smile: bár elvileg masok szerint ugyan olyan vagyok előben mint a képeken, de szerintem nem, élőben fiatalabbnak látszom sokkal :slight_smile:

Huh, ebben én is reménykedem!! :slight_smile:

Egyszer ismertem egy közel azonos korú hölgy testvérpárt, az egyik 55, a másik 57 éves volt. Az egyik Belgiumban élt és szinte teljesen ránctalan volt, a másik 30 éve Dél-Afrikában, és a csupán 2 év korkülönbség ellenére úgy nézett ki, mintha a testvére nagyanyja lett volna. Na, akkor én ott megfogadtam, hogy a fényvédelem fontos :sunglasses:
Ettől függetlenül én is sokkal jobban szeretek barna lenni, mint hulla fehér, sokkal jobban is áll, ha van legalább egy kevés színem, ezért télen szoktam szoliba járni. De szerencsém van, mert könnyen barnulok, sosem égek le és egy 10 alkalmas bérlet kitart egy évig :slight_smile: 3X1 egység hetente és legalább 2 hónapra barna vagyok. Én úgy érzem, ez még nem túlzás. Biztos jobbat tenne hosszú távon, ha ennyit se járnék szoliba, de valahol azt is mérlegelni kell, hogy mit várok az élettől? Fiatalon szeretném jól érzeni magam, vagy majd 50 évesen számolgatni, hogy kettővel kevesebb ráncom lett? Így is, úgyis megöregszünk, nekem ez nem ér annyit, hogy télen tök fehér legyek… Szerencsés vagyok, mert nincsenek anyajegyeim, járok évente bőrgyógyászhoz, de jelen körülmények között a genetikai esélye, hogy bőrrákban haljak meg, tart a 0-hoz.
Ami nekem nagyon bevállt, hogy elkezdtem szolis napozókrémet is használni. Szuperül hidratál, van benne önbarnító, sokkal mélyebben barnulok tőle a szoliban is, de most nyáron kipróbáltam természetes napfényben is, és ott is használ! Egy sima nyári délután legalább 1 színmélységet ad rá pluszban, így sokkal hatékonyabb a barnulás :sunglasses:

1 Likes

Nem minősítettem a testalkatokat, pusztán érzékeltettem, hogy valószínűleg a magasságom is rátesz arra, hogy fiatalnak néznek. Egyébként a magasság feleannyit sem számít egy nő külsejében, mint az arc és/vagy az ápoltság. Mellesleg @Bella is alacsony, ha felhagy a szolizással és igyekszik megőrizni a külseje ápoltságát, 50 évesen is utánafordulnak az utcán.

1 Likes

Engem is a magasságom miatt néznek fiatalabbnak, extrém kicsi vagyok, de ez nem állít meg semmiben sem. Engem ez tesz egyedivé, ha nem lennék ilyen pici, az nem is én lennék. Szerintem @anon70835007 nem kritizált semmilyen testalkatot sem :thinking:
Egyébként köszönöm @anon70835007 :slight_smile:
De annyira vészes lenne a szoli? Írtad, hogy ha felhagyok vele csak akkor fordulnak utánam, de amúgy én nagyon keveset szolizok. Most már 3 hete nem voltam, általában 3-4 hetente megyek, de van hogy 2 hetente, szerinted ez roncsolná a börőm állapotát? Én még soha az életben nem égtem le, bírom a napot. :thinking: tényleg csak azért járok, mert néger akarok lenni, de sajnos nem annak születtem :sob: ami nagyon bánt…

1 Likes

Én is imádok pici lenni. :smiley:
A szoli mindenképp káros és a bőr romlása főleg hosszú idő után lesz feltűnő, ami akkor már visszafordíthatatlan lesz. Talán most nem tűnhet vészesnek ez a pár alkalom, de ha éveken át csinálod, mindenképp látszani fog a bőrödön. Én a helyedben megpróbálnám az a fújós dolgot. Ha én akarnék barnább lenni, nekem megérné bármilyen macera vagy pénz, hogy ezt a lehető legkevésbé káros módon érjem el.

1 Likes

Igazad lehet!! Hallgatok rád, utána fogok nézni annak amit küldtél :hugs::blush:

Remélem beválik és sokáig szép maradsz! :kissing_heart:

1 Likes

:slight_smile::slight_smile::kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes: remélem!! :slight_smile: :hugs: