Koreamánia - tényleg jobbak?

Igen, persze. Mondjuk én akkor sminkecsetet, szempillaspirált, ilyesmit is rendeltem. Kísérletező kedvemben voltam. :smile:

Jaa! Azokra rá se merek nézni.:slight_smile:
Most a Beauty Bayen 39 font vmi ABH szemöldökkészlet!

Köszönöm mindenkinek, aki megosztotta velem a tapasztalatait! Érdekes ez a vámolási eljárás, hogy szinte a szerencse függvénye! :moneybag:

  • Tindigo is tett fel ma egy videót, ugyanebben a témában :smile: mármint tényleg jobbak-e a koreai termékek, őt is érdemes megnézni! :movie_camera:
1 Likes

Pont azt írtam, hogy míg a posta minden csomagot megvámol, és ül rajta 6 hétig, a DHL-nél ezt nem tapasztaltam, és igen jó arány, ha öt csomagból egyet vámolnak. :slight_smile: A vámkezelési díj egyébként valóban 5900.- vs 3500.-, de mondjuk ez a minimális különbözet számomra megéri. Szolgáltatásért szívesen fizetek, mert kapok érte valamit (ez esetben irtógyors ügyintézést és kiszállítást), viszont ha nincs szolgáltatás, de mégis kell fizetni (posta), az fáj. :slight_smile:

1 Likes

116 dollárnál nincs vám (150-től van), áfa van 22 euró felett, és sajnos bárcsak fordítva lenne, mert a vám csupán 7%.

1 Likes

Hát igen, most kiszámoltam, 116 dollárnál az áfa+vámkezelési díj már közel 15ezer forint, ami gyakorlatilag másfélszeressé növeli az árat. :frowning:️ Ezért is kérdeztem, hogy mit írnak a csomagra, mert ez már sajnos nem mindegy.
A DHL vitathatatlan előnye még a gyorsaságon kívül, hogy legalább biztosan megérkezik a csomag, nem tűnik el, mint a postánál…

Az a baj, hogy egy ideig ez tök jól működött, hogy mit írnak a csomagra, de most már nem :slight_smile:
Sajnos nem ez alapján választják ki, hogy mi van a csomagon, és ez idén változott meg. Nekem még tavaszig több olyan csomagomon ültek 5 hetet, amire nem tudtak pénzt beszedni, de ugyanúgy várt, kolléganőm pedig maradt a postánál, minden egyes csomagját vámkezelték, amit lehetett, pedig mindegyiken a határ alatti összeg volt, de nem nézik már ezt, bekérik a papírokat, azt nézik. És gondolom, hogy mivel már több ezer ilyet kértek be, pontosan tudják, hogy kevesebb összeg van a dobozon, mint amennyibe került, méghozzá minden egyes esetben. Sok idő volt azért, mire idáig sikerült eljutniuk, úgyhogy kb annak kell örülni, hogy évekig működött :smiley:

Visszakanyarodva egy kicsit a koreai rutinhoz, sokat olvasok erről az utóbbi időben és egyre inkább az alakul ki bennem, hogy a “10 lépés”-ből sokkal inkább a rutin sarokpontjai a fontosak. (Ezeket meg szerencsére eddig is alkalmaztam. :boom:) Magunkra, a bőrünkre szabva a rutinunkat, akkor sem fogunk “hibázni”, ha azt 5-6 lépésben is elegendőnek találjuk. Ez a megközelítés szerintem követhetőbb, és oldja is a 10 lépéssel szembeni aggályaimat.

2 Likes

Ja, persze, ez nem egy aranyszabály, hogy 10 lépésnek kell lennie!
A 10 lépést inkább a rétegezős rutin szinonimájaként használják.
Nálam például sem a termékek száma, sem a lépések száma nem egyezik tízzel.

2 Likes

Könnyed hidratálókrémet tudna valaki ajánlani? Sokfélét megnéztem az előbb, de mindről azt találtam, hogy nyárra sok, esti rutinba beillesztendő stb., nekem meg pont smink alá kellene. Mizon Ultra Suboon megvolt már, szerettem.
Köszi előre is!

1 Likes

Cosrx Advanced Snail 92? https://kremmania.hu/kremek/cosrx-advanced-snail-92-all-in-one-cream

Tavasszal és nyáron használom reggelente, fényvédő vagy BB alá. Egy tégellyel elég is őszig :slight_smile:
Előtte a Benton lotion-jét használtam évekig, amíg meg nem reformálták az összetevőket (és az árképzést…) pár éve. Alapozóval nem próbáltam még, de a fizikai fényvédőket kifejezetten jól tartja.

1 Likes

Az előbb vagy 30 fajta krémet tuti megnéztem, pont ez valahogy kimaradt, biztos kiszúrta a szemem :smiley: Csiganyálkásban nem gondolkoztam valamiért. De köszi, jól hangzik! Kár, hogy csak 100 ml-s kiszerelésben van… :frowning: De lehet, hogy így is meg merem rendelni.

Ha nem jön be majd maximum megveszem tőled :slight_smile: De annyira egyszerű és univerzális darab, szerintem nem lesz gond.

1 Likes

De aranyos vagy! :slight_smile:
Már kosárban volt újra a Mizon, de így inkább ezt rendeltem meg.

a csiganyálkás cuccok elvileg majdnem mindig nagyobb kiszerelésűek, mert nagyobb mennyiségben kell őket használni (vagy mi, sajnos már nem tudom hol olvastam), és úgy lehet igazán látványos hatást elérni. persze szokásos mennyiségben is lehet, úgy is hidratálnak.

1 Likes

Köszi, ez érdekes infó! Mondjuk logikus is. Meg majd szerintem kisebb mennyiségekben átteszem másik tégelybe és így nem a nagyba kell majd minden nap belenyúlnom.

https://kremmania.hu/kremek/purito-sea-buckthorn-vital-70-cream, én most ezt használom nappalra. Könnyed, olcsó, jó az Inci-je és szépen lehet rá sminkelni is, jól rétegezhető. Nekem most nagy kedvenc, szerintem nyárra pont elég.

1 Likes

https://kremmania.hu/kremek/missha-m-signature-real-complete-bb-krem-spf25- Nagyon szeretnék egy ilyet, megéri megvenni? :slight_smile:

Szerintem vegyél mintákat. Nekem 2 árnyalat között lett volna a színem, de nem volt kedvem napi szinten kevergerni. 21 és 23 volt nekem, de csak mintákat vettem.

1 Likes

Wow, ez nagyon jól hangzik! Milyen termékeket ajánlasz?