Körömlakkok, manikűr

Nagyon szép kezed van, a manikűrök közül a középső tetszik a legjobban.:slight_smile:
Én tegnap este jutottam el odáig, hogy gyorsan felkentem egy színt (PP Bridget).

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!
Ó, az nagyon szép szín, tökéletes választás az ünnepi szezonra :slight_smile:

1 Likes

Igen, bár kissé klisés.:slight_smile:

:smiley: nem baj az!
De ezzel beletetted a bogarat a fülembe, sötétkék-fehérben gondolkozom a következő körmözésre, lehet, felrajzolok egy matróz mintát LOL
Na, jó, nem maradok valami téliesebbnél :slight_smile:

Egyébként nagyon jó a kérdés: Mennyire tartjátok magatokat a szezonalitáshoz?

1 Likes

Én csak annyira, hogy nyáron nem csinálok mondjuk hópihés, vagy norvégmintás pulcsi mintás körmöket. Télen meg mondjuk pálmafásat nem.
De mondjuk tavasszal is hordok bordót, meg ilyenek.

1 Likes

Valakinek esetleg van Le Mini Macaron szettje/körömlakkja? Nagyon gondolkodok rajta, de elég furcsa véleményeket olvasok róla a neten… :roll_eyes:

Hmm hát nem mondanám, hogy tartom magam, de épp a sminkek kapcsán merült fel a kérdés. Lényegesen kevesebb alkalommal nyúlok papagájos színekhez mint nyáron ezt a körömlakknál is észrevettem. Először azt hittem, mert jaj mit szólnak hozzá, de Amadeával értettek egyet, végül valóban nem kívánja meg az ember az extrém színeket télen.
Lakkozásban ilyenkor főleg a rozsdás, bordós, sötét színek amit általában felkenek. A fagyiszínű lakkokat kicsit hülyén éreztem viselni ilyen szürke időben. De a magenta örök állandó, azt akármikor felkenem :smiley: Most épp sellőkék lakkom van, szóval amihez éppen kedvem van. Szerintem a barnás A England lakkjam is felkenném nyáron, mert a napsütésben szebben csillog :slight_smile: A télikabátom napsárga szóval, ahogy puffan a dolog :smiley:

3 Likes

Sziasztok!

Egy elég specifikus kérdésben kérnem a segítségeteket. Szeretnék elkezdeni géllakkozni (csak saját magamnak) és most válogatom össze a hozzávalókat. A lámpa kérdésnél viszont elakadtam, mert a körmösöm azt mondta, hogy minimum 4×9 wattos lámpát vegyek, viszont azok 25 ezer forint fölött vannak, amennyit én már nem igazán szánnék így elsőre erre. Akinek esetleg van ilyen téren tapasztalata, az tudna esetleg segíteni, hogy tényleg nem érdemes ez alatt lámpával foglalkozni? Egyáltalán miben nyilvánul meg, ha 4×9 wattos helyett mondjuk 2×9 wattosat veszek? Előre is köszönöm!

1 Likes

Én nem spiláznám túl a dolgot a helyedben, három éve vásároltam be otthoni géllakkozáshoz, igyekeztem a lehető legköltséghatékonyabban. Lámpát jófogásról vettem használtan 4.000 Ft-ért, és a mai napig kiválóan működik (mondjuk nem géllakkozok rendszeresen, de azért jó sokszor használtam már). Persze ez nem túl szakértő válasz, de azt majd valaki okosabbtól kapsz :smiley:

2 Likes

SUNUV SUN9X Plus van nekem, 36W, én annó csomagban vettem 12ezerért, kb. másfél éve meg van, semmi baja, én is itthon, saját géllakkozásra használom. Webáruházból rendeltem, de már nem emlékszem sajna, hogy melyikből. Márka, típus szerint google kiadja. Én hosszas olvasgatás után döntöttem ennél a mérkánál és erősségű lámpánál. Minden réteget 2 percig köttetek vele és tökéletes.
Viszont géllakkból 3-4 márkát is kipróbáltam és minőségben a CN bizonyult az eddigi legjobbnak /szép fedés, terülés/.

2 Likes

IMG_20200103_132612
IMG_20200103_131324

2 Likes

Köszönöm a válaszokat. A lakkokat és a lámpát is a crystal nailnél néztem ki, jó márkának tartom én is. Amúgy ha kisebb a teljesítménye a lámpának, akkor az azt jelenti, hogy több ideig kell alatta tartsam a száradáshoz?

Én úgy tudom, hogy igen.

1 Likes

Köszi a segítséget :blush:

1 Likes

Nekem ilyen nagyon egyszerű, kicsi lámpám van, ebayről rendeltem, kb. 1000 forint volt.

Annyi, hogy nagyon figyelni kell, hogy mindenhol érje a lakkot a fény, de ez azért van, mert pici. Viszont ugyanúgy megköti a lakkot 2 perc alatt, pedig csak 9 wattos.
Ez szerintem pont az a kategória, amit megéri aliról vagy ebayről rendelni, mert a magyar webshopok nagyon felárazzák. Pl. itt van ez, legdrágább verzió a link alatt 12$ és 54 wattos:
https://www.aliexpress.com/item/33033943925.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.75c019d03VpoeT&algo_pvid=afc467d0-4a4b-4b97-8f53-1468f101e8e5&algo_expid=afc467d0-4a4b-4b97-8f53-1468f101e8e5-12&btsid=b6c89046-4642-4758-bc05-e3b3be0d6131&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_53 Nyilván a garanciális jogokkal nem biztos, hogy tudsz élni, de az enyém már évek óta megvan és működik. Az itthoni “márkás” lámpákat is ugyanúgy Kínában gyártják. Természetesen nyilván van különbség kínai és kínai gyártmány között, ezzel nem a hazai márkás dolgokat akarom leszólni.
Én sok eszközt ebayről, aliról szereztem be a körmözéshez, csak alaplakkot meg olyan termékeket nem, amik közvetlenül érintkeznek a körmömmel, bőrömmel.

4 Likes

Én is pont most jutottam el odáig, hogy tele a puttony a körmösökkel, és én is bevásároltam. A Westendben vettem 48W-os lámpát 15 ezerért, fél év garancia van rajta. Nekem is azt mondták, hogy a magasabb teljesítménnyel rövidül a kötési idő. Szerintem pár ezer forint különbségért nem érdemes gagyibbat venni, utána meg csak agyfaszt kapsz, hogy nem köt…

1 Likes

emlékeztek az essence usb-s, egyujjas lámpájára? hogy én mennyit agonizáltam rajta anno, bazi drága volt, évekig kerülgettem a rossmannban, mire végre leárazták, és elhoztam egy utolsó, leharcolt dobozban lévő példányt. aztán meg botrányos volt, nem csinált semmit konkrétan. annyira csalódott voltam, hogy még véleményt se írtam róla, csak magamban szentségeltem, hogy megint milyen vackot sikerült összevásárolnom.

kb. másfél éve rendeltem notinóról egy rendes méretű lámpát. (ott nem kapható már sajnos) nem használom gyakran, de meg vagyok elégedve vele. rendes konnektorba dugós. meg kell nyomni rajta a gombot, és fogalmam sincs hogy pontosan hány percig világít, de kis teljesítménye ellenére nincs rá panasz. a hüvelykujjam azért forgatgatni szoktam alatta, mert nagyon ívelt.
image

4 Likes

Köszönöm szépen a segítségeket, tegnap végül megrendeltem a kezdő dolgokat a crystal nailstől, már alig várom, hogy kipróbálhassam :blush:

3 Likes

20200105_130742
25 éves leszek holnap, ez 5x5 réteg körömlakk lesz, ha a mutató- és kisujjra nyomdázok még + fedőlakk. A minta a halványzöld holo Moyra lakkal lesz, de még nem tudom mi lesz az. Utána körbe lesz törölve a körömágy :smiley:

6 Likes

Boldog születésnapot kívánok!

A gyűrűsujjad színe nagyon tetszik!

Pff, én asszem nem próbálkozom ilyesmivel majd a szülinapomon, az már ocsmány lenne a körmömként 11 réteg miatt. :joy:

1 Likes