Megoldások zsíros hajra

Én a Detergens sulfuratumot használtam, ami elsőre ugyan eléggé kénszagú, de a hajamon szerintem egyáltalán nem maradt meg a szaga, szóval akit ez nagyon zavarna, próbálkozzon elsőre ezzel a samponnal.

2 Likes

Már kezdtem félni, hogy ezt az évet nem “Maddie megmondja” szűklátókörű, kategórikus imperatívusz okosságaival kezdhetem! :joy:
De szerencsére megnyugodtam!:stuck_out_tongue_winking_eye:

9 Likes

Sziasztok:)
Bellának teljesen igaza van,hiszen az agyonreklámozás és nagy túlkínálat miatt,azt hihetjük,hogy ma már minden csodaszer elérhető,és mindenre lehet “megoldást kapni”…közben ott vannak az elfeledett,valóban jól teljesítő termékek,mint pl.a csalán sampon:)
Hajszesz is van hozzá,plusz a kénes samponok is jók.Pont ezek a mai "fejlett"cuccok többet ártanak mint használnak.Vagy a wu2!Na az szárít rendesen,amellett hogy nagyon jól tisztít is.
De most korpás is,vagy szimplán zsíros?
A gyakori,még a 2naponti hajmosás is rossz,a heti kettő a maximum.Ha ezt kibírnád,elképzelhető,hogy visszaállna a normál faggyútermelés,mert valóban védekezés végett,túltermelődik,hiszen a fejbőrnek,a hajnak is van egy normál,alap zsírossága.
A festés,színezés is sokat segít.
Örülhet az,akinek csodájára járnak a hajának,de meddig?
Fiatalon a legtöbben elkövetik azt a hibát hogy mindennap hajatmosnak,olyankor még van rá idő és energia,és fontos hogy minél szebbek,ápoltabbak legyenek,ami dícséretes,de az ilyen hibák visszaköszönnek az évek múlásával,és talán belőlük fog élni a parókakészítő:) a reggeli hajmosással sem árt vigyázni,attól hogy a haj megszárad 10perc alatt,a fejbőr nem…
Hosszú hajam van,elmondhatom hogy igen ápolt,pedig csak heti 2xmosom.
Itt is az a lényeg szerintem mint úgy általában mindenben,hogy nem szabad semmit túlzásba vinni,és ijesztgetni sem fair senkit gombásodással,pusztán mert zsírosodik a haja,hacsak nem bőrgyógyász az illető,de látatlanban akkor sem!

4 Likes

Attól is függ, hol laksz. Nekem régen elegendő volt a heti egy hajmosás, de akkor még egy kis vidéki városban éltem. Most három naponta mosok hajat, de a harmadik napon már össze szoktam fogni. :roll_eyes:
Viszont egyszer elregéltem problémámat a fodrászomnak, aki megvigasztalt, hogy a három nap Budapesten teljesen jó, sőt nem is baj, ha háromnaponta kimosom belőle a város szmogját.

Azóta könnyebben élem meg egy kicsit.

Viszont. Van két kisiskolás gyerekem, hosszú és brutálisan dús hajam. Ezt nem én mondom, minden fodrász kiborul rajta.
Inkább vágatnám kopaszra, minthogy minden nap hajmosással és szárítással kezdődjön.

5 Likes

Ú, nagyon szépen köszönöm, meg is nézem ezt a naturlandosat! :slight_smile:

Igen, erre még így nem is gondoltam :thinking: De szinte biztos, hogy ez is hozzájárul a dologhoz.

2 Likes

Szia!

En hetente 3 alkalommal mosok hajat. A csodasampon nekem sincs meg, de en is valtogatom oket. Amiota melirozva lett a hajam, nem veszek mar drogerias samponokat, csak profibb (fodraszkellekes) dolgokat. Amire altalonossagban rajottem az evek soran, hogy amelyik sampon kevesbe atlatszo,surubb, attol a hajam is gyorsabban zsirosodik, mivel maga a sampon is taplalobb (a tovere is rarakodik, akarmennyi ideig is mosom le). Az atlatszobb samponok foleg tisztitanak, de az apolasert hasznalok balzsamot es pakolast is. Hajvegapolom is van. A balzsamot vagy pakolast kizarolag fulmagassag alatt rakom a hajamra, felette soha. A fujos hajapolokkal vigyazni kell, van amelyik tobbet art, mint hasznal. Gliss Kur mellett pl. 1 nap utan moshattam hajat, pedig csak az aljara fujtam, nem is veszek tobbet belole.
Nekem a natursamponok nem jottek be (szenakazal haj), de ha nincs vegyileg kezelve a hajad, neked bevalhatnak. Az en hajam hosszu es nem tul vastagok a hajszalaim, jelenleg vegyileg is kezelt egy resze, ezert apolom rendesen. A hajhab nalam felejtos, nemely fodrasz rarakta a hajamra, mert ugy jobb a tartasa… igen, majd 1 nap utan viszketett a fejborom meg zsirosnak nezett ki.
Ha magvakbol (dio, mogyoro) tobbet eszek, mint szoktam, gyorsaban zsirosodik a hajam.
Nekem idaig minden fodrasz azt mondta, hogy ne mossam naponta es nem is szeretnem. Neha szarazsamponozok is, de ezt nem szoktam hetente, mert a fejboromet is szaritja es egy ido utan korpas lesz tole. A heti egy hajmosast nem a haj zsirosodasa miatt keveslem (ismertem olyan not, akinek 2 het utan se volt zsiros a haja, csak apolatlan), hanem mert kint azert eri a hajat eleg sok kosz, por, füst, szmog… ezeket jo kimosni azert.
Nekem az esti hajmosas valt be, azutan mar nem megyek ki. Ami meg bevalt, parnahuzat es torolkozo gyakoribb cserelese (arcborom miatt is fontos). Napkozben igyekszem nem a hajamban matatni, bar a sapiszezonban a fejboromre nyomja a hajam a sapka.
Most van egy sampon amitol nagyon szep a hajam es lehet o lesz a befuto, de meg tesztelem.
(Bocs, nincs ekezetem.)

Szia!
Nekem heti 2 szer kell hajat mosni,ha aktívan mozgok, főleg télen a sapka alatt egy hosszabb gyaloglás vagy kerékpározás után aláizzadok.
Naturland kénsampon a megoldás!
De egymás után 2 szer kell megmosni. Az első még nem habzik,ezt leöblítve a második,már szép habot képez.
A titok,a habot 5-percig kell rajt hagyni, a hatáshoz idő kell!
Utána ha leöblítem megszárítom,és selymes, semmi zsíros, korpás érzésem nincs!

https://www.arcanumpatika.hu/id/01103_Detergens_sulfuratum_FoNoVII__Naturland_100g__ :wink::wink:

Nekem is nagyon problemas a hajam az utobbi 1-2 evben. Fenekig ero, dus, eros, vastagszalu hajam van. A hajhosszal soha nem volt problemam, szep, fenyes. Viszont a hajtovek extrem gyorsan zsirosodnak, amiben az is kozrejatszik, hogy nagyon szaraz a fejborom.
A fellelheto osszes praktikat probaltam, azokon kivul pedig mindenfele samponokat osszevadasztam (professzionalistol az sls mentesig, mindenfele kensamponokat es csodasamponokat, de semmi nem hozott valtozast).
Teljesen leredukaltam a rutint is, mar csak kimeletes sampont hasznalok, es hajolajat a hajvegekre.
Par hete voltam legutobb fodrasznal, az o tanacsara pedig elkezdtem peelinget hasznalni aamponozas elott. Erre a celra a baleas szolomagolajas radirt vettem meg, (kb fel oran keresztul kerestem a termeket, mert uj csomagolasa van, es atsiklott rajta a tekintetem🤪) ez eleg jol bevalt. Ujra nem fogom venni, mert a tubus kb 2 alkalomra volt igy eleg, hogy alaposan belemasszirozzam a fejembe, azota siman kavezaccot keverek a samponba, az amugy is van itthon mindig.
Ezt jol kimosom samponnal, ha mar nincsenek benne darabkak, akkor samponozok megegyszer, ezt az utolso mosast 4-5 csepp rozmaringolajjal turbozom fel. Hajmosas utan meg a hajvegekre az inecto hajolajat hasznalom, es gyonyoru lesz a hajam.
3 napot mar siman bir, 4. nap meg vallalhato, ha vhova mennem kell akkor esetleg szarazsamponozok (klorane).
Sampont most valtogatom rendszeresen, mert van kb 20 flakonom aminek nem ertem a vegere. Ha ezek elfogynak, akkor keresem tovabb A sampont, ha az is meglesz, akkor jelentkezem.
De most per pill ezzel a peelinges megoldassal elvagyok, heti 2xi hajmosast meg siman be tudom vallalni :slight_smile:
Radirt eleinte minden hajmosas utan hasznaltam, most mar csak minden masodikra, viszont a rozmaringolajat nem hagyom el egy alkalommal sem.

2 Likes

A kénes samponokat én is csak ajánlani tudom, zsírosodásra nekem bevált, meg korpásodás ellen is. A rozmaringolaj is hasznos, szerintem megér egy próbát. Én régebben használtam, de most, hogy eszembe juttattátok lehet visszatérek én is a használatára.:grin:

Nekem mostanában olyan problémám van, mióta felköltöztem Budapestre, hogy egyrészt hamarabb zsírosodik a hajam (nem csak a téli sapi miatt). Másrészt nagyon száraz a hajvégem, no meg olyan mintha hámlana a fejbőröm, vagy nem is tudom, de nem korpás, fogalmam sincs mi ez. Gondolom a pesti vizet nem szereti a hajam (se a bőröm, az is szárazabb). Van valami tippetek, hogy mivel lehetne ellensúlyozni a kemény vizet?:thinking:

Nekem is volt egy csomo hamlo resz, foleg fulem elott es a fejemen kozepen az elso resz, ezt viszont az arcradir/kavezacc samponba keverve siman levitte.

1 Likes

Nem lehet, hogy szeborreás? Ég, viszket, piros a hámló rész?

Köszi, kipróbálom!

@Amadea szerintem nem, mert nem piros és nem is ég, minimálisan viszket néha.

1 Likes

A kemény víz ellensúlyozására híg ecsetes öblítést vetnék be és szoktam is bevetni, igaz én “bótit” használok: https://kremmania.hu/kremek/yves-rocher-eclat-radiance-malnaecetes-hajoblito Ez nem túl természetes, de a fejbőrömre nem öntök belőle.
Úgy tudom almaecet jól felhígítva is működik haj és fejbőröblítésre. Az arányokat nem tudom, de talán 1:9-10-hez lehet, hogy működjön, de ne szárítson.

1 Likes

De jó, hogy mondod! Otthon nálunk olyan kemény a víz, hogy tönkremegyek tőle tetőtől talpig szó szerint, venni fogok egy ilyet!

1 Likes

a szárazsamponodhoz feltétlenül ragaszkodsz? nekem is volt egy hasonló élményem nemrég, hogy szinte egyik napról a másikra a hajam a szokásosnál is gyorsabban bezsírosodott, és mindenre gyanakodtam, csak a szárazsamponra nem, aztán amikor elfogyott és másikat vettem, kiderült, hogy az a hibás. mivel kezsősött a sapkaszezon, gyakrabban kezdtem el fújni vele a hajtöveket, hogy ne lapuljon le teljesen, és az meg a fejbőrömnek volt túl sok (arra viszont nem jöttem még rá, hogy a hatóanyag, vagy az illatanyag okozta, ez meg az új tökéletes szárazsampon megtalálása még egy kis időbe bele fog tellni).

1 Likes

A szárazsampon elhagyására én is adnék egy voksot… a kiszerelés miatt ezekben 100-ból 99-ben a (denaturált) alkohol az első vagy második “igazi” összetevő (ha a hajtógázt nem számoljuk), ami a fejbőrt ugyanúgy szárítja, majd emiatt zsíros bőr esetén még intenzívebb zsírosodásra készteti, mint a test bármely más részét. Nekem is volt, hogy jól jött volna, viszont miután a fenti feltevésemet fodrász és hozzáértő fodrászkellékes is megerősítette, inkább soha nem is próbáltam ki ilyen terméket (ha nagyon vacak a hajam, de nagyon nem tudok hajat mosni, akkor púdert használok, az egy napra elmegy - viszont ez se fordul elő havi-kéthavi egyszernél gyakrabban).

2 Likes

Általában 3 nap után kell szárazsamponhoz nyúlnom. Múlt vasárnap hajcsavarókkal aludtam, az eredmény elég rémisztő lett, a fésülés gondolata is fájt illetve kitépte a fél hajamat, ezért 3 napig felcsatolva hordtam, nem fésültem meg. Csütörtökre már tök jó volt a frizura, de még mindig nem fésültem meg. Péntek reggel fújtam rá egy kis száraz sampont, mert már picit kezdett zsírosodni. Nem gondoltam volna, hogy ha nem nyúlok hozzá, akkor ennyire száraz marad…Pedig azt a sem a samponom nem volt új, sem a hajápoló, amit használtam. illetve most jut eszembe, hogy egy hajnövesztő szérumot masszíroztam a fejbőrömbe, hajmosás előtt, amit a párom rendelt a foltokban történő hajhullására, de azon nem segített.

Foltokban történő hajhullás: fogorvos! Rengeteg esetben fogászati probléma áll a foltokban történő hajhullás hátterében. Nem biztos, hogy érzed, hogy baj van, nem mindig fáj.

1 Likes

Erre is megy egy voks - nekem ugyan sajnos hajproblémát nem oldott meg annak idején a fogorvos-kör letudása, de azt saját bőrön tapasztaltam, hogy lehet nagy a baj akkor is, ha nem fáj és nem látszik szabad szemmel. A semmiből, nem valamire ráharapva tört le egyszer az egyik rágófogam 2/3-a: belül volt szuvas, de valahogy úgy, hogy ez kívülről, szabad szemmel nézve nem látszott, és nem is fájt, a letörés után visszamaradt rész viszont elég csúnyán fekete volt… röngtent azelőtt sosem csináltak, pedig az biztosan kimutatta volna már korábban is ezt a problémát, de én erre magamtól nem gondoltam, a doki meg nem hívta fel a figyelmemet ilyesmire… :angry:

1 Likes