Körömlakkok, manikűr

Nekem a már említett Eveline 8 in 1 volt alatta, és semmi gondom nem volt a leszedéssel. Egyébként most ilyen Pupa lemosóval átitatott szivacsot használok, és nem volt nehezebb lemosni, mint bármelyik másikat.

1 Likes

Hát én meg így jártam!

Volt alatta valamilyen alaplakk? Nekem volt olyan csillámos, amelyik alaplakkal is alig jött le, csak nem emlékszem már, hogy melyik. :grinning:

Nem, azért is írtam, hogy anélkül ne kenje fel senki se! :roll_eyes:

1 Likes

Nekem a 01-es Spectra Light lakkal volt most ez hogy csak azután tudtam leszedni, hogy pár percig áztattam a körmöm egy lemosóval átitatott Flying Tigeres körömlakk eltávolító szivacsba (ez is olyan tégelyes mint a Pupa, én egy meglepetés csomagban kaptam, azóta nem is láttam sehol)

tudtommal az ebelinnek is van ilyen szivacsos lemosója. de házilag is lehet csinálni, a neten láttam: kis befőttesüveg, 2 beleillő szivacs (szintetikus, nem dörzsis, gondolom… de ha a dörzsis fele van az üveg falán, akkor mindegy), lemosó.

1 Likes

20190918_085457
Moo-Moo Signstures Pum-oo-pkin (lehet, hogy rosszul írtam a nevét). Lineáris holo is van benne, de csak napfényre jön elő.

4 Likes

A lemosók közül nekem a Trend it up! lemosója az aktuális kedvenc, ugyanis szagtalan. Kicsit olajos, eddig mindegyik lakkomat leszedte, bár pl. holo lakkot mostanában nem használtam.

1 Likes

Sziasztok,

most szeretném abbahagyni a gél lakkoztatást 1,5 év után azaz be kéne táraznom otthoni lakkozásra.
Szerintetek mi kellene egy ilyen starterkit-be? Buffer körömreszerlöre gondoltam, alap/fedö lakkokra és sima lakkokra (valami nude színben). Az Essie-márkáról mi a véleményetek? Olyan lakkot szeretnék, ami nem kopik le 5 perc után, szépen mutat…

Tapasztalat negatív:
Régen volt egy egész armadám Moyra lakkokból, majd olyan körömgombát kaptam el tölük, hogy konkrétan fél körmöm hiányzott az újjamon aztán váltottam géllakkra, úgyhogy a Moyra nálam nem játszik…

1 Likes

Én tavaly vettem egy Essie adventi kalendáriumot. Túlárazott lakkoknak tartom őket. 1 év után pedig szinte mind pont olyan állagú, mint egy 500Ft-os lakk (pedig van amelyik bontatlan). Nekem nem éri meg az árát egy ilyen lakk.
Én egy készletet szeretnék japán manikűrhöz venni, szerintem otthon is bárki elkészíti magának.

Nekem két Essie lakom van. Nagyon szépen mutatnak a körmöm, de nekem sem tartósabbak a többinél.

Nemrég kezdtem el Catrice lakkokat használni és elégedett vagyok velük, nem pattogtak le egy hét után sem, mondjuk nem használtam még tőlük nude színt, szerintem egy próbát megér

@Kokapu által ajánlott Eveline 8in1-et használva nekem gond nélkül lejött, köszönöm mégegyszer az ajánlást :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Még egyszer én se lépek ugyanabba a folyóba! :roll_eyes:

Egyébként már én is megvettem az Eveline 8in1-et, most is csak az van rajtam, majd ha már elgőzölgött a mérgem, én is arra kenem fel, mert amúgy meg tetszett. :blush:

2 Likes

Szerintem mástól kaptál körömgombát, nem egy körömlakktól. Max. ha más is használta.

1 Likes

Szerintetek mely lakkok száradnak leggyorsabban?

az én tapasztalatom az, hogy igazából minden lakk ugyanolyan gyorsan szárad, nincs észrevehető különbség köztük. a lényeg az, hogy inkább több, de vékony rétegben (köztük kis száradási idővel) érdemes felvinni, kevesebb vastag helyett.

2 Likes

Nekem a CND lakkok nagyon beválltak, pikk-pakk megszáradnak. Jó élmény volt még a Collistar több lakkja is. Én inkább azt tudnám kiemelni, hogy mi az, ami nagyon nem jött be: A Sally Hansen gélhatású lakkjai. Vastagon lehet csak dolgozni velük és sosem száradnak meg!

1 Likes

Én többször higítottam már acetonnal, mindig bevállt. Annyi, hogy, ha már beszáradt a lakk, akkor már minden használatnál bele kellett öntenem az acetont használat előtt. Így ezt max. pár alkalommal játszom el, utána menthetetlenül meg kell válni az üvegtől :frowning:

1 Likes

Én most kezdtem el újra körmöztetni, íme a legutóbbiak, amiket “hordtam”:francia%20d%C3%ADsz%C3%ADt%C5%91%20k%C3%B6vekkel berry%20sparkle sz%C3%BCrke-s%C3%A1rga

8 Likes