Maradj otthon - Fedezd fel a régit

@Brunettee Tényleg gyönyörű nyuszmusz a kis Mamusz. Valószínűleg faji genetika a vehemensség, makacsság és kőkemény határozottság (meg az erős éntudat :laughing:) az oroszlánfejű nyuszkóknál. Én ezt kicsit sem bánom, azt sokkal jobban bánnám, ha kuksolna a sarokban egész nap.

Ma több “régi” sminkcuccot vettem elő, illetve nem kellett mindet elővennem, mert már ráálltam néhányuk véghasznosítására :wink:. Nincs a képen az összes smink, amit használtam.
Kezdeném a sort a Cellularose Brightening cc szérummal, amit jó régóta használok, már csak kb. negyede van meg, vagy még kevesebb. Az árnyalat pedig 3 Apricot Glow.
Ha fiatal, hibátlan babapopsi bőröm lenne, csak ezt használnám önmagában! Fedése nincs, hibákat semennyire sem fed, még picurkákat sem, de olyan szép, egészséges bőrképet produkál, hogy öröm nézni. Alapozó alá nem sok értelmét látom tenni, bár ma is úgy használtam :laughing:, alapozó fölé téve sem olyan mint egy highlighter, visszafogott, de erős napfényben láthatók mikrócsillámok, vagy valami hasonlók, már akinél! Nálam nem, mert az én arccsontom mindent, a szó legszorosabb értelmében mindent beszippant. Ettől függetlenül szeretem használni, de ha elfogy többet nem fogom újravenni, (bocsesz). :innocent:

CT Hollywood Contour Wand, nálam Fair-Medium árnyalat. Nagyon-nagyon kicsinek tűnő termék, szivacsos applikátoros megoldással, ami ugye nagyon kifogásolható, DE ezt a cuccot én nagyon régóta használom, szinte napi szinten (ritkán marad ki). Eleinte a saját szivacsán kicsit túlnyomós megoldással, tiszta ecsetre vagy blenderre rákenve, és úgy a bőrön eldolgozva használtam. Kézfejre nem teszem, mert most úgy komolyan, aki kifogásolja a szivacsok felkenést higiéniai okok miatt, annál hogy nem merül fel, hogy még kézmosás után sem annyira higiénikus a kézfejről feldolgozni a cuccot? Sminkeseknél is!
Egy ideje viszont elkezdtem ala natúr használni, mármint saját szivacsával felkenni, majd ecsettel vagy blenderrel eldolgozni, mert gondoltam nemsokára kivégzem. Hát nem, ebben annyi cucc van, ami még bőven ki fog tartani, vagyis kicsi a bors de rendkívül erős :rofl:. nagyon szép természetes hatást lehet vele elérni, rendkívül könnyen, gyorsan és hatékonyan eldolgozható, és remek kontúr színe is van. Abszolút semmi rosszat nem tudok rá mondani, egyszerűen remek, csak a szivacsos applikátor kifogásolható lenne, de mennyivel jobb egy tégelyes, vagy palettás tunkolós verzió?? Semennyivel, az még nehezebb kezelni, tisztán tartani, és az egész cuccba óhatatlanul is beleszáll szösztől, pórtól kezdve minden, csak hogy a többit ne említsem. Nem kizárt, hogy valamikor esetleg újraveszem, mostanában holtbiztos, hogy nem.

Az MJ szájfény és TF soleil sheer cheek duo (Reflects Gilt árnyalata) a kedves Scorpionqueen ajánlása, illetve csak a szájfény (remek darab, pusszancs érte), a cheek duot viszont megörököltem tőle, vagy átvettem tőle mindegy :smiling_face_with_three_hearts:. A kedves kollegina a pink-et használgatta, mindkét szín csodaszép. Szombaton az arany színt tettem a mozgó szemhéjamra, ezzel kreáltam a hajszínhez harmonizáló sminket, ami remekül sikerült, sűrűn emlegettem is a kolleginát, remélem jó egészségnek örvend! :kissing_heart: Ma viszont az arccsontra legyeztem fel a pink árnyalatból, igazán szépséges, egészséges és üde fényt varázsolva az arcomnak, imába foglalom a neved, drága Scorpionqueen. Ja, ez se idén került hozzám :laughing:.

Charlotte Tilbury Exagger Eyes paletta az első használat közben annyit böktem ki, hogy hááááát nem is tudom…, aztán amikor elkészült a komplett smink, akkor elégedetten bólogattam, hogy oké minden rendben van, remek kis paletta ez. Azóta pedig a 3. csillámos színbe sikerült egy jó nagy mélyedést belevájnom. A fotón nem látszik rendesen, pedig kissé vandálul néz ki :joy:. Az összes színt szoktam használni egyszerre, de mégis csak ez ez egy néz ki ilyen brutál módon, ehhez kellett az is, hogy párszor ujjbeggyel belemásztam! :yum:
Sokat használtam és fogom is ezt a palettát, remek választás volt, jó minőség,remekül, erőteljesen pigmentált, és szép kreációk készíthetők vele.

MJ bronzosítóba sikerült egy kis lyukacskát kreálnom, szóval látszik, hogy használom és szeretem, remek darab :heart_eyes:.

ABH Brow Wiz, már többször vettem újra, és most történt meg először, hogy teljesen letörött a kefés vége :disappointed_relieved:, nem örülök. Amúgy egész jó, ennek a színe most nem a legjobb, de elkenegetem, ezt sem tervezem újravenni.

A krémpirosítót meg már többször feltettem ide, szép is, jó is, és használom is, meg is vagyok vele elégedve :wink:, dolgozom a teljes elhasználásán (el fog tartani egy darabig).

A Pupa 09 sötétszürke-antracit, tehát feketés szemcerkája lemaradt, ez is régi darab, és már a fele vagy kicsit több is elfogyott, szóval haladok. Jó kis cerka, de hajlamos estére elmászni rajtam.

IMG_20200318_102040

7 Likes

Nálunk a kutyák, nem lehet róluk normális képet csinálni, mert ha meglátják a telefont, elkezdődik a hülye fejet vàgok verseny.:smile:

3 Likes

Hú az az MJ szájfény brutálisan szépséges :star_struck:

A bronzosító is szépen fogyogat. Mennyi idő alatt került bele a huplika? Két bronzosítóm is van, de olyan kevés kell belőlük, szerintem örök életre elég ami most van. Ja a Hourglassban lévő bronzosítóval együtt akkor három.

1 Likes

Én végeztem már bronzosítókkal, persze ez nagyon hosszú projekt, meg nem tudnám mondani, hogy mikor kezdtem el használni ezt az MJ bronzosítót. Ráadásul ez hatalmas mennyiség, de én nem csak bronzosításra használom, hanem sokszor szemre (mélyítőbe), kontúrrészeken is át szoktam vele szaladni (rajtam jó sok kontúrozni való van :rofl:), szóval én kb. mindenhova használom. Én azt vettem észre, hogy a matt, természetes bronzosítóim fogynak el mindig, a többi az szinte soha. Volt már olyan púderem, ami sötét volt, sőt most is van ilyenem 2 is :disappointed_relieved:, amit ugyanígy bronzosításra használtam végül el. Van egy Chanel fátyolpúderem, amit olyan nagyon régóta próbálok elhasználni, de nem megy! Régóta kifejezett világos a bőröm (korábban médium körül volt), ez a púder meg egyrészt túlságosan meleg, és túlságosan sötét is, ezért sajnos még bronzosításra sem jó, mert répa fejem lesz tőle. Szóval nem egyszerű. Kevés termékkel kínlódom ennyire, de ezzel nagyon, már a rekordok könyvébe is betehetném :upside_down_face:.

Az Hourglass porok nekem szintén nem akarnak elfogyni, pedig használom őket, igaz kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Bronzosítóm is van tőlük, de valamiért mégsem ő a kedvenc, pedig tényleg nagyon szép, de én a pirosítójával is így vagyok. Eddig csak szemöldök cerkát használtam el tőlük.

1 Likes

Szép gyűjtemény! Pont arra gondoltam, hogy legközelebb fehéret fogok rendelni. Az minden szín alá jó alapként.

1 Likes

Köszi :slight_smile:

Tőled kaptam ihletet a felhasználására ilyen téren én csak a szemzugomba tettem a világosakat a sötéteket meg alulra, de tényleg szuper alapnak is. Tuti lesz akció náluk is majd, érdemes megvárni :slight_smile: :sparkling_heart:

1 Likes

Én csak arcra használtam szemre nem is próbáltam még, eszembe se jutott, holnap ki is próbálom kíváncsiságból :slight_smile:

Hű ez a Chanel répapúder :smiley: Nincs olyan barátnő akire ráhagyhatnád, vagy inkább nem testálod másra ezt a rekordot? :smiley:

A Hourglass arcpalettában imádom a bronzert! (persze a pirosítókat is) A Kiko bronzereimmel könnyű megszaladni és akkor narancsos lesz egy kicsit. Igazából ha odafigyelek a használatukra nagyon szép eredményt lehet elérni. A Hourglass viszont fixen nem narancs akkor se ha véletlen túlzásba esek. Ami onnan annyira nem jött be a highlighter és a Diffused Light púder, szerintem inkább csak az én szerencsétlenkedésem miatt, szóval semmiképp se a márkát okolom. Monduk most lesz időm játszani vele, kitapasztalni hogy a legjobb használni :slight_smile:

A NYX púder amit tőled örököltem viszont nagyon szuper, szépen lemattít. Nem leszek tőle Hófehérke se, igaz, vigyázok a mennyiséggel, ahogy tanácsoltad :slight_smile: A Hourglass púderét jelenleg a T vonalra nem használtam, de lett ötletem rá. Előtte lemattítom a kényes részeket egy mattosító púderrel és rá egy kis diszkrét bőrfény, csak még élesben nem teszteltem, hogy működik-e :slight_smile:

2 Likes

Nincs olyan ismerősöm, akinek ez a répaszín jól állna, szóval így az asztalomon figyel, néha leheletvékony réteggel próbálkozom, majd újabb hosszú szünet következik :upside_down_face:.

Kifejezetten szeretem az Hourglass márkát, azt nem mondom, hogy minden egyes terméküket, de több dolog is bevált nálam. A Diffused Light-ot egy időben szorgalmasan használtam a szem alá, majd oda, ahol kicsit világosítani akartam, majd félretettem. Időnkét újra előveszem, sőt egy ideje kint figyel az asztalomon, a Luminous Light-al együtt, van amikor mindegyiket egyszerre használom, persze nem egy helyen, tehát nem ugyanoda :wink:. Esetleg ha van valami erőteljesebb, és nem fényes pirosítód, akkor azt is élénkítheted vele.

Örülök, hogy beválni látszik a NYX púder, használd egészséggel meg megelégedéssel! :kissing_heart:

1 Likes

Nálunk a mai naptól van home office. Felöltöztem, de sminkelni nem volt időm (+ 2 óra alvás, plusz egy media markt túra az otthoni munkaállomás kialakítása végett). Viszont majd megesz a fene, hát nem ma akarják az ABH palettámat kézbesíteni, a munkahelyemen? :dizzy_face: Ma még 1-2 ember bent van, de én már nem akarok bemenni, ha nem muszáj, így címet módosítottam. Remélem holnap - holnapután megkapom.

5 Likes

Én ma komolyan élveztem ahogy nyugger fight volt a boltban, remélem agyonverik egymást a járókeretükkel, szánalmasak.

Megéltem azt is, hogy a wc papírért is majdnem ölre mentek.

3 Likes

Amúgy iskola bezárás és “maradj otthon” kampány nem azért van, hogy otthon maradjanak a diákok?
Csak mert a tesi tanár mai tesi óra javaslatában a kinti futás, görkorcsolyázás, tollasozás, pingpong szerepelt…

4 Likes

Írj feltétlen, hogy megérkezett-e! Melyiket is várod a Carlit? :slight_smile:

1 Likes

Hát ez elég röhejes… lehet azt hiszi mindenki kertes házban lakik :woman_shrugging:

Nem, tudja, hogy a tanulók javarészt a lakótelepen laknak…

Akkor khm, lehet csak simán retardált… Huszadrangú most a testmozgás, majd mennek maguktól is a gyerekek ha már kiszabadulhatnak :slight_smile: Mondjuk a másik tippem, hogy muszáj kiadnia “valamit” mert különben kb. mehetne táppénzre. De lenne inkább valami fekvőtámasz guggolás, vagy benti tornázás amihez nem kell kimenni.

3 Likes

Amúgy lehet igen, mert benne volt az “úszás az otthoni medencében” is…

Mondjuk ezen fél órát röhögtünk. :joy:

8 Likes

Atyaég :rofl: :rofl: :rofl:

3 Likes

Ahelyett, hogy otthon maradnának…

1 Likes

Hát, ez már tényleg súlyos! Legalább elolvashatná, mit kopiz be…

1 Likes

A Carli is kívánságlistás, de előbb a Rivierát rendeltem meg. :slight_smile:

1 Likes