Megbízható parfümwebáruház?

Nem ismerem a Vivantis-t, de a Mall.hu-n is megtalálhatók a termékeik, ugyanazon az áron. Ez a Sefiros ecseteinél tűnt fel, majd a parfümöknél is. Nem biztos, hogy segítettem, csak egy érdekesség - legalábbis számomra annak tűnt.

A Mall írja is, hogy a parfümjeik a Vivantistól vannak, tehát nem véletlen az egyezés.

Azért jeleztem, hogy ha a Mall.hu-hoz nagyobb lenne a bizalmad, akkor lehet, hogy ott is elérhető, amit keresel.

1 Likes

Igen, értem, köszi szépen. Nem tudom, onnan csak műszaki cikket vettem eddig. Végül megrendeltem a Notinoról, nem volt hatalmas az árkülönbség.

Láttátok, hogy az Aréna Plázában is nyílt egy Notino?

6 Likes

De jó! Köszi az infót!

Az nagy előny a notinós rendelésnél, hogy ha átvesszük, ott helyben vissza is veszik kérdezés nélkül, ha nem tetszik. Sőt, a parfümöt kipróbálás után is visszaveszik - ezek lesznek a kedvezményes árúak, ill. a fújósok. Ráadásul nagyon sok termék helyben megvásárolható!
Hogy ez jó hír-e a mániásoknak, azt mindenki maga döntse el…

3 Likes

Tök jó hír, hogy ott is lett Notino!
A visszaadással kapcsolatban: pont ma vittem vissza egy parfümöt, mert kipróbáltam és meggondoltam magam. Meglepő reakció érkezett: szokásosan aláíratták az elállási papírt, kérdezték, hogy pénzvisszafizetést kérek-e? Mondtam, persze. Erre itt a vége. Kérdeztem, hogy tudják, mi a bankszámlaszámom? (máskor is adtam már vissza terméket, szóval akár tudhatták is volna) Erre a válasz: Ezt innentől a customer service intézi, mivel “beszigorítottak”, hogy ne legyen olyan sok visszaadás.
Hát, néztem a nőre, hogy most pontosan mire gondol? Ha a neten veszem, vissza kell adniuk a pénzt, ugyanis ez a jogszabály… itt maximum szop**tásról lehet szó, nem szigorításról… Ha valakinek az a hobbija, hogy napi 15 parfümöt rendel meg, felbontja, majd kéri a visszafizetést, akkor is vissza kell adniuk.
Most várom, hogy a jövő héten megkeressen a “customer service” (elég vicces, hogy ezt csak angolul bírják közölni)… furcsa, hogy ilyen irányba mennek el a dolgok. Meg is fogom írni nekik, hogy sokkal több teszter kéne. Az újdonságokból soha nincs 1 ml-es próba, és ezer másik régi illatból sem. Szerintem ez hatékonyabb “védekezés” lenne az “elharapódzott termék visszaadásokkal szemben”, mint ez az elijesztés. Senkinek nem érdeke tizen ezreket kiadni bizományba, ha ki tudna próbálni valamit egy pár száz forintos teszteren. Szerintem :roll_eyes:

Update: felhívott ma egy nagyon kedves hölgy, aki csak a bankszámlaszámom kérte el :smiley: ennyit a szigorításokról :smiley:

2 Likes

Akkor inkább kicsit megbonyolították a saját életüket…

parfums.hu
vivantis.hu
myparfum.hu

Ezekből vásároltam. Eddig nem történt semmi probléma.

A notino.hu-n is vettem már, szerintem az is rendben volt.

2 Likes

Én, amit vásároltam a Vivantis.hu-ról, az rendben volt.

A makeup.hu (lengyel cég) az már “katasztrofálisabb”: a termék eredeti a batch-kód szerint (egy egyszerű számsor, nem tudom, milyen védelmet nyújt napjainkban), viszont az illata nulla az általam előtte használt (elméletileg ugyanolyan termékhez) képest, valamint az üveg fizikai kivitele is igénytelenebb. Az biztos, hogy a legkedvezőbb (vagy annak látszó) áron ők árulnak jelenleg.

Fotók:
https://photos.google.com/album/AF1QipO9QeFF5bMzWFplThPp_olkBkom2pOBJ0nM7ywR

Itt vannak a makeup.pl visszajelzései:
https://www.trustpilot.com/review/makeup.pl
Ez a makeup.hu anyacége.

Többen is írják:
“a megszokott termékemet rendeltem tőlük, de amit kaptam, az (röviden) igénytelenebb minőségű, mint az általam használt eredeti termék. Kisebb különbségek a külsőben, a csomagolásban, nincs illata stb.”

Zólyomi Zsolt webáruházában a JHG Mad Madame-ja 44 eft, míg a notino.hu-n ugyanez 26 ezer ft, de más említett webáruházakban is 20-23 eft. Nem tudom eldönteni, hogy a leparfume.hu ennyire túlárazott, vagy a többi áruház hamisítványt árul?
Régóta vágyok erre a parfümre, így olcsó bóvlit nem szeretnék vàsárolni, de a másfélszeresét sem a piaci árnak.
Tudtok ebben segíteni? Mi az oka ennek a hatalmas árkülönbségnek?
Köszi előre is a válaszolat.

2 Likes

nem sűrűn látogatom a leparfum.hu weboldalt, de jézuskrisztus hogy én ezt mennyire utálom…
egyébként a hivatalos weboldalukon 120€, az inkább negyve rugó. notinon viszont 26 rongy körül van, ők elvileg nem árulnak hamist - bár ki tudja ebben a mai világban…
különben elképzelhetőnek tartom hogy ha nagy tételben veszik meg, akkor olcsóbb, csak a leparfum meg csakazértis eredeti áron adná. de ebben a kérdésben tényleg nem vagyok kompetens

Zólyomi Zsolt az ajánlott fogyasztói áron adja el a parfümöket, akció nagyon ritkán van, a boltja exkluzív helyen van (ugyanez érvényes pl. a Nerolira is). A Notino szerintem nagyobb mennyiségben szerzi be az áruit (hiszen nemzetközi cég), emiatt valószínűleg több kedvezményt kap a gyártótól. Mivel a kínálata sokszorosa a Le Parfumnek, ezért megéri nekik akciózni is, hiszen sokan az akció miatt megspórolt pénzt ugyanúgy náluk költik el.

Amúgy a parfümtanácsadáson nekem is három tetszett meg Zsoltnál, de utána néztem, és azt választottam nála (egy üveg járt a tanácsadás mellé), amit máshol nem, vagy ugyanannyiért tudtam volna megvenni. A másik kettő közül az egyiket a Notinón vettem, a másikat már nem emlékszem, hogy hol.

1 Likes

Sok pletyka kering a Notinoval kapcsolatban, hogy hamis cuccokat árulnak (bár szerintem ennek a nagy része olyan influencerek által generált direkt balhé, akiknek nem jött össze az együttműködés velük, és emiatt fújnak a cégre - bocs), de én számtalanszor rendeltem tőlük parfümöt, és mindig pont ugyanolyan volt, mint amit mondjuk a Douglasban szagoltam.

2 Likes

Az osztrák oldalukon is véleményezték őket sokan, Bécsben van saját boltjuk, ott is hamisat vagy lejártat adtak el. Ha valaki 10 éve ugyanazt az illatot veszi meg évente és csak a notinossal van gond, akkor az elgondolkodtató. Van aki többféle parfümöt vett, majd felsorolta őket tételesen árral együtt, odaírta hogy nem eredetiek. Néha vásárolok abból a webshopból, de parfümöket/drágább sminkeket nem mernék. Az ott vásárolt Olaplex. Nr.3 dobozának egész más a tapintása, mint a Douglasban forgalmazottnak, megvan mindkettő. A notinoson a kód alul kevésbé láthatóan van nyomtatva. A magyar oldalról rendeltem régebben illatmintákat, az YSL Cinema minta vagy romlott volt, vagy nem eredeti, ugyanez volt a helyzet a Chanel Allure esetén is, amiből egyszer kaptam valakitől egy gyári mintát és annak nagyon finom illata volt.

Ebben a Notino témában úgy látszik, nem lehet igazságot tenni. Én is elégedett vagyok, sosem kaptam rossz vagy gyanús árut. Az biztos, hogy ők a felbontott, kipróbált parfümöket is visszaveszik, legalább ez nagyon korrekt hozzáállás a részükről, szóval, ha valaki úgy is érezné, hogy átverték, vissza tudja utaltatni a pénzét. Nem vállal kockázatot :wink:

2 Likes

Most parfüm ügyben jöttem segítséget kérni. A Notino-n az Yves Saint Laurent Mon Paris akciós. És van 20% kedvezmény is, így az 50 ml-s kiszerelés 16 ezer forint körül van. Aki jártasabb a témában, eligazítana, hogy valóban “ajándék” ennyiért? :slight_smile:

Ez egy tényleg nagyon jó ár. Csak arra vigyázz, hogy neten rendeld, mert a bolti vásárlásra nem él ez a visszaadási jog.
Ennél maximum az lehetne jobb, ha valaki éppen feltenne egy teli tesztert a piactérre, de az ugye eshetőleges.
Ha szereted ezt az illatot, szerintem vedd meg!
Én mostanában 2 óriási akcióról is lecsúsztam, töredék árban volt a Shalimar Souffle a Notinon, és a Live Irressistible Délicieuse is. Bekészítettem a kosárba, hogy ha majd lesz márka vagy parfüm akció, akkor majd ráhúzzam még azt a plusz 15-20 % kedvezményt is később, erre megszűntették a Givenchy és a Guerlain forgalmazását is! Azóta is szívom a fogam :confused:
Amit ma megvehetsz, ne halaszd holnapra! :star_struck:

1 Likes

Köszönöm a választ :blush: