Megoldások zsíros hajra

Sziasztok!

Eddig sem tartoztam azok táborába, akiknek elég hetente egyszer hajat mosniuk - viszont sajnos az utóbbi pár hónapban hihetetlenül gyorsan zsírosodik a hajam. Száraz samponnal ki tudom tolni egy nappal a hajmosást, így elég csak minden másnap megmosnom, de már így is eléggé kriminális a második nap végére.

Van esetleg valami bevált terméketek/praktikátok zsíros hajra? Nagyon sok terméket és trükköt kipróbáltam már, de sajnos semmitől nem lett jobb. Ennél még kamaszkoromban is jobb volt a helyzet. :frowning:

Lecserélted már a samponod?

Igen, már az is megvolt. Régen is úgy használtam őket, hogy x mosásonként váltogattam sampont, valamit kúraszerűen használtam, valamit csak bizonyos esetekben, hígítva, stb. Aztán történt valami, és mintha semmi sem működne már együtt a fejbőrömmel.

Annyi mindent kipróbáltam azóta, a régi kedvenceket is (balea korpáspdás elleni és Inecto), mélytisztító samponokat, radírt, másként lemosni, pakolásokat, stb., de semmi nem hoz igazi változást.

Amiket mostanában használtam:

  • Balea korpásodás elleni sampon (ezer év után vettem újra most)
  • Yves Rocher micellás sampon (borzalmas)
  • Balea zabos sampon érzékeny fejbőrre
  • Seborin korpásodás elleni sampon (őt pl. alkalomszerűen)
  • Lush new szilárd sampon

Igazából azért hoztam létre ezt a témát, mert tudom, hogy mindenkinél más lesz a csodaszer, nekem ez anno a Balea mentás korpásodás elleni sampon volt. Ha esetleg van valami, ami nektek bevált erre a problémára, kérlek, osszátok meg. :slight_smile:

Milyen hosszú a hajad egyébként?

Váll alá érő, olyan középhosszú. :slight_smile:

Miért nem mosol szimplán minden nap hajat?

Nekem ez sampontól független. Most kicsivel váll fölé ér, de amikor hosszú volt, nagyon lehúzta a súlya, és érezhetően jobban zsírosodott, főleg, ha kiengedtem. Szerintem ez játssza a legnagyobb szerepet. Általában lazán félig fel szoktam tűzni, és akkor nem tud úgy mozogni, lelapulni napközben, tovább marad tiszta a töve. Ennél jobb ötletem nincs sajnos.

Nem mindenki akar “szimplán” minden nap hajat mosni, ha nem muszáj

1 Likes

Minden nap hajat mosni nagyon nem egeszséges fejbőrnek és gondolom @Zsebtukor nem szulfát mentes sampont használ.
Ha minden nap megmosnád a hajad, (főleg, ha SLS tartalmú samponnal) az túlságosan durva tisztítás lenne a fejbőrödnek és így védekezésből még több zsírt termelne.

Én teafaolajos sampont ajánlanék, vagy csalánsampont.
Persze sok minden lehet a zsírosodás hátterében. :thinking:

2 Likes

Nem azt mondom, hogy kell (mert persze, van akinek nem szükséges), de nem egészségtelen minden nap hajat mosni, különben nem járna mindenki a csodájára a hajamnak. Ennyi év mindennapos hajmosás után bátran kijelentem, hogy semmi kárt nem okoz, pedig nagyon sokáig én sem SLS mentes sampont használtam.
Ellenben ha valakinek túlzottan zsíros a fejbőre, inkább mosson minden nap hajat, amíg kideríti, mi is áll a dolog hátterében, mert lehet akár hormonális, vagy egyéb probléma, amire a megoldást nem kozmetikumokban kell keresni. Ha túl zsíros a fejbőr, nem tud lélegezni, befülled, könnyebben fertőződik, akár hajhullás is lehet a dolog vége, szóval én átmenetileg gyakori tisztítást (kíméletes samponnal) és egy (vagy akár több) bőrgyógyász felkeresését javasolnám.

Neked lehet, hogy nem tett kárt a fejbőrödnek a minden napos hajmosás,de mind mások vagyunk. 16 éves koromban Én is minden nap megmostam a hajam, mert azt hittem ez nagyon jót tesz neki, aztán csak zsírosabb és korpásabb lett. Azóta 3 naponta mosok és semmi gond nincs. :slight_smile:
Én semmiképpen sem ajánlom, hogy minden nap hajat mosson.

Azt ugye tudod, hogy akár be is gombásodhat a fejbőre, ha annyira durva a helyzet? Az, hogy neked nem volt jó, ezer dolog miatt lehetett, pl azért is, mert tini voltál. Tiniként nekem is sokkal zsírosabb volt, mint most, mégsem lett rosszabb, csak mert naponta kezdtem mosni. Ezerszer többet árt, ha nem tiszta a fejed. Ha valaki csak azért nem mos gyakrabban hajat, mert x ember szerint az ártalmas, közben meg fülled be a bőre a zsír alatt, azt éri el vele, hogy törzsvendég lesz a parókásnál. A túlzott zsírosodást komolyan kell venni, a drogériás samponok cserélgetése csak pénzkidobás. A helyében mihamarabb felkeresnék egy szakértőt, addig meg tisztítanám rendesen.

Minden másnap mossa a haját most is, erre nem mondható, hogy nem tisztítja rendesen.

(Egyébként nem mindenkinek van ideje mindennap hajat mosni.)

4 Likes

Ha annyira rossz a helyzet, mint írja, hogy a második nap végére vállalhatatlan, akkor kevés a minden másnap. Az idő meg hozzáállás kérdése. Nekem plusz 25 perc a hajmosás+hajszárítás a reggeli rutinban, ennyivel előbb kelni nem nagy kunszt. (Majdnem derékig ér a hajam, neki meg rövidebb, szóval a szárítás még kevesebb időt venne el.)

Maddie, újév első napján nem szeretnék vitázni. De hidd el, nem hozzáállás kérdése. Akinek van 1-2-3 kisgyereke mondjuk, annál baromira nem hozzáállás kérdése. Nekem nincs kisgyerekem, ahogyan neked sem - gondolom (egyébként nem írnál ilyet). De attól még látom a kisgyerekes barátnőimen, ismerőseimen, családtagokon, hogy mennyire nem hozzáállás kérdése.

Nem vitázni szeretnék, el is megyek innen, de ezt azért el szerettem volna mondani. Máshogy is élnek emberek, nemcsak úgy, ahogy mi.

13 Likes

Csak a sötétben tapogatózom, mert az én fejbőröm és hajam száraz, de azért leírom mik jutottak eszembe, hátha. :relaxed:

Nekem is a teafaolaj villant be először, amikor elolvastam a problémát. Azt esetleg próbáltad már? Nem nagy tételben, csak pár cseppet a samponba keverve. Az antibakteriális + vírus- és gombaölő hatása miatt gondolom, hogy frissítené a fejbőröd. Persze, csak ha nem vagy érzékeny az illóolajokra. :upside_down_face:

A másik, ami még a fejemben motoszkál, az a nagy kedvencem: https://kremmania.hu/kremek/aromax-ricinusolajos-hajpakolas-arganolajjal Ez egy hajpakolás ugyan, de én nem annak használom, hanem szintén a samponomba keverek belőle, és úgy mosok hajat. Így is működik, plusz nem marad benne a hajban, nem lapítja le, nem tapad meg a fejbőrön. Tudom, hogy elsőre vad ötletnek tűnik ricinusolajat ajánlani egy zsírosodó hajra, de ez a cucc azt ígéri (és nálam meg is teszi), hogy kondicionálja a hajat és a fejbőrt. Miért ne optimalizálhatná és egyensúlyozhatná ki a te fejbőrödet is? Főleg, ha tényleg csak a samponodba keversz, nem közvetlenül pakolásként használod.

4 Likes

Én is használom ezt az Aromax pakolást és imádom, szóval csak ajánlani tudom! :slight_smile:

2 Likes

Oh wow, that escalated quickly.

Igazából azért írtam azt, hogy terméket vagy jól bevált praktikát keresek, mert minden más rendben van egészségügyileg.
Ha van időm, kedvem és energiám, megmosom minden nap, viszont sajnos ez nem jön össze minden reggel. :confused:

A teafaolajat ki fogom próbálni, meg ezt az Aromax pakolást is megnézem, köszönöm. :slight_smile:

4 Likes

Tiniként is ugyan olyan volt a fejbőröm mint most.Csak akkor fordult elő durva zsírosság,amikor minden nap mostam. Miután leálltam ezzel a szokással utána sokkal jobb állapotban volt a fejbőröm. (Nálam genetikailag sincs semmigond)
A Gombasodás megelőzésére ajánlottam teafaolajat, ami a legjobb természetes fertőtlenítőszer! :slight_smile:

A téma nálam is zárva, csak ennyit akartam hozzáfűzni. @Zsebtukor remélem megoldódik a problémád! :slight_smile:

3 Likes

Tapasztalaton szerint a kénes samponok nagyon szépen kordában tartják a zsírosodást. Nem egy élmény a szaguk, de pár alkalom után kitolódik a tisztább napok száma. Ha kibírod a cél érdekében, akkor ajánlom jó szívvel, nekem sokat segít. Egy dologra kell ügyelnem, mert a hajvégem nagyon sprőd, hogy tápláló balzsamot mindig kell használjak mosás után. Ha van több időm, akkor olajos pakolást kenek szigorúan a végekre, mosás előtt olyan fél órára, ez véd valamit a szárító hatás ellen.
Árban sem szörnyűek:
http://kremmania.hu/kremek/naturland-kenes-kremsampon
http://kremmania.hu/kremek/naturland-detergens-sulfuratum

Azt hiszem az van a leírásban, h előbb másféle samponnal kell mosni, aztán a kénes hatóanyagossal, de én egyből ezzel esek neki :stuck_out_tongue: Ez is tisztít, az is tisztít…

Ha ez nem szimpi vagy nem jönne be, akkor hajszeszt kennék a fejbőrömre választékonknént hajmosás előtt.
http://kremmania.hu/kremek/ilcsi-kenes-tonik
http://kremmania.hu/kremek/herbaria-bojtorjan-hajszesz
Aztán samponozni 2x.

Van itt minden, ami ördögtől való: SLS, etil-alkohol, de ebben az esetben tégy próbát, ha nem vagy ezekre érzékeny, mert segítenek (tisztít és fertőtlenít).
Remélem sikerül megküzdeni a nyavalyás olajtermeléssel!

3 Likes

Plusz egy pont a kéntartalmú samponokra :slight_smile: pár éve volt egy csúnyább tüdőgyulladásom, akkor használtam hogy minél ritkábban kelljen hajat mosnom. Nagyon jól működött, még azt is megbocsátottam hogy tartósan lőporszagú lett tőle a fejem. Kúraszerűen érdemes használni egyébként, egy tubus után nem árt szünetet tartani és pl. babasamponra váltani, nem tesz jót a bőrnek az sem ha a természetesen jelenlévő baktérium/gombakultúrát kiírtjuk róla. Én a naturlandosat használtam.

1 Likes