Ajánlást kérek!

Nekem gyorsan zsírosodó hajam van (2 nap), meg száraz is, és eddig semmilyen sampon nem mérsékelte a zsírosodást, bármit használtam rá… Szárazsamponnal szoktam kitolni 3-4 napra, a Balea szőke hajra valót nagyon szeretem, mert nincs igazán illata, illetve az új felfedezésem a Balea hab formájú szárazsamponja: https://kremmania.hu/kremek/balea-lovely-flower-szarazsampon-hab
Ez ugyan macerásabb, mert nekem csak úgy működik, ha megszárítom a használat után a hajtöveket, de szebb a végeredmény, mint a por állagú terméknél, és frissebbnek is érzem. Így a hajhosszam legalább nem szárad annyira a nagyon gyakori mosástól. A száraz hajvégekre pedig minden alkalommal balzsam (ahogy korábban írták, a tövek közelébe ne kerüljön), illetve minden reggel hajvégápoló olajat is használok.
A ritkább hajmosás sem használt, évek óta próbálom kitolni, és nem javult semmit…
Azért próbálok olyan samponokat használni, amik nincsenek tele olajokkal meg hidratálószerekkel, mert azoktól már 1 nap után moshatnám meg - pl csalán vagy teafa tartalmú ajánlott. A teafaolajról ajánlották nekem, hogy pár cseppet elkeverve a samponba segíthet a zsírosodás mérséklésén, én sajnos nem voltam elég kitartó, mindig elfelejtettem, de el tudom képzelni, hogy működhet :slight_smile:

1 Likes

Na ezen meglepődtem! (bár a syossal nagyon megszívtam korábban, nem merek kockáztatni)
Én az ilyen termékekben nem igazán hiszek, ugyanis minden fodrász, fodrászkellékes azt mondta eddig nekem, hogy sampont a fejbőrre(tövekre), ápolószereket a hajvégekre kell keresni :confused: Persze arra is figyelni kell, hogy néhány zsíros hajra való sampon túl “agresszívan” tisztít, ami kiszárítja a fejbőrt, és ezzel fokozza a faggyúmirigyek termelését…

3 Likes

Ez sem tökéletes, mert jó lenne hetente csak egyszer mosni, de ennél jobbat még nem találtam, mondjuk ehhez hozzá kell tennem, hogy balzsamból nagyon minimálisat használok, inkább dove vagy pantene olajszérumot teszek a hajvégekre.

1 Likes

Igen, szerintem ezeknek a termékeknek pont az a kulcsa, hogy nem szárítják nagyon a fejbőrt sem, így a hajvégeken sem rontanak. A fentebb linkelt Schauma is ilyen “zsíros fejbőr száraz hajvég” - re való, és szerintem pont ezért vált be nekem, pedig nagyon sok drogériás márka zsíros hajra való samponját kipróbáltam. De mivel a fejbőrömön utána mindig pici gyulladások, pattanások jelentek meg, miközben iszonyatosan tudott viszketni, pont az lehetett a baj, hogy annyira agresszívan hatottak a samponok, hogy túlszárították, s ezzel egyben megjelent az irritáció. Na meg a zsírtúltermelődés. Ez a Schauma nem tudom, hogy akadt a kezembe, de megváltás volt… A viszketés szinte azonnal elmúlt, és a pattanások is eltűntek néhány használat után. Annyira jó lenne, ha a hajápolásról is lenne egy “skinsmart”! Vagy a krémmánián lehetnének erről is tippek, infók, nekem az is jó lenne. De míg az arcápolással kapcsolatban minden infó megtalálható, ami fontos, hajápolásról úgy kell találgatni. Még nagyobb zsákbamacska, hogy a megvásárolt hajápoló kozmetikum jó lesz-e. Én legalábbis még nagyon keveset tudok erről a témáról, bár már sokszor elhatároztam, hogy mélyebben beleásom magam.

3 Likes

Nekem kb 10 eve kezdodott, hogy elkezdett zsirosodni a hajtovem ( a hossza es a vege teljesen egeszseges, nem toredezett soha es nem volt se zsiros, se szaraz. Emiatt elkezdtem koffein samponokat hasznalni, azok jok voltak nagyon, de felevente cserelhetnem kellett. Par ev utan viszont ujabb problema lepett fel, a zsiros korpa ( ez sajat diagnozis, lehet h teljesen mas…), akkor elkezdtem szulfatmentes samponozni, es ez eleg jol bevalt. Kb evy eve ezt hasznalom:

https://kremmania.hu/kremek/wella-professionals-elements-renewing-shampoo

1 Likes

Volt egy ilyen fórumtéma de sajnos abbamaradt az eszmecsere.
Nekem a Schauma 7 gyógynövényes sampon + YR város hatások elleni sampon + Revalid balzsam kombója vált be, így is 2 naponta mostam hajat de nem volt vállalhatatlan, de azóta a YR megváltoztatta a samponjait, ezért nem vettem újra és annyira nem is merem ajánlani

1 Likes

— kicsit off kérdés, de volt már valamelyikőtöknek PRK/ Notouch szemműtéte? Érdekelne, hogy utána tudtátok e ugyanazon sminkeket használni a szemen, illetve mennyi idő után volt komfortos sminkelni. Illetve minden egyéb tapasztalat egy ilyen műtéttel kapcsolatban. Köszönöm szépen.

Nekem Femto volt, ha az is erdekelne, szivesen irok rola, de nyilvan mas a ketto, nem tudom mennyire lenne erdemleges a valaszom…

1 Likes

Igen, az más. Elégedett vagy az eredménnyel?

Igen, nagyon. Az egyetlen amit banok, hogy nem korabban mentem el lezerre🤪
Januarban voltam, azota nem volt semmi problemam. Nem szarad a szemem, nem romlott a latasom, nem vorosodott ki, semmi ilyesmi. Nem erzekeny semmire, ugyh jol elvagyunk…
Sötetben nem latok jobban, de ezen sajnos semmi nem segit, lezer elott is ilyen volt. Csak elotte homalyosan lattam a semmit, most meg elesen😁

1 Likes

Közepesen fedő, matt alapozó téma: ma feltettem a Sephorán a két legjobbra értékeltet, az egyik a Dior Forever, a másik pedig a Dior Backstage. Egyikkel sem vagyok elégedett, nem valószínű, hogy bármelyikőjüket megveszem.
A Forever nagyon nehéz, teljesen EL DW érzés kerített hatalmába. Ugyanaz a fedés, ugyanaz a finish. Nehéz, poros hatású kb. egy órán át, túl sűrű ahhoz, hogy hetente akár csak egyszer is megkívánjam. Kb. 1,5 - 2 óra elteltével viszont szebb, mint a Backstage. Szerk.: Persze, hogy szebb a pofimon, mert átfénylett már a homlokom, nem is kicsit. Pedig két órája van csak rajtam.
A Backstage könnyed, gyorsabban, egyszerűbben eldolgozható, a fedése nem olyan erőteljes, mint a Forevernek. Nem is fed annyira, mégis ennek is olyan nehézkes, kicsit poros finishe van, mintha már le lenne púderezve jó alaposan. Nem tetszik.
(A Bobbi Brown Skin alapozó ezerszer szebb ezeknél. Annak természetes finishe van, kifejezetten vékony, könnyed viselet, eszébe sem jut ilyeneket produkálni. Erősen hajlok rá, hogy inkább egy természetes finishű alapozó újra + faggyú felitatása és púderezés.)

2 Likes

Ajánlást szeretnèk egy ismerősömnek, korpás, száraz fejbőrre. A teafaolajat próbálta, de így is korpás. Valami fejbőr-hidratáló sampont vagy pakolást tudtok ajánlani esetleg?

Nekem száraz korpára egykor bejött a panthenol hab száraz fejbőrre, rajta volt kb. 15 percig, majd hajat mostam. 1-2 hét után rendbejött a fejbőröm. Zsíros korpára nem ajánlom.

1 Likes

https://kremmania.hu/kremek/egyeb-pala-sampon

1 Likes

sziasztok
27 éves fiatal, vicces, életvidám menyasszonynak milyen parfümöt ajánlotok?

#karácsonyiajándékba lesz

2 Likes

MAX Studio Fix alapozó update: ma nem tudom megmondani, hogy hányan bókoltak az arcom (!) miatt. “Jaj de friss vagy ma reggel!”, “Milyen kipihentnek tűnsz!”, “De szép az arcod ma!” , “Milyen jól nézel ki ma reggel!”. Ezt így sorban a mellettem elhaladó kolléganőim. (Nem nyaliznak, tudják, hogy ki nem állhatom, sőt, megvetem.)
Utána véletlen találkozó egy 6 évvel ezelőtt látott főnöknőmmel: “Fantasztikusan nézel ki, sokkal fiatalabbnak tűnsz, mint amikor utoljára láttalak!”. A kegyelemdöfést a másfél évvel ezelőtt látott ismerős adta: “Az arcod annyira kipihent, nyaralni voltál?”. That’s it, nem tudom, mit gondoljak erről a hülye alapozóról. 2 perc alatt dobtam fel, nem aludtam túl sokat, nem akartam gyűrött fejjel elindulni ma reggel. MAC Studio Fix, CT palettából EGY szín, színtelen szemöldök zselé (de a szemöldököm mindig festve van), pici Sisley púder, pofira Gingerly és nem térek magamhoz, hogy miket mondtak ma. 6 perces smink volt.

9 Likes

Selsun blue - igaz 30 éve, hogy használtam és nem tudom, hogy az e még az összetevő lista. Azóta nem volt korpám.

1 Likes

Húha… tudsz esetleg olyan parfümöt mondani, amit birtokol és szeret?

Megnèzzük ezt is, köszi :slight_smile:

Ez a studio fix púder vagy a folyékony alapozó?