Krémmánia megújulás FONTOS

Sikerült bejutnom az oldalra, yeeeee! :slight_smile:
Nekem bár technikai újdonságokat utáló boomer vagyok, egyelőre tetszik, a használatát szokni kell még , de szerintem megoldom, ami problémám van azt a többiek fentebb megírták, türelemmel várom a fejleményeket. :slight_smile:

3 Likes

Azt lehet látni valahol, ha üzenetet kapok? Nem látok kis borítékot vagy üzenetek feliratot sehol. Webes felületen használom. Köszi!

Írok róla e-mailt is, de az imént például feltöltöttem két terméket. Se a piactéren, se a profilom alatt nem találhatóak, ellenben, ha újra fel akarom tölteni, nem engedi, mert csak egy engedélyezett egy termékhez :smiley:

Ez jól emlékszem hogy megoldódott azóta, ugye? Ha nem, akkor keress minket bátran emailben! :slight_smile:

Sajnos egyelőre még nem :frowning: De dolgozunk ezen is.

Sziasztok!
Sajnálattal láttam, hogy a több száz terméket tartalmazó kívánságlistám teljesen eltűnt. :frowning:
Vajon ezt is vissza fogják állítani idővel? Vagy lekérhető valahonnan a kis listám?
Ha tudtam volna, hogy el fog tűnni lementettem volna magamnak. :sob:

1 Likes

Igen, tervezzük visszaállítani őket is :heart:

3 Likes

Nem tudom, hány éve voltam már regisztrálva az oldalra, véleményeket is írtam, de most az email címemre azt írta, hogy nincs regisztrálva. Így kénytelen voltam ugyanazzal az email címmel új fiókot létrehozni, így viszont minden eddigi értékelésem, vásárlásom eltűnt a saját profilomból, semmit nem tudok visszakeresni, krémeket updatelni.

Értem én, hogy újítani kell, a színekkel még nem is lenne baj, de a design kesze-kusza, átláthatatlan, a többféle betűtípus nekem olyan rendetlen hatást kelt.

Eddig annyira szerettem vélemények olvasgatni, most meg azt vettem észre, hogy extrán kell koncentrálni az olvasáshoz. Aztán rájöttem, hogy a szöveg színe és betűtípus borzalom lett, konkrétan összefolyik a szemem előtt az egész. A felhasználók által használt sortördelések, pl. mikor updatelt valaki sorközökkel most már csak egy tömbként jelennek meg, nincs tördelve, ahogyan a felhasználó létrehozta.

Annyira jó volt régen a kis képek és nevek alapján keresgélni, egészen sok terméket befogott a képernyő, így az ember szeme, agya is, sokkal gyorsabban ment a keresgélés. Most minden terméknek óriási a képe, rengeteget kell görgetni, tekerni, mire az ember megtalálja, amit keres. Ez már számítógépen is rettentően zavaró, telefonon meg… használhatatlan lett az oldal.

A termékeknél nem adja ki rögtön, hogy hány eladó termék van, külön fülön kell keresgélni.

És ami már csak pont volt az i-re: nem jeleníti meg a teljes összetevőlistát, amikor megnyitom a terméket, csak ha külön még a tovább gombra kattintok. Szörnyű. Nem tud az ember átfutni egy adatlapot egy kattintással, hanem további gombokat kell megnyomni a tájékozódáshoz.

Azért bosszantóak ezek a változások, mert nem hogy egyre felhasználóbarátabb lenne a felület, kevesebb kattintással pillanatok alatt elérni minél több információt, hanem most plusz köröket kell futni, ha el akarok érni valamilyen infót. 2024-ben, amikor már minden a rövidítésről, az egyszerűsítésről, az időnyerésről kellene, hogy szóljon, ez nem éppen ésszerű változtatás.

És igen, mondhatjuk erre azt, hogy jaj, ugyan már, csak néhány kattintással több. És lehet, hogy csak engem zavar ez nagyon, mert a munkahelyemen is pont ilyenek az újítások: csak “néhány” kattintással kell többet dolgozni, de a sok újítás után már a felesleges kattintásokkal megy el a munkára szánt időnk nagy része. Jó lett volna itt nem ezzel szembesülni.

Én nagyon szeretném vissza a régi oldalt, a régi profilomat. Lehetett volna azt is újítgatni, szépíteni és funkcionálisan is profivá tenni. Ez így ebben a formában csak idegölő és majdhogynem használhatatlan.

7 Likes

A korábbi véleményemhez még hozzáfűznék pár dolgot, most az adatkutyulásra nem térnék ki részletesen, inkább a felhasználói “élményre”.

  • a bozontos szemöldökű csajszit két nap alatt szabályosan meggyűlöltem: sok, tolakodó, értelmetlen, a telefonon az egész képernyőt kitölti (szerintem a jelmondat is felesleges, de ha kisebb lenne, nem zavarna);
  • a vélemények listázáskor számomra olvashatatlanok telefonon, túl kicsik a betűk és a világosszürke betűszín fehér háttér előtt sem előnyös, én emiatt telefonról nem tudom az eddigi kedvenc friss véleményeket olvasni, mert egyszerűen nem látom;
  • ellenben a korcsoport bőrproblémák színesen virítanak, ezek fontos infók ugyan, de teljesen feleslegesen vannak kiemelve;
  • a véleményező neve szintén olvashatatlanul kicsi és halvány;
  • a szinteknél felesleges kiírni azt, hogy szint…tudjuk;
  • ha már megújulás a Hasznos vélemény? szerepelhetne a gombon, nem csak előtte szövegben, utána egy igen gomb;
  • ne legyen minden infó külön lenyíló felületen, előugró cetlin, tényleg nem lehet így használni,

Ebben a formában az oldal leginkább azoknak lesz használható, akik a “Szuper termék, imádom!!!” típusú véleményekből bőven elég információhoz jutnak.

Fájdalom, igyekszem türelmesen várni, reméljük a tizenéves fejlesztők épp nem nyaralnak valahol…

8 Likes

Hátha szuper termék imádom oldal lesz akkor nagyon szomorú leszek.
Nekem még az is furcsa,hogy szerettem volna törölni néhány dolgot az eladó termékeim közül ,de nem lehetséges.
Káosz a köbön.
Kérem vissza a régit!

3 Likes

Szia Lin! Kérlek írj a kremmania@centralmediacsoport.hu-ra és segítünk visszajutni a régi profilodba! :hugs:

Sziasztok!

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de lelombozó ez az egész. Egy átláthatatlan útvesztő lett az oldalból, annyira vártam ezt az újítást, de végtelenül csalódott vagyok. Semmit nem találni, nem logikus, egy csomó régi funkció, ami eddig egyértelműen szem előtt volt, most csak több menün keresztül érhető el.

A piactértől konkrétan már tegnap óta ver az ideg, egyszerűen nem funkcionál, használhatatlan, ha negyvenszer nem töltöttem ki a mezőket a semmiért hogy aztán ne tudjam elmenteni, akkor egyszer sem. Nem tudok feltölteni semmit, nem tudok szerkeszteni semmit, nem lehet formázni a szöveget, nem lehet letörölni a tételt. Próbáltam telefonról, laptopról, Safariból, Chrome-ból meg az összes létező böngészőből (egyébként laptopon nagyban szép az oldal szerintem). Tegnap hosszú órák alatt egy terméket tudtam felszerencsétlenkedni, de a sokadik képet tette be index képnek, a leírás egybefolyt, letörölni nem tudtam. Röhejes, de be kellett lépnem egy régi felhasználómba hogy megvegyem, és végre eltűnjön, mert égett a pofám hogy egy ilyen igénytelenséget töltöttem fel. Ma megint nem enged szerkeszteni semmit, egyszerűen nem történik semmi ha a mentésre nyomok (*Edit: ennek meglett az oka: a “Termék neve” sor nem volt kitöltve, de ahelyett hogy jelezné mi hiányzik, szimplán csak nem csinál semmit). Arról még akkor nem is beszéltem, hogy az eladó tételeket a termékek oldalain konkrétan a kutya se fogja megtalálni, hacsak nem rutinos, innentől szerintem az eladásaim mélyrepülést fognak venni, kereshetek más platformot ha ez így marad. A piactéri ajánlatok felett meg amúgy olyan a termék ára, mintha a piactéren találna az ember annyiért, megtévesztő, teljesen rossz a pozicionálás. Tegnap óta erre amúgy most jöttem rá, hogy az nem a piactéri kínálat árait mutatja, hanem a rendes piaci új árát.

Teljes a zavar a fejemben ha az oldalt böngészem, nem szeretem az új arculatot és számomra a kinézete a legkisebb probléma, pedig ezek a hatalmas média tartalmak is nagyon zavaróak. A krémes arcú hölgy hatalmas, a telefonomat kitöltő feje a nyitólapon már az őrületbe kerget. De ha minden működne és az eddig megszokott logikus és egyértelmű kialakítással kaptuk volna vissza a Krémmániát, akkor semmi bajom nem lenne még az elnagyolt fotókkal sem.

Sok sikert nektek a megoldásokhoz és kitartást ehhez a hatalmas melóhoz :white_heart:

6 Likes

Talán lehetnénk egy kis türelemmel ennyi év után az illetők felé, akik az oldal mögött vannak…:slightly_smiling_face: és várjuk meg, “mi sül ki belőle.”

12 Likes

Kedves Vicus!
Nagyon köszönjük a jó szót! :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Lehet én vagyok a béna, de ha rákeresek valamire, pl. “Pupa” akkor kilistáz egy csomó terméket, és nem tudok lapozni, mobilon. Ötlet? Mindig csak x terméket listáz, vagy én nem találom hol lehetnek a további találatok?

Próbálom türelemmel kivárni a változtatásokat, hogy újra használható legyen az oldal de attól tartok inkább elhagyni fogom :frowning: Alapvető dolgokra is alkalmatlan sajnos jelenlegi formájában:

  • nem tudom törölni a saját hirdetésem,
  • korábban vásárolt termékem eladójának nem látom a jelenleg futó hirdetését…nem akarok mindenkit követni
  • képtelenség visszakövetni, hogy egy adott vásárolt termék amit vásároltam hogyan jutott ahhoz, akitől én megvettem. Korábban erre is volt lehetőség és bizony sokszor nagyon hasznos volt.
  • ha szeretném megnézni egy eladó értékeléseit, az is lehetetlen mert ott mindenféle vélemények vannak, képtelen vagyok kihámozni belőle melyiket kapta ő vásárlásért vagy eladás után és melyiket írta egy adott termékről. Eddig sem vásároltam akárkitől, igyekeztem megfontoltan választani.
    :rage: :sob: :sob: :sob:
    Igen, sokan használtuk itt olyanok az oldalt, akik mai szóval boomernek számítunk, akiknek nem alap az Insta. Tudom, a mai fiatalok szemében a facebook is boomer már, náluk az instázás az alap amit viszont én speciel egyáltalán nem szeretek, használni is csak minimálisan szoktam. Őszintén megmondom én a nagy változástól olyan funkciót reméltem, ami picit biztonságosabb használatot nyújt, de ez teljesen kimaradt. Arról nem beszélve, hogy mennyi felesleges vásárlástól kíméltem meg magam eddig, amikor a drogéria polcánál állva előbb rákerestem a termék véleményeire a Krémmánián, aztén döntöttem el hogy szeretném-e megvenni az adott dolgot. Jelenlegi formájában ezt sem fogom használni, mert az óriási képek mellett a lényeget alig lehet megtalálni. Értem én, hogy haladni kell a korral, de ez ne jelentse már azt mindenben, hogy a jól bevált és működő dolgokat teljesen megváltoztatjuk.
    És igen, én is gyűlölöm a vigyorgó bozontos szemöldökű csajt a főoldalon!!! :imp:
6 Likes

Ha a piactéren rákeresek egy adott parfüm márkára, amiből egészen biztosan tudom, hogy én is hirdetek (aktív a hirdetésem) akkor miért nem hozza fel az én hirdetésem is? Más is tapasztalt ilyet?

Megnéztem, mobilon én sem találok.

Amúgy ez a keresés szerintem kicsit egyébként is átgondolatlan.
Kiválasztom, hogy “márkák”. Ott feljönnek ömlesztve. Aztán lehet ugyan betűk szerint keresni, de ha kattintok mondjuk a K betűre (plusz utána a search gombra), akkor feljönnek a K betűsök. Ömlesztve…, és nem lehet csak népszerűség és legújabb szerint rendezni.
Tehát csak úgy találok meg egy konkrét márkát, ha a konkrét márkára keresek rá. De így akkor minek a kezdőbetűre keresés (én egyébként szerettem a márkák között betűrendben böngészni, örülnék, ha visszatérne ez a lehetőség)?

A másik, de ez inkább szépséghiba: ha magyar az oldal, akkor legyen minden magyar, ha angol, akkor meg angol.
De az így kicsit furcsa, hogy a keresés így néz ki:
Search
What are you looking for?

Alphabet

És innentől magyar:
Milyen fajta?
Hol lehet megvásárolni?

Nem mondom, hogy ez így használhatatlan, és vannak ettől égetőbb problémák is, de nem túl konzekvens.

6 Likes

A termékek böngészése nagyon bonyolult lett. Feladat: testre való fényvédőt találni adott márkán belül. A termékek szűrése rettenet bonyolult lett úgy, hogy a kategóriák ömlesztve vannak. Sem abc rendben nincs, sem a korábbi tök jó logikaiban (hiszen most az alkategóriák kikerültek a fő kategóriák mellé). Az hasznos lenne, ha csak azok a kategóriák jelennének meg itt, amik megtalálhatóak adott márka feltöltött krémjei között, hogy könnybben lelje meg az ember a fényvédők szűrőt a fogkrémek, hajpakolások és műköröm alapanyagok között.
Szuper lenne, ha ezután nem kellene letekerni a keresés gombig (még egy katt), hanem automatikusan szűrné a találatokat.
Az eredmények listázásánál hat terméket mutat csak, ez lehetne sokkal sokkal több. Még zavaróbb, hogy nem látszik a termékek teljes neve, a vége le van vágva (sok sikert megtalálni az spf50-es kencéket, vagy megkülönböztetni a különböző termékvariációkat - persze bogarászhatom a képeket).
És az inci még mindig használhatatlan az összevissza sorrenddel :cry:

4 Likes

Minél többet nézem, annál inkább úgy látom, hogy a km-nak volt egy igen speciális adatbázisa, azt ezzel a “fejlesztéssel” ráhúzták egy meglévő előregyártott weblapsablonra, amihez kicsit sem passzolt. A spéci adatoknak egyszerűen nem volt helyük, így bekeveredtek mindenhová, ahová nem kéne. Ebből adódhatnak az idegesítő show more ablakok is és nekem egyre gyanúsabb, hogy a grafika, kezdőlap, alapszínek, betűméretek szintén. Szóval még az is lehet, hogy bozontka is a része ennek a skin-nek. A legnagyobb baj az, hogy ez a sablon teljesen ellentétes az eddigi elvekkel, és amiért szerettük és használtuk az oldalt. A vevőértékelések, vélemények, átláthatóság, az összetevőlista sorrendje, stb. Tehát a fejlesztésből egy hatalmas hátraarc lett. Azért az elkeseredés, mert ha ez kicsit is így van, ezt nem lehet holmi simogatással, javítgatással orvosolni. És minél több adat gyűlik az új felületen, új adatrendszerben, a visszaállítás is reménytelenné válik.
Igen, a km egy jól működő informatív felület volt, de a weblapok is elavulnak, új környezetben kell működjenek, aki már vásárolt a douglas felületén, az sejtheti mit jelent ez: mintha egy félig döglött dinoszauruszt próbálna az ember arrébb rugdosni. Szóval semmi sem örök életű, ezt is megértem.

Én örülnék a legjobban annak, hogy amit ideírtam az egy orbitális baromság lenne, ami miatt pár nap múlva a pofám leszakad, olyan égő lesz. Csak kapjuk végre egy jól működő felületet.

14 Likes