Megbízható parfümwebáruház?

Sziasztok!
Szeretettel üdvözlök Mindenkit. Rossz tapasztalatom, kellemetlen élményem volt a Notino-val kapcsolatban. Először roppant kedvesek és segítőkészek, gyorsak. Úgy éreztem, minden pikk-pakk megy náluk. Mivel személyesen mentem a megrendelt Michael Kors Wonder lust woman edp 30 ml-es kiszerelésért, így tényleg hamar hozzájutottam. Ám otthon, a parfüm kibontásakor ért a hideg zuhany, a nagy csalódás… :frowning: Az üvegcsében található lötty még csak nem is emlékeztetett a korábban oly sokszor megillatolt, lágy, édes csodára, amit M.K. Wonder lust néven ismertem. A kifújt permet kb 20 percen belül nyomtalanul elillant. Egy héten belül megtettem a reklamációt, írásban. Ígérték, hogy a terméket “bevizsgálják.” A reklamációt követő 2. hétre meg lett a “bevizsgálás” végeredménye, amit ők maguk, tehát a Notino-munkatársak végeztek el. Nem nekik, hanem erre kijelölt szakhatóságnak kellett volna a termék-analízist elvégezni! Természetesen a parfümöt tökéletes állagúnak, eredetinek minősítették. Nem hajlandók a vételárat visszatéríteni, holott honlapjukon ezt írják: “Cégünk 90 napos pénz-visszafizetési garanciát vállal minden termékre, így tudjuk Vásárlóinknak is biztosítani, hogy tényleg azt a terméket használhassák, amire valóban vágynak és szívesen használnak.” Ezt írja még honlapján a Notino: “Ha nem olyan a parfüm illata, mint amit elképzeltek, és csak kipróbálásra került, van lehetőség visszavásárlásra is.” Nos, ez utóbbi mondatból semmi nem igaz! Kérek mindenkit, óvatosan a Notino-val. Nem idehaza, hanem Csehországban bejegyzett cég, nehezebb velük az egyeztetés és nehezebb a helyzet a jogi útvesztők miatt. Én a magam részéről végeztem a Notino-val és Benneteket is elővigyázatosságra kérek velük kapcsolatban! Bebizonyosodott velük kapcsolatban a réges-régi mondás: "Olcsó húsnak híg a leve! "

1 Likes

Sajnálom, hogy így jártál! Eseteleg megpróbálhatnád “nem tetszett az illat” kategóriában visszaadni, én többször jártam így, mert újdonság volt, nem volt még teszter, minden alkalommal pár nap alatt visszaérkezett a pénzem.

Kedves “asianlover”! A terméket - mint írtam - elvették tőlem “bevizsgálásra”. Ezért sajnos, nincs módom már más címszó alatt visszaküldeni. Köszönöm, hogy írtál! :slight_smile:

Ó, akkor ezt el is nyelte a rendszer… Sajnálom! Tudom, ez Téged már nem boldogít, de ezek szerint mindenképpen a “nem tetszett” a helyes válasz, ne kezdjük el a terméket boncolgatni, mert akkor a vevő húzza a rövidebbet… Köszi, hogy megosztottad ezt a tapasztalatot!

1 Likes

Kérdezték visszavételkor, hogy mégis mi a problémám a termékkel? Én őszintén megválaszoltam, hogy az illat köszönő viszonyban sincs az eredetivel és az a kevéske illat is elillan 20 perc alatt. Erre azt a kategóriát jelölték, hogy “MINŐSÉGI KIFOGÁS”. És itt van a kutya elásva… Ha segít az ügyintéző, hogy ne ezt jelöljem, hanem csak egy egyszerű visszaküldés után pénz-visszatérítést jelöljek, akkor sikerrel járhatok. De nem segített, így nem jutottam a pénzemhez. Kibújtak a felelősség alól azzal, hogy ők márpedig “bevizsgálták” a parfümöt és a parfümnek nincs hibája…
No, tanulságos volt… nem baj, ebből is tanultam. :slight_smile:

3 Likes

Sziasztok

én a minap találkoztam egy érdekes dologgal , és elkezdtem keresgélni így találtam ezt a fórumot is, én egy Armani code-ot rendeltem egy olyan webáruházból ami rengeteg csillagos az árukeresőn csak jókat írnak róla megjött a parfum és fura volt az illata is nagyon hasonlított arra amit 2 éve vettem a Douglesba de mégse az , engem nem hagyott annyiba a dolog és most rendeltem egyet a douglesből is hogy most tényleg mi a helyzet , ráadásul hogy kicsit jobban belemélyültem a dolgokba több helyen olvastam hogy minden stimmel és mégse eredeti és szerintem ez tényleg igy van sőt ezek “eredeti” de mégse vagy tényleg van amit csak a dougles kap és van amit a többi webshop pár nap és megjön a Douglesos nagyon kíváncsi leszek megírom majd akkor.

Sziasztok

Olyan nincs, hogy eredeti de mégse. Vagy eredeti vagy nem, esetleg megromlott bontatlan
állapotban is hosszú évek után.

Nekem a parfum.hu adott el régen romlott parfümöt, a pasi utána még agresszívan is viselkedett, amikor reklamáltam. Onnan többet semmit nem vennék. Parfümöt csak személyesen vegyetek parfümériából/drogériából vagy a Douglas oldaláról.

“Olyan nincs, hogy eredeti de mégse”

Pedig nem egy helyen olvasom hogy azok se utánzatok vagy hamisítványok hanem van ami az összes webshop stb “elér” és van ami a douglesba készül direkt pont ezért hogy aki tudja az a Douglesba vásáról és az valóban nem fog 4 óra után elmenni és pl a Notinon is olvasom ennél az aramninal hogy pár óra az illat ami nekünk van tényleg annyi de ahogy írtam a régi Douglas-os nem ment el.

Én most mondtam vissza egyik helyről a parfumot ebben a pillatanban és rendeltem a Douglesből hiába 10 e drágább, mindenhol rosszakat olvasok de az összes webshopról kivétel a Douglesről, Tehát a Páromnak akkor azért megy el az illata mert egy régi darabott kapott ami esetleg megvan romolva azért romolott illata nincsen :slight_smile: csak gyenge és kicsit nagyon kicsit más mint a Dougles.

Hozzáteszem hogy sajnos a 200 miliset rendeltük meg , és az is rengeteg helyen van de hivatalosan nincs is 200 milis csak 125 ami nekünk is volt régen. Douglasba sincs 200 milis mégis mindenhol odaírják hogy 100% Eredeti nem is értem ez hogy van akkor az biztos többet sehonnan csakis a Douglesből , mondjuk nem hiába 30 mili annyi mint máshol 60 mili és mégis megy a bolt nem csődölnek be 2xes árak mellett se gondolom nem véletlen.

A gyártók nem a Douglasnak gyártanak. A Douglas egy a sok üzletből, ahova szállítanak világszerte. Mindenhova ugyanazt az eredeti parfümöt küldi a gyártó. A hamisítók nem eredetit adnak el, a francia meg egyéb olcsóbb “plázás” utánzatokat nem eredetiként árulják. A hamisítvány illata hamarabb elillan, esetleg nem egyezik az eredeti illattal. A gyártó honlapján biztos megtalálható mekkora kiszerelésben gyártották. Idővel az illatok megromlanak, van amelyik kifújva már nem is érezhető. Az eredeti parfüm alján van egy kód (az üvegen és a dobozon is), az alapján visszakereshető hogy mikor gyártották és eredeti-e.
A Douglasban kifizeted a parfüm beszerzési árát+adót+hasznot, a személyzet munkabérét, az üzlet bérlésével és fenntartásával járó költségeket is, ezeket mind beépítik a parfüm eladási árába is. Egy webshop esetén sok költség kiesik, pl. a csinos eladónők bére akik 8 órában tanácsot adnak a vevőknek.
A Notino sok embernek adott el eredetiként olyan parfümöt aminek a felhasználók szerint köze nem volt az eredetihez, ha onnan rendeltétek, lehet tényleg hamis. Annyi felhasználó nem tévedhet aki negatív kritikát írt. Van aki azt írta több, mint 10 éve ugyanazt az illatot viseli, de az onnan rendelttel gond volt.

1 Likes

Ezzel tisztában vagyok hogy nem a Douglesnak , meg mennyi mindent ráraknak még de az is biztos hogy itt amit vettem 2 éve előttem és itt van amit egy árukeresős top1 boltból vettem és tök más :slight_smile: de szerintem holnap utánra megjön az új Douglases is szerencsére most pont annyi mint bárhol máshol 30% kedvezmény kíváncsi leszek a végederményre de már most lefogadom a Douglases tök más lesz hiszen a 2 éves Dougleses is más.

itt az Eredeti weblap és nincs 200 milis közbe itt meg van:

Nem a Notinórol hanem a Vip-Parfümről.

https://www.armanibeauty.de/duefte/herrenduefte/#uncategorized

Ezeket látom a neten.

Én nem veszek semmiből legnagyobb kiszerelést, mert rámromlik, szeretem ha friss marad az üveg tartalma.

Az általad említett parfüméria negatív google értékeléseit nézd meg szerintem. Amit vettél még mindig ellenőrizheted a kódja alapján.

Jó éjt!

Igen ezt mondom Gyártói oldalon sincs 200 milis közbe magyar oldalon meg világszerte eredetiként van hirdetve és tök mind1 melyik árukeresős top-tól veszed , mindenhol írnak jót is rosszat is nekem se tűnt volna fel csak a párom szólt hogy hamarabb elmegy az illat meg más mint a douglasos azután kezdtem el keresgélni de mindenhol más mást írnak az ember ezért inkább kipróbáljuk , elfog fogyni mindkettő :slight_smile:
De mindképp megírom a tapasztalatot lehet hogy már úgy mint minden a világba egyre gyengébb rosszabb minőség lehet ennél is ez van ha épp ésszel gondolkozik az ember akkor tényleg így van abba nincs bolt ha 2 fújás egész napra elég akkor ritkábban kell fújni ritkábban fogy el kevesebbet vesz az ember, ugyanúgy mint a villanykörték régen sokáig égtek ma meg nevetségesen kevés ideig.

Igen látom de annyit látok csak hogy nem küldték stb olyan témát hogy utánzat olyat nem , de ezt mondtam mindenhol olvasni ilyet.

itt viszont már mást olvasni

olcsobbat.hu/boltok/vip_market/

“A bolttal meg vagyok elegedve viszont a megrendelt parfum illata egyaltalan nem tartos igy ketelkedek az eredetisegeben.”

Mondjuk itt is csak egy ember , de érdekes pont olyan problémával ami nekünk is volt… Én ezért gondolom és mondtam annyira ugyanaz de mégse de az összesnél ez van ilyeneket mindenhol olvasni szerintem pont azok írják akik tényleg tudják mit használtak és megtudják még azt a kicsit is különböztetni mint mi vagy ott van a drogériás és a webshopos fajta is.

Nekem több nem is kell de egyik webshopról sem csakis a Dougles.

ez a kódja: 62SN01N

http://www.checkfresh.com/giorgio-armani.html

Batch code 62SN01N
Information obtained from the batch code
Production date 2019-11
Age 1 year 4 months 14 days

http://checkcosmetic.net/brands/giorgio-armani/

Date of manufacture:
November 2019
General shelf life: 36 months
OK Valid at least for the next
20 months

ezek szerint nem romlott :slight_smile: mondjuk ez a kód semmit nem jelent attól még lehet igazi kód egy pöpec hamisítványon is.

Megyek aludni kellemes éjszakát kívánok neked köszönöm a segítséget a kóddal sose gondoltam lehet ilyet Szia

A webáruházakkal az a baj, hogyha van saját raktárkészletük, ki tudja meddig, hogy tárolódnak ott a parfümök. Én vettem már batch kód szerint 4 évest is. A legfőbb baj a teszterekkel van, ezek gyakran kupak nélküliek, így érintkeznek a levegővel, hamarabb romlásnak indulnak. Ha azt érzed gyengébb a parfüm, akkor már egy kicsit punnyadt. Bekavar az ifra is, sok parfüm eleve más összetevővel készül már, így nem nyújtják a régi élményt. Én is jártam úgy, hogy a myparfumtól rendelt teszter régi és már egy kicsit gyengécske volt, kicserélték szerencsére.

IMG_20210316_105803
Érdekes én találtam elég sokatmondó véleményt.

A parfümériákban hideg fényű lámpákat alkalmaznak közvetlenül a parfüm felett, nem átlagos lámpákat. Melegíteni se fogja a parfümöt külön, de bent az átlagos hőmérséklet magasabb, mint ami hosszabb távon jó nekik, ezért nincs kint ugyanaz a flakon évekig.

1 Likes

ezt az egyet találtam én is tegnap de mindegyiknél lehet ilyesmit találni szerintem , de ezt nem figyeltem amikor rendeltem tőlük bevallom őszintén, ha ezt igy akkor olvasom biztos nem rendelek tőlük. De amit máshonnan rendeltem armani code EDP-t visszamondtam és megrendeltem a Douglasből plusz az aramni code EDT változatából is egy kisebb változatát hogy összehasonlítsuk ezzel.

Kodi: most már megnézem a Batch kódot ezentúl az én Armani nőim 2017-12 be gyártották és nemrég vettem ( Webshopból) akkor valszeg az is már gyenguszka?

Hideg fényű? Ez a kifejezés nem a fény színére vonatkozik? A kékesebb fényű izzót nevezik “hideg” színhőmérsékletűnek, de az az izzó is melegszik, ha nem ledes.

A Bipában azt mondta a hölgy egyszer, hogy hideg fényű égők vannak és nem melegítik a parfümöket.

Hát akkor remélhetőleg hideg égők voltak (pl. LED égők, amik nem melegszenek). Ezt mondjuk egyszerű kideríteni, csak oda kell tenni egy ujjat az égő elé. (A mi Rossmannunkban a sminkes állványok pl. érezhetően melegedtek, még a P2-nél is, ami kékes fényű volt.) De a “hideg fényű” az csak azt jelenti, hogy a fény inkább kékes, mint sárgás, és vica versa. Pont mint a lz alapozóknál.

Nem igazán szoktam égőket tapogatni, de az olvasólámpámba 100-as hideg fényűt vettem és nem melegít. Sokkal jobb a szememnek, mint a meleg. :slight_smile:

Szóval egy olyan 100-as hideg fényűt, ami nem melegít.
Nekem is hideg (vagyis kékes) fényű izzóim vannak a nappaliban, de ezek azért melegszenek, ha egész nap fel vannak kapcsolva