Kedvenc Smink Márkátok

Hát,hogy őszinte legyek: nem igazán.
Kissé zavaró,hogy drága termékről van szó,de még mindig használ parabéneket.
Igazából én gyüjtés miatt veszek Chanelt,annyira nem szoktam használni,ritkán inkább.
Csak valamiért vonzó számomra :flushed:

2 Likes

Úgy örülök, hogy te és @Kokapu is JSC rajongók lettetek! Annyira fantasztikusak a formulák, mindenkinek ki kellene próbálnia.:heart:

2 Likes

Igen, megértelek. Egyébként a pirosító illata nagyon jó. Mintha ibolya lenne. Meg tényleg ad egy plusz érzést az embernek, hogy hát Chanel. Csak kár, hogy nem annyira jó mint ahogy elképzeltem.
Én az Hourglass márkával vagyok úgy, hogy legszívesebben mindent felvásárolnék tőlük. Annyira szépek a pirosítók és bronzerek, olyan guszták, jó rájuk nézni. És az legalább jó minőség is. (4 utazó méretű termékek van tőlük, 2 bronzosító és egy pirosító. Meg egy mini rúzs)

2 Likes

Hát abszolút JSC rajongó lettem. Legszívesebben, ha az anyagi kereteim engednék, az összes palettáját megvenném. Még a Blood Sugart is, pedig mindig hangoztattam, hogy a pirosak, bordók nem állnak jól nekem.

2 Likes

Igen, én is arra vágyom! :heart_eyes: A jövőben csak azt tervezek venni.

1 Likes

Nagyon szép és jó is az a Hourglass arcpaletta, amit Isabelle-től használtan vettem, de huszonezret nekem azért nem érne meg…

Igen, rettentően borsos az ára. Szoktad használni?

Igen, szoktam. Mostantól pedig még többet fogom.

1 Likes

Szerintem jól állna és a Blood Sugarben bőven vannak natúr színek is, nem muszáj belőle atompiros sminket csinálni.

Most a fülembe tetted a bogarat :thinking:

Hát, ööö… bocsi?:rofl::smiling_face_with_three_hearts:

Régóta akarok ide írni, de a topik indításakor úgy éreztem, még nem rendelkezem kellően kiforrott véleménnyel a liebling márkákról. Most már talán igen, és ha ennyire belendültetek az elemezgetésbe, én is beszállok.

Jeffree Star Cosmetics: nem gondoltam volna, tényleg… ízléstelen, csiricsáré amcsi izének gondoltam, utálom a forró Barbie-rózsaszínt, aztán egy mini rúzs elindította a lavinát. Csak a folyékony rúzsokat és a szemfestékeket próbáltam még tőle, de ebben a két kategóriában tarol a pasas. Fantasztikusak a formulák és a nude, általunk néha unalmasnak érzett színekbe is képes olyan csavarokat vinni, hogy új szemmel (hihi) csodálkozunk rájuk.
A highlighter viszont nem jött be (Hypothermia), szárazkás, csillámos a formulája.

ABH: Norvináékat ütötte le az első helyről Jeffree. A Subculture, a MR, a Soft Glam és a Jackie Aina paletta van meg a márkától, meg ööö az összes Glow Kit. A szemfestékek porolnak (a Jackie Aina kivételével, meg is lepődtem), de csodásan pigmentáltak és nyálfolyatóan szépek maguk a paletták, nem lehet velük mellélőni, alapdarabok a beauty őrültek kincsestárában.
A Dream kivételével az összes Glow Kit a folyékony fény kategóriájába sorolható, eszméletlenül gyönyörűek, a csomagolással együtt. A kedvenc highlightereim.

Nabla: krémes, szinte vajas állagú szemfestékek, ó, ti csodásak, és azok a fényesek… nincs párjuk. A paletták jobb minőségűek, de azért a monók elől se érdemes elhajolni, ha hozzánk vágják.
A rúzsaikat is szeretem, a Diva Crime kis rúzsok nagyon szuperek, meg az új mattok is megérnek egy misét.

Colourpop: sok mindent próbáltam tőlük és elég alacsony a nemtetszési index. Az oldalon lévő swatchok szörnyűek, általában köszönőviszonyban sincsenek a valósággal. A legnagyobb favorituk, a super shock shadow szemfestékek engem nem hatottak meg annyira (azért van pár darab), de highlighterben és pirosítóban jobban tetszenek. A préselt szemhéjpúderek a kedvenceim a márkától (a Good Sport paletta kimagasló minőségű), de a lippie stixek, rúzsok (sima és folyékony, bár utóbbiból csak egy van), préselt pirosítók és highlighterek is szuperek. Jaj, és a szemceruzák is. A szemöldökceruza (mikro) olyan kis átlagos, nem tud többet, mint egy mezei drogériás. A stick alapozó is korrekt, bár jobban szeretem a folyékony állagúakat. Szempillaspirálból a lila van, meglepően jó állagú, nem pereg, de ritkán használom, mert az én szemeimnek úgy kellenek a hosszú, fekete pillák, mint egy falat kenyér.

Zoeva: nem kerülhetem meg, a legtöbb ecsetem tőlük van és szeretem őket, évek óta hűségesen szolgálnak, pedig napi használatban vannak. Az első komolyabb palettámat is tőlük vettem (Naturally Yours), igazi biztonsági játékos, csak semmi szeszélyes formula, hetente előkerül, szerintem ár-érték arányban szuper márka.

Melt: még ismerkedési fázisban vagyunk, de mindenki tudja, mennyit szívtam, hogy megszerezhessem a Smoke Sessions palettát.:smiley: Időközben beszereztem a Geminit és pár rúzst is, meg egy szemceruzát. Ha van náluk akció, érdemes vásárolni, öt dollár ezekért a rúzsokért nagyon jó ár.

The Balm: szemfestéket többé nem veszek tőlük (egy palettával fürödtem be - a fele használható, a többi szín pocsék módon foltosodik, de legalább drága volt), de a pirosítóik nagyon-nagy szerelem, nem maradhatnak le a listáról.

Jóban vagyok még a Nyxszel, a Catrice-Essence vonallal, a Juvia’s Place-szel, utóbbival még szintén ismerkedési fázisban vagyok, de akcióban nagyon megéri megrendelni a szemfestékeiket, a highlighterek meg a Nap helyett is világítanak.

6 Likes

Egy napja gondolkodok, hogy mi a kedvenc márkám. Nem biztos, hogy van egy tuti befutó, de néhány márkát kifejezetten kedvelek.

A The Balm pirosítóit, bronzosítóit kifejezetten szeretem. Nagyon eltalálták az árnyalatokat, emellett a termékek jól építhetőek, tartósak. A márkától próbáltam még színezett hidratálót, szájfényt, folyékony rúzst és néhány szemhéjfestéket palettában. Eddig mindegyik termékkel elégedett voltam.

Drogériás vonalon a Catriceban bízok. Jó minőségű termékek, nagyon jó áron. A márka előnye, ami egyben a hátránya is, a trendérzékenység. A high-end márkáknál látott újítások fél év késéssel biztos megjelennek a márkánál (ld. ABH rúzs paletta koppintás). Ami jó, ha olcsón keresi az újat az ember. Olyan szempontból viszont rossz, hogy kevés az aktuális trendtől eltérő árnyalat.

A Mac paint potjai felülmúlhatatlanok. Önmagukban is szépen mutatnak, de szemhéjalapként is egész jól működnek. Ár-érték arányban meg különösen jó vételek. (2013-ban vettem meg az elsőt, a Groundworkot, és napi használat mellett még mindig van termék a tégelyben!) A pirosítókat is nagyon szeretem. Tartósak, jól építhetőek, de a legfontosabb: szinte minden árnyalatban kaphatóak. A drogériás márkáknál 4-5 szín kapható összesesen, a Macnél viszont az elérhető minimum 20 árnyalatból mindenki találhat kedvére valót.

A Colourpop termékek közül a Supershock pirosítók, Lippie Stixek és a Lux Lipstickek a kedvenceim. A Supershockok állaga nem hasonlít más márkák termékeihez. Félúton vannak a krém és a por között. Könnyen építhetóek, tartósak. A Lippie Stix és a Lux Lipstick hagyományos rúzsok, de megbízhatóak, és ár-érték arányban jó vételek. És a szivárvány összes színében elérhetőek…

Nagyon szeretem a Bite Beauty rúzsait. Nem is tudom leírni, mitől jobbak, mint bármelyik más rúzs. A citrusos illatuk vagy a tökéletes matt és krémes határán lévő finishük miatt?
Én nagyon szeretem őket, tényleg élmény velük a sminkelés. Sajnos egy ideje semmilyen módon nem tudom beszerezni őket (régen a Beauty Sale oldalon lehetett rendelni), így azt hiszem ez a márka ki fog kopni idővel a kedvencek közül.

4 Likes

Hali,
szóval nálam nagy kedvenc volt az LOV. Imádtam az összes termékét, de mióta kivonult, áttértem a Revlon-ra. :slight_smile: Illetve kézkrémben a body shop-ot szeretem.

Ennyih. :smiley: Nagy tudásom sminkekben - mint látható- nincs, de azért regiztem,hogy ezen tudásom bövítsem.

3 Likes

ha még mindig érdekel a LOV, és nem rettensz vissza az online rendeléstől, a kosmetik4less.de oldalról tudsz rendelni. én a magyarországra nem behozott essence és catrice limitált kiadások miatt nézem folyton, eddig minden oké volt velük.

4 Likes

És itt van szállítási költség?

A Bipa (itt féláron) és Douglas webshopjában kapható ugyanúgy.

van, de attól is függ, mennyiért rendelsz. asszem M.o.-ra 13 euró, vagy 9, ha 25 fölött rendelsz. nem olcsó, tudom, de mindegyik trendkiadás fent szokott lenni.

1 Likes

@anon27689852 most láttam ezen az oldalon,a tegnapi Catrice újdonságokat :heart_eyes:

1 Likes

Óóó, és Milani termékek is vannak!

1 Likes