Krémmánia megújulás FONTOS

Több, mint 10 éve vagyok felhasználó, de egyet kell értenem a többiekkel. Ha nem fog drasztikusan változni a felhasználói élmény, valószínűleg én is távozni fogok, mert a káosztól eltekintve (pl. nem a felhasználóhoz tartozó vélemények a profil alatt) az elgondolás önmagában nem valami kecsegtető.

5 Likes

Én továbbra sem látom ennyire szörnyűnek, de nekem is van pár észrevételem.

Pozitív, hogy ha rámegyek egy olyan termék adatlapjára, amit már véleményeztem, akkor oldalt látom a saját véleményemet, nem kell lapozgatni, keresgélni. Már csak a dátum hiányzik onnan, én örülnék, ha látnám, mikor is írtam a véleményt, sokszor ez alapján tudom, hogy pontosan mennyi ideje használok valamit.

Az elrendezés nekem sem a kedvencem, a termék neve, képe hatalmas, ehhez képest a vélemények picike betűvel vannak, holott ugyebár ez lenne az oldal lényege. A hatalmas terméknév és kép ellenére a teljes leírás nem látszik, ez határozottan nem tetszik, hogy még kattintásnál is felugrik, nem legördül és láthatóvá válik az egész szöveg (alapvetően értelmetlen, hogy nem látszik az egész, hiszen bőven lenne rá hely). Az sem tetszik, hogy a “Vásárold meg” árukeresőre mutató gomb az, ami bazinagy, de pl a termék eladása “el van rejtve”, külön rá kell kattintani a három pontra, hogy egyáltalán előjöjjön ez az opció, ahogy a kedvencek közé helyezés is sokkal kisebb gomb, mint az árukeresős.

A véleményeknél szerintem sem szerencsés, hogy ugyanakkora a “Jelentés” gomb, mint a “Válasz”, ráadásul közvetlenül mellette van. Itt szerintem elég lenne a kis zászlócska valamelyik sarokban (ahogy a termékek adatlapján is van).

Tetszik, hogy lehet rendezni a véleményeket (legrégebbi, legújabb, lehasznosabb), ez egy régóta hiányzó funkció. Jó lenne, ha még lehetne az adott értékelés alapján is szűrni, ha pl csak az egycsillagos vagy csak az ötcsillagos vélemények érdekelnek.

A “Polcaim” funkciót is jó ötletnek tartom a kedvencek mellett, így átláthatóbban lehet rendezni szerintem, hogy melyik termék kívánságlistás, melyiket vettem meg és vár véleményezésre. Vagy akár aszerint is lehet polcokat létrehozni, hogy mondjuk mi érdekel a külföldön kapható termékek közül, és külföldi utazásnál elég csak azt a listát elővenni.

A piactérnél én is problémásnak látom az értékelések hiányát, és nem értem, hogy hogyan jött ki a 4,81-es átlagom, amikor a többeikhez hasonlóan nekem is csak ötcsillagos értékelésem volt. Szintén zavar, hogy az eladásoknál minden termék szerepel, amit valaha feltöltöttem és töröltem, nem csak az, amit valóban itt adtam el. Ez megtévesztő szerintem. Az, hogy most újra értékelhetővé váltak a már lezárult adásvételek, elég komoly hiba, sürgősen javítani kellene.

Mivel én is napi szinten szoktam az új véleményeket olvasgatni, engem is zavar, hogy a főoldalon csak a négy legújabb látszik, ráadásul ott sem a vélemény maga, hanem a termék bazi nagyban. Ez egy olyan oldalon, amiknek a véleményezés a lényege, elég gáz. Jó lenne, ha a kis termékkép mellett maga az újonnan írt vélemény látszódna és a négy legfrissebb után lenne egy gomb, amivel előhívható a többi is (pl. “Továbbiak” vagy “Mutass többet”).

Így hirtelen ennyi tűnt fel, én látok valóban hasznos új funkciókat, de egyelőre valóban inkább a negatív felé billen a mérleg… Lehet, hogy érdemes lett volna akár kérdőívvel felmérni, hogy a felhasználók mit szeretnek, mit hiányolnak, melyik funkciót mennyire használják, így valóban előremutató fejlesztéseket eszközölni.

5 Likes

Sziasztok!
A fentieken kívül a legnagyobb problémám, hogy nekem is eltűnt a kívánságlistám. :slightly_frowning_face: Nagyon sajnálom, sokszor nézegettem. Rettenetesen bosszantó.

4 Likes

Én is hiányolom a kívánságlistát, szerettem

3 Likes

Oh boy.
Visszasírom a régi felület kompaktságát… Úgy érzem, minden indokolatlanul nagyméretű lett - túl nagy képek, túl nagy betűk, túl nagy margók, lebegő elemek, lelógó szövegek. Úgy néz ki az oldal, mintha valami webshop vagy influenster koppintás akarna lenni. Nem áttekinthető, pont a lényeg veszik el. A mobil verzióról is ugyanez a véleményem.

6 Likes

Van egy olyan érzésem, hogy pont ez a lényeg, rámenni a szponzorációkra, minél több szponzor, mint ahogy pl. a kezdőoldalon is látni a szponzorált tartalom termékeket.

3 Likes

Sajnos újabb negatív tapasztalatot kell jeleznem a piactér használatával kapcsolatban. Szerettem volna egy terméket eladni, amit telefonnal lefotóztam. Telefonról nem tudom feltölteni, mert kb. 4x ugrott ki hibát jelezve az oldalról. Próbáltam a régi bevált módszeremmel, hogy számítógépről felteszem a hirdetést fotó nélkül és utána telefonon szerkesztem a hirdetést, utólag feltöltve a fényképet. Fotó nélkül viszont nem engedi feltölteni a hirdetést, tehát lehetetlen így a korábban pofonegyszerűen megoldható feladatot elvégezni. Azt sem értem egyébként, minek kell mindenféle dátumokat megadni a hirdetett terméknél? Mintha bármit is számítana, mikor vettem azt amit el akarok adni? Komolyan azt gondoljátok, hogy a valós vásárlási dátumokat fogja feltüntetni mindenki? Viszont azt nem tudom jól értelmezem-e, de a lejárat dátuma azt jelenti, hogy tetszóleges ideig hirdethetem a dolgaim, nemcsak 1 évig? Mert ez végre pozitív változás lenne.
Viszont ha az aktív hirdetésed szeretnéd módosítani, esetemben a hirdetés lejáratának dátumát szerettem volna beírni, hogy ne csak egy évig legyen fent, akkor ismét problémába ütközök. Ugyanis a termék fotóját egyszerűen elfelejti. Ha nincsen meg a fénykép a termékről. lehet újra kezdeni a fotózást, feltöltést és visszakanyarodunk az írásom elején jellzett problémához.
Jaj kedves adminok én nem tudom kire bíztátok ez az informatikai feladatot, de attól tartok nagoyn beleválaszottatok :sob:

5 Likes

Én is erre gondoltam, de ez totál szembemegy az eredeti oldallal, ahol pont ez volt jó, hogy független vélemények voltak, nem szponzorációk :weary:

3 Likes

Dicséretes, hogy szeretnétek haladni a korral és megújulni, de sajnos egyet kell értenem azokkal, akik a jelen oldalt a jelen formájában átláthatatlannak és használhatatlannak tartják. Jó lett volna az élesítés előtt egy ideig tesztelni az új oldalt és funkcióit - biztos vagyok benne, hogy sok felhasználó jelentkezett volna próbálgatni az új oldalt és funkcióit, és visszajelzést adni (én pl. szívesen), ezáltal pedig elkerülhető lett volna élesben ez a káosz :frowning:

Megírom majd ezeket e-mailben is, hogy ne itt kelljen keresgélnetek, de jelenleg nekem ezek a legzavaróbb változások:

  • a kedvencek hiánya. Ahogy sokan mások, én is éveken át ide gyűjtögettem az ígéretes, a jövőben kipróbálni szánt, vagy megvásárolt és a jövőben véleményezni kívánt termékeket; ide tértem vissza, ha valami nem vált be és más hasonló terméket kerestem - és persze én sem emlékszem kb. semmire a tartalmából… nagyon örülnék, ha ebben is visszaállna a régi állapot, illetve ha lehetne a jövőben valahogy rendszerezni vagy taggelni az itt levő termékeket.

  • a termékek adatlapján az összetevők az én szememnek valahogy sokkal kevésbé áttekinthetőek a jelen formájukban, nem tudom őket úgy, gyorsan átnézni, összevetni másik termék összetevőlistájával, ahogyan korábban, pedig számomra ez az oldal legfontosabb funkciói között volt. A betűtípus is túl kicsi (ez szerintem egy nagyon fontos rész, ehhez képest ebben a szekcióban a legkisebb a betűméret az adatlapon), és ezek a színes, különálló boxok is valahogy elterelik a figyelmet a lényegről, ami bele van írva.

  • az adatlapon nem találom a hibabejelentés funkciót - pont találtam egy krémet, aminek el van írva a neve, így nehézkes lehet keresni… de a megújult oldalon ezt nem tudom, hol tudnám jelenteni…

  • a véleményeknél nagyon zavaró az oldal tagoltsága… annak kifejezetten örülök, hogy kiemelten látszik az én véleményem, de az, ahogyan, sajnos nem túl hatékony: oldalt, nagyban, ráadásul ha az enyém a legutolsó, akkor kétszer is az látszik, és kb. semmi más addig, amíg le nem görgetek… jobb megoldás lenne szerintem felülre pinnelni a saját véleményt ugyanakkorában, mint a többi, színnel megkülönböztetve, mint most. Már csak azért is, mert így, hogy külön elfoglal egy ekkora részt a képernyőn jobb oldalt, cserébe minden más vélemény zavaróan kicsi (15.4"-es monitoron nézem, kisebb, pl. céges gépen vagy telefonon nem tudom, milyen lehet), de nem csak a vélemények, hanem a bennük látható egyéb infók is, pl. az értékelésnél a csillagok olyan kicsik, hogy oda kell koncentrálni, hogy az agyam értelmezni tudja, nem tudom csak “tudat alatt” ezt az infót is begyűjteni - a régi méretben ez működött…

  • a felső menüsorban a legelső, “Krémek” lenyíló menü nagyon nagy felületet takar ki - ha véletlen kerül fölé az egér, az oldal legaljáig vissza kell húzni azt, hogy eltűnjön a véletlen lenyitott menü. Jó lenne ezt valahogy lekicsinyíteni, pl. oldalt is hagyni sávot, ahova az egeret kihúzva a menü eltűnik

  • a feltöltött krémeimnél úgy látom, hogy fordított sorrendben, a legrégebbitől indulva vannak listázva vannak a krémek (vagyis nem tudom pontosan hogy vannak, mert a lista végén is 2016-17-eseket látok) - szerintem meg kéne itt tartani a régi sorrendet, amiben a friss feltöltés került előre (vagy lehessen egy legördülő menüben választani, hogy hogyan akarom listázni őket), mert jelenleg kb. csupa olyan krémet látok itt, amik már teljesen irrelevánsak, rég megszűntek a feltöltés óta eltelt majd’ 10 évben.

  • egy nemrég feltöltött, jóváhagyásra váró krémem eltűnt, de a véleményeimnél ott van a hozzá írt véleményem, úgyhogy remélem, ez csak olyan dolog, aminek még idő kell, hogy átfeedelődjön

  • az eladásoknál nálam is ömlesztve látszódik minden, mindenféle megkülönböztetés nélkül - az is ott van, amiből nem lett semmi. Ritkán használom a Piacteret, ezért hosszú percekig kellett gondolkodnom, hogy a legutoljára (januárban) eladott termék miért szerepel kétszer, mire a két külön felhasználóból elkezdett derengeni, hogy ezt először megvette valaki, aki aztán szépen eltűnt, és végül egy második eladás volt sikeres.

3 Likes

Emiatt ne aggódjatok, nem célja az oldal üzemeltetőjének, hogy ne független vélemények legyenek az oldalon, hiszen a Krémmánia lényege veszne el ezzel.

1 Likes

Újabb problémát jelezném, ha lesz időm, emailben is megteszem, de ez itt egyszerűbb, mert azt is látom, hogy jelezték-e már mások.

Tehát: a vásárlásnál csak a vevő kapja meg az elérhetőségemet. Ez probléma.
Tudom, hogy voltak néhányan, akik úgy álltak hozzá, hogy írjon nekik a vevő, de erre ott volt a hirdetés szövegrésze, oda is írták, hogy ők ezt kérik és kész.
Én úgy gondolom, hogy egyformán érdekeltek vagyunk: a vevő venni akar, én eladni, nem logikus ez a változtatás.

Nagyon hasznos lett volna egy tesztüzem, például ezeket is jelezhettük volna.

5 Likes

@safari @tatombak @Anilorak @Kokapu @gotti63 @aalexaa @Kodi @vivitrius @beautifullife @silver @torpece @Loona @nevaneva Nektek is azt tudom írni, hogy még egy kis türelmet és megértést szeretnénk tőletek kérni. :heart: Teljesen együtt érzek veletek, higgyétek el, hiszen én is aktívan használom az oldalt és ugyanúgy kötődőm hozzá, mint ti. Viszont folyamatosan zajlik a háttérben az oldal javítása, finomhangolása, természetesen ehhez felírjuk minden javaslatotokat, észrevételeteket. Illetve többen is írtátok, hogy hasznos lett volna egy tesztelés élesedés előtt - ez megtörtént, viszont mivel teljesen új alapokat a Krémmánia és hatalmas adatmennyiséget kellett átmozgatni rá, sok hibára sajnos csak élesedés után derült fény, ezeket viszont igyekszünk szintén folyamatosan korrigálni.

Tényleg nagyon köszönjük, hogy itt vagytok, ötleteltek és támogattok minket ezekben a számunkra is embert próbáló napokban! :hugs:

11 Likes

Írtam róla emailt.Köszi,hogy válaszoltál!

1 Likes

Hogyan lehet a profilt törölni? Pénzem nincs, véleményezni már nem óhajtok, eladni-venni nem akarok, olyan bizniszek értékelését látom, aminek a szövegét én írtam, de olyan termékhez van rendelve, amilyenem soha nem volt. Time to say goodbye, de még azt sem engedi… :smiley:

1 Likes

Szia! Szomorúak lennénk, ha elmennél, de ha írsz egy mailt a kremmania@centralmediacsoport.hu-ra, akkor mi fogunk tudni törlni :cry:

Sziasztok! Nekem semmi problémám se a felülettel, sem a színekkel, a szememnek jól esnek a korábbihoz képest. Csak annyi a “problémám”, hogy nem találom, hol vihetek fel új terméket. :slight_smile:

1 Likes

Szia! Örülünk, hogy tetszik! :slight_smile: Bejelentkezés után a termékek lista oldalán a jobb felső sarokba lévő “Új termék” gombra kattintva töltheted fel az új termékeket.

1 Likes

Nagyon szépen köszönöm a választ. :slight_smile: Hosszú évek óta szemüveges vagyok, a nagy felületen fehér, világos színek nagyon bántották a szememet, de persze szerettem az oldalt így is.

1 Likes

A magam részéről tényleg csak a hibák kijavítása miatt írom folyamatosan, ha látok valami olyan változást, amit valószínű sokan nem szeretnének majd, ha megmaradna. Együttérzek veletek, nagyon nehéz lehet most ez a helyzet, pláne azért mert a modernizálás volt a célotok, hogy egy jobban használható oldal legyen. :heart: Bízom bennetek és igyekszem átmeneti zavarként tekinteni a mostani problémákra.

2 Likes

Nagyon kedves vagy, köszönjük! :heart: